SCHIEDAMSCHE COURANT Des ,Gods woningen por eren Lesrooster foe gt vooruit op samen oe s V J Maassluis wil samen smelting jjOngerencentra Vragen over con et rond lovenberg /T A Ik neem e oei' tf Kostbare ring gestolen Kamervragen over Stedelijk Gymnasium Schiedam 1 Lente- voorbode? Ketting botsing op Rijksweg ■Maximum snelheid dertig kilometer m Om gezinnen Bakkershaven snel te laten verhuizen: Onderwijs inspekteur partijdig Den Haag/Sehieda>!f De vrouwelijke Twee de-Kamerleden N. J. Ginjaar-Maas en N. Smit-Kroes (beiden WD) hebben over de fusieplannen tussen het Stedelijk Gymna sium en de Bijkssehotengeineenschap in Schiedam vragen gesteld aan minister Van Ketnenade van onderwijs en zijn staatsse- cretaris De Jong. Kan gymnasium bijzondere school worden? Nieuwe CDA-aanval op programmacollege Werkgroep Oostwijk: Woensdag 28 januari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -XOlete jaargang no. 25499- 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Er moeten desnoods hui zen worden gevorderd om de gezin nen van de Bakkershaven binnen zes maanden te laten verhuizen. Dat is de mening van PvdA'er Aad Wieg man, nadat bekend was geworden dat de gemeenteraad het eens was geworden over on bewoonbaar verkla ring van de 22 huizen aan de Bak kershaven. Het is op het ogenblik erg moeilijk om aan een woning in Schiedam te ko men. Sinds begin dit jaar is er niet één gemeentewoiung vrijgekomen. Bovendien wil één op de tien gezin nen graag verhuizen om een of ande re reden. Itt totaal stonden begin januari 3212 Schledamse gezinnen in geschreven hij het bureau huisves ting. „Het is best mogelijk dat de vorde- rmgscommissie maar eens bijeen moet komen", aldus Wiegman. Deze commissie, die overigens vrij zelden vergadert, kan in tijden van nood huizen vorderen die al geruime tijd leegstaan. Volgens de socialist, die zich in het probleem-Bakkershaven heeft ver diept, kan het noodzakelijk zijn wo ningen te vorderen van bijvoorbeeld makelaars. Ook in de vrije vestiging staan er volgens hem vele huizen leeg. Samen met Gerard Verhulsdonk (VVD) kreeg hij in ieder geval gedaan dat dn van ne bewoners, die nu worden gedwongen naar elders te verhdizen, optimaal zal zijn. Voor- j schotten op de verhuiskosten - ieder j krijgt 3000,- volgens een gemeente- j regeling voor krot-opruiming zullen j snel worden uitgekeerd. Aad Wiegman kreeg van burgemeester j Arie Lems de toezegging dat te zijner i tijd men een lijst krijgt toegezonden, j waarin wordt opgesomd waarheen de gezinnen van het woongebiedje aan i de Buitenhavenweg zijn verhuisd. Schiedam - Bij de HEMA aan de Lange Kerkstraat is gister middag een ring ter waarde van duizend gulden gestolen. De eigenaresse, de 24-jarige E. de J. uit Schiedam, had de ring in het toilet afgedaan om de han den te wassen. Op het moment dat zij het sieraad weer wilde pakken was het verdwenen. De twee WD-Kamerleden vragen de bewindslieden of zij er van op dehoog- te zijn dat de berichten over de fusie grote on- rust hebben veroorzaakt in Schiedam. Zij wijzen daarbij ondermeer op het verhaal van 25 sep tember vorig jar in onze krant, toen wij als eer sten over de affaire ge gevens publiceerden. De rol die de inspekteur van on derwijs gespeeld zou hebben ia de fusieplannen berokkenen mevrouw Ginjaar en mevrouw Smit hoofdbrekens. „Wat is de preciese taakopdracht van de inspekteur die de gesprekken over een eventuele fusie bege leidt?" 20 vragen zij aan de bewindslieden van onderwijs. „Is het bij voorbeeld waar dat zijn optreden niet geheel onpar tijdig is?" zo voegen de twee VVD-Kamerleden daar aan toe. Zij wijzen daarbij op een les rooster van de Rijksscholenge meenschap dat is opgesteld in opdracht van de inspekteur door de schoolleiding „Daarbij is men er vanuit gegaan dat de fusie op korte termijn zal plaatsvindenzo betogen de Kamerleden. De twee Kamerleden vragen de bewindslieden te bevestigen dat de Rijksoverheid geen mede werking aan een fusie zal verle nen als de betrokkenen die fu sie niet wensen. In onze krant van 14 november vorig jaar onthulden wij een brief van de chef van de afdeling Rijks- voortgezet onderwijs van het ministerie, mr. A. W Luikinga. die daarin deze toezegging deed aan mevrouw Ginjaar. Wat zal uw houding zijn als be trokkenen op de scholen een fusie tussen de Rijksscholenge meenschap en het Stedelijk Gymnasium afwijzen, terwijl het gemeentebestuur van Schie dam er voorstander van blijkt te zijn," zo stellen de twee Ka merleden de hamvraag „Het is buigen of barsten," zei mevrouw Ginjaar gistermiddag in een gesprek met een onzer redakteuren in het gebouw van de Tweede Kamer. Zij heeft de indruk dat ondanks de felle verzetten van rector Visser van het gymnasium, de leerlingen en hun ouders van het Stede lijk, er toch wordt aangestuurd op een fusie tussen de twee scholen, die in één gebouw aan de Hugo de Grootstraat zijn gehuisvest „Het is buigen of barsten" In hun vragen wijzen de twee Kamerleden op een opening voor het Stedelijk Gymnasium als de school per sé zelfstandig wil blijven. „Willen de bewind slieden mededelen wat in het algemeen de procedure is als betrokkenen een openbare school willen omzetten in een bijzondere school?" zo vragen zij de bewindslieden van het ministerie van onderwijs. „Wat zal uw houding zijn als de ou ders van de leerlingen van het Stedelijk Gymnasium in plaats van een fusie de voorkeur ge ven aan het omzetten van het gymnasium in een bijzondere school op algemene grondslag," zo besluiten de Kamerleden hun vragenserïc. De eerste lentevoorbo de, deze grote kraan met jonkie aan ds arm? Nee. Eén van de sterkste kra nen van Nederland ge kocht door de Vlaardingse kraanverhuu maatschappij Delta-Rozenkranz. Hefver mogen van dit bijna zestig ton wegende gevaarte: 85.000 kiic. Niet veel lang zamer aan de andere kant dan een leijke eend. want het rijdt toch nog zo'n 75 kilomter per uur. Daar heeft deze kraanwagen dan ook twintig wielen voor, verdeeld over zeven assen Drie keer zo zwaar als het ukkie dat hij in zijn takels heeft hangen. Heef! de kracht van 320 paarden deze Grove TM 875 van Duitse makelij. Kosten van ds krachtpatser: tien ton, één miljoen dus. Maassluis Hef is wenselijk dat er binnen afzienbare tijd slechts één jongerencentrum in Maassluis is. Dat is de conclu sie van de wethouder Smit van jeugdzaken (PvdA); een groot deel van de raad steunt hem daarin. Alleen de CDA-fractie sprak zich niet zo duidelijk uit in de Maassluise raadsvergade ring. De problemen rond het jeugd werk kwamen al snel aan de orde. Voorzitter van het bestuur van de Jeugdhaven, één van de drie jongerencentra in Maassluis, David van der Houwen, maakte van het spreekhalf uur gebruik om de ideeen van het bestuur over jeugdzaken bij de raad te verduidelijken. Hij dankte de raad voor de vele blijken van waardering en de subsidie van. ruim tien mille, die overigens nog moet worden verstrekt Naast die blijheid ook droef heid bij dit bestuurslid. „Wat wij al jaren vragen en wat we gewoon hard nodig hebben, is professionele begeleiding van een beroepskracht", aldus Van der Houwen. Hij benadrukte te- Het gebouw De Jeugdhaven vens dat er haast bij is en dat er met het bestuur van de Jeugdhaven altijd gepraat kan worden De raad deelde de mening van Van der Houwen met. Eerst pleitte Peltenburg (WM'80) voor gecombineerde behuizing van de dne jongerencentra, „Er ko- 'i men toch huisvestingsproble men en wij kunnen niet drie nieuwe gebouwen beschikbaar stellen" aldus Peltenburg. CDA-man Speel was de enige die een ander geluid liet horen. „Wij moeten de Jeugdhaven ge lijk behandelen'als de Tover bal", zei Speel. Mevrouw Geurt- sen deelde de mening van CRM, namelijk dat Maassluis te klein is voor drie jeugdcentra. Wethouder Smit, die bij afwezig heid van burgemeester Van Dij- ke de voorzittershamer hanteer- de, verklaarde dat ook de Toverbal tot één structuur wil de komen. „Net als wij", merk te de wethouder-voorzitter op. In een na afloop van de raadsver gadering gegeven verklaring sprak Van der Houwen zijn wrevel uit over de gang van zaken in de raad. Met name het gedrag van de wethouder kon weinig genade in de ogen van de Jeugdhaven bestuurder vin den. De Jeugdhaven wil best samenwerking, maar voorals nog geen samensmelting. Dat is niet alleen de mening van het bestuur van dc Jeugdhaven, maar ook van de opbouwwer-i ker van de Toverbal. Ondanks! het feit dat zowel de subsidie voor de Toverbal (ruim 30,000 gulden) als die voor de Jeugd haven (ruim lö 000 gulden) wer den aanvaard zei opbouwwer ker Theo Lieverst: „Er is geen jeugdbeleid". Maasland Door de gladheid ontstond gistermorgen op rijksweg 20 bij Maasland een kettingbotsing, waarbij vijf au to's zwaar werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De aanrijdingen ontstonden op de zuidelijke rijbaan op het via duct tussen Maasland en Maas sluis Een auto raakte in een slip en kwam tegen de vangrail. Een aantal achterop komende automobilisten konden niet tij dig meer stoppen en reed op de wagen in. Diverse auto's klap ten daarbij tegen devangrail. Enkele automobilisten met lichte schade regelden dc zaak ter plekke en zetten hun reis voort, nog voordat de rijkspolitie aan wezig was. Vijf auto's werden echter zo zwaar beschadigd, dat zij weggesleept moeten worden. Ook vorige week tijdens de alge mene beschouwingen van de begrotingsbehandeling in de Vlaardingse gemeenteraad had Wijnstok al vragen van gelijke strekking gesteld. Tijdens de beantwoording door het college is hier volledig aan voorbijgegaan. Voor het CDA is dit de reden dat men zich genoodzaakt ziet nu vragen te stellen aan het college. Zo willen "Wijnstok en Van der Linden de aard van het moge lijke conflict weten en de be leidssectoren waarin ach dat voordoet. Volgens de vragensteller is het pure noodzaak dat er over deze affaire opheldering komt, te- Vlaardingen De raadsfracties van PCG en KVP zijn opnieuw een Frontale aanval begonnen op het Vlaardingse program college. Twee leden van de (nu in CDA-verband samenwerkende) fracties, Jelle Wijnstok en Jac. van der Linden, hebben keiharde vragen gesteld over een ernstige conflictsituatie in het eollege rond de persoon van wethouder Riem Bovenberg. Beiden willen weten of er inderdaad ernstige ruzie is tussen deze inspraakwethouder en een of meerdere van zijn contact-afdelingen. meer omdat er op de secretarie afdeling op het stadhuis uitge breid over wordt gepraat „En deze gesprekken gaan over per sonen en over verhoudingen tussen personen", zo verduide lijken de twee confessionele raadsleden. Verder vragen zij of er ook ande re wethouders dan Bovenberg bij het conflict betrokken zijn en tenslotte willen beiden weten of het college bereid is de ge meenteraad tezijnertijd te in formeren over het resultaat van het te houden college-beraad over het functioneren van wet houders in het besluitvormings proces en in relatie tot elkaar. 'Gaardingen De woonwijken moeten een maximum snelheid van dertig kilometer per uur kennen. Dit is een van de doel stellingen van de werkgroep Oostwijk. De werkgroep is on langs met een doelsteliingenno- ta verschenen. Deze nota is een uitvloeisel van de inspraakpro cedures rond het structuurplan Vtaardingen. „Van oorsprong", zo staat er in de inleiding bij de nota, „is de Oostwijk een woonwijk. Hierin is de laatste jaren verandering gekomen". D:e verandering be staat dan uit het „stelselmatig" toelaten van industriële vesti gingen en het vestigen van bui tenlandse werknemers in de wijk. Daarnaast is de wijk te arm aan groen, zijn de straten te smal voor de vele auto's en zijn er vele bouwtechnische problemen. Deze problemen ko men voornamelijk voort uit het feit dat de wijk een hoge ouder dom heeft bereikt, zo staat er in de nota. Aan het slot van de inleiding noemt de werkgroep haar nota onvolledig. Dit komt volgens de werkgroep omdat een „welover wogen mening over de Oost wijk, Iaat staan een doelstelling, niet grondig te formuleren is zonder bepaalde gegevens". De ze gegevens zouden door het technisch team in de inventaris- tatie nota genoemd moeten zijn. Dat is volgens de werkgroep niet gebeurd. Met name niet daar waar de hoofdproblemen van de Oostwijk geconcen treerd zijn De hoofdproblemen volgens de werkgroep zijn de bouwtechnische toestand van de huizen, het verkeer door de Van Leydens Gaelstraat en de Deltadijk. Ondanks het feit dat de werk groep zegt niet volledig te zijn, heeft men een groot aantal doelstellingen in de nota neer gelegd. Dat het niet om makke lijk te verwezenlijken doelstel lingen gaat mag blijken uit de doelstelling onder het kopje ge zondheidszorg: „Alle woningen dienen bereikbaar te zijn met ziekenauto, brandweerwagen en ander soortgelijk verkeer". De werkgroep streeft naar het spreiden binnen de wijk en de stad van buitenlandse werkne mers. Nog veel meer staat er op het verlanglijstje: een rechts winkel, een burgerraad, een wijkcentrum, meer buurtwin- kels, Oostwijk alleen woonwijk, een groene bufferzóne tussen de Deltadijk en de woonwijk, zwaar verkeer buiten de wijk houden en doorgaand verkeer uit de wijk weren en zo meer. De werkgroep zal na het ver krijgen van meer gegevens wel licht nog meer doelstellingen formuleren. //Dit niei i nm- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres- Woonpt Tel,: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 824, Rotterdam. i :ll

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1