Commissie komt er niet uit Schiedamse knotwilgen worden gered Raad en burgers hebben, geen vertrouwen in CAÏ-rapport Burgemeesters en wethouders bijeen Consumentendwasig dreigt bij keuze „eenvoudig" systeem CATAPULT Bejaarde fietser ernstig gewond Wandelaar vangt aap IS Leer je collega's kennen Kamerlid De Beer pleit voor meegroeinet Politie denkt Aangereden bejaarde overleden Geld weg uit pompstation TEEJATER brandstichting bij zaal Tivoli Werkgroep Midden Delfland zoekt nog vrijwilligers AUTOBEDRIJF ERTAN Donderdag 12 februari 1976- SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25510-6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Tijdens een wandeling op de Havenöijk heeft de Schiedammer De Jonge een ongeveer zeven maanden oud aapje ge vangen. Het veertig cen timeter hoge en bruin- achtige diertje is door de Gorzenaar die zijn hond aan het uitlaten was naar het dierenasiel aan de SportJaan gebracht. Het meer katachtige aapje draagt om de nek een koperen band met een draaimusketon. De eige naar is onbekend, Asiel beheerder Han Ktaassen vermoedt echter dat het afkomstig is van een boot. Indien de eigenaar niet komt opdagen wordt het beestje vermoedelijk naar een dierentuin ge bracht. Het kan dus niet worden gekocht. „De re den is dat kinderen vat baar kunnen zijn voor bacteriële infektie van apen zo vertelde ons de asielbeheerder. Viaardingen Zowel le den van de commissie economische aangele genheden en bedrijven als burgers hebben het rapport over de centrale antenne inrichting onbe trouwbaar en onjuist ge noemd. Het rapport en met name de aanvulling daarop, zou toewerken na een bepaald systeem. De kostenraming van in het bijzonder het mee groeinet van Robert Smitz zou vee! te hoog zijn uitgevaiien. De kos ten van het ministemet zouden te laag zijn ge raamd. Tijdens het spreek „halfuur, dat drie uur in beslag nam, was het vooral de heer J. N. Schriel die het rapport van de werkgroep aanviel. Hij deed dit aan de hand van een eigen rapport. Dit hield tevens een pleidooi voor het meegroeinet van Robert Smitz in. Het kon door de heren Pinkse en Heuvelman de opstel- Iers van het gemeentelijk rap-- port eigenlijk niet weerlegd j worden. Op enkele punten) moest zelfs worden toegegeven' dat er fout gedacht, geconclu-' deerd dan wel geraamd was.' Waarom van PTT-ramingen was afgeweken, werd verklaard uit praktijkervaring. Een verde diging die nauwelijks enige ge loofwaardigheid had bij de aan wezigen: Het garanderen van de kwaliteit van televisie ontvangst leverde veel problemen op. Dat werd met name door de heren Schriel en Luienberg als een ernstige tekortkoming ervaren. Het was immers de reden om over te gaan op een centrale antenne inrichting. Kwaliteits-I verbetering zou mogelijk zijn) door het plaatsen van, dan wel; gebruik maken van, doorstra- lingsstations. Het struikelbolk' hierbij Is echter het auteurs recht Deze rechten moeten be taald worden en dat zou in de abonnementsprijzen door bere kend worden. Te meer daar de minister besloten dat dit door de gemeenten moet worden geregeld. De raad is over dit punt voorgelicht door bet Tweede] Kamerlid Pol de Beer. (VVD) Hij wees ook op de wenselijk heid van een meegroeinet Met een ministemet zou de gemeen- te in moeilijkheden komen met haar antenneverbod, want hij verwacht bïnÏÏéir vijf jaar tus sen de zestien en twintig televi sieprogramma's. Bij een mee groeinet zou zo'n aanbod geen bezwaren opleveren; bij het ge propageerde ministemet moe ten grote hoeveelheden extra versterkers worden gebruikt De commissieleden kregen 2elf ook nog even de gelegenheid vragen en opmerkingen lei plaatsen. Er is verzocht om een commissie in een bredere opzet,1 die de cijfers naast elkaar gaat zetten. Professor Bordewijk wil hier pro deo zitting in nemen Over veertien dagen gaat mer 3311 verder. Lems op tafel, om zich voor een korte toespraak te verheffen boven de menigte. uiiiimiiiHiiiimiiiiiiim HinitiiiHinimiiRHiiiimii iHifiiiiiiniininnmn! Schiedam Burgemeester drs. Arïe Lems van Schiedam en zijn college hebben, omdat de jeneverstad pas medio maart zijn 701e verjaardag viert, het zeven eeuwen bestaan van hun plaats nog aan weten te grij pen om hun collega's uit Viaar dingen, Maassluis en Rotter dam te onthalen op het Stads kantoor. Het is niet alleen een recreatief dagje geworden, al stond wel het informele contact voorop. Onder het motto „Leer je colle ga's uit de nabuurgemeenten kennen" werd 's middags ge borreld op de wethoudersetage van het Stadskantoor. Ook wer den geschenken ""uitgewisseld* (tientallen flessen Proosje krui denbitter en korenwijn gingen de deur uit) en verder werd een excursie gemaakt naar de Vere- enigde Glasfabrieken aan de Buitenhavenweg m Schiedam 's Ochtends was al gepraat over een aantal problemen, waarmee alle vier gemeenten te kampen hebben. Zoals de buitenstedehj- ke recreatie (in bijvoorbeeld Ancfré van der Louw en Wim Kieboom, namens Rotter dam en Viaardingen in Schiedam. ADVERTENTIE. Viaardingen Het Tweede Kamerlid Pol de Beer (VVD) beeft gisteravond bij de commissie economische aangelegenheden een pleidooi gehouden voor het meegroeisysteem van Robert Smitz. Hij hield zijn toespraak in verband met het te bespreken raadsvoor stel over een centrale antenneinrichting. De Beer sprak niet als Kamerlid, maar als burger van Viaardingen Over het Vlaardingse CAI-rap- port was hij niet erg te spreken. „Helaas moet ik constateren dat er in het Vlaardingse rap port een aantal malen de plank flink wordt misgeslagen waar het 't meegroeinet betreft", al dus De Beer. „De makers van het rapport hebben tijdens een werkbezoek aan Robert Smitz met eigen ogen kunnen consta teren, dat een programmawis- seling voor andere abonnees geen storing veroorzaakt,^noch overlast Dat is doodeenvoudig niet waar. Hoe komen ze erbij zo'n onzin te berde te brengen, onbegrijpelijk. De Beer schetste nog eens de ongehoord grote hoeveelheid toepassingen van het kabelnet va^ het systeem van Robert Smitz, „De staatssecretaris wenste al de2e nieuwe moge lijkheden niet," aldus De Beer. „Maar ook de PTT verzet zich hier tegen. Dit staatsbedrijf be zit thans het monopolie op de telefoon en zou ongaarne zien dat straks zo'n belangrijk me dium als de beeldkabel in han den zou komen van allerlei plaatselijke omroepen, dagbla den of uitgevers, De nachtmerrie, 2oals De Beer het noemde, voor de staatsse cretaris en de PTT is de dan noodzakelijke wijziging van de Telegraaf en Telefoomvet Iets wat voor de meerderheid van de Tweede Kamer een aan vaardbare, zelfs wenselijke ont wikkeling is. Het Kamerlid stipte daarna wat overeenkomsten tussen minis- tern etten en meegroeinetten Schiedam In bet Dijkzigtzie- kenhuis is de 61-jarige Schie- damse mevrouw L. A, Steke- tee-Dons overleden. De vrouw was dinsdag, op de Professor Kamerlingh Onnes laan in Schiedam-Oost aangereden door de 28-jarige automobilist R.C.C. Bij deze botsing liep zij ernstig: hersenletsel op. Volgens de po litie was de bejaarde vrouw de rijbaan overgestoken net op het moment dat een bus passeerde. He automobilist zag de voetgang ster daardoor te laat en on danks krachtig remmen kon hij haar niet ontwijken. Schiedam Inbrekers hebben honderd gulden gestolen uit een geldkistje in het benzinestation aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam, nabij sporthal Mar griet. De ruit van de toegangs deur werd vernield. aan. De laatsten bieden de mo gelijkheid van maximaal' circa duizend kanalen, tegenover 24 bij ministemetten. Kij besloot- „Al we voor ongeveer dezelfde kosten een net kunnen leggen, dat grote toekomstwaarde heeft, doordat er later veel meer mee kan worden gedaan, waarom zouden we dat dan la ten? Regeren is vooruitzien." NAALDWIJK lel. 01740 - 25100 - Havensiraat 45 tweede SPEKTAKEL programma op VRIJDAG 13 FEBRUARI a.s. met de groep vanaf 20.30 uur Zaai open vanaf 19.30 uur Volgend "speldakel": disco-rallye - bingo muziek op vrijdag 20 februari Schiedam De recherche heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van een brand, die gistermiddag rond zes uur uit brak In een opslagruimte, gele gen onder zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven. Toen de brandweer daar arri veerde, na een tip van omwo nenden, zag men een deur aan de achtereijde van het pand openstaan. Gedacht wordt aan brandstichting. Binnen een kwartier kon het sem „brand meester" worden gege ven. Daarna moest worden na geblust, volgens een woordvoer der van de brandweer vooral oradat door de hitte de vloer van Maison Tivoli naar bene den dreigde te komen Wat ge brand heeft is nog niet bekend, maar er was sprake van een enorme rookontwikkeling. Ook de grootte van de schade is nog met vastgesteld Midden'-Delfland), de reorgani satie van het binnenlands be stuur (Rijnmond als provincie), de sociale structuur van de ge meenten en de selectieve inves teringsregeling (SIR). Ongetwij feld is ook gepraat over inte gratie van GG en GD, waarmee Maassluis, Viaardingen en Schiedam te maken hebben, en over samenwerking op andere gebieden. Burgervader Lems wilde er niets over zeggen „De vier colleges hebben alleen hun standpunten over het één en ander aan et- kaar verteld, zodat we met el kaar m de toekomst rekening kunnen houden Een bijeen komst als deze is erg nuttig, maar hoef je met elk jaar te houden. Het is namelijk alleen informatief en oriënterend be doeld, we nemen geen beslui ten. Ik wil er ook verder mets over kwijt, want dat zou onfat soenlijk zijn tegenover Rijn mond." Zodra, de bewoner aan een andere ruimte is geholpen zal de gemeente het pandje Singel 226 In Schiedam gaan slopen. Het huisje dat aan bet begin van deze eeuw bij de boek van de Oosterstraat werd gebouwd is even voor Kerstmis aan de voorgevel met balken gestat omdat bet dreigde in te stor ten, Op de begane grond van bet gemeentebnisje in Oost is momenteel nog een technisch bedrijfje gevestigd. Ambtenaren van de gemeentelij ke wonlngdienst gaan binnen kort met eigenaar A. Verbaal praten om een nieuwe bedrijfs ruimte in Schiedam te vinden. „Hef buisje zal waarschijnlijk wel met de grond worden ge lijkgemaakt", vertelde wethou der Chris .Zijdeveld ons giste ren, „het hangt af van de snel heid waarmee we de bewoner aan een andere ruimte kunnen helpen" Viaardingen - De 79-jarige M.S. uit Viaardingen is gisteren zeer ernstig gewond geraakt na een verkeersongeluk op de hoek van de Anna Paulowna- laan en de Willem de Zwijger laan. Op deze kruising verleende de bejaarde man geen voorrang aan de bestuurder van een klei ne vrachtauto de 28-jarige J.F.M. v.d. S uit Den Haag Na de botsing kwam de man met zijn hoofd op de trottoirrand terecht. Met ernstig schedellet sel is hij naar het Holy Zieken huis vervoerd; later moest hij worden opgenomen in het Rot terdamse Dijkrigtziekenhuis. Schiedam De werkgroep Midden Delfland wil dit jaar opnieuw proberen om in Schiedam een groep op te richten die zich gaat bezighouden met het knotten van wilgen. Vorig jaar mislukte een dergelijke poging. Slechts een twintigtal.Schiedam mers gaven zich toen op om te helpen bij het redden van deze bedreigde boomsoort Deze vrij willigers zijn nu nog onderge bracht bij de Vlaardingse werk groep, die bestaat uit ongeveer 120 leden. Om omwaaien te voorkomen zaagt men m de weekeinden de takken van de te zware karak teristieke knotwilgen af. Naast dit opheffen van het achterstal lig onderhoud planten de vrij.- willigers ook jonge bomen. Verdeeld over drie teams heeft deze groep nu van 22 november af m totaal vierhonderd bomen langs de Vlaardingse Vaart be handeld Het afgezaagde hout wordt verzameld en verkocht aan de papierfabriek De Hoop in het Gelderse plaatsje Eer beek Van de opbrengst betaalt de werkgroep de verzekerings kosten van de vrijwilligers. Binnenkort wil men ook de knot wilgen langs de Zuidbuurt in Viaardingen gaan aanpakken. Het streven is om voor april nog eens vierhonderd bonnen te behandelen Daarna is hei ge zien de groei van de bomen niet goed om met het knotten door te gaan. Dat kan dan pas weer in de herfst, In dat jaargetijde wil men in Schiedam beginnen. „Hoeveel wilgen in Schiedam aangepakt moeten worden is nog met bekend. Er is nog geen inventarisatie gemaakt", zo ver telde ons gisteren de heer G. Buters van de werkgroep, „eerst moeten we nog meer le den en een coördinator voor Schiedam hebben". Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij A. van de Mark, telefoonnummer 347759 of G. Buters telefoon 344441. ADVERTENTIE 'i. voor batrouwbmrm occMMfóns J v. Deventerstraat 17 ■.'V.:.'SchiedamV - Tel. 26.53.25 koopavond geopend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1