FC Vlaardingen één helft goed Hermes DVS: teleurstellende deling met VUC li i PPSC eerste winnaar barend van hijkoop scoort gelijkmaker SSS laat langs HBSS: 3—1 i1 MAANDAG 16 FEBRUARI 1976 vC:;; Corrie Huigen uit veld gestuurd Uitvallen van Jan Beek heeft gevolgen voor SVV Vlaardingen Trainer Theo Laseroms heeft zijn officie- Ie kennismaking met FC Vlaardingen 74 met ge mengde gevoelens moeten aanzien- Een gemiste straf schop na enkele minuten (Hugo Lochtenbergh) gaf voor rust veel voedsel aan twijfels cn daarom baarde het geen opzien dat het taaie Helmond Sport zich vooral op het middenveld vrij en frank kon bewegen. FC Vlaardingen '74 kwam nogal statisch over, met veel verkeerde passes en daarvan werd Cees Bonman het 'slachtoffer". Na rust speelde de thuisclub veel directer, was uiteinde lijk met solo's nog dicht bij winst (in plaats van 1-1) en daarom oordeelde de nieuwe trainer alleen over dat offen sieve deel na rust: "Bijzon- 4 Drapic Predrag wint een kopduel. De Joegoslaaf 20u later met een vleeswond naar het Holy-ziekenhuis worden gebracht. der goed. In tegenstelling tot daarvoor bewoog iedereen zich. Toen ook mochten de Helmonders achter ons aan lopen". Het leverde het thuisfront tal van reële kansen op. Van. Jan Rood bol (buitenspel) en van Drapic Predrag (bal uit handen van keeper gescho ten), maar Helmond Sport hield met de moed der wan hoop stand. Laseroms: "Ik heb zeker 2es weken nodig om FC Vlaar dingen '74 van dat ongevaar lijke breedtespel af te bren gen". Voor rust was de thuisclub wel vééi aan de bal, maar de reële kansen waren nihil. Nieuwe spits Drapic Predrag, die in de tweede helft een vleeswond opliep en vervangen moest worden door Jan Roodbol, hep er in dat eerste deel een beetje verloren bij. Door Bas van den Berg In de zevende minuut werd de Joegoslaaf te zwaar aange pakt door voorstopper De Wert en uit de strafschop, die arbiter Van Dijken prompt gaf, knalde Hugo Loehtenberg tegen de paal. Geen man over boord. FC Vlaardingen '74 bleef de strijd beheersen, maar de kansen werden steeds gerin ger. Ergo: Helmond Sport verwierf zich een veldmeer- derheid omdat het daarvoor de ruimte kreeg. Met name Vardic en Burhenne waren moeilijk af te stoppen en daardoor ken het gebeuren dat na een halfuur notabene laatste man Van der Heuvel de bal over uitlopende doel man Dick van der Meer kon plaatsen. V - wi «S& Wim Bereken kamp worstelt zich langs Hel- rrondse benen. Fracties van seconden bleef het Vlaardingse verweer stokstijf staan op grond van buitenspelgevoelens. FC Vlaardingen '74 antwoordde daarop wel met een kopbal van Rob van der Bol via de handen van de doelman, maar bij die éne kans bleef het wel. Maar in tweede instantie vol trok zich voor FC Vlaardin gen *74 een soort van meta morfose, Bep de Ruyter her stelde zich in dat deel bij zonder knap door de Joeg- soslaaf Vardic uit te scha kelen, terwijl Rob van der Bol de taak van voorstop per Cees Zwambom over nam. De ex-RVC'er verhuis de zelf naar de rechterkant In het begin ontliep Drapic Predrag enkele malen zijn mandekkende De Wert maar toen hij een diepe vleeswond opliep en naar het Holy-ziekenhuis moest worden vervoerd, was de aardigheid er voor hem snel af. Jan Roodbol ruilde zijn plek in en vanaf dat moment was FC Vlaardingen '74 veel sterker. Helmond Sport kon zich met moeite staande houden, maar het agressieve FC Vlaardingen '74 het nu wel de Helmonders achter zich aanlopen. Hoewei Hel mond Sport met name via De Lauw éénmaal, uit een pass van Vardic, m een idea le positie kwam, maar hij schoot naast In een volgende fase werd een goal van Jan Roodbol we gens buitenspel afgekeurd, waarna later ook Frans Stans enkele malen dicht bij een goal was. FC Vlaar dingen '74 was met de veel voud van kansen opper machtig, maar geen goals. Tenslotte moest Barend van Hijkoop de onverdiende achterstand voor de Vlaar- dingers redden via rijn lob, die doelmans Honings in ei gen doel werkte: 1-1. FC Vlaardingen 74 drong daar na nog permanent aan, maar Helmond Sport liet rich niet meer verschalken. Klaaswaal - In verband met een algehele aftasting van het ama teurvoetbal speelde HBSS een nuttige oefenwedstrijd in Klaaswaal en wel tegen de één klas hoger spelende vereniging SSS- Een wedstrijd waarin het nu eens niet om de puntjes ging, maar waar relaxed en ontspannen gevoetbald kon worden, met een uiteindelijk resultaat van S—I in het voor deel van de SSS'ers. De eerste 25 minuten was het een iets sterker spelende HBSS dat de toon aangaf en dit dan ook beloond zag met een goede tref fer van Martin Meyer, die een lange bal van Gert Pieroen uit stekend op wast te vangen en beheerst langs de uitlopende doelman Van de Beek wist te schuiven: 0—1. Tien minuten later was het gelijk en ook deze keer was het Gert Pieroen die bij dit doelpunt een grote rol speelde. Danig op zijn huid gezeten door Piet Vol- laard, wist hij niets beters te doen dan te trachten de bal om te halen, doch dit mislukte dus danig dat de bal in de uiterste hoek langs de verbouwereerde Cees Verdam verdween: 1—1. Tot aan rust geen wijzigingen meer, behalve dan dat midden voor Ad Huisman met een ge blesseerde enkel de kant had opgezocht en vervangen werd door Vincent Koenheim, terwijl bij HBSS Cees Wijsbroek een knietje in zijn dijbeen had ge had en was gewisseld door Cor Heeze. In de tweede helft was het SSS dat het windvoordeel uitbuitte en de meest aanvallen de ploeg was. Het moet echter gezegd, HBSS kreeg twee unieke scoringskan sen om flink uit te lopen, doch één keer was het achterspeler Pleun Notenboom die op een hard schot'van Martin Meyer, na eerst al de keeper gepas seerd te hebben, als een duvel tje uit een doosje tevoorschijn sprong en met een magnifieke sliding de bal nog uit het doel wist te halen. De tweede keer was het wederom Martin Meyer die rijn club op winst had kun nen zetten, doch nu faalde hij jammerlijk door alleen op kee per Van de Beek af te stormen en niets beters wist te doen dan een "rolletje" in diens armen te geven. A+n de andere kant deed het beter al had het wel alle geluk van de wereld toen Vin cent Koenheim een hard schot op het doel van Cees Verdam losliet dat hij zeker gepakt zou hebben als met de bal tegen het lichaam van Thijs Rademaker was gekomen, waardoor de bal in de andere hoek terecht kwam en onhoudbaar voor Cees Verdam tegen het net tot stilstand kwam. Vijf minuten voor tijd tenslotte besliste Cees Orgers de partij door een combinatie met André Zegers af te ronden met een schuiver in de uiterste hoek wat dus 3—1 voor SSS betekende en tevens de eindstand oplever de. Schiedam Pim Visser deed niet eens zoveel moeite om zijn teleurstelling te camoufleren, „Natuurlijk", vatte de oefen- meester van Hennes DVS het met 0-0 geëindigde duel tegen VtTC samen, „hadden we van daag twee punten moeten pak ken. In de tweede helft is VUC amper over de middenlijn ge weest, Iaat staan gevaarlijk ge worden. Maar aan de andere kant moet ik vaststellen dat mijn jongens geen raad wisten met deze zwaar verdedigende ploeg. Voor rust hebben we desondanks nog kansen gehad, maar na de thee zag men het eigenlijk niet meer zitten". Door Cees Olsthoorn Wat zonder meer waar was. Na een vrij gelijk opgaande eerste helft (waarin de Schiedammers wat meer aan de bal waren, maar de kansen eerlijk werden verdeeld) was er in het tweede bedrijf voornamelijk sprake van éénrichtingsverkeer. Duide lijk op één punt gokkend VUC trok in die periode dikwijls acht negen spelers samen rond het strafschopgebied en beperkte zich, overigens koel bloedig verdedigend, tot enkele razendsnelle uitvallen via Cees Mol (na ruim twintig minuten vervangen door Schaap) en Wim Alkemade, Vooral individueel beter voetbal lend Hennes zag geen kans een bres te slaan in de Haagse muur. De thuisclub maakte de fout de bal te veel te willen brengen. Bovendien werden steeds teveel spelers in het spel betrokken zodat er telkens weer een VUC-er op tijd voor opruiming kon zorgen. „Logisch", sprak Haagse trainer John van der Lubbe na afloop, „ben ik tevreden met dit resul taat. Ik miste twee belangrijke steunpilaren (de geblesseerde Bob Rijpstra en de geschorste Joop Pronk). Bovendien; Her mes had in de laatste drie wed strijden, vijftien keer gescoord, dus je kan begrijpen dat dit gelijkspel voor ons een goede prestatie is". Nochtans zag het er in de eerste helft niet naar uit dat de bril- stand op het scorebord zou blij ven. Immers in die eerste drie kwartier kregen beide ploegen een aantal reële mogelijkheden om een voorsprong te nemen. Voor VUC (met Hans Verhagen als rechtsback en Floor Klein als sterke middenvelder) had Ton de Graef zowat succes, maar zijn geweldige uithaal stuitte van de onderkant van de f&x', - -me Ger Ruseter en Jan Gerriteen verwikkeld in een „innig" duel. Hermes DVS-doelman Harry Spermon stompt de bal weg voordat VUC-er Cees Mol gevaarlijk kan worden. lat voor de lijn op de grond. Ook Cees Mol was dicht bij een treffer. Uit een pass van Alke made faalde hij echter alleen voor Hermes-doelman Harry Spermon. Onzeker Aan de andere kant had VUC eveneens niet over geluk te klagen. Mede ook omdat Nico van der Mark wat onzeker op trad (hij herstplde zich goed na rust) ontstonden er goede mo gelijkheden voor onder ande ren Ties van Duppen, Teun Komaat en Cock Hoogeveen. Laatstgenoemde zou vlak voor rust zeker doel hebben getrof fen toen hij van ver knalde, maar de bijkans op de lijn staande aanvoerder Piet van der Burg (speelde een solide partij) wilde de bal nog een laatste tik geven en zag daar door tot zijn verbijstering de bal net naast gaan. Na rust heeft Hermes DVS nog alles geprobeerd om de winst te forceren. Maar uitgezonderd een schuiver van Bouwman en een knappe kopbal van Kor- naat, die Van der Mark fraai keerde, kwam Hermes niet De Schiedamse ploeg (waarin spits Paul Nijs volledig door Hans van Hoek werd ingepakt) ge loofde naar mate de tijd ver streek steeds minder in een overwinning. Waardoor VUC, met linker verdediger Mittel- berg als grote uitblinker, eigen lijk niet eens zo veel moeite had een punt vast te houden. Schiedam - In de can tine van de SV&HV Schiedam is de jaarlijkse spelregelwedslrijd van de Schiedamse Scheidsrechlersvercniging van start gegaan. Als eerste deelnemers verschenen hiervoor de R-speïcrs van twaalf verenigingen voor hun examinatoren in teams van drie jongens. De sfeer was, ondanks dc spanning, geanimeerd en de wedstrijd had een vlot verloop. Het trio van de vereniging PPSC SVDPW, 12Ö; 7 DHS, 125; 8. scoorde 169 wedsh ijdpunten en bracht hiermee zijn club aan de top van het klassement Verde re klassering: 2.DRZ, 158 pnt; 3.HBSS, 155; 4. Excelsior^O. 140; 5 Schiedam, 137; 6 SW, 108, 9. Marümt, 96, 10 Hermes-DVS, 92; 11. WF met 57 wed strijd punten. Het aantal deelnemende teams werd tot elf teruggebracht nu de spelers van WK verstek heten gaan. Door op alle gestelde vragen het juiste antwoord te weten be haalden vijf deelnemers ICO aan punten. Deze "Keien" wa ren- Fred Le Pair, HBSS; Mar» ko SpruitBJceker, Excelsior'20; Fred Krabbendam, DRZ; Yun- ca Takacs en Ruud Nieuwen- huizen van DHS Na een barra ge-vraag goed beantwoord te hebben legde Fred Le Pair be slag op de persoonlijke prijs. Arnhem „Was je nou werkelijk zo bang, schrok je je rot van zo'n klein jochie? 't Is wat hoor, zo'n grote vent tegenover een knulletje van twee turven hoog. Wat zal jij geschrokken zijn". Leo Halkes, nog boorde vol nijd, klonk boos en teleur gesteld. Schuin tegenover hem probeerde Bert Kip, Vitesses lange en woest besnorde verde diger, er echt een beetje Aan geslagen" uit te zien. Tenslotte was hij niet „zomaar" tegen de grasmat van stadion ftïonnl- kenhuizen getuimeld. „Hier werd ik geraakt, op het puntje van m'n kin", klonk het ja hens écht een beetje zielig. Maar wie geloofde hem eigenlijk7 Rondom hem niemand, want al was invaller-scheidsrechter Van Sichem er wel ingetrapt, ieder ander die op dat moment van de wedstrijd Vitesse—SW met veel bombarie zou zijn gaan liggen, had bij Van Sichem de rode kaart tevoorschijn get overd. En dat terwijl Jan Beek, de offi ciële scheidsrechter, vnjwel moeiteloos een vlekkeloze eer ste helft had afgewerkt. Welis waar hep Corrie Huigen in dat eerste part tegen een boeking wegens spelbederf op, maar stnkt eerlijk wees Beek ook naar de witte stip toen diezelfde Huigen door Veenstra werd neergelegd. Toen, in de 23ste minuut, had SW de wedstrijd kunnen beslissen, maar Wim Mulder (Halkes: „Hij is onze specialist") raakte hard de paal. Maar Jan Beek keerde na rust niet meer terug. Hoewel vrijdag nog goedgekeurd door dokter Stnkwerda, kreeg hij opnieuw last van een drie maanden gele den opgelopen achillespeesbles sure. Grensrechter Van Sichem nam het van hem over, terwijl oud-scheidsrechter De Jager in een geleend trainingspak als grensrechter ging fungeren. En vanaf dat moment ging het fout Halkes: „De spelers moch ten ineens veel te veel gaan zeggen, maar daarnaast loste hij de rommelige situaties met correct op. De gemenigheidjes ontgingen de man, waardoor bij de spelers irritatie ont stond". Zo zeer zelfs, dat het due! enigszins uit de hand be gon te lopen. En dus deed Van Sichem wat onder de gegeven omstandigheden „noodzakelijk" was: de rode kaart. SWer Corrie Huigen werd er de dupe van. Niet dat de wat onbe heerste reactie van de kleine buitenspeler vaJt goed te pra ten, maar zeker is, dat ook Van Sichem het „fijne" is ontgaan. Huigen, gedeprimeerd: ,Jk pro beerde bij de zijlijn de bal bin nen te houden, maar tegelijker tijd kneep die speler me tn mijn dijbeen. Logisch dat ik boos werd, daarom duwde ik hem ook van me af. Geslagen? Hoe komt ie daar nou bij, ik duwde hem met tweede handen legen z'n borst En uitgerekend op dèt moment draaide Van Sichem zich in de richting van het bekvechtende tweetal. En keurig getimed smakte Bert Kip twee kop pen groter dan zijn „aanvaller" tegen het gras, om moeizaam weer overeind te komen, de bei de handen voor het gezicht Kip: „Hij raakte me echt hoor, het deed echt zeer". En Van Sichem geloofde het allemaal, zodat Huigen onmiddellijk kon inrukken Was het daar maar bij gebleven. Even eerder had Van Sichem ook Backo Pavlovic genoteerd wegens spelbederf, terwijl hij na het incident Hans Campen geel voor hield wegens het neerleggen van tegenstander Matwald En juist over die din gen wond Halkes zich op, want openlijk natrappen van diezelf de Maiwald werd door Van Si chem met bezwerende gebaren afgedaan, terwijl Vitesse onge straft de bal kon blijven weg trappen als het fluitsignaal reeds had geklonken. Een zelf de „vergrijp" leverde SW wèl twee boekingen op. Uit alles blijkt dat Vitessc~SW wat al te veel onder invloed heeft gestaan van de Olympi sche ijshockeystrijd in Inns bruck, want echt gevoetbald werd er nauwelijks. Of, hoe vreemd het ook klinkt, het 20u SW moeten zijn dat nog enigs zins pogingen in die richting heeft ondernomen. En juist daarom kon SW niet echt blij zijn met het veroverde puntje. Twee boekingen, een gele en een rode kaart tegen over een Vitesse dat ongesehon- den de eindstreep haalde, moet worden toegeschreven aan het uitvallen van Jan Beek. Halkes: „Je kon merken dat hij er ineens aan moest gaan staan, dat ie niet geprepareerd was". Of zoals SW-voorzitter Maar ten Elsmg rich het ontvallen: „Dit kan allemaal niet, dat gaan we in Zeist maar eens helemaal onderzoeken, want wat hier is gebeurd is écht te gek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3