SCHIEDAMSCHE COURANT PSP: Wli-ERS BINNEN PvdA Hofje Herenstra at tegen de vlakte Bewonersverenlging steunt het gemeenteplan voor Liduinastraat Veronica's Drive-in-Sjoo SLOPEN VOOR PREMIE? In Woudhoek ook bewonerscommissie rigantiscne renova irojecten van de gro m Duur project te klein voor twee kunstenaars Woonwagen kamp op andere plaats Om uit de kou te komen: In mei weer ouderwetse beestenmarkt Auto weg, auto terug TOCH VERKEERSDREMPELS ss-s; Nederlaag Vlaardings college Inbraken opgelost SPEKTAKEL - REEKS in het „TEEJATER" ®rl 11 um Vrijdag 6 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -101ste jaargang no. 25506—6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend tenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Over minimaal vijf jaar: Schiedam De mogelijkheid be staat, dat in de toekomst - over minimaal rijf jaar - het Schie- damse woonwagenkamp toch een andere plaats krijgt. De commissie voor ruimtelijke or dening moet namelijk nu al rekening gaan houden met het kamp, als ze de plannen voor Schiedam-Noord gaat bekijken. Dat heeft wethouder Eef Collé (CPN) van sociale zaken en volksgezondheid gisteravond tijdens een vergadering in de bedrijfsgemeenschap Schie- mond beloofd aan CDA-raad- slid Els Hellwig. Hij zal de pro blematiek rond eventuele ver- j van het woonwagen- i doorpelen aan de com- voor ruimtelijke orde ning. Na de komende zomervakantie zal de gemeente wel gaan be ginnen met vernieuwing van het kamp aan de afgelegen Schiekade. De leden van de commissie voor sociale zaken spraken gisteren overigens lof over de manier, waarop Collé is gekomen tot het huidige re constructieplan. „Er is werke lijk alles gedaan aan de in spraak", zei Els Hellwig. Keer op keer rijn nieuwe tekeningen gemaakt, tot de bewoners van het kamp uiteindelijk tevreden waren over het plan, dat nu op tafel ligt. Dr. Ruurd van der Veer (PvdA), huisarts van de kampbewoners, hoopt wel dat er meer zorg wordt gedragen voor sanitaire voorzieningen dan nu het geval Vlaardingen Er zitten socialis ten in de PvdA, maar ook men sen die beter bij de WD zouden kunnen zitten. Wat je ook wil zeggen van de WD, waar ze politiek staan is duidelijk. Bij de PvdA moet je dat steeds maar hopen. Dit zijn enkele opmerke lijke uitspraken van de Vlaar- dingse PSP in het PSP-orgaan Rood Vlaardingen. De PSP-kri- tiek komt na een aantal opmer kingen over deze groepering in de VIaardingse raad!. Daarin heeft de PvdA-fractievoomtter Hans Versluys gezegd, volgens de PSP, dat enig basisgevoel van politieke verwantschap hoe lan ger hoe meer lijkt te ontbreken. Dat is niet alleen in Vlaardin gen, maar in het hele land te merken, zo meende hij. Hans Versluys zit de PSP op meerdere punten dwars. Zijn opmerking dat het beleidsprogramma Samen Links niet als een spoorboekje moet worden op gevat, is bij de PSP niet in goede aarde gevallen. Met de term beleidsin tenties,, die Samen Links volgens Ver sluys zou bevatten, is zij het helemaal niet eens, „Is dat een fraai gevonden woord am af te komen van de vele, zeer concrete verkiezingsbeloftes uit Samen Links?", vraagt de PSP zich af. De pacifisten zijn verbaasd over de PvdA-kritïek. Het waarom wordt ner gens geheel duidelijk, zeggen rij. „Heeft de PSP met haar consequente anti-kapitalistische opstelling de Pv dA op haar eksterogen getrapt?" De PSP weet het niet Zij weet niet eens of er gesproken kan worden van de PvdA. Zij weet niet wat voor vlees ze bij de PvdA in de kuip heeft. De kritiek op de PSP in Achterban, het periodiekje van de PvdA, wordt in Rood Vlaardingen geheel of gedeelte lijk ontzenuwd. In de slotconclusie van Rood Vlaardingen zegt het dat de PvdA de stelling dat de PSP zich isoleert in geen enkel opricht heeft waar gemaakt. Daarnaast heeft de PvdA haar achterban volgens de PSP verkeerd voorgelicht. Wel hoopt Rood Vlaardingen dat „het eerste positieve geluid van de PvdA in PSP richting", namelijk een gesprek hebben, nog tot een happy end zal leiden. Dienuiucft. plaatsing i kamp doo missie vo( Schiedam Geheel onverwacht is een slopersbedrijf gistermorgen in alle vroegte begonnen met het plat gooien van het hofje aan de Herenstraat. Alle twaalf huisjes zijn «nmiddels weggevaagd door de bulldozer. Eigenaar Baron BV, een Schiedamse aannemer, kon gisteren niet vertellen waarom er plotseling werd gesloopt. Schiedam De wijk Woudhoek in Schiedam-Noord kent sinds gisteravond ook een bewonerscommissie. De groep van zes buurt bewoners gaat zich bezighouden met de klachten over de verwar ming in de 143 portiekwoningen van de Vereniging Volkshuisves ting aan de Boumeestcrweg, De La Marrcplcin en het Rooyaards- plein. met isolatiemateriaal. Bij een gunstig resultaat zullen volgens Volkshuisvesting alle huizen op een dergelijke manier worden opgeknapt. Op de vergadering werd' gister avond ook een klacht geuit over de onverlichte wegenaandui- ding aan de Van DalsuiuJaan. „Een automobilist moet eerst met een zaklantaarn uit z'n wa- gen komen om te zien waar hij is", aldus een van de aanwezi- De oprichting vond plaats tij dens een openbare vergadering van de werkgroep Woudhoek, waar de commissie een onder deel van is. Tijdens deze bij eenkomst in het dienstencen trum De Woudhoek aan het Heyermansplein brachten de achtentwintig aanwezigen ook klachten naar voren over on der meer hondenpoep en mis bruik van de huisvuileontai- ners. „Klachten die wel oplosbaar rijn - gen. door een mentaüteitsverande- Over de betonnen aankleding van ring van de buurtbewoners", aldus een woordvoerder van de werkgroep gisteravond. Aan de verwarmingsklachten werkt op dit moment ook de Vereniging Volkshuisvesting. Uit een onderzoek is reeds ge bleken dat veel warmte uit de huizen ontsnapt door de venti latie in de keuken en de spouw in de buitenmuren die beide aan de forse kant zijn. „Voor de temperatuur in keukens wordt meestal vijftien graden aangehouden. Het blijkt echter dat de meeste bewoners van deze huizen de keukens als woonkeuken gebruiken en er dus veel in vertoeven. De tem peratuur moet dan eigenlijk ge lijk zijn aan twintig graden, gebruikelijk voor woonka mers", ^vertelde direkteur Prins vhn Volkshuisvesting ons gis termiddag. In een paar woningen in de buurt worden nu proeven genomen de huisvuilcontainers bleken de Woudhoekers redelijk tevreden hoewel volgens sommigen besl wat meer groen om de bakken mag worden geplaatst. B en W akkoord met enquête vuilcontainers Schiedam Het college van B en W is ermee akkoord gegaan een enquête in de Gorzen te houden over de noodzaak van vuilcon tainers. Eind vorig jaar schre ven wij al dat er een nieuw - voor zowel de bewonersvereni ging Zuid als de gemeenten bin dend - onderzoek zou komen. Volgens wethouder Eef Collé zijn de vragen, opgesteld door de milieugroep van Zuid, erg ob jectief. "Er rijn slechts enkele wijzigingen aangebracht. Ver der hadden we waardering voor de pbjectiviteit", aldus de wethouder. De gezamenlijke enquête zal me debepalend zijn of men door moet gaan met het plaatsen van vuilcontainers. Als een meer derheid van de bewoners in Zuid "nee" zegt, zullen de bak ken dan ook verdwijnen. Schiedam De winkeliers vereniging het City Cen trum wil op zaterdag 22 mei weer een ouderwetse beestenmarkt organiseren. Vorig jaar was dit evene ment het hoogtepunt van het 700-jarig feest Toen al bestonden er plannen om de markt jaarlijks te hou den. Van gemeenterijde juicht men het idee toe. B en W zal zelfs contact opnemen met de VROM om ook de oude ambachtenmarkt en het standwerkerconcours te organiseren. Deze twee evenementen werden vorig jaar ook gehouden in ver band met het eeuwfeest Het bedrijf is al jaren in on derhandeling met de ge meente over de verkoop van de grond. Het gehele stuk achter de Schotse Poort en aan de Heren straat maakt deel uit van het bestemmingsplan voor de binnenstad. Als er geen compromis wordt bereikt, kan de grond desnoods worden onteigend. In november vorig jaar wilde de gemeente 630.000 gulden op ta fel leggen voor het overnemen van het hofje, één van de oud ste van Schiedam. Tot nu toe is Baron daar nog niet op inge gaan. Wel heeft men gedaan gekregen dat de laatste bewo- A ner onlangs ging verhuizen zo dat niets de sloop meer in de weg stond. Al eerder in 1975 kwam de aanne- - mer in het nieuws, toen hij, volgens de bewoners aldaar, opzettelijk een huisje wilde ver nielen. Een bulldozer reed toen een groot gat in dc huismuur. Het doel was om een parkeer terrein voor het bedrijf aan te leggen, maar dat is nu niet meer nodig omdat in de Van Heekstraat onlangs een nieuwe loods is gebouwd. Ook voor de gemeente is de plot selinge sloopwoede van Baron als een verrassing gekomen. Woensdag vertelde de gemeen- tevoorJichter nog dat zijns in ziens nog geen plannen voor het hofje waren „en dat er bo vendien nog mensen woonden". PREMIE Het argument om de bulldozer te laten komen is waarschijnlijk dal het bedrijf op deze manier een krotopruimpremie kan krijgen van het ministerie. Weihouder Chris Zijdeveld rea geerde gisteren hier erg laco niek op: „Dat betekent waar schijnlijk dat wc de grond voor een lagere prijs kunnen kopen. We zullen er zeker rekening mee houden in de onderhande- Schiedam De auto van de 46- jarige Schiedammer I. H. W. H. de K. is gestolen. De wagen stond op de hoek van de West- vest en de Korte Haven. De Schiedamse politie heeft in de Van Kouwenhovenstraat de ge stolen auto van een inwoner van Voorburg teruggevonden. Wat er van één van de oudste hofjes van Schiedam over ïs... lingen, als die premie inder daad wordt verstrekt." Overigens kan Zijdeveld niets uit richten tegen de sloop, al zou hij dit willen. „Er is geen enkel middel beschikbaar om dit te gen te gaan. We hebben de vergunning maar te verlenen. Dat zijn we verplicht." Zijdeveld is er echter van over tuigd dat de woningen toch niet meer te redden zouden rijn. „We hebben de mogelijkheden onderzocht, maar de huisjes waren van dezelfde kwaliteit als de Öakket shaven. Sloop te gengaan js eigenlijk belache lijk." In het binnenstadsplan staat het gebiedje bovendien aangemerkt voor handels- en bedrijfsdoeleinden. Bij Baron BV wilde men gisteren niets over de sloop vertellen. Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-West is enthousiast over het herbestrztmgsplzn dat de gemeente nog voor de zomer in de Sint Liduinastraat wil gaan uitvoeren. Dit in tegenstelling tot de winkeliers in de straat die - zoals wij reeds op vrijdag 30 januari meldden - bang zijn dat door de verkeersdrem pels de klanten zullen wegblijven. De vereniging is het wel met de midden standers eens dat de inspraak-procedure van de gemeente fout is geweest. De winkeliers, verenigd in de werkgroep Sint Liduinastraat, de bewonersvereni- ging en enkele gemeente-ambtenaren hebben deze week een en ander nog eens doorgepraat. Besloten ïs dat het schets- plan, waar de winkeliers tegen ageerden, slechts met wat kleine veranderingen binnen enkele weken toch aan de buurt bewoners zal worden toegestuurd. Daarna wil de dienst gemeentewerken zo- vlug mogelijk beginnen met de herbe- strating, die enigszins Overeenkomt met de onlangs uitgevoerde voorzieningen in de Mgr. Nolenslaan. Een winkelier uit deze straat heeft inmiddels dan ook ge tracht om zijn verontruste collega's in West te overtuigen van het nut van de herbestratïng, „De plannen die de gemeente nu wil gaan uitvoeren vormen een redelijk compro mis. De tekeningen zien er bijzonder leuk uit Het wordt vast een hele vooruit gang," zo vertelde gisteren John de Kie- vith, bestuurslid van de bewonersvereni ging Schiedam-West." De inspraak-pro cedure is echter wel verkeerd geweest. Zo is bijvoorbeeld Huize Frank el and er niet bij betrokken geweest Bovendien drukten de winkeliers veel te veel hun stempel op de informatieavond. Dat ter wijl toch bijna de helft niet eens in de straat woont. De echte bewoners van de Sint Liduinastraat hadden er veel meer bij betrokken moeten worden". Uit onze krant van donderdag 29 december Vlaardingen Kunstschilder Dick Kate heeft ervoor bedankt om in het pakhuis aan de Oosthavertkade 8 te gaan wonen. Het pand zal voor circa drie ton verbouwd worden. De bedoeling was dat hii hier hier samen met schilder/beeldhouwer De Kok in zou trekken. Gebleken is nu dat hij alleen twee kamers en een klein keukentje krijgt. Werkruimte zit er voor hem niet in Vlaardingen Het college van B en W heeft in de raad een nederlaag geleden. De benoe ming van een lid voor het be stuur van de Stichting Alge meen Ziekenhuis liep niet zoals het college zich dit ge dacht had. Door afwezigheid van twee PvdA-raadsleden, Henk Krabbe en Wïm Groene- veld, konden de oppositiepar tijen hun wil in meer stemmen doorslaggevend laten zijn. Er waren door het college twee kandidaten voorgedragen. De eerste, W. J. Sengers (als spe cialist verbonden aan het Dijk- zigtziekenhuis), genoot de voor keur van het college boven de ingenieur F. C. Smit. Deze laat ste heette het katholieke volks deel te vertegenwoordigen. Dit was voor de oppositiepartijen doorslaggevend voor hun voor keur. Burgemeester Kieboom gooide dan ook de gouden appel te iddert van de raadsleden, met de opmerking, dat Sengers ook katholiek is. Dit detail ver mocht het oppositietij niet te keren. Met de ruime meerder heid van twee stemmen werd de heer Smit verkozen. De ij verige burgervader had voor niets het bevolkingsregister na gesnuffeld. Zijn bijdrage werd als kennisgeving aangenomen. Schiedam De Sociëteit Schie dam voorheen groep 23-40, houdt vanavond een klaverjas- bijeenkomst aan de Nieuwe Maasstraat 70C. De inschrijving kost een rijks- daalder per persoon. De aan vangstijd van de wedstrijd is 20 uur. Kunstenaar De Kok heeft het beter getroffen. Het gaat er zo te zien op neerkomen dat het te renoveren pakhuis voorna melijk voor hem bestemd is. Hij krijgt niet alleen de be schikking over het atelier van 35m2, maar tevens een grote woonkamer en drie slaapka mers. Voor de expositieruimte zijn nog geen definitieve plan nen. Dick Kats en zijn vrouw Aad rijn hierover erg teleurgesteld. „Wat moeten wij met de rest doen. De ruimte is nog kleiner dan we nu hebben Laat staan dat er werkruimte ia", aldus Aad Kats. ,De Kok kan wel rijn eisen stellen. Zijn woning aan de Oostkade 7 wordt namelijk afgebroken." Ze waren eerst enthousiast toen het pakhuis werd aangeboden. Dick Kats is van de week naar v/ethouder Bas Goudriaan gestapt „Die wist niet eens dat we getrouwd waren. De kleinere woning is alleen geschikt voor een alleen staande. Voor een wijkver pleegster zou het bijvoorbeeld ideaal zijn. De wethouder vroeg nog of we iemand wisten die er in wil. Hij bood ons wel aan in te schrijven voor de dijkwonin gen die aan de Kortedijk gere noveerd worden. Maar ja, het is helemaal niet gezegd dat de oude bewoners niet terugwil len." De familie Kats woont nu in de Verheijstraat er de schilder heeft rijn ateliei in Maasland. .Daar zitten we wel op een schopstiel, want we moeten er binnenkort uit", aldus Aad Kats. „Er is ons verder niets aangeboden. Het ene huis na het andere wordt afgeketst We konden een leuk huis krijgen aan de Stationsstraat Dat huis staat nog leeg, want Volksge zondheid heeft het afgekeurd. We hebben al gezegd dat we strak de hele rotzooi op het stadhuis neerzetten," Schiedam Een politieman, die in zijn vrije tijd stond te pos ten in sportpark Harga in Schiedam, heeft ervoor gezorgd dat 22 inbraken bij sportver enigingen zijn opgelost De man heeft als hobby een be stuursfunctie bij de vereniging SV en HV. Omdat hij de rits inbraken beu was, besloot hij vrjdag op de uitkijk te gaan staan. Hij bofte, want twee jongetjes zag hij een kantine^insluipen. Hij liet hen even hun gang gaan, maar toen rij een doos met spekkies pakten en met de flip- perkast gingen spelen, belde hij rijn twee dienstdoende colle ga's. De twee jochies, 13 en 14 jaar oud, hebben 22 inbraken be kend. Zij bezochten zeven maal de kantine van de wielerbaan, vier maal zwembad Groenoord (één keer stroomde door een druk op een knop 300 m3 water weg), tweemaal de clubs Schie dam, Demos, één keer UVG, DWS, Hollandiaan (in Vlaardin gen), VSS, Spinten Harga. De buit bestond meestal uit pak jes sigaretten, chips, frisdrank, kauwgom. Bij clubs, waar een flipperkast in de kantine stond, amuseerden ze rich extra. Uit de stalling van bad Groenoord stalen ze een fiets. Havenstraat 45Naaldwijk START OP VRIJDAG 6 FEBRUARI a.s. met: met 0 3. Hans Mondt, vanaf 20.00 uur. Door Hans Mondt wordt óók een half uur BIER GETAPT» Volgend „spektakel" in het Teejater op vrijdag 13 februari a.s. met de groep „CATAPULT" I! «Bi i >fl iisw

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1