SCHIEDAMSCHE COURANT voor 2550 wonir*»*" Huizen weg voor garage Felle brand Lange Haven FEEST IN NIEUW SCHOLENCOMPLEX i neem de proef V Ontevredenheid in korps neemt toe Vlaardingen wacht op goedkeuring Staatssecretaris VECHTPARTIJ NA ACHTERVOLGING Inbreker had spijt Brand nadelig voor cultureel leven Vlaardingen 1 BRANDWEERCOMMANDANT WIL ACHT MAN ERBIJ Man slaapt door brand heen lllffil het ding lag te sudderen, is de man in slaap gevallen. Tijdstip van gebeuren: kwart voor twaalf 's avonds. jyjaaudaft 9 februari 1976_ Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 onafhankelijk DAGBLAD -101ste jaargang no. 25507- 4 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Terwijl buren met emmers water een keuken brandje bij hem aan het blus sen waren, sliep de 22-jarige E.L. uit de Van Smaleveltstraat gewoon door. Zelfs toen later de brandweer nog even kwam kijken, werd de jongeman niet wakker. Een brandweerman wekte hem en L. moest tot zijn stomme verbazing even mee naar het Gemeenteziekenhuis, waar hij werd onderzocht Daarna kon hij weer naar huis. Het bleek, dat hij een kroketje had willen bakken in zijn keuken Toen Vijf leegstaande woningen en. het voorste dee! van de garage gingen tegen de vlakte. Schiedam Meen de plaatijzeren schuur staat nog overeind van de oude Kalfsbeek Garage aan de Nieu- - we Haven. Vrijdag zijn het voorste deel van de hal en vijf woningen gesloopt, in verband met een be- drijfsreorganisatie van het Kalfsbeek Automobielbedrijf. Tot aan zaal Tivoli zijn panden afge broken. Op deze plaats komt een nieuwe garage. Vlaardingen Als staatssecretaris Marcel van Dam van volkshuis vesting, akkoord gaat zullen 2550 woningen geen huurverhoging krijgen. Voor 1850 woningen geldt dat het wel of niet doorgaan van een huurverhoging van de ministeriële beschikking afhanke lijk is. Zevenhonderd woningen zullen in geen geval onder de huurverhoging vallen. Dit zijn de woningen in de zogeheten rehabilitatie en sancringsgebieden. Hier vallen de herenhuizen en de bedrijfspanden buiten. De 1850 woningen die op de nul lijn blijven zijn verdeeld over zes gebieden. Het zijn 148 Wil liam- Pontwoningcn, 780 Pama- gowoningen in de Zuidbuuri, 455 woningen in "Holy a^n de Kcminginnelaan, 176 woningen aan de Van Beethovensingel, 410 semi-permanente woningen en nog een aantal dat nog niet bekend is.-Wel bekend bij de gemeente overigens, maar deze woningen zijn zo'n twijfelgeval, dat wethouder Bas Goudriaan ze nog niet wilde noemen. De 410 semi-permanente woningen behoren ook tot de twijfelgeval len. Zij vallen eigenlijk buiten de genoemde 1850 woningen, omdat ze niet echt na-oorlogs zijn. v De aanbeveling is uitgegaan van de overleggroep van huurders en verhuurders. Hierin heeft de gemeente, als eigenaar en ver huurder van gemeentewonin gen, ook .zitting gehad, Er is gewerkt met het zogenaamde waarderingssysteem. Hierbij krijgt elke woning een aantal punten voor verschillende za ken. In Vlaardingen kregen de woningen .ook strafpunten. De luchtverontreiniging wordt ne gatief gewaardeerd. Vlaardin-, gen is door de overleggroep in drie zones verdeeld. De zóne ten zuiden vair dë .Buy^-Ballptr- laan, Marnixlaan, Maassluisser dijk, Schiedamseweg en de spoorbaan is'het meest negatief gewa a rdeerdDe zone ten noorden van. rijksweg 20 is als het minst ernstig aangemerkt Mede door deze handelswijze zal het aantal gemeentewoningen dat meer dan acht procent huurverhoging gaat betalen ge ring zijn.. Wethouder Goudrïaan schatte het aantal op tweehon derd. Er bestaat over het uit voeren van de huurverhoging per 1 april echter nog geen zekerheid- Van Dam stond wel positief tegenover het idee van aftrekpunten voor luchtveron treiniging; hij moet het nog goedkeuren. Zijn beslissing wordt zeer binnenkort ver wacht. Het komen tot een aanbeveling voor de staatssecretaris heeft weinig moeilijkheden veroor zaakt. Waar Schiedam vastliep, deed Vlaardingen het in twee uur. Zonder de BHW overigens, want die was tegen. Schiedam Politieagenten hebben dit weekeinde een hevige ruzie tussen een Fietser en een automobilist moeten sussen. Een wilde achtervolging was aan een korte vechtpartij voorafgegaan. Schiedam De 26-jarige Rotterdammer A.W. is op heterdaad betrapt bij een inbraak m de houthandel Fetim aan de Kommiezerdaan. De politie kreeg een telefoontje van de Rotterdam mer zelf en toen men ging kijken stond hij inderdaad te wachten met zijn inbrekerswerk tuigen bij zich. Waarom de man plotseling spijt kreeg is niet bekend. Schiedam Kortsluiting is vermoedelijk de oorzaak van een felle brand, die in de nacht van zaterdag op zondag uitbrak in het pand aan de Lange Haven 12 in Schiedam. De bewoner, T. H. J. ML Vester, was op het ogenblik van de brand niet thuis, zijn vrouw en twee kinderen konden op tijd worden gered. Ook de 23-jarige Freek Koelman, bewoner van het aangrenzende pand Lange Haven 10, wist tij- <ug uit rijn huis te komen, toen de vlammen oversloegen naar rijn woning. Het huis van de familie Vester, een bovenwo ning, brandde geheel uit. Het huis daaronder, van het pasge trouwde paar Verstraten dat op huwelijksreis was, liep zware waterschade op. Het gehele in terieur is beschadigd. De totale schade in de drie huizen wordt geraamd op enkele tonnen. Om ongeveer kwartt voor vier brak de brand uit ilager Slie- ker, wiens winkel aan de Hoogr straat is gevestigd, liep op dat moment te wandelen in de Oranjestraat Toen hij vlam men zag, rende hij naar een praatpaal van het taxibedrijf Euro tax en vroeg aan de man op de centrale of die dé brand weer en de politie wilde waar schuwen. Kort daarna arriveer den de brandweerlieden met groot materieel. De heer Vester, die rond één urn 's nachts eerst nog naar zijn ouders in de Hoogstraat was gegaan en daarna naar een café in Rotterdam, werd aldaar ge waarschuwd. Freek Koelman was niet teeen brand verzekerd: Gesjoel en gejoel bij het feest in het nieuwe scholencomplex aan het Faassenplein. uit eiaen om-V Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rottardamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: 1 Adres: WoonpL; Tel.: n nn peze ben in open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam Het nieuwe scholencomplex aan het Faassenplein in Schiedam-Noord heeft vrijdag volledig op z1n kop gestaan. De 260 leerlingen van de kleuterschool 't Floddertje en de basisschool De Woudhoek konden de hele morgen sjoelen, zaklopen, ballen- gooien, poffertjes bakken en kegelen. Dolle pret dus. Dat allemaal om de officiële opening van het gebouw te vieren. Op de Rotterdarosedijk fietste de 22-jarige Schiedammer JJ\t Toen hij wilde oversteken, moest hij plotseling uitwijken voor de 29-jarige Rotterdamse automobilist J.E.H. Die remde, kwaad omdat de fietser niet beter had uitgekeken. De Schie dammer wond zich ook op, trapte een deuk in het autopor tier en reed snel weg. H. zette de achtervolging in en achterhaalde de fietser in de Daltonstraat M. zette het toen op een lopen. De chauffeur reed daarop over zijn fiets heen. Dat nam M. weer niet en de mannen raakten slaags. Kort daarna kwam de politie. Vlaardingen De brand in het Hollandiagebouw heeft verstrekken de gevolgen voor het culturele leven in Vlaardingen. De plannen om de vrije Akademle in het Leegstaande fabrieksgebouw te vestigen lijken voorlopig letterlijk in rook te zijn opgegaan. Op donderdagnacht rond twee uur ontstond in een van de kamers op de begane grond een hevige brand. Doordat de brandweer snel aanwezig was kon een uitslaande brand voor komen worden. Toeh is de schade aan het interieur aan zienlijk. Een gedeelte daarvan is namelijk in hout opgetrok ken. Zo is de balustrade die rond de tweede verdieping loopt totaal zwartgeblakerd. Ook de glas-in lood lichtkoepel, die artistiek gezien grote waar de heeft, is vrijwel totaal ver nield. „Zo'n vier vijf ton scha de zit er zeker wel in", schat de commissaris van de brand weer De Jong. (Ook is er aan zienlijkewaterschade). Het was de bedoeling, dat behal ve de Vrije Akademie ook an dere culturele verenigingen zoals toneelgezelschappen in het gebouw onderdak zouden vinden. Daarvoor moesten ver bouwingen plaatsvinden. De onderhandelingen over subsidie waren al in het laatste stadium. Volgens PCG-raadstid Bot, die bij de culturele raad deze aan- gelegenheid behandelt, was er al een krediet bij de gemeente aangevraagd. Een beeld van de schade in bet Hollandia-pand. Aan het gejoel en gestoei in De Woudhoek ging een open dag vooraf. Een honderd paar ou ders en wijkbewoners hebben van die gelegenheid gebruik ge maakt om de nieuwe noodloka- len eens van binnen te bekijken of de lessen mee te maken. De dag daarvoor, woensdag, had Chris Zijdeveld het gebouw of ficieel geopend. De plaatsver vangend wethouder van cultuur werd daarbij bijgestaan door „Woudhoek" en „Floddertje". Bij de feestelijkheden werd Zijde-' veld er toch nog wel even op gewezen dat de school nog niet helemaal compleet is. Een gym nastiekzaal ontbreekt nog. „Maar we rijn al blij dat we nu eindelijk hier ritten", aldus één van de leidsters. Tot voor kort was de kleuterschool gevestigd aan de Churchillweg. De ver huizing naar het Faassenplein werd in twee fasen uitgevoerd. Dat name zeven weken in be slap..-, Schiedam De brand weer' kampt op. het ogenblik met een em- i stig personeelstekort. Er ontstaan daardoor spanningen tussen de personeeisleden en de ontevredenheid neem- t toe, aldus comman dant J. de Groot. Hij wil op korte termijn acht beroepsbrand weerlieden erbij. De uitrukdienst is nog niet op minimumsterkte gebracht. Verdeeld over twee ploegen heeft men bij de brandweer de beschikking over 22 man beroepspersonen. Er moet een pemmanente bezetting zijn van 12 man per ploeg- Commandant De Groot maakt zich bovendien ongerust over het aantal overwerkuren. Bij vrijwel alle korpsen in Neder land is het totaal aantal aan- wezigheidsuren voor een brandweerman 60 uur; in Schiedam is dat nog steeds 68 uur. Daarom wil decomman- dant nog eens vier man extra om het aantal overwerkuren te drukken. Voor de laatste uitbreiding zal hij waarschijnlijk op korte termijn geen toestemming krijgen. De gemeente moet het komende jaar zoveel per soneel aantrekken, dat het college van B. en W. genood zaakt is prioriteiten te stellen. In een vergadering van de com missie Algemene en Bestuur lijke Zaken verdedigden de commandant en burgemeester Lems het voorstel. De Groot: „In feite hoeven we in eerste instantie slechts drie man er bij. We waren van plan het aantal centralisten af te zwak ken. Dat gebeurt nu automati sch, omdat één man is afge keurd". Lems: „Die vier man is een harde noodzaak. De tweede personeelsuitbreiding moeten we in. het totaal afwe gen". Zonder veel moeite gingen de commissieleden van ABZ ak- koord, echter wel onderde voorwaarde dat de uiteindelij ke toestemming afkomt als de totale"' personeelsuitbreiding voor de gemeente is bekeken en goedgekeurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1