Jan van Baaren blij met Spijkenisse Ik ben meer amateur dan semi-proftrainer" VOLLEY 68 TE WEINIG ROUTINE 0 If!9^ De Korenbeurs verwerpt houding hoofdbestuur ATIPS FC Vlaardingen met Drapic en Laseroms Bowling Maassluis zoekt aansluiting via Scylla sisiiilll d J988li9f9Bi8! «Sill Harga vecht tegen degradatie Soldaat Hans Lingen krijgt geen uitstel SW naar Vitesse VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 Spijltenisse Ex-FC Vlaardingen-trainer Jan van Baaren wordt de nieuwe trainer van Spij kenisse. De 32-jarige ie raar lichamelijke opvoe ding volgt daarmee aan het eind van het seizoen de huidige oefenmecsljer Ad van Dongen op. Jan van Baaren kwam na een uitvoerige selectie procedure als de meest geschikte kandidaat uit de bus. Jan van Baaren heeft tien jaar ervaring opgedaan in het betaal de voetbal. Voordat hij bij het toenmalige For- tuna Vlaardingen aan de slag ging was hij zes jaar hulptrainerbij Sparta. FC Vlaardingen diende hij vier jaar als manager-trainer. Enkele weken geleden werd hij opgevolgd in die functie door de oud-Feyenoord- er Theo Lagceroms, die eveneens in verband met Spijkenisse werd gemoemd. Jan van Baaren heeft met het aanvaarden van zijn nieuwe functie de zware taak op de schouders genomen om het tijd Maassluis De beslissing in de volleybal promotie klasse bij de dames Hikt te zijn gevallen. NVC heeft gisteravond ook de aanval van Volley 68 op haar oppositie weten te pareren. Met de 3-D winst van de Maassluise dames, namenzij een comfortabele 'voor sprong van zes punten. Geen enkele ploeg lijkt nu nog in staat om NVC in de resterende wedstrijden van het kampioenschap af te houden. De stand in de pro motieklasse was tot giste ren zodanig, dat alleen Vol ley 68 nog een bedreiging' vormde voor NVC. Gister avond was het dan zover. In de Olympiahal in Maas sluis traden beide teams aan voor de wedstrijd van de waarheid. Het tot het uiterste gespannen volley startte sterk. Annemarie Ligtjens serveerde en bracht direct .een 04 voor-„ sprong op het scorebord^ Een geschrokken NVC kwam echter terug en wist zelfs een 7-6 voorsprong te bereiken. Een timeout bij Volley deed de kans op nieuw keren en de Vlaar- ■dingers kwamen opnieuw voor met 8-10. Volley speelde «echter te ner veus en NVC wist vooral door een betere aanval en een sterk blok het initiatief i over te nemen en besliste de set met 15-12. Coach Berks: „Wij hebben in deze set het geluk gehad dat Volley, ver zuimde door te drukken. Hierdoor konden onze da mes 2ich herstellen". ZELFVERTROUWEN Het zelfvertrouwen groeide in het Maassluise kamp, terwijl juist de Vlaardingers steeds nerveu zer gingen spelen. Hierdoor mislukte zowat alles bij Volley en NVC profiteerde gerouti neerd en nam met 15-2 een 2-0 voorsprong. Vanaf dat moment kon de wedstrijd alleen nog winst betekenen voor NVC. Zelfs als Volley erin zou slagen hierna nog drie sets te winnen, bleef NVC op de ranglijst met twee punten voor. Zover kwam m 4 3 mm üfj vi perk Van Dongen voort te zet ten Jan van Baaren- ..Als je met bu Spijkenisse zou willen trainen omdat er geen eer meer te behalen kan je net zo goed meteen ophouden Zo'n type ben ik beslist niet Mijn taak zal bij Spijkenisse bestaan uit het consolideren van de huidige po sitie Geen eenvoudige opgave, daar ben ik van overtuigd De meesten zijn echter wel realist genoeg om te beseffen dat je in het amateurvoetbal een titel niet kan consol/deren Daar heb je buiten kwaliteiten ook wat geluk voor nodig Ik hoop dat we dat hebben OVERSTAP De overstap van het semt- professionalisme naar de amateurs ziet de 32- jarige oefenmeester geenszins als een achter uitgang. „Ik geloof zelf dat ik eigenlijk meer een amateur-trainer ben dan een semi-proftrai- ner. Dat zakelijke ligt me niet zo. De sfeer vind ik erg belangrijk. Ik denk dat, dat bij een anateurclub beter ligt dan bij FC Vlaardingen. Door Casper Postmaa Bovendien is Spijkenis se niet zo maar een club, maar nog altijd de kam pioen van Nederland. Ik heb ze vorig jaar een paar maal zien spelen. Het sprak me toen enorm aan. Het is een ploeg met karakter, die ook kan doordrukken of vanuit een achterstand terugkomt. Er lopen een paar knapen rond met behoorlijke technische en tactische kwalitei ten." „Het verschil met Vlaardingen vind ik kwalitatief overigens toch niet zo groot. De mentali- tiet is wel anders Bij Vlaardin gen wilden ze alleen met voet bal een paar centen verdienen Als ze er echter een paar maal naast kwamen te staan was de animo meteen mmder. Wat dat betreft denken amateurs an ders." Jan van Baaren, die onder Kes- sler zijn A-diploma haalde en JAN VAN BAAREN ..consolideren zes jaar m het eerste elftal van de Haagse vierde klasser PDK, speelde, is niet geheel onbekend met het zaterdag-voetbal. „Ik heb vorige seizoenen een aantal zaterdag eerste klassers aan het werk gezien in verband met de scouting, die ik voor FC Vlaar dingen deed. waaronder ook Spijkenisse." Spijkenisse-„manager" Piet Slijk- huis toonde zich een zeer tevre den man na het tekenen van het contract Piet Slijkhuis- „Met Van Dongen verdwijnt een man van kaliber Dat ver plicht ons ook om weer iemand van kaliber terug te nemen Daar zijn we volgens mij ook m geslaagd. Van Baaren heeft een A-licentie, een ClOS-oplei- dmg plus nog een enorme vak kennis Dit is gewoon de man die we nodig hebben. Eerste reactie van Van Dongen was ook „Fantastisch". Van Dongen heeft overigens al toegezegd met Van Baaren om de tafel te gaan zitten om hem het een en -ander van de selectie te vertel len. Verder gaan we op dezelf de voet verder als we met Van Dongen hebben gedaan vier jaarlang Zonder wanklank Vlaardingen Het slot van de (micro)korfhalcompetitie is in zicht en aan het einde van de maand zullen bijna alle wed strijden verspeeld zijn. Alleen Maassluis en Oranje Nassau moeten op 17 maart nog opdra ven. De successen voor de Wa terweg-clubs zijn matig. Harga vecht tegen degradatie, Vlaar dingen miste afgelopen ïondag de kans om aan de kop te komen en lijkt nu afgevallen voor de titel. Maassluis en Spirit zijn bijna Ze nker van degradatie naar de tweede klasse. En Oranje Nas sau weet zich met zeer veel moeite te handhaven. De komende week spelen Spirit, Harga. ODI en Vlaardingen, terwijl Maassluis, Succes en Oranje Nassau vnjaf hebben. Spirit ontvangt in de Vlaardingse sporthal het Bleiswijkse Weide vogels, één van de titelkandida ten. Normaliter is Spirit de un derdog en zal verrassend goed moeten spelen wil het Weidevo gels in moeilijkheden brengen. Spint zal Weidevogels met een grote vechtlust en een verras sende tactiek tegemoet moeten treden, anders lijkt het op voor-, hand al een verloren duel. Harga gaat zondag naar Den Haag om Achilles te bestrijden. Eén van de laatste strohalmen voor de Schiedamse Spangen Combinatie. Slaagt men er niet m een gemotiveerd team op de been te brengen, dan zal het erg moeilijk worden. Bij verlies lijkt het doek voor Harga in de eerste klasse definitief gevallen SUBTOP ODÏ en Kwiek spelen een duel uit de Subtop. Een wedstrijd waarin Kwiek favoriet is, om- dat het normaal veel sneller speelt dan ODI. Maar ODI weet keer op keer vriend en vijand te verrassen met een nipte zege, En ook voor dit duel rijn de wonderen de we reld nog niet uit. Misschien stunt ODI voor de verandering weer eens. Vlaardingen krijgt het sterke Ons Eiland uit Leiden op bezoek. Ons Eiland en QDÓ vechten beide om het kampioenschap en Vlaardingen kijkt toe. Mis schien kan Vlaardingen toch nog onverwachte wendingen aan de titelstrijd geven. Hope lijk loert Vaardmgen op revan che, want het eerste duel werd met 11*10 verloren. Vlaardingen kan. wanneer het wil, goed voor de dag komen en kan het Ons Eiland zeer moeilijk maken. Vast staat wel, dat het een zeer spannend duel gaat worden. Programma: 14-2: Spirit-Weidevogels, 17.QC Vlaardingen; •- 15-2: Achüles-Harga, 18.40 Den Haag; 17-2: Kwiek-ODI, 21.00 Rotterdam E-hal; 18-2: V3aardingen-Ons Eiland, 20 35 Schiedam, Margriethal. het echter niet. De thuisclub liet er geen twijfel over bestaan wie in deze wedstrijd de sterkste was. Volley nam nog wel een 0-4 voorsprong maar na een timeout van NVC werd ook de ze achterstand teniet gedaan en liep NVC regelmatig via 6-5 en 10-8 naar een 15-8 setzege. Een teleurgestelde Vollef-coach weet de nederlaag van zijn team aan gebrek aan routine. (Wij heb ben een erg jonge ploeg en onder druk vergeten zij de ver dediging te organiseren. Hier door vallen er teveel gaten, waarvan NVC vanavond goed profiteerde). Schiedam ,De Korenbeurs kan een hoge klassering in de tafeltenniscompetitie wel vergeten. Achter het ongenaakbare Tempo Team lag er voor de Schie- damse ereklasser een zeer eervolle derde en mogelijk zelfs tweede plaats binnen bereik. De twee komende wedstrijden is Hans Lingen er echter niet bij, waar door de praktijken tegen Middenstandsbank en Delta Lloyd bi] voorbaat verloren zijn. ,,'t Is zelfs maar goed dat we theoretisch al veilig zijn", aldus een zeer teleurgestelde Korenbeurs-voorzitter Jos Clazing. „Anders had het ereklassersehap nog op het spel kunnen staan". Vlaardingen Met de thuisont- moeting tegen Helmond Sport staat FC Vlaardingen '74 zelf aan het begin van een nieuwe periode. De belangstelling gaat uit naar de wijze waarop nieu we trainer Theo Laseroms zijn formatie heeft 'aangepakt' en naar spits Predrag Drapic, die zijn entree op eigen veld maakt In alle oefenwedstrijden die FC Vlaardingen '74 tot dusver speelde, scoorde de Joegoslaaf. Tegen Wilhelmus in Voorburg deze week zelfs tweemaal. Evenals overigens Cees Bou- man. Van Helmond Sport is bekend dat het - onder FC Vlaardingen '74 op de ranglijst uit geen grootse indruk maakt. Eerder in Helmond wonnen de Vlaar- dingers met 4—2. De defensie van HS maakte toen een zeer statische indruk en daar specu leert trainer Laseroms. die zijn nieuwe ploeg aanvallend laat - spelen, op. FC Vlaardingen '74 speelt als volgt: doel Dick van der Meer, achter Bep de Ruiter, Ger Rob- bemond, Cees Zwamborn, Joop Quellhorst, Cees Bouman, Hu- go Lochtenbprgh en Rob van der Bol, voor Wim Bercken- kamp, Predrag Drapic, Barend van Hijkoop. SW krijgt het moeilijker bij Vitesse, dat in de dans om de derde periode zich zelf niet kansloos acht. Evenals trouwens de Schiedammers De kans is groot dat het amateur voetbal in verband met de re genval van de laatste dagen wordt afgelast. Daarom de op gave: zaterdag: SW C—AZC, Veendam C—FC Vlaardingen C, Bennekom—Excelsior M, 's- Gravenzandse SV—PPSC, Zwa luwen—SSS, Spint—HVO, HBSS—Koudekerk, Bolnes Vlaardingen, MW'27—Die Haghe, Hoekse Boys—DVC, TOGR—TSB. Zondag; Hermes DVS-VUC, DHS-^HDV, Sthie dam-DRL. RKWIK-SSW, DF- C—De Hollandiaan. RC- D—VFC. Hoek van Holland- RKSVM, Excelsior '20—VDL, OSS—Fortuna, Ursus—IFC, SVDPW—Gel uksvogels. Schiedam In de tafeltenniscompetitie staan er voor het komende weekend belangrijke wedstrijden op het programma voor de teams in Waterweg-Noord. NOAD dreigt na een goede start gevaarlijk weg te zakken, terwijl Bowling Maassluis aansluiting moet houden en Radio Molenaar de kans krijgt alleen aan de leiding te komen. Voor De Korenbeurds is de aardigheid er voor het verdere, verloop van de competitie wel af. De Schiedams e ereklasser kan een hoge eindklasse ring opgeven, nu twee wedstrijden zonder Hans Lingen gespeeld wordt. Hetgeen de Schiedam mers naar verwachting, twee en wellicht drie punten scheelt. Degradatiegevaar is er overi gens niet, want met nog vier wedstrijden te spelen heeft De Korenbeurs al acht punten, slechts één minder dan in de gehele vorige competitie. Hans Lingen zit met zijn militai re onderdeel voor oefening in Duitsland, en daar de bond niets voor uitstel van de wedstrijd voelt zal het bezoekende Middenstands- bank de broodnodige pun ten dankbaar incasseren. Hans van den Broek heeft Jan Landsbergen nu naast zich, en mogelijk ook Jan Simons, daar zijn broer Pe ter al een tijdje met een blessure meespeelt en die nu eens wil laten genezen. De wedstrijd begint zater dag om zes uur in de Ko renbeurs. NOAD gaat naar Leiden om het op te nemen tegen Scylla 2. momenteel leider in die afde ling van de hoofdklasse. Der halve een zeer zware taak voor Fred Klarijs c.s. Een puntende- Lïng zou al een zeer mooi resul taat zijn, wat tevens behoud betekent van een plaats m de middenmoot Bij verlies zakken de Schiedammers naar de on derste regionen. Bowling Maassluis maakt met Evro Salamanders de dienst uit in afdeling H van de overgangs klasse. De Maasslulzers hebben twee punten achterstand, en om bij te blijven dient er zaterdag in Leiden van Scylla 5 gewon nen te worden. Waartoe Nico Ca pellen c.s. in staat moeten zijn Radio Molenaar kan alleen aan do leiding komen, In Culem- borg wacht Gispen de VJaardm- gers op, hetgeen een regelrecht duel wordt om de eerste plaats. Beide teams hebben uit de vut gespeelde wedstrijden zeven punten. De uitslag lijkt dan ook niet ver van een deling, maar cis René van Dijk beter raad weet met verdedigend spel is een kleine overwinning haal baar. Jos Clazing is teleurgesteld in het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafeltennis- bond (NTTB). Van alles heeft hij deze week hij de bond geprobeerd om alt hans de wedstrijd voor morgen (thuis tegen Mid denstandsbank) uitgesteld te krijgen. Tot Hans Lingen weer beschikbaar 20u zijn. Woensdag is de voor de Eu ropese tafeltenniskam pioenschappen geselecteer de Lingen, die sinds no vember zijn dienstplicht vervult, voor oefening naar Duitsland vertrokken. Za terdag 2Ifebrtiari keert hij terug, te laat echter om op die dag nog mee te doen tegen Delta Lloyd. „Uitstel is op geen enkele wijze mogelijk", deelde com petitie! ei- der Stappers de alles proberen de Clazing mee „Alternatieven om bijvoorbeeld op zondag te spelen werden zonder meer van de hand gewezen. Terwijl de band nolabene een paar weken terug zelf een dubbelprogram ma liet spelen. Toen werden we wel gedwongen om op 2ondag te spelen", aldus Clazing. „Een volgende keer doen we dat niet meer". Jos Clazmg heeft ook getracht via de voorzitter van de technische commissie, Ad Paulusse, uitstel te krijgen Paulusse had zich al eerder beijverd om van de com mandanten van Hans Lingen enige medewerking te krijgen. In de opleiriingstijd behoefde er echter niet op gerekend te wor den dal hij vrij voor tafeltennis z'-'i krijgen. Slechts bij hoge uitzondering mocht de Schte- da mse topsporter onlangs twee keer de poort uit om uit te komen in de vriendschappelijke interlandwedstrijden tegen En geland. Het zit Jos Clazing goed hoog dat de bond niet een beetje wil meewerken. „Nu was er een kans om hoog tc eindigen. Al les wordt nu echter vergooid". De NTTB is bij Jos Clazing en De Korenbeurs goed gezakt in de presentatie van topsport, „Het onverwacht ingelaste pro gramma op 3 januari was daar., al een voorbeeld van", meent- Clazïng. „Er was daardoor praktisch geen publiek en dje inkomsten kunnen wij als ama teurvereniging best gebrui ken". De kans is zeer groot dat Peter van den Broek morgen ook niet speelt. „Ik tob ai weken met een blessure, die door onvol doende rust geen tijd krijgt te genezen". Hetgeen dan zou be tekenen dat De Korenbeurs met twee invallers naast Hans van den Broek achter de tafel komt. Jan Landsbergen en Jan Simons zjjn waarschijnlijk de invallers, ,/s Middags moeten zij echter ook al met het twee de spelen, want dat staat er niet al te best op", vult Clazing aan. „We kunnen er wel een lachertje van maken door een paar vijfde klassers op te stel len. Misschien spreekt dat aan bij de bond, maar vve willen op die wijze onze naam uiteraard niet te grabbel gooien". Jos Clazmg hoopt dat HIA-Panels gaat protesteren. „Als het na melijk een beetje raar wi! lo pen, is die vereniging de dupe van het hoofdbestuur en van het onbegrip van de competitie leider", meent Clazing. „Er had best wat geregeld kunnen wor den De competitie is nu een lachertje geworden". De Koren beurs-voorzitter prijst zich dan ook gelukkig dat zijn team nu al voor bijna honderd procent zeker is van handhaving „Daarom vecht ik nu voor het algemeen belang van de compe titie. Die wordt nu kapot ge maakt en dat moeten we in de toekomst voorkomen". 9 Voor de bingo van w Vlaardingen (morgen) zijn nog kaarten ver krijgbaar. 9 De hoofd prijs is een draagbaar TV toestel. Een jeugd- team van DHS speelt morgenavond (19.30 uur) tégen een Engels team uit Bentham. 0 Morgen-, avond ook feestneuzen, maskers en petten op bij het carnaval van SVDPW'. 0 Zaterdag 21 februari begint voor de pupillen de voorjaars competitie. 9 Op Hemel vaartsdag houdt DHS in Kethel zijn traditioneel veteranen toernooi om de Poelmantrofee. Jan Kramer en De Holland iaan gaan aan het einde van dit seizoen uit el kaar. Volgende week donderdag beslist MW27 over bet voorzit terschap voor H. Huis- kens. Ook voor de bïn- godansant van HVO zijn nog kaarten verkrijg baar. 9 Maar die is op 6 maart. 9 Excelsior Maassluis zoekt een op volger voor Henk Lub bers. Terreinwerk zaamheden tegen een re delijke vergoeding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7