West krijgt ouderwacht Vlaardingen eist inspraak raipenplan Bouwspeelplaats Holy-noord van de baan? Crisis binnen afd. zang SG Rijnmond gaat hinder bepalen Midget golf op de lange baan «Illli SCHERPE KRITIEK OP PLAATS IN BEATRIXPARK Inbreker in kast College boos op Rijnmond Filmer klaagt gemeente aan Vrijspraak na fout in dagvaardiging Stichting voelt zieh in de steek gelaten Brand in snackbar Dronken tegen kerk muur Schiedam Een tiental ouders van de St. Frans kleuterschool en de St Bernardus basisschool gaan binnenkort nabij de Bosboomlaan helpen bij het oversteken van de Burgemeester Knapperd aan. Voor deze eerste ouderwacht van Schiedam- West heeft een politieman vrijdag reeds instrukties gegeven op de St Bemardusschool. Op dit moment helpen leeriin- E= gen van de zesde klas de =s andere schoolkinderen met oversteken nabij de Van Os- tadelaan en Bosboomlaan, sas De ouders zijn echter tot de =s conclusie gekomen dat dit sss toch te onverantwoord is. ..De Burgemeester Knappert- laan is één van de drukste straten van Schiedam. Daar komt nog bij dat sommige automobilisten zich niet Ia- ten afschrikken door de kin deren," aldus direkteur De len. Een soortgelijke erva ring had men in Schiedam- Oost, waar aan de Lorentz- laan al ruim een jaar een zelfde ouderwacht met suc ces draait. Aan het initiatief in West heeft het college van burgemees ter en wethouders reeds en kele weken geleden toestem ming gegeven. Een tiental moeders uit Schiedam-West kreeg vrijdag voor de ouderwacht les van een politieman. t Oe omgeving van het thee huis in het Bea- trixpark. Een midgetgolfbaan tast de omge ving aan. vin den zowel de PvdA als een aantal veront ruste Schie dammers. Schiedam De schenking van een midgetgolfbaan aan de ge meente door drie zogenaamde serviceclubs in Schiedam schept nog steeds een groot probleem. Het twistpunt is de plaats waar de baan moet wor den aangelegd- Ook gister avond kwam men in enkele gemeentelijke commissies niet tot een slotconclusie. Er wordt Schiedam In Olleke Bol- leke, een kleuterschool aan de Thorbeckesingel in Schiedam, is een in breker dit weekeinde op heterdaad betrapt Toen politieagenten bin nenkwamen om hem te arresteren, konden ze de man echter niet meer vinden. In allerijl werd gezocht Uiteindelijk opende een agent een kastdeur en zag toen een zeer nerveuze inbreker. De man weigerde zijn naam te zeggen en zelfs na verhoor op het poli tiebureau wilde hij niets «ggen. Inmiddels weet de politie, dat het hier gaat om de 26-jarige J. A. van G. uit Tilburg. Schiedam Hans de Ridder, Rotterdams cineast, heeft bij de officier van justitie in Rot terdam uiteindelijk toch een klacht ingediend tegen de ge meente Sehiedam. Onze krant meldde ongeveer twee maanden geleden al, dat hij een fikse schadevergoeding zou gaan eisen van de gemeente, omdat uitlatingen van met na me wethouder Hans van der Wilk van communicatie en voorlichting ertoe geleid heb ben, dat de NOS een film van Hans de Ridder niet op tv uit zond. Die film, die de cineast onlangs toch maar heeft voltooid, gaat over Schiedam en bevat veel beelden uit een oude film over de jeneverstad van Jan Scha per. De gemeente zegt hiervan de auteursrechten te hebben. De Ridder en Schaper zelf be strijden dit Die twist schrok de NOS af. Hans de Ridder voelt zich nu aangetast in „eer en goede naam" en ziet zich belemmerd in zijn werkzaamheden. Vorige week is hij naar de officier van justitie gestapt Rotterdam De Rotterdamse po- hberechter sprak gisteren de 22-jarige Leen van B. uit Vlaar- dingen vrij, nadat diens raads man een fout in de dagvaardi ging had vastgesteld. In de dagvaardiging was sprake van 18 augustus als datum waarop Leen zijn verloofde een bk in het gezicht zou hebben verkocht Hij had zich daar echter in oktober aan schuldig gemaakt en kon als „vrij man" de rechtszaal verlaten. „Maak nou maar gauw, dat je bij je meisje komt" besloot de poli tierechter, die te horen kreeg dat vijf dagen na de forse klap tussen het tweetal een nog voortdurende verzoening was verwezenlijkt. „Zorg er nou voor dat je handen voortaan niet meer zo los zit ten", adviseerde de politierech ter nog en dat beloofde Leen grif. De oude treinwagon in Hofy-noord: het begin van een bouwspeelplaats? Vlaardingen De stichting So- ciaat KuHureel Werk Vlaardin gen Tfoeït zich ia de steek gela ten do«r wethouder ESoven- iK-rg. Over het in juni vorig jaar beloofde krediet voor ex ploitatie van een speelplaats in Vlaardingen Er heeft vannacht een kort maar hevig brandje gewoed in de snackbar De Ha ven aan de Westh3ven plaats. Er vielen geen gewonden. De be woner van de bovenverdieping kon - zij het enigszins versuft - tijdig ontsnappen. De brandweer die met twee wa gens snel ter plaatse was kon het vuur met enkele stralen blussen. Er ontstond veel roo kontwikkeling en waterschade. Oorzaak is waarschijnlijk kort sluiting, waardoor de bedra ding vlam vatte. Holy-noord wordt in alle talen gezwegen. Men vraagt zich nu bij de stich ting af of de gemeente nog wel belang stelt in het jeugdwerk in Holy-noord. Om een goed pro gramma samen te stellen voor het komende seizoen is het na melijk al bijna te laat Als de raad beslist dat niet tot subsidie kan worden overgegaan bete kent dit het einde van de speel plaats nog voordat die eigenlijk van start is gegaan. Dit schrijft het bestuur van de stichting in een brief aan B en W. Ai bij de start van het opzetten vanhet speelterrein bestond er onzekerheid over de te verlenen subsidies. Eenwcek nadat de gemeenteraad besloten had om een krediet beschikbaar te stel len voor het salaris van een jeugdwerker, maakte CRM be kend dat de speelplaats niet kon worden gesubsidieerd. On dertussen was er al een afge dankte treinwagon op het ter rein opgesteld als aceomodatie voor de jeugdwerker. Die staat er nu nog steeds en van het rest van het project is nog niets te zien. De stichting vond het zin loos om een beroepskracht aan te stellen zonder dat er geld was om hem te betalen. Men wendde zich daarom met deze moeilijkheden tot wethouder Bovenberg. Deze zag een geruislozeoplossing van de subsidieproblemen. Door het goedgekeurde raads- krediet voor het salaris van de jeugdwerker om te zetten in een andere post, zou dit te ge bruiken zijn voor de verdere exploitatie van de speelplaats. Bovendien kon hij toezeggen, dat deze omzetting snel gere geld kon worden. Gerustgesteld trok de stichting een jeugdwerker aan, want ook de toestemming van CRM hier voor was inmiddels binnen Schiedam De auto van de 34- jarige W. L. uit Maassluis is gisteravond op de 's-Graveland- seweg in Schiedam in brand gevlogen. Kortsluiting is ver moedelijk de oorzaak. De brandweer bluste, de schade is groot, Schiedam In een dron ken bui is de 21-jarige M.K.M. met een gestolen bestelauto de trappen van de Singelkerk opge reden. Tegen de kerk muur kwam de auto tot stilstand. Een voorbijgan ger wist met de politie M. op te sporen. Na een handgemeen op de Broersvest werd de dron ken dief ingesloten. Hij had de bestelauto gesto len op de Hoogstraat, waar deze met draaiende motor stond geparkeerd. De eigenaar, de 27-jarige technicus C. L. S. moest een boodschap doen. M. nam zijn kans waar en reed met de auto weg. M, bijrijder van beroep, sloeg tijdens zijn aanhou ding nog een pet kapot •van een agent. Op het bureau moest hij zowel in het bekende pijpje blazen als bloed laten afnemen. Beide testen waren posi tief. De auto op de trappen van de Singelkerk bleek total- loss. Vlaardingen Vlaardin gen is boos omdat zij niet meetelt bij de coör dinatie van de rampen bestrijding. Al vanaf ok tober is het regionale coördinatiecentrum rampenbestrijding Rijn mond bezig om een alge meen rampenplan op te "stellen. Het Kijrïmontf- bestuur schijnt hiervoor geen belangstelling te hebben. Dit ondanks het feit, dat Vlaardingen al zo'n tien jaar een vol gens het college van E. en IV. goed uitgeruste rampenbestrijdingsorga nisatie heeft. Direct nadat er sprake was om een algemeen rampenplan sa men te stellen stelde Vlaardin gen zijn kennis ter beschikking. B. en W. stuurde een doos vól papieren aan het Rijnmondbe- stuur en heeft sinds die tijd niets meer gehoord. Twee ja nuari werd nog eens om een reactie gevraagd, weer niets. Er ligt op het moment een ont- werpbrief klaar waarin nog eens om opheldering wordt ge vraagd. Men is vooral kwaad omdat er niet eens gediscussieerd is over de in te brengen Vlaardingse kennis. Men zou graag zitting willen hehben in de ambtelijke werkgroep die advies uitbrengt aan het coördinatiecentrum. Deze bestaat nu uit vier Rotter damse en vier Rijnmond-func tionarissen. Verder is er een vertegenwoordiger van Cede- puleerde Staten van Zuid-Hol land. Als enige vertegenwoordi ger van de overige Rijnmondge- meenten is het hoofd van de afdeling kabinet en juridische zaken in Maassluis, mr. Van Egmond, ingeschakeld Het gaat dus duidelijk om de sterken in het gebied en de kleinere komen er nauwelijks aan te pas, zo meent men in Vlaardingen. Er wordt aan toe gevoegd: „Men is vergeten dat Vlaardingen m het hart van het industriegebied ligt. En dat wij over een goed uitgeruste orga nisatie beschikken, waarvoor de nodige aanschaffingen zijn gedaan. Wij zouden een zinvolle inbreng kunnen hebben bij het samenstellen van een algemeen plan". Burgemeester Krebocm laat het er echter niet bij zitten. Hij 2egt hierover: „Ik kan ver rekt lastig zijn en ze zullen me leren kennen. Desnoods zorg ik aat het voor de Rijnmondraad komt". Laconiek Bij Rijnmond reageerde men no-' gal laconiek op de Vlaardingse verbolgenheid. „De brief uit Vlaardingen staat voor 18 fe bruari op de agenda van de bestuurlijke begeleidingscom missie", was het commentaar. In deze commissie heeft een aantal Rijnmond-burgemees ters zitting. De Vlaardingse burgerpees ter zit'hier niet in. nu gewacht op een advies van de sportraad. De schenking ter gelegenheid van het eeuwfeest in 1975 door de Rotary Club, de Lions en- de Ronde Tafel is al jaren een punt van discussie. De midget golfbaan wil men graag accep teren, maar waar deze moet komen is nog steeds een vraag teken. De dienst gemeentewerken vindt een plaats in het Beatrixpark bij het theehuis geschikt. In een gezamenlijke vergadering van de commissies njimtelijke orde ning en vorming en recreatie stuitte dat echter op weerstand van de gehele PvdA-fractie. Het park wordt daardoor teveel in zijn functie aangetast, aldus de socialistea Eerder hadden ver ontruste Schiedammers al te gen de midgetgolfbaan in het park geprotesteerd. Een alternatief zou de omgeving van de ijsbaan in het noorden zijn. De gemeente moet dan echter zoveel geld uitgeven voor het ophogen van de grond dat de schenking (een baan aanleggen kost ƒ60.000,-) hier bij in het niet zou vallen Een andere mogelijkheid zou een plaats bij de Maasboulevard rijn. De meningen in de commissies bleken na liefst tweeeneenhalf uur vergaderen erg verdeeld- De VVD en CDA kozen vrijwel allemaal voor het Beatrixpark, i omdat de Jigging aldaar atlrac- tief zou zijn en de exploitatie gunstig. De PvdA zocht het meer in de richting van de ijs baan. Dat brengt echter te veel kosten met zich mee. Boven dien voelde wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) er weinig voor om de ijsbaan te liquide ren. "Uiteindelijk wil men eerst de wijze raad van de sportraad aanhoren, alvorens een defini tief advies te geven. Het is mogelijk dat men metter tijd met de serviceclubs gaat praten of de schenking niet in iets anders dan een golfbaan kan worden omgezet. Commen taar van één van rie schenkers: „Het is erg moeilijk om dat te doen. Tenslotte hebben wij be sloten een midgetgolfbaan te schenken en daarvoor is geld opgehaald. Ik had overigens niet verwacht op zoveel moei lijkheden te stuiten. Ik dacht dat 't met een half uur bekeken zou zijn". Schiedam Het bestuur van de afdeling zang van de Schiedamse Gemeenschap (SG> is eind vorige week en bloc afgetreden. Dat is gisteravond bekend geworden tijdens een hoorzitting van Schiedamse zangverenigingen, waarop werd gepraat over het toekomstig beleid van de afdeling zang. Oorzaak van het aftreden: ge schillen over het tot nu toe gevoerde beleid, een moeilijke samenwerking met het dage lijks bestuur van de SG, en persoonlijke ruzies. De moeilijkheden dateren al van maanden geleden en bereikten een dieptepunt, toen in de SG werd vergaderd over brieven, die - zoals al tijdig was meege deeld - als niet geschreven moesten worden beschouwd. Die brieven waren afkomstig van secretaris/penningmeester M. Dekkers van de afdeling zang. Ook andere bestuursle den, onder wie zangvoorzitter Loet Stouthandel, hadden al schriftelijk hun ongenoegen la ten blijken over de gang van zaken. De afdeling ging twijfe len aan haar eigen nut, door de „ondemocratische houding van de stichtingsraad van de SG". Een tweede climax werd bereikt rond de jaarwisseling, toen Stouthandel en Dekkers na mens hun bestuur een brief schreven aan het dagelijks be stuur van de SG, waarin stond: „Jullie weg or wij weg!" Dit vergrootte de moeilijkheden. Toen gisteravond werd nagepraat over de hoorzitting kwam het bestaan van deze brief aan het licht. Het bleek, dat niet alle bestuursleden ervan op de hoogte waren, dat Stouthandel en Dekkers die brief hebben geschreven. Over het toekomstig beleid van de afdeling zang werden weinig aanvullende dingen gezegd. Men ging over het algemeen akkoord met de beleidsnota van oud-voorzitter Stouthandel en Ruud Pillard, directeur van deSG. VlaardingenTïotterdam Het openbaar lichaam Rijnmond heeft per I fe bruari de hinderwetbe voegdheden van de ge meente Vlaardingen overgenomen. Voor de in woners van Vlaardingen verandert er niet veel. De hoorzittingen zullen ge woon in de eigen gemeen te blijven worden gehou den. Naast het behandelen van de vergunningsaanvra gen zal de Dienst Cen-, traal Milieubeheer Rijn-' mond zich gaan bezig houden met een inventa risatie van alle Vlaar dingse bedrijven. Door het bezoeken van de be drijven zal worden vast gesteld of een bedrijf al dan niet hinderwetplïch- tig is. is dat wel het geval, dan zal worden bezien of een aanpassing van de ver gunning noodzakelijk is. Dit aanpassen zal ge schieden volgens een prioriteitenprogramma dat in overleg met B. en VI. van Vlaardingen en het dagelijks bestuur van Rijnmond zal worden op gesteld. De DCMR zal een geluids kaart opstelten en ook de andere activiteiten in het kader van de Hinderwet zullen door Rijnmond worden voortgezet. De burger met klachten, op merkingen en inlichtin gen in verband met de Hinderwet kan rich over dag richten lot het tele foonnummer 010-714411 en in de avonduren en gedurende de nacht tot 010-150000. SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 3 februari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25503 - 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon admir 'ratje 268091 - redactie 262566 - kiachtcndicnsl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1