Bep van Hoff: „Da] Gewoon een lenke hobby79 ten? CHRIS AARTSEN Budokai Ri (iiniomi zilver op Nationale mil S portret Inzet vereist van MVC- dames Coup royal voor Maassluise meer dan een ijsje Hans Lingen in interland tegen Engeland Vergadering badminton Aad van der Merwe weer in vorm Sollicitanten genoeg voor PPSC WOENSDAG 28 JANUARI 1976 4 Maassluis Begrippen als coup royal, coup de Ia bombe en coup Philippe mogen door de massa vaak voor een smakelijk ijsje worden versleten, Bep van *t Hoff-Poldervaart (21) weet echter wel beter. Ten slotte, als je al vier jaar de damschijven hanteert, dan ken je de type-slagzetjes 20 langzamerhand wel. In Maassluise OKmpiahal Maaassluis In het kader van de voorbereidingen op de Europese tafelten niskampioenschappen, speelt het Nederlandse team deze week drie vriendschappelijke wed strijden tegen het Engel se team Gisteren werd m Steenwijk de eerste wedstrijden gespeeld, vanavond m Budel de tweede, terwijl morgen in Maassluis gespeeld wordt. De organisatie van de wed strijd in de Maassluise Olympïahal is in handen van Bowling Maassluis TOG, dat deze interland ter gelegenheid van het zilver en jubileum kreeg toegewe zen. Zowel de dames- als herenteams van Nederland en Engeland komen achter de tafel. Hetgeen tafelten nis op hoog niveau belooft te worden. De Britse tafel- tennisbond stuurt namelijk niet de eersten de besten, integendeel. De nummer één van Engeland Desmond Douglas is van de partij, geflankeerd door de twee sterkste Engelse jeugdspe lers Paul Day en Andrew Barden, resp. de nummers 7 en 5 op de totale Engelse ranglijst. Coach Peter van Stralen heeft het Nederlandse team voor deze avond geformeerd uit Bert van der Helm (Delta Lioyd, Amster dam), Hans Lingen (De Koren beurs, Schiedam) en Dick Jeras (Wilno, Vlissingen) Vooral de Rotterdamse regio is door het meespelen van Hans Lmgen, die dinsdagavond ook al van de party was, aantrekkelijk Dick Jeras, vorig jaar nog nationaal jeugdkampioen, maakt in Maassluis zijn debuut in het nationale team DAIIES Ook de strijd hij de dames lijkt een interessant gevecht te gaan worden. De damesteams be staan uit twee speelsters, waarvoor voor Nederland ach ter de tafel komen Sonja Helt- zel en het 14-jarige talent Bet- line Vriesekoop. Dit Jonge meisje is op het ogenblik Ne derlands sterkste speelster en is na vier competitiewedstrij den nog ongeslagen. Het damesduo, gecoachd door Frans Schoofs, krijgt het op te nemen tegen de sterke Carole Knight en Susan Ltsle De in terland begint om half acht, waarvoor de Maassluise wet houder Koos Smit de opening zal verrichten De deuren van de sporthal gaan om zeven uur open De toegangsprijzen zijn voor volwassenen 330 en voor kinderen beneden 16 jaar 2,~. Vlaardingen De ROVS, afde ling badminton, heeft de alge mene ledenvergadering ge pland voor donderdag- 12 fe bruari in het sportpark „Vijf- sluizen". De agenda telt tien punten, waarvan de verkiezing van het bestuur belangrijk is. De bijeenkomst begint om half acht- Aan de beurt om af le treden zijn de bestuursleden F. Bergmans, H. Schruyer. R. Si- mon en A. van Winden. 4 Een dammende dame. Bebril de Bep heeft er echter geen moeite mee. Als naaister bij Futura kwam zij in middagpauze en op feest avond in contact met leden van het Maassluise IWaes- landtsluys, waar zij zich na enige stimulerende succes sen op de ledenlijst liet bij schrijven. Eerst schoof zij zich bij Futura naar de eerst plaats en kort daarop dwong zij ex-wereldkam pioen drs. Piet Roozenburg in een sïmultaan-seanee een remise af. Een dat wak kerde bet enthousiasme nog eens goed aan. De interesse verflauwde met by Maeslandtsluys, hoewel zij toch de enige vrouw in een gemeen schap van een kleine twintig mannen was „Ik werd meteen goed opgenomen", herinnert zy zich „Geen flauwe grapjes Ze vonden het allemaal hartstikke leuk dat er ook eens een dame kwam dammen" Zelfs een mis verstand als .juffrouw, twee koffie" bleef haar bespaard, zoals Monsterse Sjaan Dibbets eens ss overkomen toen zxj voor de koffiejuffrouw werd aange zien Na 2ich twee jaar tevergeefs te hebben ingespannen om tot het eerste tiental door te dnngen via de „onderlinge", trok zy zich een jaar terug („Ik had er wel 2m in, maar de clubavond kwam me toen met uitwaar na zij afgelopen competitie eindelijk op het tiende bord aanlandde Niet zonder succes, want tegen om de reserves teams van Vlaardingen en Schiedam kon zij op haar nota- tiebdjet remise invullen Mede een gevolg ook van de aan schaf van dne damboekjes, waarin zij bij tijd en wylen wel eens neusde De echtgenote van Excelsior M's jeugdleider Bert van 't Hoff (broer van eerste- elftaller Aad) „Ik besteed er echter met al te veel tijd aan Speel thuis ook 2elden partijen na Daarom denk ik, dat als ik er meer aan doe, tk wel meer zou kunnen bereiken" Niet alleen een kwestie van ken nis, maar ook van ervaring Zo sen, al is het aantal kansheb- sters inmiddels wel sterk gere duceerd. Afgevallen Is ook Bep van 't Hoff die door nederlagen tegen onder anderen twaalfja rige Hmssense ranglijstaan- Petra Polman ergens middenmoot bivakkeert. Een toernooi, dat Bep in Ut recht al een keer aangemoedigd door clubgenoten Lenting en Lekluse bijna had moeten missen Het dambondsbureau stuurde het rooster naar een verkeerd adres, waarna Bep vanuit de krant vernam dat het toernooi al was begonnen Ze kon evenwel toch nog worden mgepast, via mhaalpartijen Door Fred ivens Bep van 't Hoff: „Ik werd meteen goed opgenomen". heeft zij, al gaat het beter, nog fjTRFfTfT wel eens een „spiekbriefje" voor de notatie nodig en slaat De noodzakelijke routine doet zij ze zich somtijds bijkans voor deze weken in Utrecht op, het hoofd als zij een eenvoudige waar in het Denksportcentrum combinatie overziet de Remise naast de halve fina les voor het kampioenschap van Nederland tevens de voor ronden voor de damestitel- strijd op het programma staan. Tien dames duelleren om twee, waarschijnlijk drie finaleplaat- „Het is de eerste keer dat ik eraan meedoe, maar ik vind het wel leuk", constateert 213 „Het gaat er gezellig, gemoedelijk aan toe Je praat makkelijker met elkaar Bij Maeslandtsluys ook wel, maar m het begin ging ik er echt nog met bij staan als de heren met elkaar stonden te praten". Ondanks alle gemoedelijkheid wordt er toch ook by de dames veehtdam gespeeld Bep was te gen Marijke Knuvers eerst na vijf uur een punt njker en te gen Van Berkel kwam de remi se („Ik deed op het laatst een zet waardoor ik eigenlijk had moeten verliezen ïk was hele maal op") na vier uur diep denkwerk. GEDULD Bep van 't Hoff, die de kwan titatieve schaarste bij het damesdatmnen op rekening van „minder geduld dan de heren" schrijft, verwacht volgend jaar bij de dames wedstrijden weer van de' partij te zijn. „Ik denk van wel, maar zeker weet ik het nog niet. 't Is wel een af stand, twee keer per week op en neer naar Utrecht reizen" Bep van 't Hoff ten voeten uit. Ze damt graag, is tijdens de partij nauwe lijks van haar stoel te „branden", maar wil het ook weer met overdrij ven. Bep: ,,'t Is gewoon een leuke hobby". Naam* Chnsbaan Adriaan Aartsen Leeftijd: 29 jaar Geboorteplaats* Vlaardingen Woonplaats: 's-Gravenzanöe Beroep: zwemonderwijzer by gemeente Rotterdam Getrouwd; Ja, met Annet Aartsen-Schut Een kind Gewicht: 84 kilogram Lengte: 174 meter. Wat doe je ja de sport? Zwemtramer. Clubfs): Alicante, 's-Gra\en- zande Hippo Campus, Mon ster Hobby's: Ik heb er weinig tijd voor, dat voorop Ik knutsel graag en stap graag op de racefiets En rrnjn gezin, dat is ook een hobby van me Hoeveel keer train je per week?: Gemiddeld hen keer per week. Wat is je prettigste herinne ring op sportief gebied?: Dat was de eerste medaille die ik won Destijds tn Vlaardingen was er jaarlijks een 1500 meter-wed strijd en die won ik drie keer achter een Ik denk dat ik toen oen 3 aar of vijftien was En de grootste teleurstelling?. Dat was voor de Europese onderwatersport kampioen schappen in het Franse Lyon Ik had met die zwem vliezen aan enorm hard ge traind, maar op het moment dat we naar Lyon gingen bleek ik oververmoeid Ik kon dus met mee en dat was een enorme domper voor Wat is je mening over betalin gen in de amateursport? In principe ben ik ertegen dat iemand voor een prestatie kan worden betaald Maar als het met anders kan, moet het maar gebeuren. Neem een jongen als Jos Hermens, die levert als amateur toch opmerkelijke prestaties Zo'n man mag er in mijn ogen wél iets voor terugzien "Ben je een voorstander van sportsponsoring? Laat ik er dit van zeggen In de huidige sportwereld is het een nood zakelijk kwaad Is de sport erg belangrijk ir je leven?: Ja, zeer 2eker. Je leert er ook een hoop van, zeker in mentaal opacht Bijvoorbeeld een nederlaag incasseren of een overwin ning dragen. Heb je ook kwaliteiten voor andere takken van sport?.* Dat durf ik met te zeggen Ik zou graag de rugbysport willen beoefenen, maar of tk daar ook kwaliteiten voor heb valt sterk te betwijfelen Welke sportman of - vrouw beschouw je als je grote voorbeeld?: Niemand eigen lijk Ik vond destijds een man als Anton Geesmk ge weldig en op zwemgebied ie mand als Wil Bunschoten Maar een direct voorbeeld had ik met Heb je wel eens stimulerende middelen gebruikt of zien gebruiken?; Zelf met, nee Én ook met aen gebruiken, al heb je natuurlijk altijd wel je vermoedens Wie zou je het liefst willen ontmoeten en waarom? De Amerikaanse zwemtramer Counsilman Ik zou met die man graag enkele weken op willen trekken om te kijken hoe alles w z'n werk gaat Waar heb je een uitgesproken hekel aan?: Aan mensen die niet genoeg geconcentreerd werken Die dan ook nog een belabberde prestatie le veren en de schuld op ande re dingen afschuiven. DaaT heb ik een grondige hekel aan Wat is je slechtste eigen schap?: Ik ben ontzettend eigenwijs Ben je links of rechts?: Reehtshandig Of bedoel je soms op politiek gebied 7 Wat is je favoriete TV-progr- ramma?: Ik kijk graag naar de gebroeders Hammond En naar natuurfilms En radioprogramma?: Muziek- mozaïek van Wülem Duys Op de zondagmorgen Wat is je lievelingsgerecht?: Oerholiands: Brume bonen met spek Wat sprak je qua nieuws het meest aan in de afgelopen maand: Die vliegramp in Perzie, waar 88 mensen om kwamen En dat had een speciale bedoeling, want rond die tijd was Ahcante- secretans Van Riet aldaar. Gelukkig zat hy iuet in dat toestel Vandaar dat dat vlie gongeluk erg mijn aandacht kreeg Je grootste wens?: Om ooit nog eens een opleiding te mogen volgen om onderwijs bevoegdheid te krijgen Wat is belangrijker voor je; de gezelligheid of de presta tie?: Ergens vrnd ik het woord prestatie erg vies klinken Maar aan de andere kant vmd ik het ook weer geweldig als iemand iets presteert Het moet overi gens met ten koste van alles gaan in mijn ogen De gezel ligheid moet je ook met uit schakelen By Alicante was dat lange tijd een braaklig gend terrein, maar de laatste tijd gaat het al een stuk beter De prestatie is echter in mijn ogen nét even iets meer waard Hoe bereid je je op een wed strijd voor?: Vroeger toen ik zelf nog zwom gmg ik eerst een hele tijd vrij zwemmen Lekker relaxen En daar voor thuis ook een paar plaatjes draaien, daar werd ik altijd rustig van Nujsdat allemaal wat eenvoudiger natuurlijk, het is meer denk werk geworden Al blijf ik ook nu nog voor een wed strijd erg nerveus Soms gaan we voor een wedstrijd met z'n allen een strandwan deling maken". Aad v.cf. Merwe techniek Vlaardingen De nationale judo-kampioenschappen voor A-teams "blijkt de laatste jaren een open strijd, waarbij een aantal bijna gelijkwaardige teams felle stnjd moeten leveren om de nationale titel. Dat het Budokai Rijnmond team hier de tweede plaats be haalde achter sportschool Boersma uit Amersfoort mag dan ook een goede prestatie genoemd worden. Met de basisopstelling Arij Hoogendijk, Tiuo Ho ogen- dijk, Gerard Vroegh, Ri chard de Bijl en Aad v.d. Merwe, resp. licht-, half- midden-, midden-, half- zwaar en zwaargewicht, moest de eerste wedstrijd gemaakt worden tegen sportschool V. d. Pool uit Nijmegen. Na een verlïes- partij van Arij Hoogendijk, door een armklem en opga ve van Tino Hoogendijk, die een ribblcssure opliep en daardoor voor de rest van de dag was uitgescha keld, beek Budokai Rijn mond gelijk al tegen een achterstand aan. Toen Vroegh daarna, na een klein voordeel behaald te hebben, onvoldoende aan viel, liep hij een officiële waarschuwing op, die hem de partij deed verliezen. De enige manier om de wed strijd nog te kunnen win nen, was door het scoren Vlaardingen De strijd aan de kop van de promotie klasse volleybal bij de da mes gaat onverminderd voort. A! sinds de ontmoe ting MVC-Volley'68, halver wege de eerste helft van de competitie, blijven heide teams winnen. Volley, dat drie punten ach terstand heeft op de Maas sluise dames, gaat iedere wedstrijd sterker spelen. Vrijdag ontmoeten de Vlaardingse dames het Rot terdamse Libanon in eigen sporthal en gezien de stand op de ranglijst, zal ook deze tegenstander niet al te veel problemen opleveren. De aanvangstijd is kwart over acht De dames van MVC, die morgen avond een uitwedstrijd spelen tegen het Rotterdamse Animo, zullen alles moeten geven ora zich aan de kop te handhaven Ammo is éen van de betere teams uit de promotieklasse, zo dat een verrassing zeker met uitgesloten is Passage VCJ dames gaan zater dag naar Barendrecht, waar Spirit de tegenstander is. Beide teams nemen een plaats in de middenmoot in, zodat hier een open strijd verwacht mag wor den In de eerste klasse is er deze week geen competitiepro gramma vastgesteld waardoor Shell dames vnj is Bij de heren trekt Voliey*68 zater dag naar Barendrecht om Spi nt H te bekampen Spelen de Vlaardmgers net zo geconcen treerd als afgelopen zaterdag tegen Target, dan kan Spint een Vlaardmgse zege met in de weg staan Ook in de eerste klasse heren geen competitie volleybal zodat Passage VCJ, na de vergeefse reis van afgelo pen zaterdag, opnieuw niet bin nen de lijnen zal verschijnen van volle punten m de vol gende twee partijen, het geen Richard de Bijl deed met een houdgreep, terwijl Aad v d Merwe, weer ge heel in vorm, zelfs binnen 30 seconden met een over name-techniek zijn onge veer 100 kg. zware tegen stander van de mat tilde. De volgende partij tegen sportschool Spermon uit Eramen gaf minder proble men. Met nu m het lichtge wicht Wil Poot en m het halfmiddengewicht Arthur Kunz, die de geblesseerde Tmo Hoogendijk verving, kwam Budokai Rijnmond gemakkelijk tot een 4—1 overwinning. Alleen Gerard Vroegh, niet geheel 1» vorm deze dag, verloor zijn partij, doordat hij onreglementair buiten de mat stapte, waar mee hy een officiële waar schuwing opliep. Judoklub Chian uit Geleen, de kampioen van vorig jaar, was de volgende tegenstan der. Met Jan van Dalen in het haifzwaargewicht en Ri chard de Bijl op de plaats van Gerard Vroegh, bleek coach Siem Kattes taart de juiste opstelling te hebben gekozen, want de strijd werd met 2—1 m het voor deel van Budokai Rijnmond beslist. Daar tijdens de2e partijen ook de tweede halfmidden- gewichter Arthur Kunz ge blesseerd raakte, kwam Bu dokai Rijnmond in de pro blemen. Lichtgewicht Wjl Poot moest deze plaats nu gaan innemen en de 17-jari- ge Hans Hoogendijk zou dan de lichtgewicht plaats bezetten m de finale tegen sportschool Boersma, die aantrad met gerenommeer de judoka's als Herman de Bor, Do Boersma, Rob Geurtsen en Jan Jansen. Het enigszins uitgebluste Budokai Rijnmond team werd met 5—0 verslagen en. kwam hiermee op de twee de plaats achter sportschool Boersma. Schiedam Zaterdagclub PPSC denkt binnen een maand de benoeming van een nieuwe trai ner rond te hebben De terug tocht van huidige trainer Andre CorveJeyn naar CW, heeft tot gevolg gehad, dat er nog al wat sollicitaties zijn binnengeko men Hoewel het bestuur van PPSC net vertrek van Corve Jeyn betreurt, wordt het de oud SW'cr van harte gegund weer terug te keren bij CW. Leider Brussé „Hij was bij ons een echte sfeermaker. Een trainer die veel positieve kanten haa Als hij echter had gebleven was het volgend seizoen toch het laatste jaar geweest (totaal vier jaar)". And ré Corveleyn verliet hoofdklasser CW vyf jaar te rug om het Deiftse DHC te trainen en later PPSC D® Schiedamse zaterdagclub bracht hy naar de tweede klas Corveleyn, ooit actief voetbal ler van SVV, werd met CW in IS64 kampioen van Nederland by de amateurs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4