Felle aanval op beleid Goudriaan en meer met Kijk springt bij in Midden-Delfland Vormingscesi trrmi nu officieel over uitbouw Sehiedam^noord wer Geen maatregelen tegen niet- betalende woon wagenbewoners :€>sie Taxi-ondernemer móet excuus aanbieden Dief rijdt wagen total loss Fietser valt hersenschudding Nog deze zomer recreatieve voorzieningen Rotterdamse taxichauffeurs uitgescholden voor gangsters ■101ste jaargang no. 25517- 8 PAGINA'S Maandag 23 februari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendicnst 144144 /"7f toon. Weer een halve minuut M stilte en weer een halve mi- KjJLJL H_sJL£ tL-' nuut de constante toon. De sirene wordt net zoals alle andere sirenes in het vervolg elke eerste maandag van de durende een halve minuut maand geprobeerd. De sire- een constante toon klinken, ne maakt deel uit van het Daarna is het een halve mi- landelijk net van sirenes, nuut stil. Vervolgens brengt Deze worden allemaal de desirene een halve minuut eerste maandag van elke lang -de zogenaamde jank- maand getest. Vlaardingen De bewoners van de flat 21 tot én met 30 aan de Louise de Coligny- straat zullen maandag 1 maart wel even schrikken. Op die dag zal namelijk voor het eerst de sirene wor den getest die op die fiat staat. Dat gebeurt precies- om 12uur. De sirene zal gedurende anderhalve mi nuut loeien. Eerst zal er ge- Vlaardïngen In een open brief aan het college van b. en w. van Vlaardingen doet de Vlaardingse afdeling van de Socialistie- se Partij een felle aanval op het beleid van wethouder Bas Goudriaan. In de brief worden de ideeën van Goudriaan te bekrompen en te weinig in overeenstemming met die van de bewoners genoemd. De SP zegt zelfs niet vier jaar te willen wachten om te 2ien hoe hij. Goudriaan, het doet De bekrompenheid van Goud riaan zou voornamelijk de in spraak gelden. In de brief wordt zelfs van „griezelig be krompen" gesproken. Volgens de SP is de wethouder wel voor inspraak „als hij maar vaststelt wat wei en wat niet kan". In verkeerde aarde viel ook de wethoudersuxtspraak over de Vlaardingse structuur. De wet houder zou gezegd hebben, dat de structuur al zevenhonderd jaar vastligt en wie wij zijn om te zeggen, we gaan het anders doen. De SF noemt dit een waarlijk progressieve uit spraak. De SP verwijt de wethouder ook dat de BHW op „listige wijze is uitgesloten van de besprekin gen over de' huurverhoging". De SP noemt dit „een fraai staaltje van „Progressieve in spraak"." In het slot van haar brief stelt de Wethouder Bas Goudriaan: felle aanval. SP de wethouder voor wat meer naar de ideeën en ervarin gen van de gewone mensen te luisteren. „Ten slotte" zegt de SP, „weten al die mensen meer dan een handjevol dure archi tecten". De SP laat geen duidelijkheid te wensen over, waar het het steu nen van acties betreft Zij blijft acties, zoals die door onder an dere de BHW worden gevoerd, ondersteunen. Niet zo .vreemd, want de open brief eindigt met dezelfde handtekening als alle open brieven van de BHW. Schiedam De bewoners van het. Schiedamse woonwagen kamp kunnen niet door harde maatregelen gedwongen wor den om staangeld te betalen voor hun plaatsje in het kamp. Wethouder Reinier Scheeres (PvdA) van financiën en econo mie heeft dat duidelijk ge maakt in een vorige week ge houden vergadering van zijn raadscommissie. Hij antwoordde, dat.op een vraag 4 van Rietje Taverne, fractieleid- Mï'r?:"K &IÊÈÊÊÈÊÊÊË ster van het CDA. Die wilde weten of de gemeente iets zal m ondernemen tegen de woonwa g genbewoners, die geen staan- s i geld aan de gemeente betalen. ;N. Vier van de 44 gezinnen betalen web De rest weigert al enkele ll, :\M$m Zr A maanden, uit boosheid omdat ze nu al jaren wachten op ver- CDA-raadSlid mevrouw R, betering van het kamp. Pas als Taverna de gemeente na de zomerva- ...antwoord Op vragen... kanhe een aanvang maakt met 3 de reconstructie, zullen zij weer gaan betalen. Mevrouw Taverne vroeg zich af, of de gemeente het geld, dat nu niet betaald wordt, eigenlijk niet hard nodig heeft. Ook wil de ze weten, of de gemeente er iets aan gaat doen. Wethouder Scheeres, die deze zaak liever overlaat aan zijn collega Eef Collé van sociale zaken en volksgezondheid zei dat de pro cedure om het geld binnen te krijgen niet zal worden stopge zet „Keiharde sancties hebben we echter niet", aldus de wet houder. Overigens hebben B, en W- vorige week eindelijk geantwoord op schriftelijke vragen van de so cialisten Arie van Loenen en Ruurd van der Veer. Uit het antwoord komt naar voren," dat de gemeente inderdaad bereid is om te zijner tijd. te kijken naar een nieuwe plaats voor het woonwagenkamp, dichter bij de Schiedamse bebouwde kom. Wethouder Collé had dat mon- deling al beloofd in een verga-, dering van de commissie voor' sociale zaken/volksgezondheid. bied. worden aangelegd, een Delfts initiatief, dat door de stichting Onderzoek Midden Delfland werd overgenomen. Als de Delftse gemeenteraad zich daar op korte termijn over uitspreekt, zou de bevolking nog deze zomer van die voorzie ningen (wandel-, en fietspaden, rustpunten, picnicplaatsen) kunnen profiteren. De nu be kend geworden rijkspercenta- ges hebben volgens de Delftse wethouder betrekking op die kleinere voorzieningen. Vlaardingen De bewoner van een pand aan de Jacob van Heemskerkstraat kreeg de schrik van. zijn leven. Met een' sigaret liep de bewoner de keu ken in. Er deed zich een ont ploffing voor. Het keukenraam werd vernield en het plafond kwam naar beneden. De oorzak is waarschijnlijk ver vuiling van de gasgeiser ge weest De man zelf kwam er nog goed van af. Alleen zijn hoofdhaar raakte geschroeid. Eind vorige week is in Maassluis het chris telijk vormingscentrum De Maaskant geopend. Een feestelijk gebeuren met toespraken en het hijsen van de vlag. Rotterdam Een groep Rotter- Alle direkteuren van Vlaardingse damse taxichauffeurs is woe- en Schiedamse taxibedrijven dend op de heer J. van Dode- hebben die aktie en het veelvul- waard, eigenaar van een Vlaar- dige gebruik van de alarmknop dings taxibedrijf. In een brief afgekeurd. De heer Van Dode- aan deze taxi-ondernemer eisen waard stelde daarbij onder zij, dat de man binnen twee meer: „Ik vind het taxidom in dagen een advertentie plaatst Rotterdam en Amsterdam en in alle in Rotterdam, Schiedam misschien zelfs in Den Haag, en Vlaardingen verschijnende voor een groot gedeelte gang kranten, Daarin moet de heer sterdom. Bovendien zitten vol- Van Dodewaard zijn excuus gens mij veel van die chauf* aanbieden, omdat hij de Rot- feurs in de drughandel", terdamse taxichauffeurs gang sters heeft genoemd. De Rotterdamse taxichauffeurs De Vlaardingse taxi-ondernemer zijn bijzonder verbolgen over deed deze uitlatingen tegenover die uitspraken. Na overleg met een journalist van deze krant een advocaat hebben zij de naar aanleiding van eer. affaire Vlaardmger de kans gegeven tien dagen geleden. Toen werd openlijk zijn excuus aan te bie* in Vlaardingen een Rotterdam- den. Als dat binnen enkele da- se taxichauffeur overvallen, gen niet gebeurt, zal een kort waarop hij gebruik maakte van geding worden aangespannen, zijn alarmknop. Enkele tiental- Ook de direkteur van de Rot- len Rotterdamse taxi's reden terdamse Taxi Telefoon Cen- met grote snelheid naar hun trale heeft bij zijn Vlaardingse collega. Onderweg gebeurden collega om diens verontschuldi- twee ongelukken. gingen gevraagd. Maassluis Het hoofd van de duidde ook op de toekomstige trum, dat tevens als diensten- afdeling Vormingswerk voor integratie tussen vormingswerk centrum zou moeten fungeren. Jeugdigen van het Ministerie en het zogenaamde beroepsbe- De heer Meijer sprak de hoop van Onderwijs en Wetenschap- geleidend onderwijs. uit, dat de cursisten vooral de pen, de heer A, J. Meijer heeft Hij hoopte dan ook dat het be- nodige geestelijke ruimte zou vrijdagmiddag het vormings- stuur en de vormingswerkers in worden gegeven om zich te ont- centrum De Maaskant in Maas- De Maaskant optimaal gestalte plooien, sluis officieel geopend. De zouden geven, aan het vor- zichtbare openingshandeling mingswerk in deze regio. „Al- Het christelijk vormingscentrum werd uitgevoerd Hoor één van leen op die wijze kan het vor- is in feite al sinds november de cursisten, Mirjam van Balie- mingscentrum als volwaardig vorig jaar in bedrijf. Circa ze- gooyen, zij hees de vlag op het partner aan een samenvoeging ventig cursisten: bezoeken de nieuwe gebouw. deelnemen", zei Meijer. lessen. Het verzuimpercentage In zijn toespraak wees de heer is laag. De cursisten komen uit Meijer op de taak van het vor- Het feit dat het een christelijk de hele regio; ook uit Rotter- mingswerk. „Het vormingswerk vormingscentrum is, werd niet dam. Iets wat J. Sas, voorzitter richt zich op een groep jonge- vergeten door de spreker. Hij' van de Stichting voor Chrisie- ren, die op jonge leeftijd aan achtte een levensbeschou wel ij- lijk Vormingswerk, de uit- het arbeidsproces zijn gaan ke vorming een belangrijk ele- spraak ontlokte: „Ik heb het deelnemen," aldus de heer ment V/el wenste de heer Meij- volste vertrouwen in de toe- Meijer. De CRM-topambtenaar er een piet gekleurd streekcen- komst."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1