SCHIEDAMSCHE COURANT Veel vragen over inspraak Holy-Noord ino Zoveel woningen bon in binnenstad' 'mtigSm mÊMiém TEE4ATER Overval op taxi opgelost TEEJATER Adviesbureau breekt met Schiedam isê&ÊS Vlaardings Teel Lijk onbekende man gevonden Stormschade gemeente- gebouwen AUTOBEDRIJFERTAN Directeur wordt ambtenaar in Zoetermeer Sifa d^STn'- B en W moet men nog ïSSïfesifeli Rob Wark (PPR) in Rijnmondraad BINGO/DISCO/SOUL (zang) LEO MUNTSLAG MUNTS KARNAVAL IN „TEEJATER" „HYDRA" ""'ÏL^ircyr- KARATE-DEMONSTRATIE „LIVE" Twee Vlaardingers aangehouden Dakkapelletjes onder de loep ponderdag 19 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - kiacfitend:--nst 144144 -301ste jaargang no. 25515-6PAGINA'S - SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De zware storm van 2 januari dit jaar heeft veel schade toegebracht aan gemeentegebouwen. De dienst gemeentewerken heeft becijferd dat men 16.795,- moet uitgeven voor herstel. Meestal ging het om afgewaaide dakpan nen. Van het kantoor van de Ha vendienst is ook een da kraam uitgewaaid. Het schadebedrag is hier 2180,-. Een flinke som geld mede doordat onbekenden de kans hebben gegrepen om lood te stelen. Er zijn verder nog ramen uit gewaaid van het bureau huisvesting aan de Korte Haven, van de bibliotheek aan de Nieuwe Haven en van enkele scholen. De binnenkort op de monu mentenlijst te plaatsen aula van de R.K. begraafplaats aan de Vlasrdingerdijk (ook de omgeving, zoals de hek ken etc. wordt monument) heeft ook schade geleden door de storm. Een gedeelte van de koperen dakbedek king moest het ontgelden. Schade: 5500,-. ïarriiniTonTv. 4j Vlaardingen De inspraakprocedu- 1 re die bij .de ontwikkeling van het woongebied van Holy-Noord wordt gevolgd heeft nogal wat twijfels opgeroepen bij de socialistische partij-Vla ardingen. Mede naar aanleiding van een brief die men van de b.v. Cebeon uit Amsterdam ontving, vraagt deze partij dege- meenteraad om nadere uitleg. Ce beon, die in opdracht werkt van de Stichting Nieuwe Woonvormen, heeft als taak de wensen te inven tariseren. De socialistische partij vraagt zich onder meer af waarom de in spraak isuitbesteed, hoe de contro le hierop verloopt en wie dit alles betaald. Tevens wordt gevraagd voor welke loonklasse er in Holy- Noord gebouwd gaat worden. Als antwoord hierop deelt het colle ge mee dat de inspraak is uitbe steed op verzoek van de Stichting Welzijn. Deze stichting zou in eer ste instantie de inspraak organise ren. De Stichting Nieuwe Woon vormen heeft deze werkzaamhe den overgenomen en hierbij weer Cebeon ingeschakeld. De controle op de gang van zaken verloopt via een zogenaamde Stuurgroep. Hie rin hebben buiten een paar wet houders, raadsleden en verschil lende ambtenaren ook twee verte genwoordigers van de Stichting Nieuwe Woonvormen zitting. De Stichting wordt door de gemeente betaald. Het ligt in de bedoeling volgens het bestemmingsplan Ho- N'JNrv-iord de huur van ten minste 409ó van de nog te bouwen wonin gen niet boven de 305,- per maand te laten uitkomen. Hierbij wordtoverigens wel uitgegaan van het prijsindexcijfer zoals dat per eind 1972 gold. Dit betekent dat dit bedrag nu al aanzienlijk hoger ligt. Zoals bekend is de Stichting Nieuwe Woonvormen in juni 1975 van start gegaan. Via advertenties werd de bevolking geïnformeerd over een te houden hearing. In oktober zijn wederom advertenties geplaatst voor een inspraakbijeenkomst, waaraan iedereen mee kon doen. In december werd de inspraakkeet neergezet en werd Cebeon aange trokken om de ideeën van de be volking en organisaties te inventa riseren. Het bedrag dat voor deze eerste fase is uitgetrokken be draagt 75.000,-, Dit geld is nu op, zodat voor het verdere werk van de Stichting een nieuw bedrag ter beschikking moet komen. De inspraakkeet is vanaf volgende week donderdag officieel open. Het is de bedoeling dat in dit Praathuis van de Stichting Nieuwe Woonvormen iedereen terecht kan die vragen heeft over de bouw in het centrumgebied Holy-Noord. De keet staat ten noorden van het winkelcentrum De Loper. Elke donderdag van 's morgens half tien tot 's avonds half tien en vrijdags van 's morgens half tien tot 's middags half een staat de deur open. Het telefoonnummer is 742963. ADVERTENTIE: voor betrouwbare occasion* v. De ventersfraat 17 Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend Bart van Gent op een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Het vertrouwde beeld van Van Gent voor de plattegrond van Schiedam zal verdwij nen. Schiedam Het stede bouwkundig bureau Bart van Gent stopt ermee. Directeur Van Gent heeft in een brief aan het Schiedamse college van B en W ontheffing van zijn opdrachten gevraagd. Het bureau heeft acht jaar tang de dienst stadsontwikkeling van de gemeente van advies ge diend bij het uitwerken van plannen. De samenwerking zal per 1 april worden beëindigd. Op deze datum treedt Bart van Gent als hoofd van de stede- bouwkundige afdeling in dienst van de gemeente Zoe termeer. Als ambtenaar mag hij dan geen nevenfuncties meer vervullen. Het is mogelijk dat het bureau zónder Van Gent doorgaat De medewerkers beraden zich op het ogenblik over de mogelijkheid om de op drachten af te werken en een stedebouwkundig ad viesbureau onder andere naam op te richten. Bart van Gent, die het college maandag officieel in kennis stelde van zijn stap, is al sinds het begin van de jaren zestig betrokken bij de stadsontwikkeling in Schie dam. Hij was eerst architect bij Rein Fleddems en richtte m 1968 zijn eigen bureau op. Van Gent' „Ook In Zoeter meer ben ik sinds het begin betrokken geweest bij de stadsontwikkeling. Ik woon bovendien in die stad. Als hoofd stedebouw heb je nu eenmaal bepaalde voorde len. Je kan je op het vak concentreren. Jammer? Ach je moet nu eenmaal op een bepaald moment kiezen". Als hij over anderhalve maand aftreedt als directeur zal het bureau misschien nog verbonden blijven met Schiedam. Zijn naaste me dewerkers peinzen nog over hun mogelijkheden. Als het contact echter wordt verbro ken heeft dat volgens Bart van Gent geen noemens waardige gevolgen voor de gemeente. „De eigen dienst stedebouw wordt steeds gro ter. Er zal heus geen verwar ring ontstaan". Ook wethouder Chris Zijde veld van ruimtelijke orde ning ziet bet vertrek van Van Gent niet als onoverko melijk. „Het geeft nauwe lijks consequenties", aldus Zijdeveld, die zegt dat er vele bureaus in de markt liggen. „Er is genoeg capaci teit". Het is bovendien niet onmoge lijk dat de gemeente het con tact met het stedebouwkun dig bureau zónder Bart van Gent voortzet, verklaarde Chris Zijdeveld gistermid dag. Het college van B en W zal zich nog verder beraden over de ontstane situatie. male grens van 80.000 inwoners zijn. Het Technisch Team is daarbij uitgegaan van de beslis singen die het college van B en W al heeft genomen. Vlaardingen De groei van de bevolking tot 1986 zal worden bepaald door het volhoawen van de wijk Holy en de bouw van zoveel moge- lijk woningen in de bin- BROEKPOLDER 18 Vlaarain- niet gaan denken aan verdere gen Over tien jaar met stadsuitbreiding voordat de be- meer dan 80.000 inwo- staande plannen zijn verwezen- ners zal tellen.. Op dit Üjkt'en voordat in het bestaan- ogenblik telt Vlaardin- de stadsJjchaam aanpassingen1 gen ongeveer 18.900 in- gebS?"8™ sland--2I]n woners. Als er ooit in de Broekpolder zou Dit is een van de vele stellingen m°rten worden gebouwd, dan uit de Doelstellingennota die een zogenaamd Technisch Team van de gemeente Vlaar dingen heeft opgesteld. Deze nota is onlangs verschenen evenals een gelijksoortig boek werk van de werkgroepen die in de verschillende wijken met de burgers over de toekomst van Vlaardingen hebben ge praat Het is de bedoeling dat het tech nisch team en de werkgroepen over eikaars werkstukken gaan praten. Daarna zal getracht worden een gecombineerde doelstellingennota tot stand te brengen. Dit werkstuk zal ten slotte op 29 april aan de Vlaar- dingse gemeenteraad worden voorgelegd. Een groot discussiepunt tussen Technisch Team en Werkgroe pen zal ongetwijfeld de mini- De Broekpolder: ais er hier ooit gebouwd gaat worden, zo meent het Technisch Team van de gemeente Vlaardingen, dan zal dat pas na 1986 mogen gebeuren. Verder meent het Technisch Team dat er in de komende jaren gestreefd zal moeten wor den naar een bescheiden groei van de plaatselijke werkgele genheid, maar dat hierbij de aandacht niet zozeer moet zijn gericht op de industrie als wel op de zogenaamde dienst ensector. Onder het hoofdstuk verkeer staat verder dat het autoge bruik dient te worden afgeremd en dat het verplaatsen te voet per (brom)fiets en het openbaar vervoer zal moeten worden ge stimuleerd. Verder wil men gro te concentraties van geparkeer de auto's tegengaan. zal dat volgens het college pas na 1986 moeten gebeuren. Inte ressant is ook dat de ambtena ren van het Technisch Team menen dat de afstand tussen de - woning van een recreant en zijn ^vergelijkingen 1 niet groter mag dceLtóUingennota s zal voor de 6 - werkgroepen plaatsvinden op 16, 17 en 18 februari en voor de leden van het Technisch Team op 23, 25 en 26 februari. Voor een aantal punten is het mogelijk dat er in de gezamen lijke siotnota geen - overeen stemming kan worden gevon den- In dat geval worden beide meningen afgedrukt en zal de gemeenteraad moeten beslis sen. zijn dan 3,2 kilometer. Deze ge bieden zouden moeten worden betrokken bij het gebied waar in men woont en de samenstel lers gaan zelfs zover dat als een compensatie voor de aanwezig- _hehi yan.de.zware industrie in dé buurt bijvoorbeeld extra groenvoorzieningen moeten worden aangebracht langs de Vlaardingse Vaart 'en in de Broekpolder. t*&é& Schiedam Bob Wark (34), ge meenteambtenaar in Schiedam, is het nieuwe fractielid van de PvdA/PPR in de Rijnmon draad. Maandag wordt hij beë digd. Wark volgt Rotterdammer Lex Latour op. Hij is één van de drie PPR'ers in deze raad. De anderen zijn de Vlaardinger Cor de Zwart en gecommitteerde Henk Ties- ma uit Brielle. Latour was be last met economische zaken, volksgezondheid en milieu, on derwijs en ruimtelijke orde ning. Of Wark zich in de Rijnmondraad ook gaat bezighouden met die problematiek, waarmee hij ook als gemeenteambtenaar even eens te maken krijgt, zei hij: „Liever niet. Ik wil dat een beetje gescheiden houden, het mag elkaar niet bijten. Alhoe wel ik eigenlijk een enigszins onduidelijke taak heb in het Stadskantoor. Op de afdeling algemene zaken krijg ik te ma ken met allerhande proble men." Als gemeenteambtenaar hield hij zich voornamelijk bezig met welzijnswerk. Wat Rijnmond betreft gaat zijn voorkeur uit naar taken op het gebied van voorlichting en inspraak. De Zwart neemt van Latour volks- gezondheid en milieu over. De j commissie onderwijs laat de PPR, voor wat haar zetel in die j commissie betreft, aan de PvdA j over. Per slot van rekening hebben we j een gemeenschappelijke fractie in de Rijnmondraad en we kun- j nen het fysiek niet opbrengen L om in alle commissies plaats te jl nemen," aldus Wark. Schiedam Uit het water van de Buitenhaven in Schiedam is g^teiTniddag het lijk van een nog onbekende man opgedregd. tiet stoffelijk overschot dat werd opgemerkt door een ambtenaar van de gemeentelijke havendienst verkeerde al in staat van ontbinding. Vermoedelijk heeft het reeds drie vier weken in het water gelegen. Naar de doodsoorzaak wordt een onderzoek ingesteld. De politie en de GG en GD die het lijk hebben geborgen vermoeden dat ce man om het leven is gekomen door verdrin king. Volgens een woordvoerder van de politie is er nog geen reden om aan een misdaad te denken HAVENSTRAAT 45 TEL 01740-25100 NAALDWIJK presenteert in de „spektakel"-reeks op VRIJDAG 20 FEBRUARI 1976 BINGO/SOUL Voor de liefhebbers o.a, met medewerking van da soulzanger Aanvang; 20.00 uur Zaal open 19.30 u. VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 KARNAVAL met feestneuzen, toeters, desnoods boerenkiel en pet maar zéker m.m.v. de groep (Ven dat gras én die kont/es, ia VRIJDAa 5 MAART 1976 verlening ,an ge (Hm ..Error me gragon" me! o.a Bruce Lee even noteren, deze data, en reserveren voor Naaldwiiks Vlaardingen De overval op de Rotterdamse taxichauffeur George Frensdorff (39) is opge lost. De politie heeft twee Vlaardingers, de 24-jarjge MB. en de 20-jarige H.M. van de m. gearresteerd. Het duo kon worden aange houden dankzij het uitstekende signalement dat het slachtoffer had verstrekt Het twee tal is al meer in aanraking met politie en justitie geweest In de nacht van donderdag op vrijdag vorige week werd taxichauffeur Frensdorff over- vallen en beroofd. Hij had twee passagiers opgepikt uit een Rotterdamse bar en in Vlaardingen bedreigden zij hem met een roes en een vuurwapen. Nadat zij de taxichauf. feur onder bedreiging enkele blokjes hadden laten rijden, nam het tweetal met enkele honderden guldens de benen. Frensdorff meldde direct daarop het voorval per mobilofoon aan de taxi-centrale waarna ongeveer 40 chauffeurs in hun auto's met grote snelheid naar Vlaardingen reden om hun collega te helpen. Een van hen raakte op de Rotterdamsedijk in Schiedam betrok ken bij een aanrijding waarbij zes auto's zwaar werden beschadigd. Een andere auto mobilist moest in bescherming worden geno men door de politie toen enkele iaxichauf- feurs hun woede op deze man wilden koelen. Ook in Rotterdam reed een met grote snelheid rijdende taxi tegen enkele geparkeerde au- Vlaardingen De heren F. van der Ing en Th. Cuijpers willen dat bouwvergunningen selectie ver worden uitgegeven. Het gaat hen met name om de Oost- wijk en in het bijzonder om de Eendrachtstraat Zij vinden dat het karakter van de buurt wordt aangetast door allerlei kapelletjes en uitbouwen die op en boven de grond verrijzen. Wethouder Bas Goudriaan heeft zich al over de foto's gebogen die beide heren hebben laten maken om aan te geven wat zij bedoelen. Het soepele beleid ten aanzien van de afgifte van deze vergunningen wordt binnenkort onder de loep genomen. Het is overigens een moeilijke zaak om een grens te trekken tussen wel of niet verantwoord, omdat zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de individuele wensen. Mochten er evenwel iets strengere normen worden vastgelegd, dan zullen die waar schijnlijk voor heel Vlaardin gen gaan gelden. - De Vlaardingse Eendrachtstraat: bijna iedereen heeft 'n dak met een kapelletje. Het karakter van de buurt wordt hierdoor aangetast, zo menen enkele bewoners. De commissie voor Stadsontwik- zich binnenkort over dit punt keling en volkshuisvesting zal beraden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1