,iid van de PvdA ben ik niet Relatief eigenwijs en vertwijfeld: Ketelshow Eotonde 5 juni een kruising Hoorn - concert in Visserij- museum Wijkzuster verlaat Maasland Drempels in de Hoek Dronken artiest kreeg gratis lift van politie Bibliotheek gesloten Films van Rood Vïaardingen Vlaardings enige fractiesecretaresse Duivelskring in De Kreek „Wel erg politiek geïnteresseerd Twee maal in Teerstoof Ruilbeurs De Verzamelaar Schiedam Het jeugd filiaal Oost van de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek ge vestigd in dc Rosa-kleuter- school aan de Archimedes- straat is in verband met scbil- denverkzaamheden gesloten vanaf vandaag tot en met vrij- dagG februari. Vlaardingen De Vlaardingse stichting Rood Vlaardingen heeft voor het komende jaar voor zijn leden een twaalftal films op het programma staan, ïn de zaal „De Harmonie" zul ten onder andere „Citizen Ca ne" van Oroson Welles, Fass* binders „Bittere tranen van Petra Kant" en „Een handvol liefde"^ van de Zweed Sjomon gedraaid worden. ï)e eerste van de serie is de Russi- sche film „Dat zoete woord vrij- heid" op zaterdag 31 januari. Bovendien zal een andere reeks zeven in getal, van start die ook voor niet-leden films, zev I gadn die A toegankeli A toegankelijk zal zijn. Deze teat 's ste reeks zal steeds bestaan uit een populaire film en een die zich met een bepaald maat schappelijk probleem bezig houdt Schiedam In centrum De Kreek aan de Lange Haven 92 geeft de ANJV morgen een voorstelling van De Duivels kring. Deze film begint 's avonds om acht uur. Kaarten zijn verkrijg, baar aan de Lekstraat 18b, Puc- cinistraat 28 en de Schaper straat 27. Maasland Wijkverpleegkundi ge N. Eikelboom gaat het Maaslandse Groene Kruis ver laten. Per 1 februari heeft zij in Schiedam de funktie van hoofdwijkverpleegkundige aanvaardt. Zuster Eikelboom is vanaf 1970 v^in,Maaslandwerkzaam. Zater dag neemt het bestuur afscheid van haar. In de ontstane vaka- ture is voorlopig tot 1 januari 1977 voorzien door het aanstel len van de in Maaslands wonen- de zuster M Vreeken. De jaarvergadering van het Groe ne Kruis wordt op donderdag 19 februari gehouden. Aanvang 's avonds kwart over acht in hetwjjkgebouw. Hoek van Holland De eerste verkeersdrempels zijn in de Vergulde Dracckweg in de Hoek aangebracht om de ver keerssnelheid af te remmen. Na het invallen van de duisternis zijn de drempels echter moei lijk te herkennen. De marke ring van witte steentjes is dan niet meer te zien. De argeloze automobilist die 's avonds met de voorgeschreven vijftig kilo meters over de Vergulde Draekweg rijdt krijgt zo de schrik van zijn leven. Zijn auto dreigt plotseling te gaan vliegen en het gevaar de macht over het stuur te verliezen is dan zeker aanwezig. Het een en ander is terug te voegen op. de afwezigheid van waarschuwingsborden. De pllssin^ van de nieuwe ver keersdrempelborden. die de au tomobilist tijdig zouden waar schuwen voor de verhogingen laat|echter nog op zich wach ten. Annemarie Kok Van Duin ...dochter ex-wethouder... Vlaardingen „Ik ben zelf geen politieke figuur, maar ik ben wel erg politiek geïnteresseerd, legt Annemarie Kok van Duin uit. Een maand geleden solliciteerde ze naar de functie van secretaresse bij de Vlaardingse PvdA-fractie. Een tot nu toe niet bestaande baan. „Dus er was wel wat durf voor nodig", zegt de vierentwintigjarige geboren Vlaar dingse in haar flatje negenhoog in Holy. Ervaring als secretaresse deed ze al op bij haar laatste baan als receptioniste in een hotel in Noordwijk. Daar voor stond ze „in een witte jas" in het labora torium van Unilever. .Maar wat die politieke geïnteres seerdheid betreft, die heb ik natuurlijk wel min of meer van huis meegekregen. Mijn moeder was tot voor een jaar wethou der van Vlaardingen, nu opge volgd door mevrouw Jo Ver meulen". Een zekere politieke achtergrond is dan ook wel no dig voor de bezigheden, die de ze functie met zich mee brengt. Die zijn bijvoorbeeld het notu leren van fractie- en commissie vergaderingen, het vergelijken en uitwerken van beleidsnota's en het schrijven van brieven aan de commissies. Het administratieve werk vormt gelukkig niet de hoofdmoot Daar zou Annemarie Kok ook beslist niet voor te vinden zijn. ..Wat heel erg belangrijk is. is het onderhouden van contacten tussen de raadsleden zelf. Dat is ontzettend veelomvattend, maar ook erg interessant. Daar voor houdt ik ook voeling met de fractieassistenten van Rijn mond en Rotterdam", aldus An nemarie Erg prettig zegt ze ook samen te werken met fractie voorzitter Hans Versluis. „Ik voel me echt helemaal m de fractie opgenomen". Pikant de tail. Annemarie is zelf geen lid van de Partij van de Arbeid Het is de bedoeling dat haar part time job zal worden uitgebreid tot een soort voorlichtingsfunc tie. Daartoe 2al een apart kan toor voor haar worden inge richt in het nieuwe stadskan toor. Op het ogenblik zit ze nog tussen de stapels nota's m de leeska mer. „Dan kunnen de leden dus gewoon naar mij toekomen met vragen en eventuele klachten en noden, die ik dan weer door speel naar de respectievelijke commissies". Annemarie ver heugt zich nu ai op die uitge breide functie. Jasper Postma als pop zanger in het num mer De Hit. Op de achter- grond zijn Ketels- how-mak- ker Fred van Deth. door Kor Kegel Schiedam/Amsterdam Dc wangen van oud- Schiedammer Jasper Postma lijken wat te zijn uitgerekt door alle pingpong-bailetjes, die bij meer dan een jaar lang elke dag opnieuw in zijn mond propte. Met een bolle toet Hep hij dan over het toneel heen, bezig aan een doldwaze voorstelling samen met zijn Ketels how-genoot Fred van Deth. Morgen en zaterdagavond komen ze voor de derde keer naar het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12 in Schiedam. Met hun nieuwe programma Ketelshow Twee, een voortzet ting van hun eerste show De Zot Verwijt De Ketel Dat Ie Maf Ziet. Fred van Deth, die zelfs lui on deruit gezeten in zijn huiska mertje aan de Ruyschstraat 4 in Amsterdam een stemgeluid opzet alsof hij op het podium staat in een groot theater, zegt over dat tweede programma: „Het is een verbetering. De ele menten uit het eerste program ma komen bewuster terug. Het geheel is wat pittiger". Jasper Postma vult aan: „Ook iets bru taler, maar dat klinkt zo trut tig". De Ketelshow brengt geen toneel, geen cabaret, maar ketelshow. een kermisachtige stijl die Jas per en Fred al in april 1974 in Schiedam lanceerden. Met be hulp van allerhande attributen, het één en ander aan teksten en een bandopname met zeer uiteenlopende muziek schotelen ze het publiek een gevarieerde ketelshow voor. Beide voorstel lingen dit weekeinde in Schie dam beginnen om negen uur. Jasper Postma en Fred van Deth ziers 2iehzelf min of meer als beeldend kunstenaar, in die zin dat ze hun bedoelingen met ge baren en met behulp van attri buten willen visualiseren. „Wij willen niet alleen van teksten laten afhangen of we succes hebben. Zo weinig mogelijk woorden willen we ergens aan vuil maken: als we iets naar voren kunnen brengen met een gebaar, zullen we dat niet met woorden doen", zegt Jasper daarover Jasper Postma woonde tot en mot zijn studie op de rijks-HBS in Schiedam Daarna verhuisde hij naar Utrecht, waar hij vijf jaar aan de academie voor ex pressie door woord en gebaar studeerde. Hij ontmoette er Fred van Deth; na hun studie- tijd vestigden ze zich in Am sterdam, ontwikkelden er hun ketelshow en kregen via try- outs in het Shaffy-theater enige bekendheid. Andere medewerkers aan de Ke telshow waren Gidius Noord man. die inmiddels hoofd van de technische dienst in Shaffy is geworden, en Chris van Lan- keren en Co Pasdeloup. De laatste twee zijn er nog steeds bij Nadat ze van de sociale academie afkwamen, begonnen ze evenals Jasper en Fred full time met de Ketelshow Twee. Zoals ze het zelf noemen: fool- time, „want je moet gek zijn om het te doen". Van Lankeren zorgt voor de belichting, Pasde loup voor het geluid. In het tweede programma van de Ketelshow is minder rekening gehouden met reacties uit het publiek. Werden de toeschou- wers bij de eerste show nog sterk gezien als actieve kermis- gangers, het publiek kan nu rustig op de stoelen blijven zit ten. „En eigenlijk mis ik dat chaotische rommelen in de zaal wel een beetje", zegt Jasper, waarna hij met ïS-ed overweegt 'UIiill!j|JiJ||II||tlI|j!||]|j|jE[|ji|j[||!j[j[it{]|!!|j|U||il[i{||IEIIl|||j{f||!l!|j|E[|f|]||[{!jI||I!!jj!|[|jj||t||||i|]|||lf Bij Rijkswater staat verwacht men dat de ro tonde Westerlee op 5 juni van dit jaar een haakse kruising met ver keerslichten zal zijn. Het werk aan de recon structie van rijks weg 20 ligt tij dens de winter maanden zo goed als stil. In de lente begint ■hen aan de laat ste loodjes, wat vooral inhoudt dat de rijbanen een laatste laag asfalt krijgen. In de richting Maas sluis maakt het verkeer al gerui me tijd gebruik van de oostelijke weghelft van rijksweg 20, de andere rijbaan wordt in de lente geasfalteerd en open gesteld. Bij de afslag DeiSt- De Lier staat de „brug" voor de verkeerslichten al opgesteld. Nog even geduid en de Westland- se automobilis ten kunnen het verkeersknoop punt passeren zonder de tot nu toe onvermijdelij ke opstoppingen tijdens despitsu- ren. Luchtfoto Sijt- hoff Pers Henk van Westering/- Piet de Nijs. om een spektakel, waarbij de toeschouwers mee moeten spe len, toch weer op het program ma op te voeren. „Verder is ons tweede program ma wel duidelijker, ik bedoel, het begin vooral is minder ver warrend", merkt hij vervolgens op. Fred: „Het openingsnum mer is nu bombastisch. We heb ben wat meer flair gekregen per slot van rekening.... Maar neem nou het eerste nummer van ons eerste programma. We kropen toen onder een deken als paard vermomd het podium op en iedereen vroeg zich toen af, of de voorstelling al begon nen was". De Ketelshow laat trouwens ïn het hele programma die twijfel uitstralen, waardoor men zich afvraagt waar men precies aan toe is. Jasper en Fred hebben de gave om heel eigenwijs over te komen, terwijl ze juist zoveel mogelijk verschillende menin gen over een idee op een rijtje zetten. „Bij een onderwerp, wat ons toevallig dwars zit, willen we niet onze eigen mening daarover opdringen. Het relati veren is bij ons heel belang rijk", zegt Fred. Jasper: „Als we wat te zeggen hebben, verpakken we dat Of we dat nou doen door middel van gebaren en met instrumen ten, of door allemaal zin en onzin door elkaar te gooien. De toeschouwer ziet wel". Vlaardingen Dinsdagavond zal een hoorntrio in het Visserij- museum optreden. Nu al zijn voor dit concert een groot aan tal plaatsen gereserveerd. Het bijzondere karakter van het concert is hier zeker debet aan. Er is namelijk slechts zeer wei nig muziek speciaal voor de hoorn gecomponeerd en vooral voor kamermuziek is dit uiterst zeldzaam. De bezetting van het trio bestaat uit klinkende namen. Jaap Prinsen is als hoornist verbon den aan het Concertgebouwor kest. Hij is de enige aan wie ooit op dit instrument de prix d'excellence werd toegekend. De violist Joan Berkhemer be reikte vorig jaar de eerste plaats op het Oskar Backcon cours te Amsterdam. Pianist Joop van Zon oogstte vorig jaar met een concert m het Visserij- museum al geestdriftige reac ties bij het publiek. Het concert opent met een sonate voor viool en piano van Mozart. Daarna wordt Beethovens so nate voor hoorn en piano uitge voerd. Na de pauze treedt het trio voltallig aan voor de hoom- composi tie opus 40 van Brahms, Dit stuk staat bekend als Brahms' meest aangrijpen de compositie. De entreeprijs voor het concert* dat om kwart over acht begint bedraagt vier gutden vijftig. Vlaardingen De afdeling Vlaardingen van de Nederland se Vereniging De Verzamelaar houdt op maandag een ruil beurs. Dit gebeurt ïn zaal Excelsior aan de Oosfhavenkade 9. De deuren gaan om zeven uur 's avonds open. Het gaat hier om eenzoge- naamde „open" ruilbeurs, waarbij letterlijk en figuurlijk alles kauworden geruild. Van prentbriefkaarten tot munten en van lucifers tot postzegels. Schiedam Een surveillancewagen van de politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de 62-jarige Rotterdamse artiest G.J. een gratis lift gegeven van het Noordeinde naar het Rijnmond-ho- De brandweer had hier om gevraagd nadat de man door de alarmtelefoon de meldkamer enkele maten lastig viel met het verzoek om een taxi te sturen. De artiest, onder invloed van alcoholische drank, wilde niet geloven dat dit niet door de alarmtelefoon kon. - -ctnfjr JT DONDERDAG 29 JANUARI 1976

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3