.11 Ursus maakt zich voor niets zorgen Seh. Boys schudt ZP van zich af Nita van Vliet ziet terug op uitstekend baanseizoen Fortuna zwicht voor krachtvoetbal OSS Theo Rieken uit veld gestuurd SVDPW: hand in eigen boezem "li m IffiSÊi V Protest van Gerrie Mak ongegrond SFC slaagt toch: 21 Wilton op fluweel MAANDAG 16 FEBRUARI 1976 Trainer Aad Bierhui zen ...weer kampsoen- spretendem... Excelsior '20 buit foutjes uit Schiedam Omdat de verdedigers Aad van Held en Aad Nagelhout een schorsing uitzaten zag men bij Ursus de strijd tegen IFC niet zonder zorgen tege moet. Die zorgen bleken echter voor niets te zijn geweest, want met de invallers Ben Rijkers en Wim Huigen bleek trainer Dirk Hogeboom goede vervan gers achter de hand te hebben. Het elftal moest wat door elkaar worden gehaald en zo kwam Verwey als laatste man te fungeren op de plaats van De Held. De overwinning is m feite geen moment in gevaar geweest. Het js dat doelman Stehouwer van IFC in goede vorm verkeerde, anders was de uitslag nog dui delijker in het voordeel van Ur sus geweest. Dat goede werk van Stehouwer had tot gevolg dat de eerste helft verstreek zonder dat er doelpunten vie len, maar de sensatie maakte voor de toeschouwers veel goed. Sensatie omdat verschil lende keren het doel aan een doorboring ontkwam, door goed werk van Stehouwer of door net missen van o.a. Weer denburg en Nieuwstraten. Na de rust kwamen die noodzake- iijke doelpunten toch. Na eerst nog een spetter van Leen Ras keurig onschadelijk gemaakt te hebben moest Stehouwer toch capituleren op een actie van Leen Ras, na een hoekschop (1—0). Dat gebeurde in de 15e minuuut en tien minuten daar na was het weer prijs. Uit een voorzat van Hans Schinkel de poneerde Scheepbouwer de bal in het doel (2—0). Het leek erop dat met deze stand de wedstrijd ook zou eindigen, maar een drietal minuten voor het einde zag Timmerman kans om bij een doelworsteiing de stand toch nog op 2—1 te brengen. Nog zou dat de eindstand niet worden want het werd zelfs nog 3—1 toen Nieuwstraten na een solo van Scheepbouwer de uit stekende doelman voor de der de maal deze middag passeer- de. Een knappe overwinning van Urns dat nu nog maar één punt achter staat op leider Fortuna, met de wedstrijd tegen de VI aar dingers nog voor de boeg. Schiedam Schiedamse Boys heeft weer een goede stap gezet naar het kampioenschap. Het versloeg op eigen terrein medegegadigde Zwarte Pijl met niet minder dan 5—1. De zeer goed leidende scheidsrechter Van der Sloot heeft het wel zeer moeilijk gehad. Hij heeft zelfs een afkoelingsperiode ingelast van tien minuten, toen supporters van Zwarte Pijl hem trachtten te molesteren. Na de rust zag hij zich zelfs genoodzaakt een speler van Zwarte Pijl het veld uit te sturen en dit alles had tot gevolg dat hij onder geleide het veld moest verlaten. Kortom, Zwarte Pijl kon niet te gen het verlies en o.a, Ben Stip en „good old" Jan van Gene werden daar (geblesseerd) het slachtoffer van. Schied. Boys bleek over de goede instelling en mentaliteit te beschikken en dat resulteerde al heel snel in een doelpunt van Chris van Gerven, die een voorzet van Ben Stip hard inkogeide* Hel ■werd zelfs 2—0 toen nu Ben Stip een voorzet van Van Ger ven goed afwerkte. Er volgde bijZwarte Pijl een opleving toen men dankbaar gebruik maakte van een dekkingsfout in de verdediging en op 2—1 kor» komen. Kort daarop moes ten de verhitte gemoederen middels een staking van tien minuten wat gekoeld worden. Na de rust werd het door Chris van Gerven uit een dieptepass van Jan van Hattem 31 en eerst toen kwamen de poppen goed aan het dansen. Het ge volg was dat een speler van Zwarte Pijl de kleedkamer op moest zoeken en met tien man bleek het geen tegenstander meer te zijn voor de Boys. K. Klein, ingevallen voor de ge blesseerde Ben Stip, lanceerde een voorzet waaruit Chris van Gerven tot 4—1 kwam en de voor Jan van Gene ingevallen Piet Bruinse! stelde Koos van der Drift in staat om de eind stand op 5—1 te bepalen. Schiedam SVDPW heeft het op eigen veld tegen Geluksvogels niet kunnen klaren. Werd de uitwedstrijd een gelijkspel 0—0, nu moesten de Schiedammers de eer aan de tegenstanders laten. Zij verloren met 2—1. Bij die nederlaag zullen de Schiedammers de hand in eigen boezem moeten steken. Het zal de schuld voor de nederlaag bij zichzelf moeten zoeken. Immers, Geluksvogels was zeker niet beter. Het wist echter wel toe te slaan. Dat nu gebeurde bij SVDPW niet. Vooral in de eerste helft gaf het Wie had gedacht dat SVDPW na de toon aan. Keer op keer ver scheen het voor het vijandelijke doel, maar ook keer op keer werd er gefaald bij de afwerk ing. Natuurlijk had de kopstoot van Voets een beter lot ver diend dan door de paal te wor den gekeerd, maar uit de tallo ze hoekschoppen kwam verder niets. De hele ploeg werkte er hard voor, maar het was voor de elf dapperen om moedeloos van te de rust uit een ander vaatje zou1 tappen had misgerekend. Het werd rommelig. SVDPW speel de meer tegen zichzelf als tegen de tegenstander en daarom was het niet verwonderlijk, dat Ge luksvogels de voorsprong op 0—2 bracht. Het was van Jan de Bruin een schitterend doel punt. Toen kort daarna Albert Smit een voorzet van Chris van Wiel inkopte, waardoor het 1—2 werd leek nog alles mogelijk. worden, zó slordig werd er met De domper kwam er echter weer de kansen omgesprongen. Kort voor het rustsignaaï kwam dan als de klap op de vuurpijl een tegendoelpunt. Een snelle uitval van Geluksvogels deed de de- fensie van SVDPW wankelen. Er ontstond een doelworsteiing -n wie de bal over de doellijn heeft gewerkt is nu nog een vraag. Het betekende echter wel O—i, op, toen het de scheidsrechter was ontgaan dat een bal van Kreischer ver over de doellijn werd gestopt. Ondanks alle pro testen let de man doorspelen en dat kostte SVDPW minstens de gelijkmaker en het élan om nog door te gaan. Jammer dat zulk een scheidsrechterlijke dwaling de oorzaak werd voor een nederlaag. Schiedam Exeelsior^Ö houdt de race om de toppositie in de vierde klasse D uitstekend vol. Zij het dat na de rustpe riode de formatie van trainer Aad Bierhuizen niet geheel overtuigde. In de streekderby op ei gen veld tegen het Maas* sluise VDL werd welis waar wel geprofiteerd van de handicap en te genslag die de blauw- witten van oefenmeester Rinus Clarijs te incasse ren kregen, het gemis aan voldoende wedstrij dritme gaf beslist niet de maatstaf voor de kracht van de zwartwit- ten. Na afloop van de zo op het oog riante over winning (3-0) stelde Aad Bierhuizen dat zijn ploeg duidelijk als ka.ro» pioenspretendent gezien moet worden. Volledig vertrouwen van de kam van de eerste man. die de kwa liteit in zijn équipe aanwezig vindt en in de komende slagen genoeg mogelijkheden ziet. Ri nus Clarijs daarentegen zag al leen maar een triest beeld voor zich. "Nadat wij eigenlijk al waren afgevallen voor de bo venste plaats, verloren wij door schorsingen twee belangrijke spelers (topscorer Jan Altena en Jochem Riedijk) en verdedi ger Joop Dekker was eveneens niet van de partij. De klap was groot toen een kwartier voor rust Theo Rieken door de scheidsrechter (natrappen) van het veld werd gezonden", zo stelde Clarijs. Daardoor trad de ene na de ande re storing op in de VDL-pioeg en verdediger Kees de Man had het ongeluk in eigen doel te koppen (tweede goal). Voeg daarbij het buitenspeldoelpunt (de derde goal) en het drama is eompleet. Toch was Clarijs sportief door te zeggen dat de winst in goede handen is geko men. "De thuisclub heeft onze tien man doelmatig bespeeld en op tijd de bres geslagen. Toen moesten wij komen en dal houdt risico's in". Aad Bierhuizen had wel degelijk gevaar gezien in de openings- druk van VDL. De eerste twin tig minuten had het verdedi- gingsblok van £xcelsior'20 veel werk te verrichten en doelman Coen van der Pas moest er regelmatig aan te pas komen. Captain Wim Tieman c.s. kon het gevaar weliswaar met chao tische momenten keren al was een goede kopstoot van VDL'er Ron Clark bijna succesvol. Langzaam maar zeker kwamen de zwartwitten in hun ritme en kwamen meer aan de bal en met goed overleg werd VDL teruggedrongen. Uiting daar van was een inzet uit een cor ner na dertig minuten spelen' van verdediger Berry Heijster die met zijn lob in de uiterste hoek bijna succes had. Daarna werd het voor VDL moeilijk. Na het uitsturen van Theo Rie ken moest Rinus Clarijs gaan schuiven met spelers. Het elftal raakte uit de cadans en organi satorisch ging men mank. In het tweede deel was na vijf minuten zo'n moment er debet aan dat de eerste goal voor Exce!sior'2d vieL Het was Frank Wouterse die in het gat sprong en keeper Kees van Eijk van VDL kansloos passeerde: 1-0. Clarijs wisselde Paul Silvester uit voor Charl Ebeling. Het was Wim Kouwenhoven die op het middenveld veel verzet bood en nogal eens de aanvat van de thuisclub ontregelde. Kees de Man kon zijn ellende niet op toen hij een inzet ongelukkig op het hoofd kreeg: 24). Aad Bierhuizen wisselde (blessure) Hans Heijster voor Peter Boon. Een goed moment had Excel - sior'20 na een half uur spelen toen Hans Heijseter bijna scoorde, nadat eerst doelman Kees van Eijk had gered, waar na Marcel van der Vaart de definitieve opluchting gaf. De 3-0 was een buitenspel treffer en alleen maar goed voor de statistieken. Bij de thuisclub viel Kees Lelieveld nog in (bles sure) voor Frank Wouterse. rs. x y- i'Lik i fK WË%k Wis Rotterdam Toch weer zo'n tweeduizend toe schouwers in het sport paleis Ahoy voor de we kelijkse serie wieler wedstrijden waaraan ook weer de nodige ren ners uit de Waterwegre gio deelnamen. In het hoofdprogramma kwam Gerrie Mak (RC Schie dam) nogal hard ten va! en dat bracht op de tri bunes de nodige beroe ring teweeg, daar velen meenden dat Mak de schuldige was. Wat die nauwlettende toeschou wers was ontgaan, dat de Deen se renners wél bij Mak aan het wiel wilden zitten, maar geen kop over wilden nemen en dan nog hel sprintje willen winnen var. een renner die hen zover gebracht had. De Deense, ren ner wilde kostte wat kost win- nen en dook het te kleine gal binnen waardoor beiden en nog enkele andere renners ten val kwamen. Mak werd door de jury voor de rest van het sei zoen uitgesloten van deelname aan wedstrijden in het sportpa leis Ahoy en kreeg bovendien een openbare berisping. Mak protesteerde nog bij de jury. maar dat haalde mets uit. Mak kon gelukkig zonder blessures naar Puttershoek afreizen waar hij zijn eerste, zij het korte, wegwedstrijd van het seizoen 197B ging betwisten. In het voorprogramma van de nieuwe lingen waren Dupon (Barrho poort) en Meeldijk (Harga) steeds voorin te vinden en wis ten zich weer goed in de eind klassering te plaatsen. Ni te van Vliet (Barrhopoort) klasseerde zich nu de sterkste achter Katie van Oosten-Hage en gezien haar altijd aanwezige strijdlust een eerlijke bekroning voor een zeer goed baanseizoen. Zij zal in het komende wedseizoen ook bij de sterksten gaan behoren. Bij de 14-jarigen werd Eddv Wittekoek (coureur) tweemaal kansloos geklopt door de sterke John Roozenburg en had de grootste moeite zich de andere renners van het lijf te houden, Rudi de Bruin (Harga) werd nu na twee series zevende. Teun van Vliet (Barrhopoort) werd voor aanvang van zijn wedstrijd bij de 12-13-jarigen uitgeroepen tot de regelmatig- ste renner van het baanseizoen 1975-1976 en dat leverde hem een geweldig mooie pnjzenkast op, aangeboden door een sup- Dorter die elke week aanwezig is om de jeugd sport van nabij mede te beleven. Eric Meyer (Coureur) gaat elke week ster ker rijden en werd nu verdiend derde in het omnium. Nita van Vliet tweede plaats De uitslagen: Totaal omnium nieuwelinge 1. Ron Sluimer (Peda al rid ders). 2. Ton Ketelaars (Feye- noord), 3. Karei Dupon (Barr hopoort), 4 Piet van de Linden (Feyenoord). 5. Ronnie Meeldijk (Harga), 6, Stan van de Heiden (Sparta). Totaal omnium jeugd 14 jaan 1 John Roozenburg (Spartaan), 2 Eddy Wittekoek (Coureur!, 3. Adrie de Maesschalkx {Zeeuws- Vlaanderen), 4. Rob Bijvank (Zeeuws-VIaanderen), 5. Alfred Robijn (Swi/t), 6. Rudi de Bruin (Harga), 7. Peter Pieters (Ba taaf). Totaal omnium jeugd 12- 12 jaar: 1Teun van Vliet (Barr hopoort), 2. Gert Jan Theunisse (Windmolens), 3. Eric Meyer (Coureur), 4. Wim den Hoedt (de Mo!). 5. Jaco van Galen (Ahoy). Totaal omnium dames: 1. Katie van Oosten-Hage (NDWC), 2. Nita van Vliet (Barrhopoort), 3. Nel Streef (De Mol), 4. Marijke Lagerlof (Hoekserenner), 5. Sonja Me thorst (NDWC). Vlaardingeti Be tactiek van het Dordtse OSS te gen koploper Fortuna had op hei allerlaatste moment succes, zij het dan dat de bezoekers de thuisclub naast zich moesten dulden door een arbitrale blunder: 1-1. De 0-1 voorsprong van de roodgelen werd door een treffer uit een handsgeval van een OSS-speler omver geke geld. Het krachtvoetbal dat OSS etaleerde had niets met voetballen te maken. Het kick and rush spel verstoorde het ritme bij de technische Fortunaploeg, met als gevolg dat het maar een enkele kans kreeg toebe deeld. Trainer Aric Verbujgh had voor deze ontmoeting de voorkeur gegeven aan doelman Joop Bouman in plaats van üe disci plinair geschorste Aad Harms. Op het goed bespeelbare veld greep OSS resoluut in. De be zoekers wilden toch goed voet bal blijven brengen en slaagden via breedtespel en de vleugels erm om in het defensiegebied te komen. De concentratie daar was zo groot dat van doorko men haast geen sprake was. De tegentreffer die dat verzet kon breken maakte Fortuna echter niet Aan Fortuna-zijde hield men de vordedigingspoort ook goed ge sloten want de tegenpartij kon met zijn werkwijze verraderlijk zijn. Fortuna doelpuntte pas twintig minuten na de hervat ting via Aad Biesheuvel, die een keiharde inzet van Jan Baksteen vrije trap na van de onderzijde lat te zijn terug gekomen, corrigeerde en scoor de: 0-1. Het spelbecld in dat tweede deel verschilde niet veel van de eerste fase, alleen dat er werd gescoord en OSS kreeg meer dan het verdiende: 1-1. Schiedam In een niet zo bijster goed duel heeft SFC (vla) een overwinning van 21 op het bezoekende Dilettant weer twee winstpunten binnen weten te haten. Ondanks dat SFC niet tot het beste spel kwam, veroverde het toch wel een veldmeerder- heid. Dit resulteerde in een paar doelrijpe kansen o.a. van André Kouwenhoven, die echter over en naast het doel kopte. Dilettant zat echter ook niet stil en het trachtte met krachtvoet bal tot resultaat te komen. Doelman Jan de Winter werd er haast het slachtoffer van. Doel man Verwaai van Dilettant weerde zich als een leeuw en hij stopte dan ook meesterlijk de kopba.' van Krien van Ger ven na een i.oekschop van Rien Broere. Een minuut voor rust moest hij toch buigen. Na eerst Schiedam Wilton leverde een knappe prestatie door concur rent Real Parbo in eigen huis een verdiende overwinning af te snoepen. Met niet minder dan 3—0 werd er gewonnen, waardoor het weer één punt afstand heeft kunnen nemen. Wilton heeft met een enorme inzet gewerkt, daarmee goed makend wat het aan techniek ten opzichte van Parbo te kort kwam. Het speelde weer zoals in alle uitwedstrijden 4—4—2, met de bedoeling de tegenpar tij het spel te laten maken, om dan via een counter toe te slaan. Dat is weer volkomen gelukt vRea! Parbo zocht de aanval op en zette het doel van WF in eerste instantie onder druk. Men kon het echter goed ver werken. Na een kwartier kwam de eerste goede counter. Die resulteerde in een voorzet van Borgstein. De doelman sloeg de bal weg echter voor de voeten van Morre. Met een hoog klim mend schot liet deze de bal in de u'torste bovenhoek verdwij nen: 0—1, Grote vreugde bij Wilton, dat na drie minuten weer zijn slag sloeg. Martin Schaap mocht een vrije trap nemen. Hjj plaatste de bal naar Siem van KLoenen die een verdediger omspeelde1 en een schot losliet dat de doel- man te machtig bleek 0—2. Na de rust moest Real Parbo wel veelvuldig aanvallen. Wilton moest in de verdediging maar vond dal niet erg. Achterin werd alles bekwaam opgevan gen en het was Henny de Gids die van dit alles gebruik maak te. Op de middenlijn ving hij de bal uit een afgeslagen aan val op. Er volgde een lange solo, besloten met een droog schot en dat betekende 0—3 en definitief de overwinning voor een overgelukkig Wilton Feije- noord,. een hard schot van Kouwenho ven tot hoekschop te hebben verwerkt, was het uit die hoek- schop genomen door Hans Klein, dat Jim Kars doelman Verwaal het nakijken gaf: 1—0 Na de thee een heel ander Dilet tant. Het kwam fel opzetten en m de 13e minuut had doelman De Winter al het geluk vai» de wereld, toen hij zijn doel mei kunst en vliegwerk schoon kon houden. Toch kwam de gelijk* maker en wel in de 25e minuut Het vos Heuvelman die bij een doelworsteiing de bal het laat ste en juiste zetje gaf: 1—1. Een minuut daarna had SFC de lei ding terug. Uit een vrije trap van Willem Wcstdijk kwam de bal in het strafschopgebied. Daar stond André Kouwenho ven, die de bal ineens op de schoen nam en roos trof: 21. Een steeds feller Dilettant, dat trachtte de gelijkmaker te for ceren, werd bekwaam door de Schiedamse verdediging opge vangen en mede daardoor bleef het 2r-l.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5