Antennever bod alt eer i bij goede kwaliteit BRIEVEN m Holy-Noord dwingt tot haast bij keuze voor systeem CAÏ Zeemanskroeg werd discotheek Chaplin-festival in De Jeugdhaven POSTZEGEL VEILING Diskoteit in the mood Vrouwen bijeen Hoek beschrijft vondsten Bagijnhof kerkdiensten VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 burgerlijke stand 0% iinmiiiiiiiUHnuiiniHitiiiniuiiiiiHiiui! SCHIEDAM KETHEL MAASLAND MEDISCHE DIENSTEN MAASLAND WEEKENDDIENST 5 Vlaardingen Het zal nog wel even duren voor de Vlaardinger weet wat hem op televisiegebied te wachten staat. De problemen rond een CAÏ, een centrale antenne inrichting, lijken eerder te zijn toegenomen dan dat er duidelijkheid verstrekt is. De onduidelijkheid is eigenlijk ontstaan-door het rapport van de werkgroep van ambtenaren, die zich met de problemen en mogelijkheden van een CAI hebben ingelaten. Pol de Beer (WDj sprak een antwoord op zijn rede1 als burner van Vlaardingen: hij echter niet. Dit werkstuk bevat het advies aan de raad enhet collegen van B en W om te kiezen voor een zogenaamd ministemet. Niet te preferen zou het zoge naamde meegroeinet zijn, dat veel verstrekkender mogelijk heden biedt, maar volgens het rapport duurder zou zijn. Het is nog helemaal niet zeker dat een meegroeinet, waar het de aanleg betreft, duurder is dan een ministemet. De ramingen in het ambtelijk rapport tonen dit weliswaar aan, maar de ont wikkelaars van het meegroei net, zowel professor Bordewijk van de TH te Delft als de heren van Robert Smitz en ook nog een aantal raadsleden en bur gers, bestrijden en betwijfelen dat. In de commissie van economi- srheaangelegenheden en bedrij ven konden de heren Pinkse en Heuvelman, de auteurs van het ambtelijk rapport, noch wet houder IJsbrand van der Vel den de twijfel wegnemen. De rede die het Tweede-Kamerlid De Beer (WD) hield werd zellfs helemaal niet meer beant woord. Deze rede was evenwel een heel duidelijk pleidooi .voor het meegroeinet van Robert Smitz. Bepaald pijnlijk ook was het feit dat apparatuur werd getoond, waarvan in het ambte-, lijk rapport staat dat de2e ap paratuur nog niet gemaakt wordt. Pol de Beer vergeleek de beide systemen. (De strijd heeft zich toegespitst tussen mee groeinet en ministemet, aftak- systeem en rijgsysteem wordt met meer over gepraat) Tot een aanbod van twaalf televisiepro gramma's is er tussen de beide systemen weinig verschil. Bij meer dan twaalf kanalen gaat Door Onno Schoonheyt een aanpassing van het mints, temet honderden guldens per abonnee kosten, Het meegroei net echter wordt dan een kies- televisie met een electronische kiezer en een kiesschijf. Kosten hiervan „slechts" honderd gul den. Na de aanpassing blijft het maximum voor het ministemet twaalf kanalen, terwijl het mee groeinet meer dan honderd ka nalen biedt. Niet al die kanalen worden ge bruikt voor televisie. Ook met bij het ministemet. De minister geeft radioprogramma's zonder dat er hierdoor minder televi sie-kanalen komen. Maar dat biedt het meegroeinet ook. Dat biedt zelfs veel meer. De toe passingen, of wel het gebruik, van het gelegde kabelnet is bij het meegroeinet zo groot, om dat de abonnee terug kan zen den. Er is dus tweerichtingsver keer mogelijk. De benaming van het meegroei net is dan ook duidelijk. Het is namelijk berekend op veel meer toepassingen dan waar op dit moment aan gedacht wordt Maar deze toepassingen zijn geen science'fiction. Zij worden binnen een tiental jaren ver wacht. Kiest de raad voor de minister, dan betekent dit wel licht dat het kabelnet niet aan de eisen van bijvoorbeeld 1984 voldoet en zal moeten worden uitgebreid. Daarom zeggen zo veel stemmen: leg die kabels nu al, je moet toch kabels leggen. Vooral als het in prijs weinig of niets uitmaakt. De benaming ministemet is trou wens enigszins misleidend. Zo wel het meegroeinet als het ka belnet werken vanuit een ster. Met dien verstande echter, dat het ministemet bij meer dan twaalf kanalen per twintig wo ningen een versterker moet plaatsen Bij het meegroeinet zijn dat 110 woningen, dat is het zesvoudige. Tijdens de commissievergadering kwam tot uiting, dat de grootste onzekerheid geldt ten aanzien van de beeldkwaliteit van tele visieprogramma's. De PTT eist een kwaliteit van 95 procent van het beeld ontvangen met een eigen antenne. Dit kan voor- Nederland 1 en 2 wel worden gegarandeerd, voor de drie Duitse programma's is een goe de ontvangst afhankelijk van de atmosferische onstandighe- den. Dit valt te ondervragen met doorstralers. Daarbij ont staat echter het probleem van de auteursrechten. De commissie bracht nog geen stemmen uit en vergadert over veertien dagen weer. De haast is nodig voor Holy-Noord- Daar worden de kabels voor een cen trale antenne inrichting al ge legd. De keu2e van een systeem moet eigenlijk komen voordat er in Holy-Noord kabels gelegd worden. Deze zouden anders niet geschikt kunnen zijn voor het gekozen systeem met'-alle nare en kostbare gevolgen van dien. Schiedam Hank the Knife and the Jets, Long Tall Erme and the Shakers en Maggie McNeal met haar nieuwe band zijn en kele popgroepen, die de komen de weken zullen optreden m Schiedams nieuwe discotheek Missisippj. Deze dancing is gevestigd aan de Julianalaan, bijna op de hoek van de Burgemeester Knap- pertlaan Eigenaar is het echt paar Van den Have, die to dit pand vier jaar lang het zee manshuis Tnanon hebben ge rund. rn feite is Trianon veel ouder. Het café bestond al in 1932. Toen vier jaar geleden Van den Have het bedrijf overnam, heeft ie het eerst eens aangekeken Maar omdat de kroeg in vooral Schïedam-West een steeds slechtere naam kreeg, is Van den Have ermee gestopt. Men gaat zich nu richten op jon geren. Elke vrijdagavond zal een popgroep komen optreden, vaste disc-jockey is Jolly Jee Rogers (pseudoniem voor Rob Lazat). Missisippi is elke dag geopend van acht uur 's avonds tot vier uur 's nachts Vrijdagavond werd Mtssisippi geopend. Toen trad de Schie- damse popgroep Shape of Things er op. door Rien van den Anker Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft weer eens een boze brief gestuurd naar de Rotterdamse colle ga's. Er was was opnieuw zo'n ongelukje gebeurd, waarbij ais het verkeerd was gegaan misschien heel Vlaardingen en misschien nog wel een stukje Schie dam of Maassluis qua menselijk teven van de aardbodem was weggevaagd. Terecht was men dus boos in Vlaardingen. En wal doe je dan als goed Hollander. Je klimt in de pen. Want zo zijn wij in ons kleine kikkerlandje. Als ons iets ergert, dan schrijven we boze brieven. Of, zoals tegenwoordig meer al te vaak voor de radio vait te beluisteren, we pakken de telefoon. Kort en goed, we moeten dan ons ei kwijt. Ais dat ding eenmaal is gelegd, zo lijkt het, dan zijn we het probleem of de zaak waardoor de emoties zo tot leven kwamen, allang weer vergeten. Voor velen is daarmee de kous at tot het moment dat er zich weer zo'n incident voordoet. En ja, hoor, pen en papier liggen alweer klaar. In Vlaardingen gaat dat ook zo. Ai in februari 1974 ging de eerste boze brief naar het gemeentebestuur van 's werelds grootste havenstad: Of er misschien iets aan gedaan kon worden dat er bij het iaden en lossen van allerlei goederenen (chemische) produkten zoveel ongelukjes gebeuren. Het lijkt misschien wat overdreven yvan die Vlaardingers, maar het toeval wil dat juist, deze in vaktermen „milieu-incidenten" ge noemde voorvallen altijd plaatsvonden (en vinden) in het Rotterdamse Botlek-gebied aan de andere kant van de Nieuwe Waterweg. Met andere woorden, iets verder van het Rotterdamse stadhuis dan van het Vlaardinse. En weer anders vertaald, in Rotterdam ruiken ze nooit wat en bij een echt ongeluk zullen vermoedelijk de eerste slachtof fers in Vlaardingen vallen en niet in de Maasstad. Toch kregen de Vlaardingse bestuurders vrij snel antwoord uit Rotterdam. U kent dat wei: „De zaak heelt de volie aandacht" en daar bleef het bij. Tenminste van de kant van Rotterdam. Niet van Vlaardingen, want daar kreeg men nog genoeg aanlei ding om (schrifteiijke) eieren te leggen. De milieu-inci denten gingen gewoon door; de Vlaardingse brieven- schrijverij ook. Net als vorige week, omdat er op 20 januari zomaar even elf ton van het een-of-andere gevaarlijke goedje in het water van de 3e Petoieumhaven (bijna te zien van de Vlaardingse Maasboulevard) terecht was geko men. „De communicatie was wat stroef, maar ik heb van middag gehoord dat we nog deze week antwoord krijgen op de brief van december", zei de Vlaardingse wethouder mevrouw Jo Vermeute afgelopen woensdag nadat zij op die dag haar Rotterdamse collega s op een informele ontmoeting in Schiedam (nog ter gele genheid van het zevende eeuwfeest van die stad) had ontmoet. „Ik hoop dat we niet meer hoeven te schrijven", zo voegde zi* er nog aan toe. Het zal wel bij hopen blijven, vrees ik. Zelfs de meest simpele ziel zal begrijpen dat alleen steeds maar briefjes sturen niet veel helpt. En dat wil echt niet zeggen dat het Vlaardingse college maar op de Cootsingel moet gaan protesteren. Maar zij zouden bij tijd en wijle wel eens naar de „politieke vrinden" toe kunnen gaan. Desnoods met de auto, want die ruik je nauwelijks ais alles al stinkt. Of ze zouden eens kunnen bellen en dan gewoon (af misschien wat diplomatieker) kunnen zeggen: „We pikken het niet langer en nou moet het maar eens afgelopen zijn". Nee, hoor, in Vlaardingen schrijven ze. Tot ze een ons wegen. Het gaat er niet om of het helpt. Als je later maar kunt zeggen dat je toch iets gedaan hebt. Schiedam Ondertrouwd: F c. j Verstraeten 24 en P. J M, Snij ders 22, J. Wolters 20 en A. J. G. M. Timmers 23. GEHUWD: I. Tosak 27 en A, Ze- verboom 21, F. Vlachos 29 en E. C. Claasen 31, P. H. M van Gooi 30 en J. C. Bastemeijer 19, J. C. van der Veen 25 en J. K. J. M. Kemper 24, J. van Ekns 24 en J. C. Offenberg 21, D Hunefeld 23 en A. A. van de Pavert 20, L Bontenbal 27 en M. de Haard 25, J. J, de Jong 23 en H. A. H. Robben 24. OVERLEDEN: H. Gouka man geh. gew. met E. van Jaarsveld 78, J. C. Futselaar vr. geh. gew met D. van Waarde 80. C. M. Wesbeek vr. geh. gew. met A. D. van Dooren 84, S. Rutten man geh. met C. M. Was 75, N. Touw man geh. met C. G. No tenboom 69, R. G. van Rutten man geh. met M. J. P. van Dijk 59, C. J. P. vrouw geh. gew. met H. J. C. Hersbach 83, T. J. Melchers man geh. met J. H. van Rosmalen 81, J. F. Lems vr. geh. met J. van Ballegooyen 57, D. Roelfsema man geh. met C. van der Windt 59, A. M. Dirks vr, geh. met G. Blom 75, J. van der Brug man geh. met A J. Spithoven 69, $IÉf Chaplin in actie Maassluis Morgen ■wordt in het Maas- sluise Open Jonge- ren Centrum De Jeugdhaven een Chaplin-festival ge houden. De bezoe kers zullen deze wereldberoemde komiek Charlre Chaplin kunnen 2ien als brandweer- man. als kelner, als wa r enh u i sbezoeker en als schaatser Vooral deze laatste creatie wordt ge zien als een der hoogtepunten uit zijn carrière. Het kolder-festival be gint 's avonds om half negen De en tree bedraagt drie gulden Vanavond gaat een grote groep Jeugd- haven-bezoekers per bus naar Ut recht Daar zullen zij een concert van de Engelse groep Magna Carta bij wonen. In verband hiermee is de volksdansavond uitgesteld tot vrij dag 20 februari Schiedam In gebouw Irene aan' de Nieuwe Haven wordt dins dag 17 februari een postzegel- veiïing gehouden van de vereni ging Philatehca. Op deze bijeenkomst wordt te vens een filatelistisch praatje gehouden en is er gelegenheid tot ruilen van zegels. De aanvang is acht uur. Vlaardingen Wederom verzorgt de diskoteit in the mood een disko-avond. Morgen zit de dj Peter de Koning achter de knoppen var het jeugdcentrum Triangel In the mood is vanaf half negen geopend. Schiedam De Nederlands Christelijke Vrouwenbond INCVB) afdeling Nïeuwland houdt op dinsdag 17 februari een ledenvergadering in de Op- standingskerk. Op deze bijeenkomst zal me vrouw L C. Bot-Don een lezing geven over „Wat heeft politiek in ons dagelijks leven voor be tekenis? Tevens zal aandacht worden be steed aan de jaarverslagen van de vereniging. De aanvang ts acht uur. Archeoloog C. Hoek schreef over bodem vondsten uit Schiedam. In het Stedelijk Mu seum 2al er nog een lezing over geven op donderdag 26 februari. Na opgravingen in Schiedam: ilKUllIHflIllllllIlllllII UllLIHlRIlUllllilllttlllUHniUliillKI Schiedam - Het verslag ovc deopgraving van het Bagijnhof is nu vrijwel compleet. Smds kort is m het Stedelijk Musseum het decern ber-nummer van het blad Holland te koop, waarin archeoloog C. Hoek de middeleeuwse aardewerkvondsten be schrijft. Het eerste gedeelte van het rapport, het graafwerk en de geschiedenis van het bouwwerk dat rond 1260 in het centrum van Schiedam werd gesticht, verscheen reeds in het aprilnummer van hel re gionaal-historisch tijd schrift, Ook dit blad is nog voor een rijksdaalder in het museum aan de Hoogstraat te koop. Voor de fijnproevers be schrijft Hoek nu onder meer uitvoerig het oudste aardewerk dat in het voorjaar van 1974 uit de blubber werd geborgen. Dit kruikje stamt uit de laatste helft van de'der tiende eeuw en is ver moedelijk afkomstig uit het Limburge plaatsje Schinveld. In het verslag passeren ver der nog de revue: koeke- panncn, grapen, vetvan- gers en bijvoorbeeld een uit de veertiende eeuw daterende aspot. Een ge deelte van deze fraaie vondsten is tentoonge steld in de kelder van het Stedelijk Museum. Bo- vendien zal het ook nog eens ter sprake komen bij de lezing die Hoek daar op donderdag 26 fe bruari geeft over het his torisch -archelogisch on derzoek in Schiedam, Het verhaal over de bodem vondsten uit de jenever- stad is zeker met het eni ge lezenswaardige in dit orgaan van de Histori sche Vereniging Holland. Zo staat er onder ande ren ook een boeiend ver slag in over het onder zoek naar de vroegere Commandeurswonmg in Maasland. De schrijver hiervan is J. C. Visser, die zelf in een van de nog bestaand bijgebouwen woont. Verder nog een uitgebreid verhaal over de restaura tie, renovatie en sanering in Delft' en ^een recensie over het boek Wandelin gen door Oud-Vlaardin- gen dat de Vlaardingse amateur-historicus Jan Anderson op de markt bracht. Vlaardingen Leger des Heils: zaterdag 14 fe bruari njn. 7.00 uur straatzang - Flores de Vijfdelaan, zondag 15 februari v.m. 10.00 uur heib- gingssamenkomst, n.m. 7.30 uur getuigenissamenkomst Chr. Gerei.-Kerk: zondag 15 februari v.m. 10 uur en rum. 5.00 uur Ds. B. de Romph. Remonstrantse Gemeente: zondag 15 februari v.m. 10.30 uur ds. A. C. Dorhout Mies (Jeugddag) Gereformeerde Gemeenten: Pniëlkerk: zondag 15 febr. v.m. 1100 uur en n.m. 6.30 uur ds. D. Rietdijk, woensdag 18 fe bruari n.m. 7.45 uur ds D. Riet dijk - bijbellezing, zondag 15 febr. v.th. 9.00 uur ds. D. Braam, H. avondmaal, n.m. 5.00 ds. L. R. Krol voortz. Goster- kerk, zondag 15 febr.: vm 10.00 uur - dhr. J. van Lambalgen, n.m. ds. D. Braam cat. Em- mauskerk 15/2 v.m. 10.00 uur - Dr. H. J. Kouwenhoven n.m. 5.00 uur - Ds. B, Baak. Kerk centrum Holy fl5/2: vm. 10.30 uur Ds. L. R. Krol, n.m. Ds. Joh. Lever - themadiensi pers campagne. Maranathakerk 15/2 v.m. lO.Gö uur Ds. B. Baak; n.m. 5 00 uur Dr. H. J. Kouwenho- ven, Holyaekenhuis: v.m. 9.00 uur - Mevr. Ds. A. C. Dorhout- mees. Grote Kerk 14/2: *v.m. 11.00 uur - samenzang. Ooster- kerk en H. Geestkerk 18/2: In terkerkelijk avondgebed 1930—20.00 uur. Grote Kerk 15/2: v.m. 10.00 Ds. H. J. J Keijzer van Maasland, n.m. 5.00 uur Ds. G. F. H. Kelkng. Nieu we Kerk 15/2: v.m. 10.00 uur - Ds. W„ C. van Dam, n.m. 5.00 uur - Ds. P. Vermaat. Bethel- kerk 15/2: v.m. 10.00 uur"1 Ds. A. P. Nauta, n.m. 7.ÖÖ uur Ds. W. C. van Dam. Aula Groen van Pmkstererlyceum 15/2: v.m, 10.00 uur - Combo-jeugddienst - ds. G. F. Kelling, n.m. 7.00 uur - ds. G. F. H. Kelling. Rehobolh- kerk 15/2: v.m. 10.00 uur Ds. X J. van Thiel. Ichthuskerk 15/2. v.m. 10.00 uur - Ds. T. J. Cazan- der van- Dirksland, n.m. 7.00uur - Dhr. A, van Zetten. Höly-cen- irum 35/2: v.m. 9,00 uur - Ds, P. Vermaat. Zonnehuis 15/2: vm. 10.00 uur - Ds. D. K. Smit. Herv. Gemeente: Gebouw Irene 15/2: v.m. 10.00 uur - Ds. B. M. Memders. Grote Kerk 15/2: v.m. 10 30 uur - Ds. S. Tijmstra, n.m 17.00 uur - drs. B. Haverkamp. Opstan- dumgskerk 15/2: v.m. 1030 uur - Ds. D. J. Spalmg. Bethelkape! 15/2 v.m 9.15 uur - Ds. S, Tijmstra. Aula Pmaplem 15/2- v.m. 9.15 uur - Ds. D. J. Spaling. EvangeHsch-Lutherse Gemeente 15/2: v.m. 10,00 uur - Ds. A. Steinhart. Ned. Prot. Bond 15/2. v.m. 10.30 - Ds. W. H. Stenfert-Kroese. St. Martmuskerk 15/2: v.m. 930 uur - Ds. P. Magré. Dorpskerk 15/2. vm. 10.00 uur - Ds. B. Prakke, n.m. 19.00 uur - Ds. P. Magré- Ned. Herv. Kerk 15/2: v.m. 10.00 uur - Ds. G Cadee, n.m. 7.00 uur - Ds. H, Keijzer. Geref, Kerk 15/2: v.m. 1000 uur - Ds. H. Makkinga, n.m. 7.00uur - Ds. H. Makkinga. Weekenddienst van de verloskun digen - Vlaardingen Mej, Be- rendrecht - tel. 708542, van Ho- gendorplaan 57b. Mevr. Trou* wcrbach, tel. 351800, Eksterlaan 138, Mej. de Wilde, tel. 343899, Holysingel 836. Artsendienst Dr. J, B. M. Derk- sen, 's-Herenstraat 4, tel. 12039, Wijkverpleegkundige - Zr. M. Vreeken, tel. 15131.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5