Laatste week 111 het oude krot 'tJ? m PJSfft {(sf**1* VI rond/ CDA likt SC op de vingers Bejaarde vrouw opgelicht Ouders en kinderen Weer Cortina gestolen Vrouw aan de beiaard GERRIT EN ZIJN SOPRAANTJE Geen steun gemeente hij m uizèn overlast Cellen gekraakt Friendly/ Visiting Dubbele aanslagen afvalwater Bezorgdheid om Kijnpoorthaven Sluitingstijd café's onder het mes Bevolkings dichtheid Raad akkoord met culturele begroting Bestuurster vrachtwagen gewond WOENSDAG 28 JANUARI 1976 Den Haag Het Statenlid H. A. Brokking (ARP) wil van de provincie weten of de beslis sing om de Rijnpoorlhaven niet te bouwen inhoudt, dat hiermee een andere bestem ming is gegeven aan de gere serveerde grond. Wanneer dit 20 is vraagt de heer Brokking zich af of minister Gruijters (Ruimtelijke Orde ning) over de nieuwe bestem ming overleg heeft gepleegd met het provinciebestuur. Wanneer hierover geen contact is geweest tussen de bewindsman en de provincie vraagt gedepu teerde Brokking zich af of GS gebonden zijn aan de voor waarde van de bewindsman om de oorspronkelijke industriële bestemming van het Rijnpoort- gebied plaats te laten maken voor woningbouw. Ten slotte wil de heer Brokking weten of minister Gruijters zijn planner kan doorvoeren zonder be moeienis van de provincie. Schiedam - De 65-jarige me vrouw S. uit Rotterdam is op het Emmaplein slachtoffer ge worden van haar eigen goed heid. Een ongeveer 62-jarige man met grijs haar gaf zich tegenover haar uit als politie man. Hij vroeg honderd gulden te leen om benzine voor zijn auto te kunnen kopen. De bejaarde vrouw trapte erin en overhandigde de vreemdeling het biljet Als tegenprestatie zou zij naar Rozenburg worden gebracht. Met de opmerking dat hij even benzine zou gaan halen verdween de oplichter, om niet meer terug te keren. Vlaardingen De verhouding tussen ouders en kinderen is morgenavond gespreksonder werp op een door NVSH en Humanistisch Verbond georga niseerde bijeenkomst Kinderen gaan vaak een heel an dere kant op als de ouders zelf met hun opvoeding hebben voorgehad, bijvoorbeeld op sek- sueel en godsdienstig gebied. Over het 'waarom' hiervan wil men zich op deze avond bezig houden. De toegangsprijs voor deze avond in de Triangel is voor leden een, voor andere belangstellenden twee gulden. Hoek van Holland De cafés in Hoek van Holland zullen waar schijnlijk eerder dicht moeten. Destijds heeft de deelraad op proef toegestemd in een ope ningstijd tot één uur 's nachts en in het weekeinde tot twee uur. Naar aanleiding van enke le vechtpartijen waarbij gewon den vielen zullen de opening stijden opnieuw bekeken wor den. Daarbij komt nog dat ook de café's in de omgeving van Hoek van Holland eerder slui ten. Vlaardmgen Het totaal aantal inwoners in Vlaardingen be droeg per 1 januari 78.312. Bij een indeling per wijk komt naar voren dat het centrum het dichtsbevolkt is met 18.517 in woners. In de Westwijk wonen 16.460 mensen, in de Babber- spolder en Vlaardinger Am bacht 16.114 en in Holy-Zuid 15.783. Hierna komt de Oost- wijk met 6.661 inwoners, Holy- Noord met 3.866 en de omge ving Maasboulevard met 931 personen. In deze cijfers zitten 21.702 gezinshoofden en 5.136 alleenstaanden. Han Kiaasse, de nieuwe be heerder in het nieuwe asiel. Deze week wordt het afgemaakt, onder meer vloer. laatste werk bij de kennels het leggen van de kunststof- De laatste week in het oude krot aan de St. Annazuster- straat is aangebroken voor de zwerfdieren. Zaterdag wordt het nieuwe tehuis aan de Sportlaan geopend, maandag begint de verhui zing. Er zitten nog vele hon den op het ogenblik, daarom hebben we er vier voor blok je rond gekozen. Niet zo maar vier: het zijn twee broers en twee zusjes uit hetzelfde nest. Bastaardjes die nog maar 4 1/2 maand jong zijn en ongeveer een week in het asiel zitten. De puppies warden groter, waarschijnlijk middelslag. Voorlopig moet men wel re kening houden met de onzin delijkheid van de hondjes, hoewel ze wel zo gedres seerd zijn dat ze alles op een krant doen. Allen zijn al in geënt De hondjes zijn afkomstig van een oude man die in totaal dertien honden verzorgde, totdat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd en opgenomen. Enkele die ren hebben al onderdak ge vonden. Met deze vier schat tige puppies zal het ook wel lukken. Ze kunnen uiteraard apart weg. Het kwartet is te onderschei den in één zwart langharig hondje, één zwarte met hal flang haar, één wit-zwarte en één lichtbruine korthari- ge hond, In het asiel zitten verder nog vele vierpoters: twee teefjes van anderhalf jaar, Sonja van vorige week en Snuffel, een zwarte ruw harige teef. Bijna allemaal zijn ze al ingeënt, dus kun nen zo worden meegenomen tegen een schappelijke prijs. Zoals eerder gezegd: het nieu we tehuis vlakbij rijksweg 20 gaat zaterdag open. Het is een ultramodem asiel ge worden, dat voor 700 000 gulden ts neergezet. In totaal drie mensen zullen het gaan runnen: de sinds 1 januari in dienst zijnde Han Klaas- se, Manke Verwaayen die% nog in het oude asiel werkt en een werknemer van de bedrijfsgemeenschap Schse- mond, dte vroeger oppasser is geweest in Blijdorp. PLEZIER „Het is beslist geen ondankba re taak zoals velen denken", a id us Han Kiaasse. „Ik heb er ontzettend vee) plezier in. Je krijgt tenslotte er wat voor terug. De honden gaan aan je hechten". Han is Schiedammer, 24 jaar en is als Gorzenees geboren. Hij is de beheerder en woont dan ook in de boerderij waaraan het asiel is vastge- bouwd. Er zijn 60 honden- en 38 kat- tenhokken gebouwd. Een groot gedeelte zal voor pen sion worden gebruikt. De beide afdelingen (pension en zwervers) liggen een eind uit elkaar om mogelijke ziektes niet te laten overslaan. Rein heid is een eerste vereiste in een asiel, zodat ook de vloe ren van kunststof zijn ver vaardigd voor een goede ontsmetting. De hokken zien er uitstekend uit: voor de katten is zelfs een apart „rustplankje" (voor de lieve somma van 46,- per stuk) aangebracht Alle honden kunnen liggen op een vlon der. RUIM „Het is vrij ruim opgezet", al dus voorzitter P. Broeders van de afdeling Schiedam van de dierenbescherming. „We pretenderen dan ook een streekfunctie te gaan vervullen". Als btjvoorbeeld De vier puppies: twee zusjes en twee broertjes. de Vlaardmgse dierenbe scherming mee wil doen zijn ze nog altijd welkom. Ook als de asiels daar en in Bot terdam vol zitten kunnen wij dieren opnemen". De afdeling is uiteraard trots op het modernste asiel van Nederland, zoals men zegt. Men krijgt volgende week ook nog de beschikking over een dierenambulance om ge wonde en dode dieren snel te kunnen ophalen. „Zo ont lasten we de politie een bee tje", aldus Broeders, zelf hoofdinspecteur bij de Her mandad. „We proberen bij de gemeente wel de kosten te gaan declareren, 's Nachts honden afmaken en dergelijke kost natuurlijk geld". De dierenbescherming zoekt tevens een 65-plusser die be reid is één of twee middagen m de week te zorgen voor de boekhouding. Vanavond, morgen- en vrij dagavond wordt voor alle leden en belangstellenden open huis gehouden van 19- 21 uur. Deze week moet men voor een hond of kat nog naar do St. Annazusferstraat (tel, 266266) van 9-12 en van 2-5 uur (zaterdags alleen 's ochtends en zondags ge sloten) jchiedam De Schiedamse Gemeenschap moet vol gend jaar wel op tijd komen met haar begroting, anders krijgt deze stichting een nog gevoeliger tik op de vingers dan maandag in de gemeenteraadsver gadering het geval was. Het CDA deed er al uiterst verbolgen over, dat de leden van de Schiedam se gemeenteraad pas op 14 januari de begroting 1976 van de Schiedamse Gemeenschap (SG) kre gen voorgeschoteld. Piet Eoossen, CDA-woord- voerder, liet weten dat de SG voortaan sneller moet werken, zodat de raadsleden meer tijd hebben om de bewuste begroting te bestuderen. Schiedam Opnieuw is er een Ford Cortina gestolen. Dit keer verdween een dergelijk voertuig uit de Henri Polakstraat. De wagen met het kenteken ER-49-36 stond daar geparkeerd voor de woning van de 50-jarige eigenaar D.K.G. Gisteren meldden wij reeds dat er in het weekeinde een dergelijke wagen op het Lisztplein was ontvreemd. Bij het politiebureau is ook aangifte gedaan van diefstal van een hydraulische krik en aluminium trap. Het gereedschap verdween uit een loods op het bouwterrein aan de Calandstraat. Maassluis Morgenavond van 5 tot 6 uur zal de 20-jarige mevrouw Andrea Mercer McCrady uit de Amerikaanse plaats Pittsburgh (Pennsylvania) spelen op de beiaard van de Grote Kerk in Maassluis. Tijdens haar muzikale opleiding heeft zij onder meer les gehad aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort onder leiding van Leen 't Hart. Tijdens het carillonconcert zal mevrouw McCrady dan ook een aantal bewerkingen van haar leermeester spelen. Het concert wordt besloten met 't Harts compositie King Frederik XI Suite. „Als het volgende keer weer zo is, zullen we minder souplesse tonen. Dan gaan we de nota echt kritisch bekijken. En zul len sociaal er maar van uit gaan, dat de SG naast een cul turele functie ook een sociale karakter heeft", aldus Roossen. Via een amendement van CDA- fractieleidster mevrouw Rietje Taverne, dat haar ten Siem Rosman en Piet sen mede hadden ondertekend, probeerden de confessionelen zelfs nog om de SG 25.000 gul den Subsidie meer te geven. „Al betreur ik ook zeer de gang van zaken rond deze begroting", zei een boze mevrouw Taverne. Het amendement werd alleen on dersteund door CDA en WD. De andere partijen, PvdA, CPN en PPK-wethouder Van der Wilk, hielden 2ich aan het ad vies van de commissie vormin g/recreatie en stonden tegen die 25.000 gulden extra. Met 18 te gen. en 15 stemmen voor werd het amendement verworpen. Re mier Scheeres, PvdA-wethou- der van financiën en economie, beloofde dat hij er bij de SG op zou aandringen, dat een vol gende keer meer haast wordt gemaakt. Overigens vond hij het gek, dat het CDA pas een volgende keer de begroting van de culturele stichting kritisch zai bekijken. „Wij doen dat nu al", zei hij. Daarna stemde de raad unaniem voor het voorstel van B en W om de begroting van de SG: goed te keuren. Dat betekent, dat de stichting voor 197B een' bedrag van ruim 465.000 gulden1 krijgt. Maassluis Het diaman ten bruidspaar Fillekens is deze week door ioco- burgemeester Smit in de bloemetjes gezet in buis je aan het Prinses Julïa- napark. Gerrit en Petro- nella Fillekens kunnen op een zestigjarig huwe lijksleven terugblikken. In Maassiuis en omstreken is het echtpaar (allebei 83) graag gezien. Niet al leen door hun viswinkel- tje dat zij jarenlang dre ven aan het Noordvliet. Mevrouw Fillekens kan nog prijslijsten laten zien, waarop vier harin gen zeventig centen kos ten. „Maar onze prijzen zijn altijd redelijk geble ven, hoor". Ook in de zangvereni ging ,,De verenigde zan gers' iiet het echtpaar zich jarenlang van hun goede zijde zien. Gerrit als bestuurslid, zijn vrouw als sopraantja in het koor. Vlaardingen Wie last heeft van ratten, vlooien, wespen en noem maar op kan rekenen op gemeentelijke steun. Van ambtswege wordt namelijk in zo'n geval de bestrijding gere geld. Anders is hel bij muizen- overlast. Men moet zichzelf dan maar zien te redden, want daar voorziet de wet niet in. Dit antwoord kreeg raadslid Jan. van Ginneken (PvdA) naar aan leiding van een vraag hierover. Hij is het er met mee eens dat men bij een „muizenplaag" maar zelf in het wilde weg met vergif moet strooien. Reactie van wethouder Bas Goudnaan: „Dan moet men maar een mui zenval of eventueel een kooitje kopen". Schiedam Onbekenden hebben voor 750 gulden schade aange richt bij het kraken van drie telefooncellen. Uit de cellen op de Groenelaan, de Van Ostadelaan en de Singel verdween ui totaal een bedrag van 100 gulden. Schiedam De sectie „Friendly Visiting" van de Stichting Raad voor Bejaardenwerk houdt morgen een contact- avond Op deze bijeenkomst In het dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan zal het zestig leden tellende koor Oase uit het centrum De V/oudhoek een con cert geven. De aanvang is 20.15 uur. Vlaardingen De 25-jarige vrachtwagen bestuurster C. J. v. B. is begin deze week gewond geraakt bij een botsing met een personenauto. Op de kruising Holysingel-Willem de Zwijger- laan-Di tlenburgsingel vergat de chauffeuse de 28-jarige J.G.- M.H. uit Schiedam voorrang te verlenen. De vrouw moest met een hoofd wond naar het Holyziekehhuis worden vervoerd. Zij behoefde niet te worden opgenomen. De vrachtwagen werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. Schiedam/Den Haag Mevr. A. V. M. Blaauw (PSP) vindt het vreemd dat vele Schiedammers dubbele aanslagen ont vangen voor de heffing verontreiniging opper vlaktewater, Als lid van Gedeputeerde Staten vroeg 2ei dan ook aan de Provincie Zuid-Holland hier wat aan te doen. Gebleken is namelijk dat bewo ners die niet aangesloten zijn op de gemeentelijke riolering een aanslag krijgen van het Hoogheemraadschap Delfland. Bovendien betalen deze mensen hiervoor nog eens iedere twee maanden 7,79 aan de Techni sche bedrijven. Dit bedrag wordt namelijk auto matisch van hun rekening afge schreven voor dit doel. Zij vindt het des te vreemder, omdat Schiedam nota bene zijn rioolwater ongezuiverd loost op de Nieuwe Waterweg. Zij ver zocht uit te zoeken in welke gemeenten zo'n zelfde automa tische afschrijving plaatsvindt in het voordeel van de plaatse lijke technische bedrijven. Me vr. Blaauw wil dat gedeputeer de staten de gemeenten en wa terschappen duidelijke aanwij zingen geeft om deze dubbele betalingen te voorkomen. Bovendien moeten naar haar me ning de teveel betaalde bedra gen zo spoedig mogelijk aan de betrokkenen worden terugge stort.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3