Meniscus houdt HVÖ'er van 400ste wedstrijd af Harrie Viitfc definitief afscheid als keeper MVC-Volley '68 (dames) een onvervalste topper Fortuna-jeiigd actief in cross FC Vlaardiiagen haalt uit Harga weer in mtiggenronde Willy Don de snelste few 't%s record Sciiruyer treedt af iSll mwm Tegenslag voor OM Juvenilis ontvangt GS Leiden DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 5 o De laatste huldiging voor zijn 250ste wedstrijd t mt'êM Voorburg Vooral na rust heeft FC Vlaardingen gisteravond weinig moeite gehad met eersteklasser Wilhelmus. Verloren de Vlaardmgers twee jaar terug nog met 3—2, gisteravond werd het 5—1, nadat de eerste helft was afgesloten met een 1—1 stand. In eerste instantie verraste Ton Boüng doelman Dick van der Meer, maar nog voor de thee bracht Predag Drapic de partijen op gelijke hoogte. Ka rust nam FC Vlaardingen meer afstand van het breedtespel en scoorde Hans van Os al gauw 3—2. Door Cees Bouman werd het, uit een pass van Pedrag Drapic, 1—3 en de Joegoslaaf nam zelf de vierde goal voor zijn rekening. Tenslotte scoorde Cees Bouman zelf nummer vijf. Schiedam Na een onderbreking in 1975 gaat in juli de 21ste Haarlemse muggenronde weer van start. Dit zal gebeuren op maandag 5 juli in Haarlem, waar gestart wordt voor de eerste etappe naar Schiedarn- Gezien het geweldige succes dat de Hargaploeg in 1974 in deze etappewedstriid had met Aad van Asten, Johnnie Meyer, Koen Kaïkhoven, Perry Balvers en Rudi de Bruin 23e, heeft men weer ingeschreven voor dit evenement. Geselecteerd zijn de renners, Stefan Boccanera, Herman de Bruin, Johnnie Heeze, Dick Krouwel en Peter van Leeuwen. Zij moeten gaan proberen het succes te herhalen. Vlaardingen Zaterdag 25 oktober 1975, 's middags vijf voor drie. Harrie Vink, keeper van HVO, snelt in de thuiswedstrijd tegen Be Fair zijn doel uit om een bal onschadelijk te gaan maken. Het lukt, ver buiten het strafschopgebied vangt hij de bal oa de borst op, om het leer vervolgens weg te knallen. De bal is weg, maar Vink blijft geblesseerd liggen. Wordt opgelapt en probeert het weer. Niet voor lang echter. Zeven minuten later scoort Be Fair een goal, zonder dat de Ylaardingse doelman daarbij van de grond komt. Gelaten verlaat hij meteen het veld, een gedenkwaardig ogenblik voor deze Vlaardingse sportman. Want naar later zou blijken was het zijn laatste gang naar de kleedkamer: Harrie Vink is afgekeurd om verder te voetballen. ,0m£ keeper was onklaar ge- Na twee jaar voetballen in de raakt, hij kon niet van de grond komen", zou trainer Har rie Bouquet het doelpunt na afloop van de wedstrijd analy seren. De gevolgen van de op gelopen blessure waren op dat moment nog niet te overzien. „Harrie is er volgende week wel weer bij", was de algeme ne verwachting bij HVO. Hij was immers al eerder terugge komen na blessures. „Ik ver draaide mijn knie en dacht aanvankelijk dat de spieren verrekt waren", zegt Harrie Vink nu, nog steeds niet berus tend in de definitieve uitscha keling. „Daarom probeerde ik het eerst nog even, maar na die goal had ik het wel gezien". Dat het zijn definitieve vertrek voorhoede kwam Harrie Vink in het doel van HVO, waarvoor hij in feite ook was gekomen. „Sinds die tijd ben ik niet meer uit het eerste geweest", weet hij, uitgezonderd blessures en soms op eigen verzoek wat la ger spelen. Steeds echter kwam hij weer terug. „De concurren tie heeft me nimmer uit het eerste elftal kunnen verdrin gen. De laatste jaren voelde ik me juist sterker", aldus Vink. „Wellicht kwam dat door de mogelijk concurrentie. Ik had al wel eens vaker gezegd dat ik zou stoppen, maar kwam daarop steeds terug. Ondanks m'n 34 jaar had ik m'n tijd nog niet gehad. Ik stond er toch nog steeds in". uit het doel zou worden, kwamw later aan het licht- Na een*" Harrie Vink had graag zijn vier- weekje thuis bhjven, bleef hij honderd competitiewedstrijden. last van de knie houden. Foto's werden gemaakt en de menis cus bleek gescheurd. Hetgeen vooralsnog niet als het einde van Vink's glanzende carrière '■werd beschouwd. ONHEILSTIJDING Pas bij de meniscusoperatie kwam het noodlot aan het licht De kruisbanden bleken dusdanig gescheurd, dat de ra fels er bij hingen. „Half no vember kwam dokter De Bie in de Noletstiehting me de on heilstijding vertellen", herin nert Harne Vink zich somber. „Je bent geen betaald speler", zei dokter De Bie. „Anders had je nog een benefietwedstrijd kunnen spelen". De verwoeste kruisbanden werden wegge haald: het einde van Harrie Vink's actieve sportcarrière was gekomen. „Op dat moment drong het nog niet tot me door", weet de thans ex-doelman. Enkele maanden later weet hij wel beter. „Het is zeer zwaar op rrfn dak geval len. Ik kan me er nog ruet bij neerleggen", aldus de doelman, die ooit nog eens een aanbie ding kreeg om bij het toenmali ge Holland Sport betaald voet bal te gaan spelen. Hetgeen niet lucratief genoeg bleek, al woog het feit dat hij het bij HVO goed naar zijn zin had hij zegt het bescheiden eigenlijk nog zwaarder, Harrie Vink, in augustus wordt hij 35, begon als 9-jang knaapje zijn lange voetballoopbaan bij Zwaluwen. Op 12-jarige leeftijd kwam hij in het doel, maar toen hij als 17-jarige overstapte naar HVO ging hij weer voetballen. „Voet ballen kan ik wel niet, maar ik kon. vreselijk hard schieten en hardlopen", aldus Vrnk, het geen tot voor rijn blessure trou wens nog sterke punten waren. voor HVO voïgemaakt Het zal echter bij 389 wedstrijden blij ven. Alles bij elkaar, competi tie, beker, vriendschappelijk en toernooien, schat de doelman, die ooit zelf eens een goal maakte, dat hij meer dan 700 keer onder de lat van het eerste Harrie Vink stijlvol heeft gestaan. Dat doelpunt dat zich ook zijn mooist gestopte hij scoorde kwam voort uit zijn bal nog herinnert geweldige trap. Een verre uit- „RWH stond bovenaan, wij on- trap van hem in een wedstrijd deraan, Nog weet ik niet hoe ik tegen Excelsior Pemis ver dween zonder inmenging van een ander over de doellijn. „We wonnen prompt met 1-0", laat Vink vergenoegd weten, die toen een bal uit de bovenhoek haalde, maar ik hèd hem". Gre tig haalt hij herinneringen op uit zijn lange loopbaan, die hij nauwelijks Tos Wil en kan laten. Vink: „Als een wedstrijd afge keurd was hep ik met m'n ziel onder de arm. Nu pas ga ik me realiseren dat dat iedere week zo is". Hij heeft nog wel een geliefde hobby, vissen, maar het voetballen was hem alles. „Nog krijg ik het spaans be nauwd als ik op het veld ben". bekent hij. „Ik ben al een paar keer van pure ellende weggelo- i pen, toen ik dat sfeertje weer j proefde". Voorlopig richt Harrie Vink, die, tweemaal een promotic mee maakte (in '63 en '73, beide j~ malen van vierde naar derde; klas KNVB) zich op half fe-j bruari. Dan moet hij bij dej dokter terug komen. „Ik kan bijna alles doen met de knie, als het maar niet op draaien aankomt. Mogelijk kan ik de keeperstraining over gaan ne men, want Siem van Leeuwen stopt er straks mee. Ik hoop dat ik op die wijze bij het voetballen betrokken kan blij ven", aldus Vink, die in 1967 nog een merkwaardig record boekte. „Ik had toen de minste goals van het hele zaterdag voetbal tegen, en toch degra deerden wel" Nog eenmaal zal Harrie Vink, die nog steeds revalidatie- oefeningen moet doen om zijn spieren het gemis van de kruisbanden op te kun nen laten vangen, zijn ver trouwde plaats in het doel innemen. HVO bereidt mo menteel een in mei te spelen erewedstrijd voor, om van de beminde sportman af scheid te nemen. Tijdens die wedstrijd stapt Vink dan ook voor de allerlaatste maal van het veld om zijn schoenen aan de wilgen te gaan ophangen. Dat hij zich op andere wijze voor HVO en het voetbal met dezelfde mentaliteit zal gaan inzet ten, staat vast. Ook nu is Schiedam weer aan komstplaats in deze ronde en wel in de eerste etappe van Haarlem naar Schiedam. Even als in 1974 zullen de renners weer in tenten overnachten op het middenterrein van de wie lerbaan, waar dinsdagmorgen 6 juli het vertreksein zal worden De derde etappe gaat over de grens naar het Belgische Meeu wen, waar een Internationaal criterium zal worden verreden. De organisatie wil deze maal Limburg mijden om het nu op de Vèluwe te zoeken waar ook een aantal mooie parcoursen kunnen worden gevonden. gegeven voor ae etappe naar Het bestuur van Harga heeft voor St. Willebrord. f Vierdingen Op de algemene vergadering van de badminto- nafdelmg van de KOVS stelt voorzitter H. Schruyer zijn plaats beschikbaar. Ook E. Si mon keert niet meer terug in het bestuur. De heren A. van Winden en F. Bergmans, die eveneens aftredend zijn, doen dat wel. De bijeenkomst is van avond op het sportpark „De Vijfsluizcn" om 19.30 uur. De agenda telt tien punten. VIaardingen Bij de atletiek vereniging Fortum zorgde Wil ly Don bij de meisjes A voor een uitstekende prestatie. On danks concurrentie uit binnen- en buitenland klasseerde zij zich als eerste op de 3000 meter In Alblasserdam. Haar tijd was 11.19 Gilles van Rcoy bezette de vijfde plaats bij de jongens C en bij de jongens B bezette Guus Kak de zesde plaats. Robert van Zanten van Fortuna eiste de derde plaats voor ach op in 18.40 en die race ging over een afstand van 5500 meter De heren moesten 8000 meter afleggen en daarin zag Johan Kijne kans om zijn broer Steef voor te bhjven en als achtste te finishen in 24 32. Nico Terlouw en Daan Dijkstra, beiden van de ROVS, eindigden resp. in 28.30 en 29.14. Jan van der Hei de had op het laatste rechte stuk de langste adem en klokte 32.35, gevolgd door Huib Boe ren in 31.50. Vlaardingen Vanavond wordt in de promotie klasse dames de belang rijke wedstrijd tussen JVTVC en Vouey'68 ge speeld. Deze wedstrijd, die in beide kampen al enige weken met span ning tegemoet wordt ge zien, kan een voorlopige beslissing brengen bij ae volleybalsters in de pro motieklasse. MVC, dat met slechts één verli es- punt de ranglijst aan voert, zal in de wedstrijd kunnen bewijzen dat het inderdaad sterker is dan Volley. Winnen de Maassluise dames dan wordt het verschil vijf of zes punten en zal de beslissing wel zijn gevallen. Coach Verrips; „Het zal een moeilijke wedstrijd worden. Wij weten dat Volley, na de nederlaag tegen ons, steeds blijven bij verlies dus kansheb ber". Voor Volley liggen de papieren anders. Als de Vlaardingse da mes verliezen, 21 jn zij practisch uitgeschakeld voor de titel Vijf of zes punten achterstand zijn redelijkerwijs met meer te overbruggen. De Vlaardingse dames zullen dan ook alles moeten geven. sterker is gaan spelen en ik Beide teams zijn fit en blessure- OPMARS voorspel dan ook een vijf sets vrij, zodat vanavond in de wedstrijd, met een grillig sco- Olympiahal in Maassluis een Het op dit moment sterk spelen- reverloop. Wie het snelst zijn goede wedstrijd mag worden de Passage VCJ-dames krijgt zenuwen in bedwang heeft zal verwacht Aanvang kwart over zaterdag bezoek van CW uit uiteindelijk winnen. Als MVC acht. Capelle aan de Ussel, Opnieuw verliest, kan dat hoogstens be- Ook Shell speelt vanavond in moeten de Schiedamse dames tekenen dat Volley zich naast Maassluis en wel tegen MVC II. ons aan de kop nesteld. Wij De Shell-dames, die met twee punten achterstand nog steeds kanshebster zijn in de eerste klasse A, zullen alle zeilen bij moeten zetten om in Maassluis de punten weg te halen. Het kan een voordeel 2ijn voor Shell dat ook MVC I dezelfde avond moet spelen, zodat voor het tweede team met alle speel sters beschikbaar zijn. Vlaardingen In het kader van de Rotter damse crosscompett- tie werkte de jeugd van de atletiekvereni ging Fortuna de eer ste van de drie wed strijden af. De pupil- lengroep meisjes B moesten een afstand afleggen van 650 me ter eh daarin kon Yvette van Londen 2lch als vierde klasse ren. Corina van der Berg eindigde op de tiende plaats en Nico le van der Berg als vijftiende. Bij de pupillen meisjes A bezette Ellen van Bij de junioren jongens der Berg de eerste D waren vier Fortune- plaats op de 1000 me- zen m de strijd. Jan ter, terwijl hier Lilian Kok klasseerde zich Bovuig goed was voor een vijfde plaats, Bianca van Londen en Jolanda van der Bos werden resp. vijfde en dertiende op de 1QQÖ meter. als zevende, gevolgd door René van Loon als achtste, terwijl Marry van Dam en Robert Blom als resp 12de en 31ste over de finish kwamen. Gilles de Rooy kwam het be ste uit de bus bij de jongens C en dat ging over een afstand van 1300 meter. zijn ploeg nog geen sponsor gevonden, maar gezien het goe de resultaat in 1974 hoopt men dat het bedrijfsleven wel inte resse zal tonen om de ploeg te sponsoren. Gegadigden voor het sponsoren, worden verzocht contact op te nemen met post bus 505 te Schiedam of telefo nisch 010-261049. Schiedam ODI heeft het tegen korfbalclub Weidevogels niet kun nen redden. Met maar liefst 9—3 werd er verdiend verloren. Door deze uitslag staat ODI weer een punt achter leider Weidevogels. Bij het begin van de wedstrijd werd al duidelijk dat ODI het erg zwaar zou krijgen. Weidevogels was steeds eerder bij de bal en kreeg hierdoor goede kansen. Na vijf minuten stond het dan ook al met 2—0 voor. ODI stribbelde tegen en kon via Peter Vink van afstand 2—1 scoren, di rect gevolgd door weer een treffer van Weidevo gels. ÖDI kwam nog even terug en kreeg ook kan sen, maar het schot was ruet om over naar huis te schrijven. Na twintig mi nuten had Dick van der Hoeven eindelijk succes: 3—2, maar de opleving van ODI was van korte duur en met fraai aan- valsspel hep Weidevogels weg naar een ruststand van 6—2. Na de rust hetzelfde spel- beeld. Weidevogels ver- grootte zijn voorsprong nog naar 8—2. Dick van der Hoeven kon nog een maal voor ODI tegenseo- ren, maar het laatste «woord was weer voor Weidevogels die dan ook met een 9—3 overwinning kon eindigen uitwijken naar een vreemde sporthal. Omdat de Schiedam se sporthal dit seizoen niet el ke zaterdag beschikbaar is voor Passage, wordt ook deze thuiswedstrijd in sporthal Schiebrock gespeeld. Niette min zal Passage geen moeite hebben opnieuw een zege te behalen, waarmee dan een op merkelijke opmars wordt voortgezet. Passage VCJ-heren, dat eveneens te kampen heeft met het met beschikbaar 2ijn van de Schie- ucs<_m»vu<iaz üjii van He cKjiie- S damse sporthal, krijgt zaterdag titelkandidaat Pendrecht op be- yt&ws zoek. Pendrecht, dat vanaf het begin van deze competitie de koppositie heeft bezet m de eer- Voor de dames van Volle/68 het duel van de waarheid ste klasse B, i* nu door Volley II voorbij gestreefd, omdat het de laatste wedstrijden enkele punten verspeelde. Hoewel Pas sage 111 thuiswedstrijden m de Schiedamse sporthal nog geen punt verspeelde, moet het op treden op vreemde bodem zo- kansen voor Pendrecht zijn. Een puntendelmg in deze wed strijd lijkt voor Passage dan ook het hoogst bereikbare. Za terdagavond negen uur m sporthal Schiebroek. zeer als een handicap worden Volley'68-heren tenslotte krijgen gezien, dat daardoor de beste morgen kwart over acht Animo op bezoek. Het moet voor Vol ley niet moeilijk zijn het op de tiende plaats staande Animo met een nederlaag naar huis te sturen. Hopelijk brengen de Vlaardmgers meer concentratie en inzet op dan tegen Krimpen, vorige week. Schiedam De dames van Juvenilis gaan onvermin derd voort metwinnen. De Schiedamse basketballers hebben daardoor grote kans om te promoveren, maar dan zal de tussenstap tegen BS Leiden in winst moeten worden omgezet. Destijds in Leiden gaf het uitduel nogal wat proble men, zodat de Schiedam mers op hun hoede moeten zijn. De heren van Juventus spelen in de Margnethal tegen Luba uit Leiden. Beide teams zijn op papier aan elkaar gewaagd, zo dat er een spannende wedstrijd mag worden verwacht. De he ren van Basket Boys, die in de kampioenspoule van de tweee- deklas vorige week een steek heten vallen tegen Hordijker- veld, gaan het zaterdag op nieuw proberen, nu tegen mede koploper Scarlet Eagles.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5