«sgfswB Shaffy en List in Vlaardingen Lentefeest pakt het anders aan Hossanna bestaat 70 jaar Maasland gaat grond onteigenen Films in Triangel Pianist in QTT Jubileum Yoga centrum Bloeiende woestijn Southbound in Quibus RUILBEURS Groenvernielers schade meer dan halve ton Eerst geld om beter invaliden te helpen Bejaardenpas Schaap BETER Negatief Spitsroeden Circus Trein vertraging Turks Kleuters VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 ÜHS Liesbeth en Ramses: samen in één programma in Vlaardingen. Vlaardingen - Morgen komen Ramses Shaffy en Liesbeth List naar Vlaardingen voor een optreden in de Stadsge hoorzaal. De avond begint om 8.15 uur. Kaarten zijn van" zaterdag 7 februari af verkrijgbaar bij de kassa van de SGZ (dagelijks geo pend van 10 tot 13 uur en van 19 tot 21 uur). Ruim tien jaar geleden gingen Shaffy en List voor het eerst samenwerkende in het bijna legendarische geworden Shaffy Shantant. Hierna volgde de Shaffy Can tate, waaraan later ook Thijs van Leer, Marjol Flore en Sylvia Alberts hun mede werking gaven. Daarom hebben Ramses en Liesbeth nog wel incidenteel met el kaar gezongen. In oktober 1974 zijn zij toch weer bij elkaar gekomen met een programma dat de simpele naam 'Shaffy List' kreeg. Met dit program ma is ook al een toemee naar België gemaakt en het ligt in de verwachtingen dat er nog een tweede zal vol gen. De teksten van het pro gramma zijn grotendeels van Dimitri Frenke) Frank. Het duo wordt begeleid door een kwartet dat zich de Shaffy's noemt. Schiedam Southbound, een muzikaal trio uit Zwijndrecht en omstre ken, treedt zondagavond om tien uur op in café Quibus aan de Lange Ha ven 28 De drie muzikan ten brengen een menge ling van folk. blues en 'good-time' muziek Schiedam In socie-teit QTT treedt vanavond Charles Vermeer, pianist en zanger uit Rotterdam op. Vermeer is een groot bewonderaar van met na me Elton John en Her man van Veen en brengt dat ook ir zijn repertoire tot uiting. Zijn optreden begint om tien uur, toegang is gra tis. Sociëteit QTT is ge vestigd in gebouw de Teerstoof aan de Nieuw- straat. Vlaardingen Morgen be staat het Yoga centrum aan de Dirk de Derde laan 219 in Vlaardingen tien jaar. Dit jubileum wordt herdacht in De Hoogkamer (Van Baerle- straat 252)! Het wordt een réunie van leerlingen, waarbij Lakshmï Davi Indianse dansen uit- voerd. De leider van het Yoga centrum is Pandoe Werdmüller von Elgg. Hij ziet het centrum als een plaats van bezinning en meditatie, waar ook de op liehaamsbeheersing gerichte hatha-yoga wordt beoefend. Vlaardingen De vereniging „de Verzamelaar" houdt morgen in de Harmonie een extra ruil beurs. Elke verzamelaar van welk soort verzamelvoorwerp- jes dan ook zal Hier zeker aan tijn trekken komen. Het aan bod varieert van sigarenband jes tot Anton Pieck-platen van speelgoed tot postzegel. De ruil beurs is vanaf tien uur 's mor gens geopend tot 5 uur 's mid dags. Maassluis Vijfendertig bomen en 2o'n 8000 heesters zijn vorig jaar in Maassluis voortijdig aan hun einde gekomen. De vernielingen in plantsoenen en andere groenvoorzieningen kostten de gemeente meer dan een halve ton. Voor dit bedrag had elke Maassluizenaar een bos bloemen in zijn huiskamer kunnen zetten. Want met alleen moeten kapotte planten en bomen vervangen worden, ook de opruim- en her stelwerkzaamheden kosten een aardige duit. Bovendien sneu velden ook nog 700 tegels en een flink aantal palen en bak ken. Vlaardingen De 44-jarige Schiedammer M. van D. is deze week op Rijksweg 20 met zijn motor gevallen. Ter hoogte van de afrit Vlaardingen-ivest ver loor hij door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Met onbekende verwon- digen is de man naar het Holy Ziekenhuis overgebracht De motorfiest raakte flink bescha digd. Schiedam Lentefeest, een stichting die zich in Schiedam inzet om inva liden, bedlegerigen en eenzamen meer gezellig heid te geven, gaat het over een andere boeg gooien. Het jaarlijks fes tijn, dat de stichting in april voor de zesde keer op touw zet, krijgt een ander gezicht Het zal dit keer niet gaan om een feest voor juist die men sen, waar de stichting zich op richt. Op 24 aprü wordt in sporthal Mar griet in Schiedam een Lentebal gehouden voor iedereen. Hoofddoel is i dan ook: het ophalen van zoveel mogelijk geld. „Dat is nu eenmaal nodig", zegt Rietje Konings, woordvoerster van Lentefeest. „We kunnen wel weer beginnenn met een feest voor vooral invaliden, maar dat kost toch geld, al komt er gezelligheid voor te rug. Nu pakken we het anders aan. We gaan loten verkopen, er is een toegangsprijs, er komt hopen we veel geld bin nen, over een paar maanden kunnen we dan toch een" feest geven voor die mensen, voor wie we in de eerste plaats wer ken, maar het verschil is: daar na hebben we nog geld over. En dat bedrag kunnen we dan ge bruiken voor de bouw van een ontmoetingscentrum voor een zame, invalide of zieke men sen". Waar dat trefpunt moet komen, is nog niet bekend en er wordt pok nog niet over nagedacht. Eerst moeten de voorbereidin gen nog worden getroffen voor het Lentebal. Gisteren is de ver koop van loten gestart Prijs van één lot 25 gulden. Hoofd prijs is een reis van twee perso nen naar Londen of Parijs en. de kans daarop is één op dui zend. „Het lot is inderdaad nogal duur, al geeft het ook recht op toe gang tot de Margriethal", zegt Rietje Konings. „Toch is de aanvraag al groot en we raken ze beslist kwijt. Ik zie het hoop vol in. De opzet van het festijn is dit keer ook anders. We zijn afgestapt van het gebruik om kraampjes neer te zetten, we maken er dit keer een echt bal van en hopen dat de mensen zich er ook zo leuk mogelijk naar zullen kleden". VERKAST Waarom wil de stichting Lente feest een eigen clubhuis? Rie tje Konings: „In het verleden zijn we al een flink aantal keren verkast. We hebben een tijd de soos gehouden in De Vonk aan de Lahge Haven. Maar dat was zeker niet ideaal voor invaliden. De wc zat er namelijk op de eerste verdie ping. Later gingen we naar De Ark in Groenoord. Daar was het allemaal wel mooi inge richt, maar toch niet sfeervol genoeg. Toen konden we te recht in het jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel in Nieuwland. Hier bevalt het ons best Het is sfeervol, de huur is niet zo hoog. Maar toch, je bent afhankelijk van bepaalde avon den, een echt trefcentrum kan het nooit worden. Vandaar dat wc een eigen pand willen". Bovendien kan het jeugdcentrum slechts een aantal mensen tege lijk „bergen", ongeveer 125. En er rijn altijd meer mensen, die dan wel willen maar niet kun nen komen. Op de bank heeft Lentefeest al een leuk bedragje vaststaan voor de bouw van een eigen centrum. Ear geldbe- opbrengst van oud papier, dat Lentefeest fanatiek verzamelt Wat Lentefeest dit jaar in elk geval wil organiseren voor zie ken en invaliden, is een vijf daagse boottoeht door de grote Nederlandse wateren. Een aan tal wijkzusters heeft hiervoor een week vakantie opgeofferd en zal het gezelschap vergezel len op het plezierreisje. Ook het busje, waarmee de stich ting invaliden die zonder ver voer zitten ophaalt, zal steeds in de buurt zijn. „Als het eens Een aantal medewerkers van de stichting Lentefeest, bijeen in het jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel. regent en we willen eens' er gens een stad verkennen, dan kunnen we er tenminste nog op uit", zegt Rietje Konings. Ze zucht: „Tja, je staat er niet altijd bij stil, als je gezond bent, dat er ook mensen zijn die een gebrek hebben of bedlegerig zijn. Dat is 20 gék niet, als je daarover ook al gaat inzitten is het natuurlijk mis. Maar we kunnen gelukkig rekenen op mensen, die zich echt uizetten voor hun invalide medemens. Ons gaat het dan in de eerste plaats om die mensen, die niet bij een vereniging zijn aange sloten, al doen we ons best om elke invalide k te heipen. Maar het feit ligt er nu eenmaal, dat "die invaliden, die niet bij een club zitten, nog meer in het vergeetboekje raken, het nog moeilijker hebben, Op hen rich ten we ons. Anders zou je de mensen dwingen om zich aan te sluiten bij een vereniging, en dat mag niet de bedoeling zijn". aiUHUtiiitiiiiuiiiiiitttiiitiiiiiiiiittiuiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiUNiKiiiiiiiuiiiiiKiuiiiiiiintiiijiiiiiimiiiiiiiiitiuiiiiiiiiHiiiunimiuüiiiiiaiüiiiiHüiiiKiH 51lll!IIIIl!lll!llll|[|fllllll!II!lllltfl!l[ll!llliII!l!lllillll|[|l!l|[[|l!llIIJ[III|lin!llltlllIIIlll!lltllil![|ll![l!j|[l!lll!l[Itl!l[llllllll!lllll!l!lfI!IIMIlt!llllllll!l[|llll!llliin; I Hoek van Holland De Christelijke Gemengde Zangvereniging ..Hossanna" bestaat zeventig jaar. Op zaterdag 21 januari zullen er op de uitvoering van het koor in de Harmonie wel jubeltonen doorklinken. Met dit jubileum is de zangvereniging namelijk de oudste koor vereniging van Hoek van Holland I Op 29 januari 1906 werd het koor opgericht op initiatief van dominee Ruys van Duchte ren. In de eerste tijd was het enthousiasme bij de leden groter dan de technische presta ties. Het koor begon dan ook met heel een voudige geestelijke liederen en naarmate het peil steeg konden moeilijker werken worden aangepakt. Dirigenten die hun stempel heb ben gedrukt op het koor waren Lips, Van der Kaay en dirigent Wesldijk. Onder de musicus en pianist Verboom maakte het koor een ware bloeiperiode door. Aan het eind van de jaren vijftig trad echter een kentering op; de belangstelling liep zowel bij leden als publiek terug Op het ogenblik mag het koor zich weer ver heugen in een groeiend aantal leden, die zich met hart en ziel aan het koorzingen wijden Zo zal ..Hossanna" zich ook op zaterdag 21 februari in de „Harmonie" presenteren, met een concert, dat zéér speciale werken ver meldt Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland gaat een onteigeningsprocedure aanspannen tegen vijf in- woners, die grond bezitten achter de Burgemeester Van der Lelykade, De ge meente heeft die grond no dig om daar een ontslui- tingsweg aan te leggen. De vveg is opgenomen in het bestemmingsplan Comman deurspolder en noodzake lijk voor de aan de Postlaan te bouwen sportzaal- en in later stadium te bouwen openbare kleuter- en basis school. Aan de Postlaan zijn daarvoor al enkele hui zen tegen de vlakte gegaan. Mei vijf eigenaren is geduren de de onderhandelingen, die de afgelopen jaren gevoerd zijn, geen overeenstemming bereikt. Met betrekking tot één der in het onteigenings plan gelegen percelen moe ien de onderhandelingen overigens nog worden geo pend. Dit perceel zal bij eventueel niet slagen ook in de onteigeningsprocedure worden opgenomen. De grondeigenaars zijn van het onteigenings-voornemen van de gemeente in kennis gesteld, met de aantekening dat er alsnog gelegenheid is om op minnelijke wijze tot overeenstemming te komen Vlaardingen De Koninklijke maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op dins dag een lezmg over 'de bloeien de woestijn* in „De Triangel" m de Fransenstraat Gerard Lutke Meijer, reizend journalist en plantenkenner zal dan de causerie bij de diaserie verzorgen. Deze serie is gewijd aan de flora van Tuneste, in het bijzonder over het eiland Dj er- ba. het eiland van de Lotus eters uit de Oddysseus Vlaardingen De film 'de tien geboden' zal vrijdagavond m gebouw „Triangel" te zien zijn De voorstelling begint om acht uur. De Filmcommissie van Liefde en Vrede heeft deze film hier naar toe gehaald Prijs ƒ2,50. Zaterdags verzorgt deze commis sie een aantal voorstellingen voor de jeugd van 6 tot 14 jaar. Ïn/Middelhuyse' begint de eer ste voorstelling om tien uur en de tweede om half een. In Triangel is er één voorstelling, die begint om half twee. Er is een uitgebreid voorprogramma Als hooofdmoot wordt de film "De kaper* gedraaid Zaterdagavond worden de leden verwacht in Triangel Om half zeven de leven van 12 tot 16 jaar en om kwart voor negen die van 16 jaar en ouder. Voor hen staat de sience fiction thril ler 'de fantastische reis' op het programma. Hoofdrolspelers zijn Stephan Boyd en Ra quel Welch, Wie nog wat geld wil terugkrij gen voor de Vlaardmgse be jaardenpas moet er snel bij zijn. Uiterlijk tot 1 maart kan men deze namelijk inle veren voor 3,35. Men kan hiervoor terecht bij het ad ministratiegebouw aan de Hofsingel 74 tussen half tien en half twaalf. Voorwaarde is dat men deze pas voor I januari heeft aangeschaft. Tevens moet men over een landelijke Pas 65 beschik ken. In Schiedam ligt de zaak iets anders. Als men daar een landelijke Pas 65 aanschaft krijgt men bij het tonen van de oude pas 4,50 reductie. Een uiterste datum is niet vastgesteld. Rector W. A. Visser van het Stedelijk Gymnasium in Schiedam draagt sinds kort de titel van het Zwarte Schaap van Schiedam voor het jaar 1976. In het gebouw Irene kreeg de heer Visser deze titel van de carnavalsvereniging De Rietzeilers. De versierselen die bij deze titel behoren werden tijdens het drukbe zochte boerenbal van de ver eniging overhandigd door Prins Geraldo 1. De Prins roemde de rector voor rijn strijd om zekerheid te krijgen over het voortbe staan van de school aan de Hugo de Grootstraat. Nog even Rood Vlaardingen. In een stukje over Cincinna ti noemt men de vakbond corrupt. Er is gehoopt op een graantje van het werk rond de F—16, vervanger van de Starfighter. De PSP vindt werktijdverkorting, pensionering op jongere leeftijd en „en dergelijke" beter dan ontslag voor een gedeelte van het personeel. Maar dat laatste is nog be ter, vindt Rood Vlaardingen, dan werk doen voor oorlog stuig. De vakbonden hebben eendrachtig een goede af vloeiingsregeling kupnen be werkstelligen en ook be werkt dat er tot het eind vandit jaar niemand meer kan worden ontslagen. Voor de vakbonden geldt ook: Wat men doet, het is nooit goed (genoeg voor de PSP). Op een zaterdagmiddag in april of mei wordt een infor matieve rondrit door Schie dam georganiseerd speciaal voor raadsleden en pers. Sommige leden van de ge meenteraad zien nu al tegen deze busrit op. Neem Joop de Jong, fractieleider van de PvdA. Op een vergadering van de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken drong hij aan op „een gedegen voorbereiding". Volgens Joop om mogelijke negatie ve indrukken zoals „de raad- sleden kennen hun eigen stad niet" te voorkomen. Had Joop nog wat vertrouwen in de goede afloop mits men de „voorbereiding" inbouwt, Pieter Poot van het CDA heeft de hoop al opgegeven op een gunstige indruk. Hij verklaarde de negatieve ver slaggeving toch wel te ver wachten. Beide opmerkin gen zijn geciteerd uit de no tulen van een vergadering van maandag 5 januari 1976. Toen de pers afwezig was. Eevenals waarschijnlijk op die zaterdagmiddag in aprü of mei. IJsbrand van der Velden-heeft het niet gemakkelijk gehad bij de commissie economi sche aangelegenheden en be drijven. Ter discussie stond hei voorstel van B en W over de CAI. Geïnteresseerde burgers konden ruim de tijd nemen om hun zegje te doen. IJsbrand vond het niet noodzakelijk dit tot hettradi- tionele half uurtje te beper ken. Hij heeft het gewefen. Drie uur lang waren er bur gers aan het woord. Wel zou er een beantwoording van de opstellers van het CAI- rapport zijn, maar dat liep fout Na elk woord of cijfer werden rij in de rede gevallen door goed op de hoogte zijnde burgers en commissieleden Op geen enkel punt kwam men tot oveeeostemming. „Wij komen er toch niet uit", was de kreet. Men kwam er inderdaad niet uit. Woens dag de 25-ste probeert de commissie het nog eens. Het publiek mag dan niets zeg gen en dat zou wH eens kunnen betekenen, uit er minder spitsroeder, wordt gelopen door de opstellers van het CAI-rapport en de getergde IJsbrand „er hangt me geloof ik nog erg veel boven het hoofd" van der Velden. Het beruchte „eireusverbod" dat in de zomer van vorig jaar in Schiedam van kracht was, behoort weliswaar tot de verleden tijd maar men is in feite nog geen stap verder met deze problema tiek. De gemeente had na een bijeenkomst met „des kundigen" de afspraak ge maakt eerst het advies van de dierenbescherming (om precies te zijn van het hoofdbestuur in Den Haag) in te winnen, alvorens een vergunning voor een circus te verlenen. Er dreigt nu echter een impas se, zoals men het uitdrukt Want het hoofdbestuur deel de onlangs mee nooit en te nimmer een gunstig advies te zullen uitbrengen. De ge meente neemt nu maar con tact op met de plaatselijke afdeling, omdat deze het voorstel destijds had onder steund, „Men neemt in Schiedam waarschijnlijk een soepeler standpunt in", aldus de gemeente. Tevergeefs zullen woensdag een aantal werkgevers naar hun personeel hebben uitge keken. Of misschien wel werknemers naar hun baas. De zogenaamde Sprinter die voor het treinverkeer van Rotterdam naar Hoek van Holland is ingezet bleef na melijk bij Vlaardingen Oost steken. Oorzaak was een technische storing. De trein die om acht over half negen uit Rotterdam vertrok liet het om tien voor negen af weten. Ruim een kwartier later kon men pas weer ver der. In Maassluis krijgen de Turk se kinderen binnenkort bij zonder onderwijs over de taal en de cultuur van hun eigen moederland Turkije. In een voorstel zegt het col lege dat dat echt niet zo duur hoeft te zijn, want de onderwijzer die daarvoor zal moeten worden aangetrok ken wordt toch betaald door het rijk. De leermiddelen, boekjes en dergelijke, moet de gemeente betalen. Dus stellen Ben W voor om een krediet van 500 gulden be schikbaar te stellen. Als Ke- mal Ata turk het zou horen, zou hij rich in zijn graf om draaien. Een berichtje uit de schoolwe reld. De ouders van de kleu ters die de openbare school „Het Keteltje" aan de Schie- damscweg bezoeken, hoeven niet ongerust te rijn over opheffing van de school, Al jaren is het gemiddeld aan tal leerlingen te laag en vol gens de kleuteronderwijswet betekent dat opheffing. Er werd echter dispensatie ver leend, hoeiyel in de jaren 1972-1974 het minimum van 60 leerlingen niet werd ge haald. Het aantal kleuters neemt echter weer toe. Deze maand worden alweer 42 kleuters per dag naar „Het Keteltje" gebracht en vóór 16 mei denkt men aan onge veer 55 kleuters. Dit ris het maximum, omdat de school anders te klein wordt. Het verzoek aan de minister voor dispensatie is al onder weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3