VÊKË Clara Visbeen weg als wethouder Weer stukje Deltadi; klaar- - Bezorgdheid over woning, aanbod Oost Vlaardiiigen krijgt inspraak rampenplan Per 1 april om gezondheidsredenen Zwaargewond na botsing at School jongens bleken dieven Bewoners vereniging wil informatie avond Oud-gemeente. secretaris begraven VERRASSEND Lijk geïdentificeerd Transportbedrijf in moeilijkheden Nachtelijke inbraken Vrijdag 20 februari 1976 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25516—«PAGINA'S Brocrsvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 klachtcrldienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Burgemeester Kieboom zal worden opge nomen in de bestuurlijke begeleidingscommissie die zich bezig houdt met het regionaal rampenplan Rijn-' mond. De ambtelijke werk groep die advies uitbrengt aan het regionale coördina tiecentrum rampenbestrij ding Rijnmond, heeft de machtiging gekregen zich uit te breiden. Deze werk groep bestaat nu uit vier Rotterdamse- en vier Rijn mondfunctionarissen en een vertegenwoordiger van Ge deputeerde Staten. Als'eni ge vertegenwoordiger van de overige Rijnmondge meenten is het hoofd van de afdeling kabinet en juridi sche zaken in Maassluis in het team opgenomen. Deze beslissingen zijn giste ren genomen tijdens een vergadering van de bestuur lijke begeleidingscommis sie, waarbij burgemeester Kieboom eveneens was uit genodigd. Dit naar aanlei ding van een aantal boze brieven die het Vlaarflmgse college van B en W aan bet Kijnmondbestuor zond. VI aar dingen is er namelijk van overtuigd een belanrij- ke inbreng te kunnen heb ben bij het samenstellen van een algemeen rampen plan. In eerste instantie kwam VIaardingen niet aan de organisatie te pas. De ter beschikking gestelde kennis werd genegeerd. Daar komt nu verandering in. Verder is tijdens de vergade ring het eerste interim-rap port van de ambtelijke werkgroep aan de orde ge weest. De belangrijkste vi sies van de werkgroep zijn: 0 Er is behoefte aan een re gionaal rampenplan P Er moet een regionaal meetplan komen P er moeten regio-analyses worden opgesteld. Alle Rijnmondcolleges zullen binnenkort uitspraak doen over de gezichtspunten die via de ambtelijke werk groep naar voren zijn geko- In de Maassluise haven werden gistermiddag de deuren van de nieuwe sluis even symbolisch dicht en weer open Schiedam Het eerste wat de Bewonersvereniging Schiedam Centrum gaat doen is aan de gemeente vragen om een infor-! matie-avond voor de binnen-; stadbewoners. De werkgroep j Schiedam Clara Vis- Maassluis Eén van de kostbaarste bolwerken van de in aanleg zijnde Deltadijk, die loopt yan Schiedam tot Hoek van Holland, is gistermiddag officieel overgedragen aan het Hoogheemraad schap van Delfland. Met een symbolische druk op de knop werden de deuren van de nieuwe sluis in de Maassluise haven even dichtgedaan. De sluis is dezer dagen gereedge komen. Dat wil niet zeggen, dat de sluisdeuren nooit dicht kon den. Om die te bedienen werd zolang een noodaggregator ge bruikt De bouw van. de nieuwe sluis heeft twee jaar geduurd en is tot nu toe één van de lastigste klussen geweest bij de aanleg van de Deltadijk. Die dijk moet volgens de plannen van Delfland in 1983 klaar ajn. Aannemersbedrijven zijn nog aan -het werk bij de fabriek 'Windmill in Vlaardingen, op het terrein achter het bedrijf Cindu Kramer in Maassluis (hier moe ten honderd kleine huizen wij ken voor de dijk), en halverwe ge Maassluis en Hoek van Hol land, waar de Deltadijk de spoorlijn Rotterdam/Hoek van Holland kruist. die de officiële oprichting voor bereidt wil dit verzoek kracht bij zetten door een handteke ningenlijst van wjkbewoners. Vandaag en gisteravond zijn hiervoor ongeveer vijfhonderd pamfletten verspreid. Het verspreidingsgebied ligt in en rond de „halve maan" die wordt begrensd door de Lange Haven, Broersvest en Lange Kerkstraat. Dit was tot nu toe de enige wijk van Schiedam die nog geen bewonersvereniging kende, zoals wij reeds op don derdag 15 januari meldden. „Nu kunnen de bewoners tenmin ste ergens terecht", zo vertelde gistermiddag de 25-jarige op richter Hans van Kleef die in één van de achtenveertig nieu we binnenstadswoningen woont, „gezamenlijk kunnen we aan de gemeente vragen hoe het staat met renovatie, speel- gelegenheid, - verkeerssituatie, parkeergelegenheid, herbestra ting, groenvoorzieningen en de overlast van de industrie. In de Boterstraat bijvoorbeeld heb ben de mensen veel last van de melkwagens die reeds 's-mor- gens om vijf uur worden uitge laden. Verder zullen er onget wijfeld nog belangrijke zaken aan het licht komen wanneer we in de loop van de volgende week de ingevulde pamfletten weer ophalen". Belangstellenden kunnen voor de bewonersvereniging Schiedam- Centrum terecht bij Hans van Kleef, Gedempte Baansloot 32, telefoon 261084. Vlaardingen - Is het college op de hoogte van het feit, dat er in de Oostwijk de laatste tijd on gewoon veel woningen te koop worden aangeboden? Dit is de eerste van vijf vragen die de Vlaardïngse raadsleden Willem Kwakkelstein (PPR) en Jan van Ginneken (PvdA) aan het colle ge hebben gesteld. Zij zijn bang i dat de mensen in de Oostwijk of de kopers van woningen in1 de Oostwijk niet op de hoogte zijn van het risico dat zij bij een koop lopen. De kopers zou den volgens de raadsleden met gewezen worden op het feit dat een aantal woningen in de naaste toekomst zal worden ge sloopt. De beide raadsleden willen dat het college de bevolking van .Vlaardingen en in het bijzonder die van de Oostwijk op de hoogte stelt en waarsehuwt voor het kopen van een woning. Zij willen dat de waarschuwing dan in de vorm van een kran tenpublicatie zal worden gege ven. In de Oostwijk zou een huis-aamhuis bericht moeten worden gegeven. Tenslotte zouden de beide raad sleden graag zien dat de waar schuwing ook in het Turks en Marokkaans zal verschijnen. Kaar hun mening hebben ook de buitenlandse werknemers bij deze zaak betrekking. De woningen zouden volgens de beide raadsleden zo goedkoop worden aangeboden, omdat steeds duidelijker wordt dat de Oostwijk uitsluitend een woon wijk wordt De aanbieders zijn makelaren en verhuurders. De woningen worden meestal aan de huurders aangeboden. Vlaardingen - De oud-gemeente secretaris van Vlaardingen, de heer C. van der Linden, is giste ren in alle stilte begraven. De heer Van der Linden is verle den week zaterdag overleden. Van der Linden trad op 1 septem ber 1917 in dienst van de ge meente Vlaardingen. Op 23 au gustus 1S46 werd hij benoemd tot gemeentesecretaris. Hij heeft deze functie tot zijn pen sionering op 1 mei 1961 ver vuld. De heer Van der Linden was officier in de Orde van Oranje- Nassau. Hij was tevens drager van de gouden penning van de gemeente Vlaardingen. Het was zijn wens om geen aandacht te besteden aan de ter aarde be stelling. been-Stroman (38) neemt per 1 april ontslag als wethouder in de ge meenteraad van Schie dam. Gisteren heeft zij de leden van de raad schriftelijk op de hoogte gesteld van haar voorne men, De PvdA-wethou- der is al enkele maan den met ziekteverlof. In de brief zegt zij dat zij dit besluit in overleg met de behandelende artsen heeft genomen. Clara Visbeen zal wel lid van de raad blijven, voor de Partij van de Arbeid. Dat betekent dat één van de PvdA-raadsleden in haar plaats wethouder zal wor den. De enige vrouwelijke wet houder heeft de portefeuilles van sport; cultuur, recreatie en onderwijs. De belangrijkste kandidaten lij ken vooralsnog Geert van der Linden (26) die al eerder op de nominatie stond voor het wet houderschap, en de pas in de raad gekomen Herman Post hoorn (31). Van der Linden, medewerker van de Rijkspla nologische dienst, heeft echter geen speciale belangstelling voor sport, cultmir enz. Post hoorn daarentegen zit wel in de betreffende adviescommis sies. Hij is nu ambtenaar bij de PTT in Rotterdam. 0 Het al goeddeels gesloopte stoomschip, de Stardust, op het 's-Gra venzandse strand is gisteravond na een felle brand geheel uitgebrand. Rond kwart over zes kreeg de 's-Gravcnzandsc vrij willige brandweer de melding groot alarm. Het sloopschip brandde toen echter al zo fel, dat er voor brandweer en politie niets anders overbleef dan het vuur te laten uitwoeden en de inmiddels toegestroomde toeschouwers op een veilige afstand te houden. Er waren geen mensen aan boord. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. De opvolging zal zondagavond 7 maart na een speciale fractie vergadering van de PvdA wor- den bekend gemaakt. De partij heeft intussen een commissie in het leven geroepen die de kan didaten gaat bekijken. De leden zijn Lou van der Stel, Willem Waqué en Hans van der Vlist (het dagelijks bstuur) en de twee raadsleden Ruurd van der Veer en Jaap Looy, die hiermee aantonen dat zij in ieder geval niet de wethoudersfunctie am biëren. Volgens fractieleider Joop de Jong mikt men op de gemeente raadsvergadering van eind maart met het benoemen van de opvolg(st)er. Het is niet uit gesloten dat de wethouders, die nu in het college zitten van portefeuille wisselen. „Maar we gaan er niet vanuit", zo ver-1 klaarde hij gisteravond. „In ie der geval blijft het een interne kwestie. Het wordt in principe dus een PvdA'er", aldus De Jong. Clara Visbeen werd in augustus 3974 verrassend gekozen tot wethouder. Tot medio decem ber heeft aj haar taak vervuld veelal tot ongenoegen van de oppositie, die haar werk fel bekritiseerde. Zij vindt zich n« niet langer lichamelijk in staat om de functie te blijven bekle den. Zij is hiermee de tweede wethou der die het programcollege voortijdig verlaat Vorig jaar september nam Cor Bolmers ontslag, omdat hij het niet kon vinden met zijn achterban. Schiedam Het lijk dat woens dagmiddag uit het water van de Buitenhaven is gehaald is door de politie gistermiddag! geïdentificeerd als de 46-jarige Schiedammer C. TrieL De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats had, werkte bij de plantsoenendienst. Er zal geen sectie worden verricht. De politie denkt niet aan een mis drijf. De binnenvaart op de Sehie is gistermiddag enkele uren ge stremd geweest De deuren van de sluis tegen over De Koren beurs in de Lan ge Haven in Schiedam wa ren een tijd lang geblokkeerd door een aanva ring. Een sleep boot was door nog onbekende oorzaak tegen de drempel van de sluis geva ren, waardoor de deuren niet -'meer. goed func tioneerden. De losgeraakte drempel blok keerde onder water de deu ren. Met behulp van een takel wagen en enkele duikers is de houten balk naar boven ge haald. Volgens de gemeentelij ke havendienst zal de drempel spoedig weer kunnen worden aangebracht Het scheep vaartverkeer zal er intussen wei nig of geen hin der van onder vinden. Vlaardingen Drie jon gens van 15 en 16 jaar blijken een hele serie in- braken op hun geweten te hebben. Dit bracht de Vlaardïngse politie aan het licht toen zij maan dag vier jongens mee naar het bureau nam. De jongens hadden in de Roemer Visserstraat een brommer in brand gesto ken- Drie van de vier jongens hebben sinds vorig jaar juni inbraken gepleegd in woningen, scholen en een kantine. De jeugdige mis dadigers zijn allen af komstig uit Vlaardingen. Het zijn A.LE (15), E. J.T.H.Ü5) enP.vD. (16). De jongens hebben zich tot veertien of vijftien wo ningen toegang verschaft Zij maakten daar zo'n 5000 gulden aan geld buit Aan de woningen werd voor duizend gul den beschadigd. De jon gelui hebben al het geld opgemaakt. Zij maakten van het geld uitstapjes naar Amsterdam en an dere plaatsen. Hun groot ste slag sloegen ze in de cember 1975. Zij stalen toen een bedrag van 2500 gulden uit één woning. De laatste insluiping werd maandag gepleegd. Dat gebeurde vlak voordat rij de brommer in brand sta ken. Zij spijbelden die ochtend van school. Meestal gingen de jongens met rijn tweeën op stap. Soms ook met rijn drieën. De politie heeft het onderzoek nog niet afgerond. Het is niet uit gesloten dat er nog meer insluipingen en inbraken aan het licht komen. Vlaardingen De 48-jarige Hongaar A. K. is gister avond ernstig aan het hoofd gewond geraakt bij een on geluk op de Prinses Juliana- brug. De man zat als passagier in de auto van rijn 40-jarige land genoot G. N. J. Deze nam een bocht naar links, ver moedelijk met te grote snel heid, waarna hij de macht over het stuur verloor en tegen een peiler van de brug knalde. Zelf liep de bestuur der een gebroken arm op. Beiden zijn in het Holy Zie kenhuis opgenomen. Schiedam Voor het transportbedrijf Van Pelt aan de Nieuw Mathenesserstraat in Schiedam is vandaag surseance van betaling aangevraagd. De rechtbank in Rotterdam zal hier waarschijnlijk' volgende week dinsdag een uitspraak over doen. Het bedrijf met tien werknemers zou vele tienduizenden guldens schuld hebben. De bedrijfsvereniging voor vervoer heeft vorig jaar augustus al een dwangbevel gestuurd van 46.000 gulden voor achterstallige premiebetaling. ,£r is nog hoop. Wij gaan proberen om het bednjf toch vont te zetten", aldus een woordvoerder van de NV. Over de manier waarop dit wordt aangepakt wilde men nog niets loslaten. Direkteui W. van Pelt ontkende gistermorgen nog dat er schulden zouden zijn. Schiedam In de nacht van woensdag op donderdag rijn in Schiedam drie inbraken ge pleegd, Uit een viswinkel aan de Mgr. Nolenslaan werd 650 gulden gestolen. Een.klapraam werd vernield. Uit een bedrijf spand aan de 's-Gravelandse- weg werd 130 gulden uit een geldkist meegenomen. Hier werd de deur geforceerd. De lagere school De Notekraker kreeg ook ongewenst bezoek, maar er wordt niets vermist Een ruit werd ingedrukt. De kraak die op 27 december werd gepleegd aan de Francois Haverschmi dtstra at bij de we- "duwe E. is opgelost. De Haagse politie heeft drie van haar stad-- genoten aangehouden dp ver denking van enkele inbraken aldaar. Zij bekenden tevens de Schiedamse kraak, waar rij ge luidsapparatuur buit maakten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1