SCHIEDAMSCh E ÏURANT Mmtmissie i voorbereidii geju aai ileg CA. k:T m 32>E ülg J. m Over lieg bij Fontijne uitgesteld RSV:„E nndeling machine fabrieken onvermi jdelijk" i :A IA L Zuid bli j ft vechten tegen Tankercl eaning Forser gebouw voor Toeleveringsbedr i f Minister verschuift antwoorden over Stedelijk Gymnasium Systeem- bleef uit. PvdA-leden krijgen inspraak als fractie faalt Maassluis blijft groeien met HYDRA een grandioos sukses Boomschirurgen willen oude brandweer ladder Lijnstraat apart geval AUTOBEDRIJF pAN düügll ':Mt pi' riill Dondcdag 26 februari I976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _101ste jaargang no. 25520 -6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Den Haag Minister Jos van Kemenade is niet in staat de Kamervragen oyer het Stedelijk Gym nasium in Schiedam bin nen de gebruikelijke ter mijn te beantwoorden. De minister van onderwijs heeft dat meegedeeld aan de Tweede Kamerle den drs. N. Jf. Ginjaar- Maas en drs. N, Smit- Kroes (beiden VVD). De twee Kamerleden stel den de vragen naar aan leiding van de fusie-ge ruchten tussen het Stede lijk Gymnasium en de Rijksscholengemeen schap Schravenlant. Zij venvezen daarbij naar een reeks artikelen in on ze krant Minister Van Kemenade hééft de WD-Kamerle- den toegezegd de vragen zo spoedig mogelijk te beantyvoordea, - maar voor die tijd moet hij eerst nog enige informa ties inwinnen. Vlaarüingen De leden van de commissie econo mische aangelegenheden en bedrijven willen dat wordt overgegaan tot de voorbereiding van de aanleg voor een centrale antenne inrichting voor de gemeente Vlaardin- fen. De commissieleden wamen nog niet tot een uitspraak over welk sys teem er moet worden aangelegd. Zoals ook in het ontwerp voor stel van B en W stond, zal dit in ieder geval een volledig VHF-geschikt en TJHF-voorbe- reid systeem zijn. Dat houdt echter in dat er nog voor een mi nistemet als wel voor een meegroeinet kan worden geko zen. Om de keuze tussen deze twee systemen op economische basis te kunnen maken zal aan verschillende bedrijven een of ferte voor de twee systemen worden gevraagd. De betrokken wethouder, IJs brand van der Velden, en de opstellers van bet rapport, de heren Pinkse en Heuvelman van het GEWB, hadden de afge lopen veertien dagen overigens niet stilgezeten. De commissie leden werden verrast met een nadere precisering van het aan- vüllend rapport over de CAI. Deze precisering was tot stand gekomen na een bespreking tussen professor Bordewijk van de TH in Delft, de heren Krij ger en Ligfenberg van Robert Smitz, de wethouder en opstel lers van het zo omstreden rap port en zijn aanvullingen. Het was eigenlijk niets meer of minder dan een rehabilitatie van het meegroeinet. Op zestien punten uit het Vlaardingse rap port werden „presisermgen" ge geven. De opmerkelijkste om mezwaai, zoals dat door het WD-commissielid Quast werd genoemd, was de stelling, dat de zienswijze van de PTT niet maatgevend is, omdat hun visie bepaald wordt door bedrijfspo- litieke overwegingen. Na de zestien verbeteringen kwa men zes conclusies. Al deze conclusies zijn regelrechte plei dooien voor het meegroeinet. De wethouder kwam echter met een aantal tegenzetten. De kipsschakelaar, welke het mee groeinet vereist bij een aanbad van meer dan twaalf televisie programma's bleek nergens te worden gemaakt Siemens zou zo'n schakelaar wel kunnen produceren tegen een prijs van drie- of vierhonderd gulden. Krijger van Robert Smitz_hieid echter staande, dat hij ze* voor minder kon leveren en dat de prijs zeker niet meer dan hon derd gulden zou bedragen. De reden waarom een systeem keuze werd uitgesteld, was ei genlijk de mededeling dat ook het ministemet over kon scha-' kelen op de zogenaamde kieste- levisie en dat via slechts één kabel. Offertes zullen de oplos sing brengen. Die moeten bin nen zijn voor er in Hoïy-Noord kabels de grond ingaan. Vlaardingen Het overleg tussen de directie van ma chinefabriek Fontijne waar vijftien mensen ontslagen dreigen te worden in Vlaar- dingen en de vakbonden is uitgesteld. Dit gesprek zou gisterochtend beginnen, maar de vakbonden hebben de onderhandelingen nog niet willen voortzetten. Zij vroegen het uitstel aan, om dat de directie van Fontijne met een van de onderhande laars van de vakbonden niet meer wilde praten. Gisteren hebben de vakbon den onderling wel overleg gevoerd. In dit gesprek is een gezamenlijk standpunt bepaald. De vakbonden zul len niet meer met Fontijne praten, als deze zijn bezwa ren tegen de omstreden on derhandelaar met intrekt en deze weer bij de gesprekken gedoogt. Om toch het overleg niet hele maal stil te leggen, hebben de vakbonden een brief aan Fontijne geschreven Daarin wordt naast de eis de ge wraakte onderhandelaar te accepteren ook het voorstel- lenpakket van de vakbond sleden uiteengezet. Hoewel deze handelwijze in vak bondskringen als minder deugdelijk wordt ervaren. leek het de vakbondsonder handelaars beter om toch al vast dê voorstellen van de leden te formuleren. Wat er gaat gebeuren als de directie van Fontijne niet op de eis van de vakbonder ingaat, is moeilijk te voor spellen. Voorlopig is het overleg in ieder geval in eer impasse geraakt BENOEMING NIEUWE WETHOUDER: Schiedam De achterban van de PvdA wil dat zij bij de verkiezing van een nieuwe wethouder wordt betrokken, als er binnen de fractie hier over onenigheid bestaat. Een motie met dergelijke strekking is gisteravond door de leden vergadering aangenomen. Zoals bekend is er een wethou derszetel vacant door het ver trek per 1 april van Clara Vis- Schiedam/Rotterdam „Samenbundeling is inder daad onvermijdelijk. Aan de huidige situatie moet gewoon iets worden gedaan, want door gebrek aan orders is het onmogelijk om beide fabrieken van werk te voorzien. Er is een duidelijke overcapaci teit» Zo reageerde gistermiddag een woordvoerder van Rijn-Sehel- de-Verolme (RSV) op ons arti kel over de sluiting van de machinefabriek van de Rotter damse,'Droogdok Maatschappij (RDM) of die van Wilton Fije- «Kijft De ondernemingsraad gaat mor gen bespreken hoe de procedu re van de samenbundeling op gang moet worden gebracht. Bij RSV wil men nog niet be vestigen dat wanneer de bunde ling gaat plaats vinden er 4Ö7 van de 837 werknemers „over bodig" zouden worden. „Het lijkt het meest waarschijn lijk dat nog slechts één machi nefabriek openblijft. Andere mogelijkheden wil ik absoluut niet uitsluiten," zo vertelde voorlichter J. van Rinkhuizen ons gistermiddag, „we zijn hele maal nog niet zo ver." Bij de besprekingen rond de sa nering van de machinefabrie ken wordt ook bekeken of het mogelijk is om een gedeelte van de capaciteit van de machinefa briek Thomassen in De Steeg over te hevelen naar Wilton Fij- enoord in Schiedam of de RDM op de Heyplaat Herover is echter nog geen zekerheid. Maassluis - De bevolking van Maassluis blijft groeien. In ja nuari nam het aantal Maasslui- zers toe met 114. Dit kwam vooral omdat er rich in totaal 228 mensen in de plaats vestig den, terwijl er maar 144 ver trokken. Daarnaast werden er 40 babies geboren en stierven er slechts tien mensen. Het gevolg is dat er op dit mo ment 28.171 inwoners van Maassluis zijn geregistreerd. In de maand januari werden ten slotte 12 huwelijken gesloten en twee scheidingen uitgesproken. HAVENSTRAAT 45 TEL 01740-25100 in cp VRIJDAG 27 FEBRUARI AS. - AANVANG 20,00 UUR een klinkend feest zoals in Poeldijk: voorts: gratis hoedjes, neuzen, toeters (bij de ingang) bezoek van Prins Carnaval en Raad van Elf van "De Naaldnarren" en een BALLONNEN - KNAL - PARTIJ met prijzen (zoals konsumptiebonnen en "abonnement" 3 maanden vrije toegang tot alle '7eejater"-aktiviteiten!) WEET JE WEL 9 Zestig kleuters van de rooms-katholieke kleu terschool Pippeloentje hebben de dag van hun leven meegemaakt toen zij met de juf een bezoek mochten brengen aan 'warme bakker' De Rid der aan de Dirk de Der delaan. Het bezoek vorm de een onderdeel van het project 'de bakker' dat ouders en kleuters opzet ten. Zowel de bakker als zijn echtgenote (zie foto) had den zich voor het bezoek vrijgemaakt. De kleuters kregen allemaal een bak kersmuts op en mochten daarna zelf van echt deeg kadetjes maken. En natuurlijk kregen zij van de bakker een koekjes van eigen degen. En die zelfgebakken kade tjes gingen mee naar huis, voor pa en moe. been-Stroman. Zij heeft be dankt om gezondheidsredenen. Belangrijkste kandidaten voor baar functie zijn Geert van der Linden en Herman Posthoorn, beiden nu raadsleden. Enkele PvdA-leden voelden zich gisteravond gepasseerd toen be kend werd gemaakt dat er een commissie was gevormd om kandidaten aan de fractie voor te dragen. De fractie zou dan een keuze maken. Piet Thijsen vroeg zich af waarom de leden er niet bij werden betrokken. Voorzitter Lou van der Stel ver klaarde dat er een aantal kan didaten zich hebben aange meld. „De commissie heeft al een eerste overzicht gemaakt. Men heeft gekeken naar de kwaliteiten enzovoorts. Hierbij zijn we ervan uitgegaan dat de nieuwe wethouder dezelfde por tefeuilles zal krijgen. Ik ben van mening dat alleen als de fractie er niet uitkomt, de ach terban moet worden geraad pleegd". Een (notie van Truus Verweij-De Graaff (ex-wethouder van vor ming en recreatie die Geert van der Linden als opvolger van Clara Visbeen tipt) en Piet Thij sen werd daarop aangenomen. Dat betekent dat als de fractie ernstig is verdeeld over de be noeming van een wethouder de PvdA-leden ook een woordje mee mogen spreken. De ver wachting is echter dat dit niet zal gebeuren. Het is de bedoeling dat zondag avond 7 maart de fractie beslist over het aanwijzen van. de nieu we bestuurder. Hij of zij wordt dan tijdens de vergadering van de gemeenteraad op 22 maart gekozen. Mits de CPN als part ner geen roet in het eten gooit Vlaardingen Dc Gebr. Copijn (Boomchirurgen b.v.) te Ut recht hebben er 22.500,- voor over om in het bezit te komen van de 23 jaar oude autoladder van de brandweer. Twee jaar geleden werd deze ladder ver vangen door een nieuwe. In de tussenliggende periode werd echter geen voor de ge meente acceptabel bod gedaan op de oude ladder. De prijs die de boomchirurgen willen beta len wordt echter alleszins aan vaardbaar geacht, zodat dit bod serieus in Overweging wordt genomen. Maassluis De voorbereiding van de sanering van de Lijn straat en omgeving in Maas sluis onderscheidt zich van an dere delen van de binnenstad. Daarom willen b. en w. dat de raad 25,000 beschikbaar stelt als aanloop -krediet voor stu dies en onderzoekingen voor de zogeheten vernieuwbouw in dit gebied. B, en W. laten ook weten dat de voorbereidingen in het gebied nog niet afgelopen zijn en dat deze voorbereidingen ook in de toekomst uitgaven zullen blij ven vragen. De uitgaven zijn tot nu toe betaald uit het "aanloop- krediet renovatie en sanering binnenstad en andere stadsde len. De commissies voor stadsontwik keling en financiën en economi sche aangelegenheden hebben hun Jicht over het voorstel laten schijnen en een gunstig advies uitgebracht. •..'ri.- voor bmtrouwbarm ■ïii.ceaflcn*W&[$/fr - Koopavond geopend Schiedam De bewoners vereniging Zuid gaat onder zoeken of er mogelijkheden zijn om het tanker- schoonmaakbedrijf Tankercleaning voor de rechter te krijgen. Hoewel de gemeente vorig jaar besloot het bedrijf geen hinderwetvergunning meer te ver strekken is men ontevreden over de ellenlange proce dure. Via het ingediende beroepschrift kan het be drijf nog jaren voortgaan met het schoonmaken van tanks, alvorens men eventueel wordt gedwongen tot sluiting. Er is contact opgenomen met een advocaat om te gaan-bekijken of het bedrijf op één of andere manier eerder kan worden'ge sloten, door de stank en over last die het veroorzaakt. De reden waarom de bewoners niet willen wachten op de hin derwetprocedure is, dat men geen vertrouwen in de goede afloop heeft. „We weten nog steeds niet waar we aan toe zijn", zo staat in het verenigingsblad- „Maar steeds sterker gaan we vermoeden dat bewoners bij al dit soort zaken en beslissingen niet of heel wei nig meetellen". Men betreurt het dat de gemeente zo weinig aktuele informatie geeft aan de vereniging. Volgens het blad moeten de bewoners gezamen lijk doordrukken „anders kan T.C. net zo lang blijven bestaan als het zelf wil". Zuid zal dan ook de acties om het bedrijf aan de Havenstraat weg te krijgen, gaan vermeerderen. Er worden stickers vervaardigd (Tankerdeaning-stankvoorzie- ning) en van alle incidenten fo to's gemaakt. Alle schepen wor den bovendien geregistreerd. De Consumentenbond is ge vraagd watermonsters in de Spuihaven en de Wilhelminaha- ven te nemen. Vlaardingen Het Toelever ingsbedrijf in Vlaardingen krijgt een nieuw gebouw. De plannen daartoe zijn de zer dagen gereed gekomen en als alles goedgaat begint de bouw aan het eind van dit jaar. De bouw zelf zal ongeveer anderhalf jaar in beslag ne men; de kosten zoals die met het huidige prijspeil zijn berekend bedragen bij na vijf miljoen gulden. Het nieuwe gebouw, dat geves tigd 2al worden nabij de George Stephensonstraat zal een werkplaats bieden aan 260 personeelsleden, ln het oude gebouw van het Toe- Een perspectieftekening van de nieuwbouw van het Toeleveringsbedrijf in Vlaardingen. Deze zullen dan zijn onder verdeeld in de industriële sector (240 man; en de ad ministratieve sector (20 A 25). opleveren, op te vullen. leveringsbcdrijf aan de Ooster straat werken op dit ogenblik 180 personeelsleden. Verwacht mag worden dat men in de Het ™euwe Toeleveringsbedrijf toekomst geen moede zal heb- oen oppervlakte van 5330 ben om de extra werkplaatsen vierkante meter; dit betekent die de nieuwe huisvesting zal gebouw ruim 896 gul den per vierkante meter gaat kosten. Nieuwbouw bleek enige jaren al noodzakelijk omdat het oude (schooUgebouw aan de Ooster straat simpelweg te klein werd. Het Toeleveringsbedrijf is te ver gelijken met een soort sociale werkplaats. Mensen met een geestelijke of een lichamelijke handicap kunnen hier te werk worden gesteld. Btj het schetsontwerp van de nieuwbouw is daar volledig re- kening mee gehouden. Extra aandacht is geschonken aan het begrip werksfeer en de kantine bijvoorbeeld is gesitueerd dat er een contai Ontstaat met het open landschap en met het recreatief groen. Mm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1