PASSAGE/VCJ ;ROE[N VORM svw KOPLOPERS VERSTERKEN JAN AUGUST !NUS: let j ig wenu.il kelijk tSShelpt disco POSITIES Theo Laseroms verhoogt aantal trainingen bij FC Vlaardingen KNVB geeft tijdelijke dispensatie VOLLEY DAMES NAAK STERK KRIMPEN „Protest van Schiedamse damstrijd Na prolongatie korte- baan titel Juventus is gewaarschuwd RESERVES SCHIEDAM ONDERUIT WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 4 Vlaardingen Het heeft er gisteravond naar uitgezien dat Theo Laseroms geen toestemming zou krijgen om de selectie van de eerste divisieclub FC Vlaardin gen '74 te trainen. De KNVB weigerde namelijk in eerste instantie dispensatie te geven aan ue opvolger van Jan van Baaren, omdat hij nog niet in het bezit is van de A-licentie. Theo Laseroms (35), onder andere oud-speler van Feyenoord en Sparta en van het Nederlands Elftal, had zich bereid verklaard om de training van FC Vlaardingen '74 op zich te nemen, omdat Jan van Baaren weigerde met de adviseur, die door het stichtingsbestuur was aangesteld, samen te werken. Dit laatste louter op grond van het feit dat er maar één kapitein op een schip kan zijn. Intensieve telefonades aan het binnen enkele maanden rond adres van de KNVB alsmede de tafel zitten om het trainer- bondstrainer George Knobel schap voor volgend seizoen te leidden er evenwel toe dat et bespreken, te elfder ure Theo Laseroms' Theo Laseroms zal zich in hoofd- toch gelegenheid kreeg om FC zaak bepalen tot het trainerf- Vlaar dingen '74 te trainen, coachschap. De functie van ma- Hoewel met de aantekening nager, 2oals Jan van Baaren die dat het sectie bestuur betaald ook deed, zal thans worden toe- voetbal van de KNVB zich op vertrouwd aan Jan van Dis, die 16 februari definitief zal nit- daarvoor zijn secretariaatswerk spreken over dispensatie aan opgeeft. Mejuffrouw Gretta Laseroms. Mulder neemt thans het ad mi- v nistratieve deel voor haar reke- Door TUD NODIG Bas van den Berg De plotselinge verandering van trainer is in Vlaardingen heel rustig ontvangen. Theo Lase- Binnen twee maanden hoopt La- roms stelt zich zelf op het seroms te slagen voor het A-di- standpunt dat hij zeker zes we- ploma, zodat zo'n dispensatie ken nodig zal hebben om de van tijdelijke duur zou rijn. zaak te overzien, „Ik leg mij Wanneer de Brabander, die tot geheel toe op de vierde en laat- voor kort nog een Belgische ste periode", was gisteravond club trainde, evenwel straalt zijn commentaar. „Jammer ge- voor dat diploma, dan zal FC noeg kan ak niet op de velden Vlaardingen '74 zich genood- terecht door de vorst." Inplaats zaakt zien naar een andere trai- van driemaal, gaat trainer La- ner om te kijken. In het gunsti- seroms met zijn selectie vier- ge geval gaan beide partijen maal per week trainen. Vlaardingen De volley- balcom petitie deze week heeft weer een aantal in teressante duels in petto. In de promotieklasse da mes krijgt MVC het, na de moeilijke uitwedstrijd tegen Animo, wat een voudiger. Vanavond gaan de pupillen van coach Verrips naar Go- rinchem om in de sport hal daar het een plaats van onder staande WI- K B/W te bestrijden. Een eenvoudige opgave voor MVC, dat de arie punten zeker mee naar Maas sluis zal brengen. Runner up Volley '68 krijgt het niet zo eenvoudig. De Vlaardingse dames trekken (morgen) naar Krimpen aan de IJssei om daar het op de derde plaats prijkende Krimpen te bestrijden. Krimpen, dat vijf punten minder heeft dan Volley, zal zijn positie op de ran glijst zeker willen waarma ken en het is niet ondenk baar dat Volley minstens één punt aan de tegen standster zal moeten laten. De wedstrijd tegen Krim pen zal zeker als een goede generale gelden voor de topper van volgende week. Passage VCJ speelt ook a! een uitwedstrijd. Morgenavond om zeven uur gaan de Schiedamse dames naar sporthal Ommoord in Rotterdam om daar Animo te ontmoeten- Zet de vorm van de laatste weken zich voort, dan is ook hier een kleine over- ..Generale VCOr Volley- winning voor de Schiedammers öames in Krimpen, mogelijk. De Shell-dam es aanvaarden vrij- dag de verre rejs naar Zierikzee om in sporthal „Onderdak" Me- vo te bekampen. Het gedrang aan de kop in de eerste klasse betekent voor Shell winnen of afvallen als kampioenskandi daat. Het kansloze Mevo moet door Shell zeker te kloppen zijn. WISSELVALLIG Gaan de dames van Volley naar Krimpen toe, de heren ontvan gen vrijdag het herenteam van deze zelfde vereniging In de Vlaardingse sporthal. Krim pen, dat precies het midden van de ranglijst bezet, zal ze ker pogen zijn positie te verbe teren. Het wisselvallige spel van Volley staat niet bij voor baat garant voor de zege. Beide teams rijn vrij van promotie- of degradatiezorgen, zodat een interessante wedstrijd ver wacht mag worden. De Passage VCJ heren tenslotte trekken zaterdag naar Capelle aan de IJssei om Scbovocoma te bestrijden. Passage, dat zijn' wedstrijden altijd in een ruime sporthal speelt, zal meer moeite hebben met het kleine gymnas tieklokaal dan met de tegen stander. Weten de Schiedam mers zich op tijd aan de om standigheden aan te passen, dan zal deze wedstrijd zeker een zege voor Passage opleve ren. Schiedam Grote teleur stelling bestaat er bij be stuur en leden van de SVW „Harga" over de houding van het bestuur van de afdeling Schoe- dam van de Nederlandse dierenbescherming. Eind vorige week werd het nieuwe dierenasiel „Har- gahoeve" officieel geo pend door burgemeester Arie Lems. Onder de aanwezigen bevond zich geen delegatie van de SVW „Harga" ondanks de enorme inzet die deze mensen toonden tijdens de 24 uur van Schiedam, ten bate van het dierena siel. Voorzitter Jan Gordijn had nog contact gehad met de vrouw van penningmees ter Spermon maar deze kon niet vertellen of er uitnodigingen waren ver stuurd, Er werd geen contact meer opgenomen met de SVW „Harga" zo dat deze ook niet aanwe zig was bij de opening. Voorzitter Jan Gordijn, „ik zal de woorden nooit ver- geten die mij werden ge zegd bij de overhandi ging van de ƒ.45508.44 die wj hadden bijeen ge bracht". „Wij zullen u uit nodigen voor de opening, want wat u en uw vereni ging voor ons gedaan hebben is grandioos". Schiedam Het be stuur van de voet balvereniging HBSS heeft op een sportieve manier de disco-avond van de SWV „Har ga" gered. De twee nieuwelingen, Aad van Asten en Per ry Balvers, beiden van „Harga", had den aan het be stuur toestemming gevraagd een dis co-avond te mogen organiseren in de cantine van de wielerbaan Schie dam. Zoals elk bestuur van een vereniging zou reage ren op verzoeken van leden, mocht dit door gang vinden. De strenge vorst gooide echter roet (ijs) in het eten en zorgde er voor dat altes op dc wieler baan bevroren raakte, ondanks het aftappen van alle mogelijke kra nen. Daar er echter toiletten moeten zijn, zoals in de vergunning, verstrekt door het Stadskantoor, staat, waren deze niet te gebruiken en zo kon de avond niet doorgaan in de cantine van de wie lerbaan. Naarstig werd er naar een alternatief gezocht door voorzitter Jan Gordijn en dc2e vond mede werking van HBSS, die spontaan zijn cantine beschikbaar stelde. Dat dit niet tevergeefs was bleek wel uit de grote opkomst van leden, die deze avond deed slagen, deze spontane toestem ming van HBSS blijkt dat de verenigingen on derling een goede ver standhouding voor staan. Schiedam - In de tweede ronde van het damkam pioenschap van Schiedam hebben de drie koplopers hun posities versterkt. Piet Bastiaanse speelde Peter Bakker in een scherpe posï- tiepartij volledig van het bord, daarmee zijn huidige goede vorm nog eens onder strepend. In een positioneel reeds gewonnen stand won Tiny Mous door een lichte combinatie van Peter Lans bergen. Wim Vrijland werd uitgeroepen tot de mazze laar van de week. In een goede stand was hem een wat ongebruikelijk hiel- slagje ontgaan, waardoor broer Theo een schrijf won. Een wel heet eenvoudige combi natie deed de bordjes echter verhangen, zodat niet Theo maar "Wim de winst greep. Als jongste deelnemer moest Ron nie Heusdens het opnemen te gen Johan Onink, maar kwam duidelijk ervaring te kort Twee Schiedam Komend week end spelen het dames- en herenteam van de basket bal! vereniging Juventus beide een uitwedstrijd. De dames gaan in de Apollo- hal in Amsterdam op be zoek bij US. Werd de eerste wedstrijd gemakkelijk gij- wonnen door Juventus, nu zullen ze het heel wat moei lijker krijgen. De heren van Juventus moeten helemaal naar Spakenburg. Ze ker na de beschamende neder laag tegen Achilles zal het moeilijk zijn voor de heren om zich daar te herstellen. SV Spa kenburg as thuis nog ongesla gen. In de Margriethal spelen de meis jes A-junioren van Juventus om 20.00 uur tegen Vastgoed Strik en, Deze wedstrijd is vrijwel' zeker beslissend voor het kam pioenschap van Rotterdam. Ju ventus staat namelijk eerste, op twee punten gevolgd door Vast goed Strijen. combinaties leverden laatstge noemde speler twee punten op. De partij Dick van Schaik Joop van der Schalk werd na wisselende kansen bij de zestig ste zet afgebroken, met voor deel voor Van Schaik. De afge broken partij uit de eerste ron de tussen Peter Bakker en Dick van Schaik werd remise. Koplo pers in de hoofdklasse: Piet Bastiaanse, Tiny Mous en Wim Vrijland 2—4, Johan Onink 2—2. gevolgd door Dick van Schaik en Joop van der Schalk met I uit I. In de B-groep hebben Jan Bre- man en Tom Tilman hun wens terug te keren in de hoofdklas se gestalte gegeven door over winningen op Ben Bastiaanse en Bert Utens. Ook C. Linde boom startte met een zege te koste van Bart Quist. De partij J. v.d. Zon Bert Lassooy werd na een offer van Bert remise gehouden. In de C-groep grepen Anton Ris- seeuw en Jan van Stigt-Thans naar verwachting de winst te gen J. de Rond en R. Ketting- Olivier, terwijl D. Zonneveld niet ver kwam dan remise te gen B. Roelfsema en Jan Key zelfs verloor van H. Habermehl. Verder wonnen H. Tegelaar en Ozer Cabuk van T. Holleman en J. J. Vis. Schiedam Het derde tiental van damclub Schiedam kon ook tegen Charlois-3 geen winstpunten scoren, want met 146 ging deze uitwedstrijd verloren, ondanks overwinnin gen van Bert Utens en C. Ha bermehl. Gedetailleerde uitslag: Charlois-III—Schiedam-III 14—6 A. Smit—Bart Quist 2—0 J. Roos—Anton Risseeuw 2—0 W. J. Draat-Bert Utens 0-2 N. Verborg—Luud Snel 1—1 B. de Waard-C. Haber mehl 0—2 P. v.d. Hooft-H. Tege laar 1—1 L. L. Schinkel—Jan van Stigt- Thans 2—0 H. Otten—H. Ketting-OIi- vier - 2—0 Jj. Lamers—Ozer Cabuk 2—0 P. Staveren—T- Hollerr»' Bergambacht - Jan Augustinus is nog altijd eenge- ducht kortebaanschaatser. De tegenwoordig In 's-Gravenzande woonachtige rijder bewees dit op de ijsbaan in het besneeuwde Bergambacht, waar hij zijn in 1970 veroverde provinciale titel proion- geerde. Noch Wim van Herk, die Augustinus er afgelopen zondag in Lekkerkerk nog af reed, noch de stijlvolle Wim van Duuren uit Haastrecht slaagde erin In de finaleritten Jan Augustinus te kloppen. De Westlander rekende af met de jonge Waddinxve- ner Klaas de Redelijkheid, versloeg vervolgens de Lo- piker Wim van Herk en bleef daarna ook Van Duuren voor. En dat na dat Augustinus voor de wedstrijd bij de inspectie van de baan zich wat pes simistisch had uitgelaten. „Ik heb er vandaag hele maal geen zin in", huiver de Jan, diep in zijn trai ningsjack "weggedoken. „Jij hebt er alleen zin in als je het startschot hoort", kaatste Wim van Duuren terug. De „vast" rijdende Westlander gleed daarna moeiteloos naar de finale, waarin hij ook de beste totaaltljd <46.2 sec.) liet aantekenen. Tweemaal te gen Van Herk en Van Duuren realiseerde hij een tijd van 15.3 „Het ging gemakkelijk", glim lachte de Westlander, nadat hij de concurrentie had weg gereden en de hoofdprijs van GEKLOPT 150 gulden had gepakt. „Ik reed beter dan zondag en hoefde niet - eens voluit te gaan". Wim van Duuren („met mijn lange slag had ik last van het zachte ijs") werd tweede en Wim van Herk volgde als derde. De Redelijk heid, die al rijn finaleritten verloor, sloot de rij. Bovenstaand kwartet was over gebleven na een serie ritten waaraan door twaalf schaat sers werd deelgenomen. Hier bij ontbraken kortebaan-cory- feeén als Andrê Kraaijeveld uit Sbedrecht en Klaas Renes uit Nieuwpoort. De laatste schoof zondag in Lekkerkerk nog naar een tweede positie achter Wim van Herk. Langebaanschaatser Barend Verhagen uit Woerden waag de zich ook op de 160 meter, maar werd in de tweede serie omlopen uitgeschakeld, Het zelfde lot onderging Johan van der Vhst (Lopik), Frans Rietveld (Haastrecht) en Cees Noorlander (Nieuw- Lekker- land). De eindstand: 1. Jan Augustinus (VGravenzande) 48.2 sec.. 2. Wim van Duuren (Haastrecht) 46.5 sec., 3. Wim van Herk (Lopik) 46.7 sec., 4. Klaas de Redelijkheid {Wad din.ween) 49.7 sec. 's Avonds werd kersverse kam- Ook Klaas de Redelïjk- pioen Jan Augustinus in heid (rechts) was kansloos geklopt door tegen Augustinus Moordrecht Wim van Duuren. Beide riva len ontmoetten elkaar in de finale. Van Duuren („Ik reed keld. De vroegere kortehaan- crack Ab van Adrichem kwam niet aan de start omdat hij rich de avond tevoren blesseerde. nu beter dan vanmiddag") blééf in beide ritten Augusti nus een half metertje voor. Derde werd Frans Rietveld uit Haastrecht, Plaatselijk favoriet Huig Bon ders, die de avond tevoren de kortebaanwedstrijd voor in woners had gewonnen, werd in de voorronden uitgescha-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4