Jaap de Bruijn weer voorzitter vaii MVV '27 I WIELERSEIZOEN BARST LOS IN VERGULDE HAND I Maardingen houdt Ons Eiland van titel af SP» Bertiis Stigter vijfde Bestuurscrisis op rumoerige vergadering voorkomen Rudie Liehrechts dappere veteraan ff Joop Dekker adviseur af Speedo- resultaten DZV HARGA WINST ROULEREN HSV leunt tegen degradatie neÊRSüf DINSDAG 24 FEBRUARI 1976 Maasland MVV '27 heeft een nieuw bestuur. Na een roerige en af en toe wat chaotisch verlopende vergadering, schaarde een grote meerderheid zich achter de nieuwe voordracht. Voorzitter van het van elf naar vijf teruggebrachte aantal bestuursleden blijft Jaap de Bruijn. De afgelopen weken bracht de bestuursverkiezing nogal wat beroering teweeg. Nog niet eer der in de bijna vijftigjarige ge schiedenis van MVV bleek een zaak zo bij de leden in de be langstelling te staan als d£2e bestuursverkiezing. Zelfs de nieuwe accommodatie haalde het daar niet bij, want daar bleken destijds voorstellen als het lenen van een ton niet meer dan hamerstukken. Mogelijk was juist deze bestuursverkie zing de anti-climax op die nieu we accommodatie. In ieder geval betekende dit grootste hoogtepunt in MWs bestaan voor een aantal be stuursleden het sein om op te stappen. Hetgeen aanvankelijk geen problemen met" zich leek te brengen, want al eerder was besloten om de loop der jaren naar el». groeide aan tal bestuursleden terug te bren gen naar zeven. Toen er van de elf evenwel op een gegeven moment liefst acht bestuursleden aftraden begon nen de moeilijkheden. Er ble ken te weinig opvolgers, maar een aktie onder de leden, door ruim zeventig procent gesteund, leidde er toe dat drie bestuur- sleden zich alsnog voor een her verkiezing beschikbaar stelden. Twee daarvan bedankten an dermaal, toen hen bleek dat een groep binnen MW bezig was een alternatief bestuur te for- meren. Uiteindelijk kwam een voor dracht van vijf bestuursleden, het minimale aantal dat de KNVB voorschrijft. „We zoeken naar een uitbreiding met twee", deelde voorzitter De Bruijn in zijn openingswoord mee, „Voorlopig durven wij het met vijf aan, wat lukt als de com missies goed gaan werken". De Bruijn betreurde in hoge mate de gang van zaken rond de bestuursverkiezing. „Wat zijn Jaap de Bruijn „..weer terug... we nu toch aan het doen," vroeg hij zich af. „Ik dacht dat we wel iets gepresteerd had den". „Er zijn nu een paar sterke poten onder de bestuurstafel wegge zaagd. Hopelijk worden die door de nieuwe leden ingeno men", aldus De Bruijn. Kort voor de vergadering werden er toch nog twee mede-kandida ten ingediend. Het nieuwe be stuur accepteerde die echter met. De Bruijn tiet daarover geen twijfel bestaan: „Dan kun nen er nog meer nieuwe kandi daten gezocht worden". Na een schorsing kwam het tot een stemming betreffende de vijf voorgedragen kandidaten. De vergadering gaf hen een groot vertrouwen, want van de 79 stemmen waren er 53 voor, 18 tegen en 8 stemden blanco. Funkties behoeven er niet meer verdeeld te worden, want volgens de statuten worden be stuursleden in hoedanigheid van funk tie gekozen. Voorzitter blijft Jaap de Bruijn, tevens bestuurslid ten behoeve van de accommodatie. Het se cretariaat, wedstrijdsecreta riaat alsmede elftalbegeleidmg zijn in handen van Sjaak Fran ken. Cor Roels is penningmees ter, administrateur kantine en lid van de kantinecommissie. De jeugdzaken worden behar tigd door Jan Kroes, terwijl Piet Doelman bestuurslid is ten behoeve van de propaganda- eommissic. Vlaardingen Startte het re gionale wielerseizoen vori ge week al voorzichtig toen de Viaardingse Renners club De Coureur te gast was bij Westland Wil Voor uit, ditmaal barstte het wjelergeweld goed los in de Viaardingse Vergulde Hand Polder, Onder toe ziend oog van clubsponsor Dik Molenaar ging een vijf tig man tellend peloton van start. Amateurs, junioren, liefhebbers en veteranen van Ahoy, Harga en De Coureur vormden evenals vorig seizoen de A-klasse, die streed om een mate- riaalprijs als extra aanmoe diging.' Dat deze prijs de oorzaak was van een onge kende krachtsexplosie lijkt niet aannemelijk. Waar schijnlijker is dat de ren ners ra dit verse wielersei zoen staan te popelen om weer driftig aan de slag te gaan. Het tempo werd menigmaal dermate opgeschroefd, dat er van een serieuze ont snapping eigenlijk geen sprake is geweest. Wél be wees met name Rudie Lieb- rechts, die onlangs naar de veteranen overstapte, dat hij geenzins van plan is zich de wet te laten voorschrij ven door de jongere garde. Vaak manifesteerde hij zich in de voorste gelederen en waren de kansen op een demarrage aanwezig dan ontbrak ook Liebrechts niet Maar er was nog een door Radio Molenaar gesponsor de Coureur-renner die op viel door zijn sterke rijden. De vorig jaar nog als junior koersende René de Boer blijkt ook als amateur met zijn krachten te smijten. In de finaie kon hij zich, in tegenstelling met vorige week toen hij tweede werd, weliswaar niet staande hou den, maar zijn rijden geeft toch goede hoop voor de toekomst Hoewel ook andere renners getracht hebben uit het voortijlende peloton weg te komen, o.a. Peter Grote- goed probeerde een vroege beslissing te forceren, ging een elf man tellende groep de laatste ronde in. Velen waren toen al in de kleed kamer verdwenen of in de achterhoede verzeild ge- raakt De kansen waren J té voor de rappe mannen on der de elf koplopers. Snelle mannen als Sjaak Koe- vermans of Martin Drop zouden hier kunnen win nen, dacht iedereen. Peter Grotegoed moet zelf Q' weinig voor zijn kansen hebben gegeven, want toen hij verrassend als eerste over de finish bolde, viel opperste verbazing op zijn gezicht te lezen. Direct ach ter hem eindigde Rudie Liebrechts als tweede, waarmee hij zijn strijdlust nog eens extra onderstreep te. Uitslag A-klasse: 1. P. Grote goed (A), 2. R. Liebrechts CC), 3, B. Jansen (A), 4. J. Koevermans (C), 5. M. Drop (H), 6. N. Fillekes <C), 7. J. Sparreboom (A). Nieuwelingen Bij de nieuwelingen ontspon zich een zelfde wedstrijd beeld als bij de A-klassers. Ook hier driftige demarra ges, die verder weinig zo den aan de dijk hebben ge zet. Ed Wittekoek, Aat van Asten en Eddie Wittekoek hebben even de illusie ge had zich te hebben losge maakt van het jagende pe loton, maar ver zijn ze niet gekomen. Het was dan ook een compleet peloton dat op de meet afstormde. Aat Rudie Liebrechts ...demarrages... van Asten toonde zich daarbij de rapste, terwijl Perrie Balvers en Ron Meeldijk zich in zijn kiel zog naar de andere ere plaatsen reden. Daarmee was het Harga succes com pleet in deze nieuwelingen- categorie- Uitslag nieuwelingen: 1. A. v. Asten (H), 2. P. Balvers (H), 3. R. Meeldijk, 4. J. Winkel mans (A), 5. J. Meijer (H), 6. H. v.d. Bergh (C), 7. J. v.d. Hoeven (C), 8. J. Noord- ijk (H), 9. W. v.d. Burg (C), 10. E. Wittekoek (C). VIaardingen Bij zaterdagclub CION vertrekt adviseur Joop Dekker aan het einde van dit seizoen. De Viaardingse gym nastiekleraar gaat op voor zijn B-diploma en wil het zelf hoge rop gaan proberen. CION, dat op het ogenblik getraind wordt door Cees Goudswaard, speler van het eerste elftal, heeft al kandidaten, voor het adviseur schap op het oog. Delft Tijdens de derde Speedo- wedstrijden boekten leden van de Delfts? Zwemvereniging de volgend resultaten: 100 m. vrijr ->iag m. 1966: Astrïd van Str/en 1.33.1 (PR). Kitty Heke laar 1.38.2 (PR). Idem xn. 1964: Ineke van Andel 1.28.5 (PR). 100 m. rugslag j. 1965: Mark Hil- horst 1.41.5 (PR). Idem j, 1963: Arthur van Strien 1.20.9. 100 m. schoolslag j. 1964: Tommy He kelaar 1.48.8. 100 ra, vlinderslag m. 1963; Wiïma Rongen 1,44.5. Vlaardingen In Den Haag kwam Gilles de Rooy op een prestatieloop van drie kilometer uitstekend voor de dag en finiste in 12.14 sec. als tweede. Clubgenoot Guido van der Most had er 12.16 sec. voor over en Cees den Hoedt 12,19. Op de zes kilometer finiste Johan Kijne als tweede in 20.27. Hij moest Schiedam- se Hans van Rasteren voor zich dulden. De atleten van Fortuna, Robert van Zan ten en Ton van Gils, eind igden resp. als vierde en elfde. Tijden 21.08 en 23.12. De lopers van de vijftien ki lometer moesten een par koers afleggen dat was uit gezet door duinen en op strand. Bertus Stigter was hier de beste Vlaardinger in 59.04. Huib Boeren be reikte in 66. 35 een 26 ste plaats, terwijl Aad van der Water op zijn eerste loop na in het ziekenhuis te heb ben gelegen niet ontevre den was. Hij klokte 1.0921. Veteraan Jan Schrijvershof werd 75 ste in 1.16.42 en Jan Gores klokte 1.17.51. Vlaardingen In een sfeer volle korfbalwedstrijd heeft Vlaardingea een nederlaag toegebracht aan Ons Eiland. Verlies dat hard aankwam, want het kampioenschap kwam op veel lossere schroeven te staan. ODO was de lachende derde en best tevreden met de winst van VIaardingen. VIaardin gen bleef ons Eiland twee punten voor in een duel, waarin de emoties soms hoog oplaaiden. Ons Eiland had menigmaal moeite met de scheidsrechterlijke be slissingen en ging daardoor geïrriteerder spelen en er werd vee! gepraat in het veld, vooral tegen de scheidsrechter. Het verloor de daardoor de sympathie van de arbiter en VIvardin gen kon in de slotfase daar duidelijk van profiteren. Waardingen startte overdon derend en kreeg zoveel kan sen. dat de 4S-0 voorsprong veel groter had kunnen zijn. Vooral vergat het vaak te vaak het risicovolle uitver dedigen van de gasten af te straffen. Bij 4-0 veranderde Ons Eiland van tactiek, waardoor Vlaar dingen volle dig van slag Taakte. Ons Ei- land kon nog voor rust op gelijke voet met Vlaar dingen komen, omdat het te ver krampt ging spelen. Na de hervatting heeft VIaar dingen keer op keer een kleine voorsprong gehad. De teams streden verbeten om de bal, waarbij harde, maar sportieve duels niet ge schuwd werden. Vlaardin- gen leek veilig bij 7-5, maar niets daarvan was waar. Ons Eiland verhoogde het tempo en kwam langszij: 7-7. In een spannende slotfase wist VI aardingen munt fe slaan uit het gegeven, dat Ons Ei land niet meer de sympathie had van de scheidsrechter. Fel aanvallend kon het twee maal scoren. In de Viaar dingse defensie werd menige zweetdruppel gelaten, want slechts met kunst- en vlieg werk kon men Ons Eiland op afstand houden. Als de arbiter in deze fase één of meerdere strafworpen had gegeven tegen Vlaardingen, had het weinig daartegen kunnen inbrengen. Maar waarschijnlijk zag de arbiter daar geen heil in, omdat Ons Eiland in twee belangrijke fases van de wedstrijd al eerder twee strafworpen miste. Vlaardingen won met 9-7, een overwinning die veel van de Viaardingse krachten vergde. Vlaardingen staat nu drie punten achter op de koplopers ODO en Ons Ei land, die nu evenveel punten hebben. Scoreverloop: 1-0 en 2-0 Rien Roozendaal (strafworpen); 3-0 en 4-0 Martin Kohn (doorloopbal en afstand streffer); 4-1, 4-2, 43, 44, 54 en 6-4 Marije Heinsius (af stand); 6-5, 7-5 Joke Huis in 't Veld (afstand); 7-7, 7-7,8-7 Martin Kohn (strafworp); 9-7 'Dineke Boutkan (doorloop bal). SSC Harga heeft het ook te gen Zuiderkwartier niet kunnen bolwerken. Na de rust klapte SSC Harga in elkaar, na de eerste helft met een voorsprong te heb ben afgesloten. Het is wel duidelijk dat er volgend sei zoen uit een ander vaatje getapt moet worden. De twee ploegen waren, gezien de hele wedstrijd, wel aan elkaar gewaagd maar in de tweede helft wasZuider- kwartier scbotvaardiger en dat deed SSC Harga de das om. Zuiderkwartier nam een 0-1 voorsprong, maar door doel punten van Jan Erkelens en Bert Karstel kwam SSC Harga met 2-1 voor. Via de gelijkmaker kwamen de Schiedammers op een 4-2 voorpsrong door Jan Erke lens, die twee keer scoorde. Zuiderkwartier kwam weer op gelijke voet maar weer nam Harga een voorsprong van twee doelpunten. Gerda en Jan Erkelens waren de doelpuntenm akers. Met een doelpunt vóór en drie doelpunten nó de rust kwam Zuiderkwartier op een 6-8 voorsprong. Bert Karstel kon nog tegenscoren, maar dit doelpunt werd weer ge volgd door een doelpunt van Zuiderkwartier: 7-9. Jan Erkelens werd vervangen door Cock van de Poel, maar ook dit mocht niet ba ten. Wel kreeg deze speler mooie kansen, maar zij wer den echter niet benut John Nederhand kon SSC Harga nog iets dichterbij brengen, maar Zuiderkwar tier had toch het laatste woord en eindigde de wed strijd winnend met 8-1Ö, Succes heeft heel hard moeten werken om het felle Ter Gouw van zich af te houden. Ter Gouw heeft het Succes heel erg moeilijk gemaakt. Het zag er dan ook niet naar uitfat de Schiedammers de ze 'wedstrijd winnend zou den afsluiten. Ter Gouw heeft de hele wedstrijd een voorsprong gehad, maar Succes kwam telkens weer terug en zag dit volhouden beloond met een overwin ning. Succes kwam met 0-1 voor door een strafworp die werd benut door Peter v.d. Zou- wen. Ter Gouw boog deze achterstand om in een 3-1 voorsprong. Chris Alblas bracht Succes iets dichterbij door van ver 3-2 te laten noteren. Ter Gouw scoorde vlak hierna 4-2 en even voor de rust kon Koen v.d Schalk met een mooie door loper Succes weer iets dich terbij brengen. Na de pauze ging Succes er nog feller tegenaan, maar het resultaat kwam aan de andere kant, waar Ter Gouw weer op een marge van twee doelpunten kwam: 5-3. Het pleit voor Succes dat het nog steeds in een goed resultaat geloofde. Eerst was het Chris Alblas die wederom van grote af- standraak schoot en Peter v.d Zouwen benutte een om streden strafworp, zodat Succes weer op gelijke hoog te stond. Toen ontspon zich een sportie ve strijd om de winnende treffer. Ter Gouw miste in deze fase van de strijd twee strafworpen Vlak voor het einde kreeg Succes ook een strafworp, die onder boe- goeroep van de supporters van Ter Gouw, koelbloedig door Koen v.d. Schalk werd afgestraft, waardoor Succes toch nog op winst kwam. Nu is het afwachten voor Suc ces wat concurrent De Spar taan volgende week gaat doen. VeHest De- Spartaan van Hoogvliet, dan is Succes kampioen. Bij een gelijkspel staan beide ploegen gelijk in punten en zal er een beslis singswedstrijd volgen. Dus spanning is nog volop aan wezig. Oöi heeft het tegen Kwiek, zoals verwacht, nietkunnen „maken" Kwiek won met maar liefst 12-6. De afwerk ing van de aanvallen was bij Kwiek beter verzorgd en dat was wel één van de rédenen van deze grote ne derlaag. ,J)e andere reden is", aldus aanvoerder Hans Herman, „dat we steeds weer moeten rouleren en dat komt niet tengoede aan het spel. We hebben meer dan verdiend verloren." Tot aan de rust kon ODI nog goed partij geven (53), maar na de pauze ging het alle maal niet meer en liep Kwiek weg naar een ruime 12-6 overwinning. De kam pioenskansen, voor zover die er dan dan nog waren, zijn nu wel helemaal verkeken. Doelpuntenmakers voor ODI waren: Hans Berman 3x, Peter Vink 2x en Ria Zeeuw lx. Hoek van Holland HSV heeft de rode lantaarn nog wat vas ter in handen gekregen na een 8—6 nederlaag tegen Hou Stand. Het ziet er zelfs naar nit dat de Hoekse korfballers zul len gaan degraderen en alleen in het gunstigste geval is er nog een beslissingswedstrijd mogelijk tegen De Raven of tegen KVR. Tegen Hoir Stand heeft het HSV opnieuw niet meegezeten en dat is'deze com petitie aJ te vaak voorgeko men. Zo kreeg Hou Stand niet minder dan zeven strafworpen toegemeten, terwijl HSV voor ogenschijnlijk gelijke overtre dingen niet vanaf de stip mocht schieten. Bovendien za gen de Hoekenaren drie tref- fers door de scheidsrechter af gekeurd. De toch al niet sterke mentale instelling van de Co pier-brigade werd er nog ver der door ondergraven. Toch waren er ondanks alle pech wel degelijk winstkansen. Af standsschoten van Theo Nieuw- hof en Arie van der Graaf brachten al snel 9—2 op het scorebord, maar via een af standsschot en een strafworp werd het 2—2. Ineke Taal zette HSV weer op een voorsprong, maar opnieuw kon Hou Stand langszij komen. In die periode rook HSV nog wel degelijk ajn kansen. Nadat Gerda van Gils en Jan van Nieuwkerk de Hoekenaren op 3—5 hadden ge2et leek het erop dat de punten binnen bereik waren. Hou Stand had echter nog een paar verrassingen in petto1. Vier keer op rij wisten de Haagse aanvallers de HSV- verdedïging voor onoverkome lijke problemen te stellen en dat leverde een 7—5 voorsprong op. Weliswaar kon Theo Nieuw- hof uit de enige Hoekse straf worp nog 7—5 scoren, maar terwijl HSV alle risico's nam om een gelijkspel te forceren, wist Hou Stand zelfs de eind stand nog op 8—6 te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4