ggpfc Vlaarciingse ambtenaren verhuizen Muziek wedstrijd Maasslwise jeugd Klaar voor de carnavalsstoet kerk Carnaval in Triangel De eerste Operatie Stadskantoor bijna afgerond Bijeenkomst NKV Fancy-fair voor Ethiopië Sluitings tijden Hoekse café's blijft onge wijzigd Carillonconcert Animal Farm in De Toverbal Koos Bons in Immanuel- Hersen - t schudding Wethouder Van Eek in Regionale Raad Hans Otjes in Quibus !i!ll[!!ll![l!ll!l!!!lll!!!l!!!illl!!ll!!!!! WW Maassluis Bijna tweehonderd jongeren hebben rich laten inschrijven voor de zeventiende Maas- sluise Muziekwedstrijd. Zeventig proeent van de deelnemers is afkomstig uit Maassluis zelf.De res terende dertig procent is afkomstig uit plaatsen aisVlaardingen, Hoek van Holland, Schiedam, Rot terdam, Brielle, Heïlevoetsluis, Spijkenisse en Rid derkerk. De wedstrijd wordt gehouden tijdens de zogenaamde voorjaars- of krokusvakantie. Het optreden per deelnemer is beperkt tot zes minuten. Waar nodig verzorgt de bekende or ganist Koos Bons voor piano of orgelbegeleiding. De pre sentatie is in handen van Jopie Vons, Jo Bollenkamp, een zangpedagoge, Joost van Beek en Addie de Jong, beiden diri gent, vormen de jury. De rooms-kathoiieke katholieke parochie Sint Andreas heeft voor de wedstrijd haar pijpor gel ter beschikking gesteld. De wedstrijden worden dit jaar gehouden in het ontmoe tingscentrum Koninghof aan de Uiverlaan 20 in Maassluis- West. Het programma is zeer gevarieerd. Er wordt op vele instrumenten gespeeld en de nummers die ten gehore ge bracht worden, zijn zowel af komstig uit het klassieke als het populaire genre. Het programma ziet er als- voJgt uit: MAANDAG 1 MAART: 10.00- 11,00 uur:leeftijdsgroep 8 en 9 jaar. 11.00-11.45 uur: leeftijds groep 10 jaar. 11.45-12.30 uur: leeftijdsgroep 11 jaar (eerste deel). 13.30—14.45 uur: leef tijdsgroep 11 jaar (tweede deel). 15.00-17.00 uur: leef tijdsgroep 12 jaar. vanaf 19.30 uur: leeftijdsgroep 17 en 18 jaar, DINSDAG 2 MAART: 10.00- 12.00 uur: leeftijdsgroep 13 jaar. 13.30—15.30 uur: leef tijdsgroep 14 jaar. 15.45—16.45 uur: leeftijdsgroep 15 en 16 jaar (eerste deel), WOENSDAG 3 MAART: 14.30—16.00 uur: leeftijdsgroep 15 en 16 jaar (tweede deel), 16.30 uur: bekendmaking uit slag. vanaf 20.00 uur: leeftijds groep boven 18 jaar. ZATERDAG 6 MAART: 19.30 uur: slotconcert met prijsuit reiking. In een loods van de werf Gusto wordt de laatste hand gelegd aan de praalwagen voor Piirss Geraldo 1 en de Raad van Elf. Schiedam Op de werf Gusto wordt de laatste hand gelegd aan de boot die zaterdag de carna valsoptocht door Schie dam moet sieren. Het twaalf meter lange ge vaar is vervaardigd door de bedrijfsschool van de werf aan de Maasdijk. Leden van de carnavalsvereniging De Rietzeilers hebben gis teravond de feestboot met kraaienest in de verf gezet. De nu oranjekleurige praalwagen zal de optocht afsluiten waar zo'n 35 wagens aan meedoen. Met Prins Carnaval, de Raad van Elf en de zotten en zottin nen van Schiedam vertrekt de stoet 's middags om half twee van de Burgemeester Honneria- ge Gretelaan. Via de Troelslralaan, Dr. Wibaut-' plein, Mgr. Nolenslaan, Park wee. Soinhuicoad en Ooievaar- steeg gaat de stoet onder meer met de Jeugd Rijmond Band enAmbrosius naar het raad huisje aan de Grote Markt. Om streeks drie uur zal burgemees ter Lems daar de „Gouden Sleutel" van Schiedam aan Prins Geraldo 1 overhandigen. Na ongeveer een half uur ver trekt de stoet weer via de Lan ge Kerkstraat, Broersvest, Koe markt en Gerrit Verboonstraat. De verenigingen en groepen die te voet zijn zullen dan naar de Westvest gaan waar dat gedeel te van de stoet wordt ontbon den. De voertuigen gaan via de Oran jestraat, Stadhouderslaan Groenelaan naar de Maasdijk waar het laatste gedeelte van de optocht zal worden ontbon den. De Rietzeilers geven 's avonds in gebouw Irene nog een Prinsen- bal. Tijdens dit hos- en drank festijn zullen de origineelste groep, wagen of persoon drie bekers worden uitgereikt die beschikbaar zijn gesteld door de Auto-Cross-Club Schiedam. DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 Maassluis Koos Bons is ook de organist van het tweede concert in de serie orgelconcerten in de Immanuelkerk. Dit tweede con cert vindt plaats op zaterdag 28 februari en begint ora kwart over acht 's avonds. Het programma bestaat uit drie delen. Er worden orgelwerken, improvisaties op bekende liede ren en een geïmproviseerde or- gelsymphonie ten gehore ge bracht De thema's en liederen kunnen de bezoekers voor de aanvang van het concert schrif telijk opgeven. De uit te voeren werken zijn van Bach en Kranck. De toegang bedraagt drie gulden en twee gulden voor jeugdigen. Vlaardingen Zaterdag houden de diskoteit In the mood, Disko Intria en sociëteit De Stoof een groot carnavalsfeest in het jeugdcentrum De Triangel aan de Frapsenstraat De carnavals vereniging Knudde zorgt er ver der voor dat prins Carnaval 1976 en zijn raad van elf aan wezig is. De deuren van de zaal gaan om 8 uur open en het feest zelf begint om half negen. De entreeprijs bedraagt 2,50 gulden. Vlaardingen Het nieuwe stads kantoor is nog maar nauwe lijks in gebruik en nog lang niet officieel geopend of de eerste ruit is al gesneuveld. Aan de zijde van de Waalstraat hebben onbekende vandalen de ruit met een steen ingegooid. De schade bedraagt ongeveer 1250 gulden. KsaanMHM Schiedam De dienstenbond en de voedingsbond van het NKV- Schiedam houden op maandag 1 maart een feestavond in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven. Tijdens deze bijeenkomst die 's avonds om acht uur begint zullen vier jubilarissen worden gehuldigd. Met een bingo-speJ wondt de avond afgesloten. Vlaardingen Ten behoeve van de heersende nood in Ethiopië houdt de C.J.V. een fancy-fair die op zaterdag gehouden zal worden in de Ichthuskerk te Vlaardingen. Van *s morgens tien tot 's middags drie uur. Men hoopt met deze fancy-fair minimaal twaalf duizend gul den bijeen te krijgen om hier mee een deeltje te kunnen op vangen van de nijpende proble men. Buiten de gebruikelijke fancy-fair festiviteiten zoals grabbelton, ballen gooien en dergelijke is er een rommel markt en een mini dorp waar zelfgemaakte dieren en huizen tegen symbolische bedragen te koop zijn. Voor de kleintjes staan poppenkastvoorstellingen op het programma. Hoek van Holland De sluitingstijden van de Hoekse café's blijven voorlopig ongewijzigd. Mede naar aanleiding van een aantal recente vechtpartijen waren er in Hoek van Holland stemmen opgegaan om de plaatselijke café's eerder te laten sluiten. Net zoals dat gebeurt in nabijgelegen Westland- se plaatsen. De deelgemeenteraad wilde echter zo'n maat regel niet te snel nemen. Vooral in het zomersei zoen blijken de toeris ten een laat sluitings uur wel prettig te vin den. Van socialistische zijde werd trouwens op gemerkt dat de late sluitingstijd enige tijd geleden bij wijze van proef voor één jaar was ingesteld. Deze periode van 12 maanden is in middels allang en breed overschreden zodat de sluitingstijd niet zo maar kan worden terug gedraaid. Maassluis Beiaardier Gerard de Waardt geeft zaterdag van 3 tot 4 uur het wekelijkse con cert op het carillon van de Gro te Kerk in Maassluis. Op het programma staat een aan tal volksliederen en enkele zee mansliederen. Verder speelt De Waart enkele klassieke stukken die speciaal voor een carillon zijn gearrangeerd. De siads- beiaardier besluit het concert met een Polka van Johart Strauss. Maassluis Morgenavond om 9 uur zal in het jongerencentrum De Toverbal de tekenfilm Ani mal Farm, naar het gelijknami ge boek van George Orwell, worden vertoond. De film ver haalt de geschiedenis van een constant beschonken boer die zijn dieren zo slecht behandeld dat deze in opstand bomen. Zij vormen een commune, maar komen tenslotte tot de slotsom dat het misloopt omdat enkele dieren niet genoeg meewerken. Zaterdag in De Toverbal een op treden van het Gtjs Hendriks- kwartet. Hendnks was in 1972 de winnaar van de Wessel He ken-prijs. Vanavond is de2e musicus te beluisteren via het A vro-radioprogramma Jazz Spectrum. Het concert in De Toverbal begint om 9 uur. Vlaardingen De 9-jarige Bian- ca W. is met een hersenschud ding in het ziekenhuis opgeno- rrien nadat zij in de Prof. Rut- gersstraat met een 10-jarige jongen had gevochten. Tijdens de vechtpartij drukte de jongen het meisje hard tegen de grond. Zij raakte onwel toen zij thuis kwam. Maassluis Het college van bur gemeester en wethouders heb ben het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijn mond mevrouw G. van Eck- Grootveld voorgesteld als lid van de Regionale Raad voor Milieubeheer. Als plaatsvervan gend lid is de college wethou der J. A. Hummelen voorgedra gen. De .voordracht is gedaan in verband met een uitbreiding van de gemeentelijke vertegen woordigingen in deze raad. Schiedam Cabaretier Ham Otjes treedt zaterdagavond op in het jongerencafé De Quibus aan de Lange Haven 28. Aan deze try-out voorstelling wer ken mee Dolf Pierie voor de muziek en Ruud Brandenburg voor het licht en het geluid. Het optreden begint *s avonds om tien uur. De toegang is vrij. Vlaardingen De verhui zing van zo'n 160 ambte naren naar de nieuwe .gemeentesecretarie in Vlaardingen is in volle gang. Gisteren was het de beurt aan de afdelin gen algemene zaken, openbare werken, stads ontwikkeling en volks huisvesting. AI deze af delingen waren in het stadhuis gevestigd, zo dat het op de luchtbrug, die stadhuis en secreta rie verbindt, een drukte van belang was. Om de prachtige vloerbedek king te beschermen, was een pad aangelegd van hardboardplaten. Hier over trokken kleine ko- lonnes van het stadhuis naar de nieuwe secreta rie. lorgen gaan de laatste afdelin gen over naar het nieuwe ge bouw. Dat zijn bevolking, bur gerlijke stand, militaire zaken en voorlichting. Een groot ge deelte van de volgende week zal dan nog wel besteed worden aan het inruimen van de mee genomen paperassen en docu menten. !n kantoortjes in afgele gen hoeken vanhet ge bouw werd al weer echt gewerkt. Soms één karretje, soms een hele kolonne ging er via de luchtbrug naar het nieuwe secreta- riegebouw. De spulletjes van de ambtenaren zijn op vierwielige karretjes ge stouwd, men die in supermark ten regelmatig ziet. Ook reed er een karretje met kopjes, scho teltjes en Koffiepotten. Geduwd natuurlijk door een koffiejuf frouw. Want verhuizen of niet, de inwendige mens wordt niet vergeten. In sommige uithoeken van bet nieuwe gebouw werd al weer echt gewerkt. Sommige ambte naren hadden zich al achter de nieuwe bureaus geïnstalleerd. Het gewennen aan de nieuwe omgeving zal de ambtenaren overigens niet zo zwaar vallen. Dat is de mening van de ge meentesecretaris NJL Duinker ken, die dat schrijft in een boekje "met wenken voor de ambtenaren, die de nieuwe se cretarie bemannen. De werk omstandigheden rijn nameEjk sterk verbeterd. Het vier verdiepingen tellende ge bouw heeftmakkelijke verbin dingen tussen de verdiepingen. Twee trappenhuizen voor de sportieve ambtenaar en welke ambtenaar is dat niet, en twee liften. De liften kunnen elk tien personen bevatten en vallen of klimmen met een snelheid van één meter per seconde. Hoewel gemeentesecretaris Duinkerken elke ambtenaar aanraadt om de trap te gebruiken met oog op de lichamelijke conditie, lijkt een reisje van de begane naar de vierde toch aanmerkelijk sneller met de lift

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3