T axichaulfeur overvallen We doosheid weer sterk gestegen Geef museum deel van weeshuis Tanker ramt bruggen Ik neem de proef J Samenwerking SSi N en wijkvereniging in gevaar Eindelijk ïi echt huis voor familie Hofman Visserijmuseum: Minder bezoekers toch positief /T KETTINGHOND BEVRIJD Juwelier bestolen: buit elf mille Rel in Schiedam-Groenoord: BELACHELIJK Jongen (16) maakt, brokken Advies aan B en W: SCHIEDAMSCHE COURANT .Vrijdag 13 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25511 - 8 pagina's Broe revest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de wijk Groenoord dreigt een fikse rel uit te breken tussen de wijkvereniging en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN). De vereni ging twijfelt in ernstige mate aan de aktiviteiten van de stichting en de opbouwwerkster Gera Bot. Het feit dat op de laatste openbare ledenver gadering van de wijkvereniging geen vertegenwoordigers van de stichting aanwezig waren is waar schijnlijk de druppel die de emmer heeft doen overlopen. Het hoofdbestuur van devereniging gaat zich volgende week 'ernstig be raden over de huidige situatie in de wijk. De mogelijkheid bestaat dat op deze bijeenkomst besloten wordt om de kontakfen met de SSSN ge heel te verbreken. „De samenwerking rammelt nu aan alle kanten," zo vertelde ons gister middag voorzitter A ad van de Belt, „de stichting matigt zich een positie aan die, het helemaal niet heeft. Terwijl we toch gelijkwaardige part ners zijn werpt de SSSN zich nu op als een overkoepelend orgaan waar de werkgroepen om raad moeten komen. Wij twijfelen aan deze struk- tuur. De kontakten zijn ook zo mi niem. Telkens moet het initiatief van ons komen. Het bestuur van de stichting 'zal nooit eens met een initiatief op do proppen komen. Om de een of andere duistere reden werden we gewoon genegeerd1'. Van de opbouwwerkster vindt het ver enigingsbestuur dat deze een veel te eenzijdige opstelling heeft. Gera Bot zou zich veel te veel bezighouden met Woudhoek- „Het coördineren van de opbouw werkster moet tussen aanhahngsfe- kens worden gezet. Zij moet er meer voor waken dat bepaalde objekten geen prestige-zaken worden", aldus de voorzitter, die de gang van zaken maar somber inziet. „Wijgaan wel het initiatief nemen voor het wijkberaad in Groenoord en ik hoop dat alle partijen daar wel voor rond de tafel komen zitten. Verder gaan we ook nog voor de tweede helft van maart de andere wijk- en bewonersverenigingen in de stad uitnodigen om in boerderij Land vreugd eens rond de tafel te komen zitten en te bepraten wat wij als verenigingen in Schiedam kun nen gaan doen". De Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord aan het Heypr- mansplein ontkent de moeilijkhe den. Opbouwwerkster Gera Bot rea geerde gistermiddag: „Het is bela chelijk dat men zegt dat ik me teveel bezighoud met Woudhoek. We zijn ook niet overkoepelend. Dat villen we niet en dat zijn we niet. Ik vind het niet leuk dat er steeds zo negatief wordt gepraat. Er" is gewoon geen reden tot Wagen". Gera Bot zegt dat zij op de laatste ledenvergadering van de wijkvereni ging ontbrak omdat zij ziek was. Waarom er ook geen andere be stuursleden van de stichting v iren weet zij niet. Vlaardingen De politie heeft de 16-jarige Vlaardinger T. D. aan gehouden omdat hij met een personenauto een ongeluk heeft, gemaakt De jongeman uite raard zonder rijbewijs reed op de Parallelweg In de richting Van BeethovensingeL Te laat zag hij een stilstaande file auto's. Hij botste tegen een voor hem staande bestelwagen. Er raakte niemand gewond. Blij laat mevrouw Hofman het huis zien dat ze eerdaags krijgt. Vlaardingen De familie Hofman krijgt een ander huis. De bond van huurders en •woningzoekenden heeft (gedreigd gisteren de kamer van wethouder Rien Bovenberg'te bezet ten. Dit dreigement hoefde zij nu niet meer uit te voeren. Het huis dat de familie Hofman nu krijgt staat in de Jonker Fransstraat 26. g vertelde mevrouw t ze de toezegging woensdagavond in de bus vond. „Ik ben zo blij. Nu hoeven wij tenminste niet meer tussen de ratten te le ven, Ik ben gelijk gaan kij ken. Wij krijgen nu drie ka mers, een keuken en een tuintje met schuurtje. Het is wel iets duurder, want nu wonen wij voor iets meer dan 28,—. De huur daar bedraagt 46,10". De sleu tels hebben zij nog niet ont vangen. De huisbaas verlangt dat de douche, gevelkachel, gaslei dingen en de vloerbedekking in de slaapkamer voor dui zend gulden wordt overge nomen. Mevrouw Hofman laat de bevestiging hiervan zwart op wit zien. Zorgelijk vertelt ze zo gauw mogelijk naar sociale zaken te gaan, „Ik hoop dat die alles in orde maken. Wij hebben namelijk niets. Zelfs geen bed om in te slapen. De ratten hebben de poten weggeknaagd en wij slapen nu op de grond". Snikkend gaat ze verder; „Ik ben in een jaar tijd haast veertig kilo afgevallen. Mijn man en ik slikken,de hele dag pillen, want wij zijn op van de zenuwen". Volgens de gemeente komt het huis officieel per 1 maart vrij., Hoogstwaarschijnlijk valt het huis aan de Falck- straat 1 onder de regeling die voor krotontruiming geldt. Djt houdt in dat men druiduizer.d gulden ontvangt voor de verhuis- en inrich tingskosten. Men deelde te vens mee dat de gevraagde overname niet verplicht ge steld kan worden. X)e werkloosheid in het ge bied Nieuwe Waterweg noord is in januari weer sterk gestegen. Eind de cember waren er bij het gewestelijk arbeidsbu reau 1536 werkloze man nen geregistreerd; eind januari waren dat er 1693. Een stijging vair 1 niet minder dan 157, Volgens directeur Har- berts van het Geweste lijk arbeidsbureau moet nu elk initiatief tot het scheppen van nieuwe ar beidsplaatsen met alle tegemoetkomendheid worden ontvangen. „Het is nog niet zo lang geleden dat bij de man nen de totale vraag dui delijk hoger lag dan het totale aanbod", zo meent de GAB-direc- teur. Ook bij de werkloosheid onder vrouwen was er een aanzienlij ke toename. Het totale aantal ging hier in één maand van 571 naar 630. Zeer ongunstig zijn de cijfers van de jeugdige werklozen. In de groepen werkzoekenden onder de 22 jaar zijn 383 geregistreer de jongemannen. Dat is 22,5 procent van alle mannelijke werklozen. Bij de vrouwen zijn er 251 jeugdige werklozen on der de 22 jaar: dat wil zeggen 40 procent van het totaal. Al in het vierde kwartaal van het vorige jaar is het bergafwaarts gegaan met de werkgelegenheid in dit gebied. Dat is de laatste maanden vooral duidelijk merkbaar géwordén in de sec tor metaal. In december 1974 waren er in deze sector 136 werklozen (dè vraag was toen 853), Een jaar later waren die cijfers 310 en 634 en eind januari 1976 waren er al 353 werklozen. De vraag is inmiddels gedaald tot 294, Een probleem apart ïs dat onder deze nieuwe werklozen veel on- geschoolden en buitenlandse gastarbeiders zitten die slechts met de grootste moeite weer aan de slag kunnen komen. Bo vendien geven deze cijfers niet het werkelijke beeld van de me taalsector omdat de uitgespro- ken ongunstige trend ten dele verborgen is. Dit komt onder meer door de toepassing van arbeidsverkor- tmg en opzeggingstermijnen na ontslag. Bij de vrouwen ten slotte bleef de vraag in het algemeen op het gebruikelijke lage niveau; het aanbod daar entegen steeg opnieuw met tien procent. Vlaardingen - De Rotterdamse taxichauffeur George Frens- dorff (39) is vannacht bij het station Vlaardingen-Oost in 2ijn wagen overvallen en beroofd door drie man. Hij zou be dreigd zijn met een mes en een vuurwapen. De chauffeur is in een ziekenhuis opgenomen. Tientallen taxi's stoven naar ■Vlaardingen, nadat via de mo- bilofoon het hulpgeroep van* Frensdorff („Kom nou, kom nou") had geklonken. De te hulp geroepen collega's zochten de omgeving af, echter zonder rpcultant De race naar Vlaar dingen had twee fikse aanrij dingen tot gevolg. Op de Rotter-" öamsedijk te Schiedam botste een taxi tegen vier geparkeerde auto's en veroorzaakte een gro te schade. Dit ongeval ontstond doordat de chauffeur werd ges neden door een andere automo bilist. Voor de Mathenesserbrtig raakte een andere taxi even eens bij een botsing betrokken. De politie meent de identitiet van de drie overvallers te kunnen achterhalen, omdat bekend is waarJTrensdorff dit „vrachtje" heeftop gepikt Vlaardingen Het gaat goed met het Visserijmuseum in Vlaardingen. In 1975 bezochten 23.639 mensen het museum. Dit waren er weliswaar 389 minder dan het jaar daarvoor, maar daar waren wel redenen voor. Het was noodzakelijk de bepaling dat jongeren onder de 14 jaar slechts met begeleiding het mu seum mogen bezoeken, strenger Muurvast zat de Andromeda Schiedam Het Stedelijk Museum in Schiedam moet het grootste deel van het voormalig weeshuis De Lindenhof in gebruik gaan nemen. Zo luidt althans het advies, dat de voor onbepaalde tijd in het leven geroepen commissie Lindenhof heeft gedaan aan B en W van Schiedam. Hoek van Holland De Hoekse politie heeft deze week op het terrein van de voormalige „Pyro- techniek" achter het Staelduinsebos een ketting hond bevrijd. Ee hond, een bouvier, was zonder halsband aan de ketting gelegd en ook sterk vermagerd. Op het terrein trof de politie een enorme chaos aan. Nadat de vuurwerkfabriek hier was opgeheven, is het terrein verkocht door een makelaar in Den Haag. Met zijn toestemming kon de veehouder E. v,d. B. uit Schiedam op het stuk grond wat sloopwerkzaamheden verrichten en varkens houden. De varkens worden in, lege bunkers gehouden. Tegen de veehouder wordt proces-verbaal opge maakt wegens het houden van een kettinghond, hetgeen verboden is. Met de beleggingsmaat schappij die het betreffende terrein heeft ge kocht met het oog op de eventueel aan te leggen Rijnpoorthaven zal contact worden opgenomen over het gebruik van het terrein door de veehou- der. Dit advies komt niet onverwacht Al meer dan een jaar is er sprake van, dat het museum een deel van het monumentale pand gaat betrekken. In het oude weeshuis zou museumdi recteur Hans Paalman de edu catieve dienst en de historische afdeling van het museum willen onderbrengen. De commissie Lindenhof is de aanduiding voor de ad hoe commissie, die een definitieve bestemming zoekt voor de Lin denhof, maar ook peinst over de toekomst van het oude Pro veniershuis, een monument vlakbij het Schiedamse Stads kantoor. Waarnemend voorzit ter van deze commissie is Hans van der Wilk, wethouder voor communicatie en wijk- en jeugdzaken. Al ruim een jaar is de commissie aan het werk. Die lange tijd verklaart de wethouder met het argument, dat de commissiele den ook zitting hebben in ande re commissies of instellingen met een sociaal en/of cultureel karakter die voorrang kregen. Over het advies, dat de commis sie aan B en W heeft gedaan, wilde Hans van der Wük zich niet verder uitlaten. „Eerst hoor ik te overleggen met mijn colle ga's" zei hij. Het is niet bekend, welke aanbevelingen de com missie doet over dat deel van het oude weeshuis dat het mu seum niet krijgt. Als alles vol gens plan verloopt, zal het mu seum in september met de uit breiding daadwerkelijk kunnen beginnen. Wethouder Van der Wilk betreurt overigens het bericht in een. ander in Schiedam verschij nend dagblad, waarin wordt ge-, suggereerd, dat de Lindenhof wel eens aan slopers ten prooi zou kunnen gaan vallen. „Die geruchten zijn volkomen uit de lucht gegTepen", aldus de wet houder. Over sloop van de Lin denhof wordt al niet meer ge praat sinds Cor Boïmers wet houder-af is, Boïmers is dè.man van de fel omstreden binnen- stadsplannen. Schiedam Urenlang is het treinverkeer tussen Rotterdam en Schiedam gistermiddag ge stremd geweest, nadat een tan ker de Delfshavense Schiebrug- gen zodanig had geramd, dat de bruggen niet meer gesloten konden worden. Rond kwart voor twee, ruim anderhalf uur nadat het schip Andromeda, met een hels lawaai was vastge lopen op de bruggen, slaagden spoorwegpersoneel en brand weerlieden erin twee van de vier bruggen neer te halen. Na dat met snijbranders de hoge delen van de Adromeda waren verwijderd en het voorschip was volgepompt met water, v/ist men tegen half drie ook de beide andere bruggen weer te sluiten. Tegen dneen kon de tanker, die op weg was naar de Pelsertha- ven, met sleepboten en schepen van de havendienst worden „vlotgetrokken". Wat de schipper heeft bewogen de te smalle brug te „nemen", is nog niet duidelijk. De Andro meda werd van achter en van voren begeleid door sleepboten. Omdat het schip, van de firma De Haas uit Rotterdam, te hoog was, werden de bruggen geo pend. Op dat moment heeft men kennelijk de aanzienlijke breedte van het schip niet in ogenschouw genomen. Omdat vrij snel van twee van de vier sporen gebruik gemaakt kon worden, zagen de Spoorwe gen af van het inzetten van bussen om de passagiers van en naar Schiedam op te vangen. na te leven. Dit betekende een sterke terugloop in het bezoe kersaantal in deze leeftijds groep. Er kwamen bijna twee duizend jongeren minder dan in 1974. Ook de zeer warme zomer is niet positief geweest voor het mu- seumbezoek in het algemeen. Gedurende de zomermaanden van 1975 kwamen er ruim twee duizend mensen minder naar het "Visserijmuseum dan over dezelfde perjode in 1974. Deze twee factoren meegerekend, is er sprake van een bijzonder positief resultaat waar het de bezoekersaantallen betreft De directie spreekt dan ook liever over een wmst dan over'een verlies aan bezoekers. Gezien het grote succes van de maandelijkse museumconcer ten is de muziekkamer aanzien lijk verbeterd. Deze in de-stijl" van de achttiende eeuw inge richte kamer werd veel huisiij- ker door het aanbrengen van vitrage en overgordijnen. Op het ogenblik is de tentoonstel ling Een. Sociale Zaak in het Visserijmuseum. De filmpro gramma's zijn daaraan aange past, In de maanden februari, maart en april zullen drie films over oud-Vlaardingen worden vertoond. In februari ïs dat de stomme film "Vlaardingen een groeiende stad". Vlaardingen Een juwelier aan de Hoogstraat ïs bestolen van een tableau met daarop 52 gou den kettinkjes. Hij schat de waarde hiervan op ongeveer^ elfduizend gulden. De juwelier ontdekte de vermissing pas aan het eind van de dag bij sluitingstijd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Uit eeo andere winkel aan de Hoog straat zijn negen porseleinen beeldjes gestolen. De waarde bedraagt ongeveer 450 gulden. 7 Dit met nom-^ nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe m combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.; Tel.: Deze tjon m open envelop. zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1