Jaaj1 Tj mri ne houdt de vlag mm mmm msmsim Geen bijbaantjes voor Guns Smeets Stanley en Knowles geprolongeerd Een schip zonder vlag is als een schip zonder stuurman Bewoners vereniging Carillon- concert Van der Zwart Carnaval St. Joris [kerkdiensten Dirigent wordt 1 ambtenaar VRIJDAG 20 FEBRUARI 1976 5. Uw lieüing Schiedam Na de ingezonden stukken van de heer Prins en De Kievith, waarin werd ge steld dat de Bewonersvereni ging Schiedam-West louter uit hobbyisten zou bestaan, wil ik u meedelen dat ik het daar vqlledig mee eens ben. Hun hobby is voor een groot deel hun vrije tijd besteden aan het tot stand brengen van verbete ringen'-in de wijk, ook helpen zij individuele bewoners bij hun problemen met huiseigena ren en renovatieplannen van de gemeente. Laat het daar dan bij blijven. Moeten zij zich nu zo hoognodig bemoeien met de aanleg van verschillende straten? Zij schrijven dat de bewoners dat willen, maar nu komt de aap uit de mouw. AI diegenen die in de Bewonersvereniging Schiedam-West zitten, wonen echter niet zelf in de Sint Lidui- nastraat. Zij gaan nu voorschrijven hoe een straat moet worden aange legd Wordt het nu geen hoog tijd dat men eens lak krijgt aan alle werkgroepen en bewoners- verenigingen en de straat zo Iaat zoals hij nu is. Laat dege nen die straatverbetering willen het in hun eigen straat doen. Zijn wij nu wel gelukkig met de i Mariastraat en de Prins Mauritsstraat en nog vele ande re straten die zijn aangepakt? Het is niet anders dan ruzie en wat al meer zij. Was het niet beter dat het geld, dat daar aan verspild wordt aantekeningen, besprekingen en uitvoering van werken, ten goede komt aan de mensen die in de wijk. wonen? Dat is nou iets voor de bewonersvereni-1 ging om uit te zoeken hoe dat geld besteed kan worden. Men spreekt over leefbaarheid en verkeersveiligheid, maar niet over verdraagzaamheid en mensen onnodig in het harnas jagen. Laat men nu eerst de straten een beetje begaanbaar maken, waar deze mensen al acht of negen maanden op zit ten te wachten. Dit alles in het belang van onze wijk. A. P. v,d. Berg. Schiedam Jaap Thurmer: Vlaggen- kenner bij uitstek. gen zingt hij met zo'n 100 men sen samen in de kerk. Daarbij ajn zeker wel 2G0G zieken en bejaarden via de kerktelefoon met hen verbonden. De zieken en bejaarden zingen via de ver binding met de mensen in de kerk mee. Al te veel vertelt Thurmer niet over dit stukje van zijn leven. Hij houdt van vlaggen, niet van vlagvertoon. elkaar te brengen. Vanaf 1961 toen er sprake was dat de kerk zou worden afgebroken om er een parkeerplaats van te ma ken, heeft hij zich hiervoor in gezet. Zeker wel zo'n duizend lezingen heeft hij gehouden, waarbij hij het geld voor de restauratie inzamelde. Hij is nog steeds actief bij de kerk betrokken. Iedere zaterdagmor- door Teddy van Rijn tien miljoen Jaap Thurmer heeft het druk. Hij is voortdurend op pad in bin nen- en buitenland. Zijn 50 per soneelsleden zijn de hele dag in touw om aan de vraag te kun nen voldoen. Ruim één miljoen vlaggen, zowel grote als kleine gaan bij hem jaarlijks de deur uit Vaak gaat het om orders waarbij van bestaande exem plaren kopieën moeten worden gemaakt Maar het gebeurt ook dat hij een spoedorder krijgt, omdat een revolutie een nieuwe vlag nodig maakt. Niet zelden moet hij dan tevens een nieuwe standaard vervaardigen voor het nieuwe staatshoofd. Over het algemeen heeft men dan er-echter geen brood in de touwslagerij en hij is bij een rederij terechtgekomen. Bij Ho- gendijk bracht hij het tot ad junct-directeur. Al die kennis van vezels en sche pen kwam hem geweldig van pas toen hij op zijn veertigste jaar met het ontwerpen en ma ken van vlaggen begon. Boven dien schreef hij alle regeringen een brief en stuurde daarbij een tafelvlaggetje van hun land. 'Ik vroeg ze of de kleuren juist waren, wat de betekenis is van hun vlag, hoe zij wensen dat de Maassluis Jan van der Zwart neemt zaterdag 21 februari het wekelijks carillonconcert weer voor zijn rekening. Tussen drie en vier uw 's middags zullen de tonen weer uit de Grote Kerk van Maassluis dwarrelen. Het programma vermeldt werken van Pleyel, Grieg.sMozart en De Klerk. Jan van der Zwart be gint en eindigt met een improvi satie. Schiedam Het ontmoetingscen trum St. Joris Doele aan het Doeleplein houdt vanavond en morgen weer een jeugdpro gramma. Straks om half zeven een spel voor 9 tot 12-jarigen en om 20.30 uur een film. Morgen vanaf 11.30 uur kunnen kinderen maskers en hoeden maken voor carnaval. Woens dagmiddag om 14.30 uur is er een fibnmiddag en treedt het Schiedamse duo Abraham en Eva op. Kosten vijftig cent Vlaardingen Hel duo Pete Stanley ,en Roger Knowles komt weer bij Touriv aan de Hofsingel. Zaterdag avond 21 februari zulten zij in het sociëteitsgebouw van Assurancetou- rix optreden. Verleden jaar waren zi.j ook al bij de folkliefhebbers, Stanley en Knowles bespelen de banjo Vlaggenkaart uit 1700 van alle zeevarende naties ter wereld uit die tijd. Vlaardinger Grote kerk. zondag IC uur ds.Nauta, en 17 uur ds. J, Wteman. Nieuwe kerk. zondag 10 uur dhr. A. v. Zetten. Bethelkerk, zondag 10 uur ds. J. Wieman en 19 uur ds. A. P. Nauta. Wijkgemeente Immanuëi Aula Groen van Prmste rerlyceum, zondag 10 uur ds, J. J. van ThieL Rehobothkerk, zondag 10 uur ds. J. Visbeek van Delft Open deur dienst nun.v. jeugdkoor Rejoi ce uit Delft met Combo en 17 uur Gecomb. dienst -«anger ds. Braa- tn/ds. van Thie. m.v. Bejaarden koor Internos. Ichthuskerk, zondag 10 uur ds. W. W. Verhoef en 19 uur ds. W. W. Verhoef. Holy centrum, zondag 9 uur ds. W. C. van Dam H., Avondmaal en 19 uur ds. J, W. Gijs- beitsen van Gouda-o.b, Zonnehuis, gindag 10 uur ds. y. J. Tiemersma. Holyziekenhuis, zondag 9 uur ds. B- de Romph. Rusthuis Vaartland dins dag 10 uur ds, W. W. Verhoef. Grote kerk, zaterdag 11 uur Kom zing met woensdag 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed Ichthuskerk. donder dag 19.30 uur Avondgebed Gerefor meerde Kerk Oosterkerk, 2ondag 10 uur ds. B. Baak en 17 uur ds. Joh Lever. Emmauskerk, zondag 10 uur ds, D. Braam en 17 uur ds. B. Baak themadienst perscampagne. Kerk centrum Holy, zondag 10-30 uur ds. Joh. Lever Avondmaal en 17 uur drs. H. Th. van Reenen, voortz. H. Avondmaal. Pmelkerk zondag 930 uur dhr. J. v. Lambalgen. Rehoboth kerk zondag 17 uur ds. D. Braam en ds. J. J. v. Thiel Herv./Ger.dienst. Maranathakerk, zondag 10 uur drs. H. Th van Reenen en 17 uur dhr. J, v. Lambalgen. Ichthuskerk zondag 19 uur Alternatieve dienst. Holyzie- kenhuis, zondag 9 uur ds. B. de Romph. Het Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. Remon strantse Gemeente, zondag 10.30 ds. H. Wethman, Rotterdam. Gerei Ge meente Ptuelkerk. zondag 11 en 18 30 uur ds. D. Rietdijk en woensdag 19.45 uur ds. D. Rietdijk Bijbellezing zondag 18 30 H. Avondmaal. Liger des Heils, zaterdag 19 uur straatzang v.d. Werfstraat/BS. v, Treslongstraat en zondag 10 uur Heiligingssamen- komst, 1830 uur Openluchtsamen komst en 10.30 uur Getuigenissamen- komst o-lv. Majoor G. Haneveld en Kap'teme H. J. Kolijn m zsekkorps en zangkoor Set Gebouw Irene Herv./geref. dienst zondag 22 februari 10 uur ds. H. v.d. Post, Bergambacht en Grote Kerk Hervjge tst zondag 17 u Bergambacht, ndag 10.30 uur ds. Ned. ds. A. dienst Post, Prot. bond, zondag D. Klaassen, Breda. Ned. Herv. kerk: van. 10 7 uur ds H. J. J. Keyzer. rk: vm, 10 uur drs. H. Th. unen van Vlaardingen; n.m. asms van Monster. Maasland Het as. weekend wordt de artsendienst vanaf zaterdagmid dag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door P, Noordam, Molenweg t, tel. 12035, De weekenddienst der wijkverpleeg kundigen wordt waargenomen door zr. J. C. van der Krnrt, tel. 12713. Vlaardingen De weekenddienst der verloskundigen wordt waargenomen door mevr. Nijman en mej, Mostert Siii»iiinn!!NimmHiiiiniii»i»iiiinii»iii!ui«uiiiui»iii' Maassluis Morgenavond zullen de liefhebbers van het zogenaamde klas- siek-religieuze repertoir, door De Verenigde Zan gers vertaald als het zin gen van Missen, Canta tes er. Oratoria, voor het, laatst Guus Smeets aan het werk kunnen zien. In de Immanuelkerk zal hij met zijn koor en de organist Koos Bons een concert geven met werken van Bach, Handel, Mo zart en Scarlatti, terwij] Smeets door Gerard v.d. Keuvel zelf ook als tenorsolist zal op treden. Morgenavond, om 20 uur, zal het doek over deze dirigent gaan vallen waar het zijn aktiviteiten voor de zeventig leden (mannen zijn zeer welkom) van zijn ge mengde kor betreft Daarna zal hel open gaan voor Addy de Jong, cantor/organist uit Rot- terdam/Schiebroek. De nu 48-jarige Smeets is be noemd tot landelijk Rijksin specteur voor het muziekonder wijs in Nederland. Aangezien het niet gebruikelijk is dat er aan zo'n functie bijbaantjes zit ten heeft Smeets moeten bedan ken. De invloed van deze dirigent op het koor is enorm geweest. Was het destijds opgericht als opera- en operetlekoor, in 1955 heeft hij het gehele repertoire gewij zigd en heeft hij het koor ge richt op de kerkmuziek, zij het in zeer uitgebreide zin. Of zijn opvolger deze trend zal voortzetten is nog niet geheel zeker, doch de liefde van Addy de Jong voor het oratorium kennende, zullen de structuren wel gehandhaafd blijven. Hier over vergadert het koor echter aanstaande dinsdag. De toegangsprijs tot het concert bedraagt ƒ2,50 en mochten er vooral mannen zijn wier be langstelling voor de muziek en het gemengde van zo'n zangver eniging gewekt is, zij vervoegen zich bij het secretariaat H.W, Floors, Maassluis, Gov. Fïinck- plein 4, tel 18794.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5