UVG-dames aan gelijkspel genoeg „Sport is recreatie voor het hele gezin" Margriet van Oostrom topscorer Spirit-voorzitter Hart: Jan Meester bowlingkampioen Handballers HVK stormen op titel af Oud-leden gezocht internationaal toernooi Jeugd RM naar DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 6 Sportwethouder Rien Bovenberg (1) huldigt de nieuwe kampioen Vlaariing^n De eerste bowlingstrijd om het Vlaardings kam- 2- Jr°edo,e'{sorio> 3- Dini Uus- pioenschap is een groot succes geworden. Niet in de laatste plaats u^"n rg' door het talrijke publiek in het Vlaardingse bowlingcentrum „De Singles: 1. Jan Meester, 2. Mar Kangeroe", als wel door de kwaliteit van de sport zelf. In de Sehuurtnans, 3. Jim Oei. categorie van 18 tot en met 20 jaar was er bij de jongens een Doubles: I. Kegel/Schuurmans, 2. geweldige strijd te zien tussen Cees van Eersel, Steven Marten, Meester/Meester, lOU Johan Blom en Ton Trooster, die met resp. 1084, 1071, 1070 en All Events: i. Jan Meester Vld. kamp.. Heren 18 t/m 20 jaar Singles: 1. Cees van Eersel, 2. Steven Mertens, 3. Ton Troos ter. Doubles: 1. Blom/Mertens, 2. Trooster/Van Roon, 3. Corbet/- Van Eersel. AH Events: 1. Johan Blom Vld. kamp., 2. Ton Trooster, 3. Ste ven Mertens. 1025 pins de finale ingingen. Uiteindelijk was er winst wegge legd voor Johan Blom. Daarna spitste de strijd zich in hoofd zaak toe tussen de gedoodverf de kcvpïoenen Jan Meester en Mar Schuurmans, dte met een verschil van twee pins (over tien games) in het voordeel van Mar Schuurmans de finale in ging. In die finale barste Jan Meester helemaal los en werd uiteinde- Senioren lijk Vlaardings kampioen met pames een verschil van maar liefst 168 Sin!;ll.s.Dcn Mn< 2 Judith pms voorsprong Op Mar Hogedoorn, 3. Conny Engels. Schuurmans. Op beide dagen Doubles: 1. Den Haan-Janson/v.d. Ma- reikte sportwethouder Rien Bo- 2" ^°eed°örn/Erigels, 3. Oej/Tie- venberg de prijzendit A11 De„ Voornaamste resultaten: kamp., 2. Judith Hogedoom. 3. Con- r m "y Engels. Jongens t/m 17 jaar Meisjes t/m 17 Jaar Singles: I. Cees van Dijk, 2. Gert- Singles: J. Dynet Toledo, 2, Anja Tole- Jan v.d. Bogerd, 3. Marcel v. do 3. Ljesbeü) v. Op'inwi. All Events: 1. Anja Toledo Vld kamp., n TVi i o i 2. Dynet Toledo, 3. Liesbrth v. Opri- Doables: 1. Marcel van Barnevel- nen; V i d/Gert-Jan v.d. Bogerd, 2. Rene Dames Hm 20 jaar Boender/Cees van Dijk, 3. Eddy Singles: 1. Yf Fenders, 2. Syam Joedo- van Eersel/Ewald Geukes. Jeksono, 3. Duii Lussenburg. a ji cvmi- i u5r.D] D Doubles: J. Penders/JocdoJeksono, 2. "t kampei 2 Gertjan J—"**3' v.d. Bogerd, 3. Cees van Dijk. All Events: 1. Yf Penders Vld, kamp.. 2. Mar Schuurmans, 3. Jim Oei. Vlaardingen Het eerste jeugd- team van tafeltennisvereniging Radio Molenaar neemt zater dag deel aan een internatio naal toernooi van Wibats in Scheveningen. Uit eigen land doen er tien sterke teams mee, terwijl er ook uit Duitsland en Luxemburg een sterk team achter de tafels komt. Het is een teamtoemooi, waaraan iedere vereniging met vier deel nemers uitkomt. Er wordt in poules gespeeld volgens het af- valsysteem. Voor Radio Mole naar is het de tweede achter eenvolgende maal dat het is uitgenodigd aan het toernooi deel te nemen. Het Vlaardingse viertal bestaat uit Aad van Opstal, Jan Jaap van der Mark, Cor de Winter en Peter Hans Franken. Naast de organiserende vereniging en het Vlaardingse team doen mee Steeds Hoger TSB (Rijswijk), Shot (wageningen), SKF (Vee- nendaal), Oldra (Arnhem), Scyi- la (Leiden), Victoria (Weesp), Vriendenschaar (Gouda), Edec (Oegstgeest), alsmede de twee buitenlandse teams. Inzet van het toernooi is de Schnitzler- Madfeld Cup. De dames van De Hoilandiaan onverwacht weer in prorriotiestrijd gewikkeld. Schiedam Ook dit weekeind zal er weer kampïoensvreugde en degradatieleed te zien zijn in de diverse sporthallen. Voor de dames van UVG wordt het een uiterst belangrijk week einde, nu het met EHC uit moet gaat maken wie of er samen met Snelwiek uit Rot terdam de derde klasse regio- Concurrent EHC heeft het heel naai gaat verlaten. De perspee- wat moeilijker, daar het bij tieven staan er voor UVG iets - - - - beter voor dan bij EHC, daar UVG aan een gelijkspel reeds voldoende heeft om veilig te komen. Maar of UVG dit In Noordwïjkerhout za> lukken te gen Northa is een grote vraag. Op eigen terrein kwam UVG tot een 6-7 nederlaag. nog een gerede kans heeft op de titel, samen met Ancora 2 en Northa. In dezelfde klasse ontvangen de dames van DWS het Amster damse AHC om 13.30 uur in de Margriethal. Uit verloor DWS met 9-3, maar nu DWS zich afgelopen 2ondag veilig heeft gesteld, kan het zich vrijer ont plooien in het komende duel. Maassluis Tegen alle ver wachtingen in heeft het basketbal damesteam van Stomerij van den Bosch Eagles het op de tweede plaats staande Hoogvliet verslagen. Het werd in een .van Maassluise zijde goed gespeelde wedstrijd 41-36, waarmee de slechte wed strijd van een week eerder volledig werd uitgewist De Maassluise dames telden dit maal geen jeugdspeelsters, want die hadden gelijkertijd een wedstrijd. Maar ook zonder hen bleek het te gaan, getuige de toch wel knappe zege. Die zege was bovendien van belang voor de stand in de degradatie poule, maar vooral voor het opvijzelen van de moraal. Daar om starten de Maassluise da- In de eerste helft zag het er overi- mes a.s. zaterdag met groot ver- gens nog niet naar uit dat er trouwen tegen Bares (aanvang van Hoogvliet gewonnen zou twee uur, Olympiahal). worden. VDBE had constant Schiedam In het kader van het 40-jarige bestaan is de Schiedamse hockey-vereniging Asvion op zoek naar oud-leden. De lustmmcommissie, bestaande uit mevrouw Bos en de heren Bokx, Egge, Enne- kingi ToilingSchuddebeurs, Jagt en Tunderman willen ook deze leden betrekken in de feestweck die gehouden wordt van 27 tot 20 mei. De oudge- t dienden kunnen zich in verbinding stellen met de heer Datema, Laan van Spa/and S in Schiedam. Telefoon: 704216. Westlandia op bezoek moet, dat De dames van HVK gaan de zeer belangrijke ontmoeting tege moet tegen Snelwiek 2 in de sporthal IJsselmonde om 17.00 uur. HVK heeft in de2e strijd voldoende aan een gelijkspel om de titel te bemachtigen,. maar zal het hiermee niet ge makkelijk krijgen, daar de Rot terdamse dames in eigen huis een zeer gevaarlijke ploeg vor men. Na de H-I zege die HVK in de eerste ontmoeting pakte, mag beslist niet te lichtvaardig over het komende duel gedacht worden. De dames van Wilton gaan naar Roda 2 in Schiebroek, waarte gen het tot de volle winst moet komen om geen achterstand op een achterstand, die in de twaalfde minuut zes punten be droeg; 8-14. Met het bereiken van de rust was daar iets van afgeknabbeld: 18-22. In de tweede helft draaiden de Maassluise dames erg goed. Er werden goede bloks gezet tegen de op een half veld man to man spelende gasten. Het bleek niet zonder resultaat, want in de negende minuut kwamen de Maassluise dames voor- het eerst aan de leiding: 25-26. Die voorsprong werd nog iets uit gebreid en worden behouden.; V;a 38-32 in de elfde minuut werd de 41-38 eindstand be reikt Van het collectief spelen de team werd Margriet van Oo strom met twaalf punten tops- ennrster. ze strijd de volle winst pakken, om zodoende nog te kunnen toeslaan als Roda een onver- wachte fout zou maken tegen het toch altijd weer gevaarlijke Spartaan. In eigen huis had Hoilandiaan de handen vol aan ADO, al zou de 9-5 zege anders doen vermoeden. De dames van Unitas gaan naar Achilles, wat geen al te groot probleem mag vormen, gezien de 17-10 overwinning in de eer ste ontmoeting. Unitas is er al les aan gelegen om tot winst te komen, daar het altijd nog hoopt op een misstap van het Schiedamse HVK, wat weer perspectieven voor Unitas zou geven. Bij de heren is de' spanning er vrijwel uit, al hebben de heren van Hoilandiaan de zo belang rijke promotieronde nog voor de boeg. De ontmoeting met Wilton om 20.40 uur in de Mar griethal kan een goede voorbe reiding zijn voor Hoilandiaan voor het komende zware kar wei. Ólympia op te lopen en zodoen- De heren van Unitas gaan naar Ancora 3 in Rotterdam, waarte gen het ongetwijfeld alles in het werk zal stellen om de 11-15 nederlaag in eigen huis te re vancheren. De heren van WIK gaan naar Meeuwen 3 in Schie broek, waartegen WIK zal moe ten gaan bewijzen dat de 40-10 monsterzege die het Op eigen terrein behaalde, geen sinecure was. de aanspraak op de titel te blijven houden. In de eerste ontmoeting kwam Wilton tot een verdiende 6-2 zege, maar nu Roda 2 in de degradatiegevaar verkeert, zal het oppassen wor den. De dames van Hoilandiaan tre den om 11.10 uur aan tegen ADO in de sporthal Schie broek. Hoilandiaan moet uit de- Schiedam Het is opvallend. Alle hockeyclubs uit de regio vieren dit jaar hun lustrum. Asvion, Evergreen en Pollux hebben dat al duidelijk laten merken door met programma's en andere gegevens te komen om zodoende aan te tonen hoe het gevierd zal worden. Spirit deed dat niet. Sterker nog, maakte tot nu toe nog niet eens duidelijk dat het ook feest gaat vieren. Het lijkt er sterk op dat deze Schiedamse vereniging anoniem wil blijven. Niets is minder waar. Hetgeen naar voren komt in het ge sprek met voorzitter 't Hart Spirit wil zeker niet onbe kend blijven, hetgeen aan te tonen is. Want niet voor niets ruilde de club het ge zellige sportpark Thurlede voor het nog somber ogen de complex aan de Harga- laan. De verhuizing was voor een belangrijk deel om eindelijk eens uit die anoni miteit te komen. "Het was daar inderdaad wel gezellig", blikt 't Hart terug. "Maar je ligt daar wel erg afgelegen. Het is erg sterk te merken want ons leden tal stijgt sterk sinds we zijn verhuisd. We hebben nu 300 leden waarvan 150 senioren en 150 junioren." Uiteraard was het niet de eni ge reden om een andere speelplaats te zoeken. "De velden waar we over be schikten op Thurlede waren gewoon niet geschikt meer voor goed hockey", aldus de voorzitter. "Het was erg slecht en de kleedaccommo- datie gewoon onvoldoende. Vandaar dat we via allerlei inspanningen en problemen naar een andere plaats zijn gegaan". (Inmiddels heeft de voetbalclub Martinit het complex toegewezen gekre gen en er voor voetbal een ideaal geheel van gemaakt -MV) GESPAARD Deden de voetballers erg veel door zelfwerkzaamheid, ook Spirit spaarde behoorlijk wat geld uit door te verven, te timmeren etc. 't Hart daarover: "Er is in die tijd inderdaad erg veel door ei gen leden gedaan. Zoals de verwarming aanleggen, electriciteit, de vloer en veel verfwerk. In totaal hebben we zo'n 35.000 gulden uitge spaard". Dat was wel nodig want fi nancieel zat de hockeyclub er nou niet zo warmpjes bij. Alleen de NSF schonk wat geld. Hoe ziet het er voor Spirit financieel uit? 't Hart: "Ach, we hebben na tuurlijk nog genoeg wensen. Maar dat heeft iedere ver eniging. Maar je moet roeien met de riemen die je hebt Wat dat betreft zou door Marti jn Verwaaijen het best goed zijn als het subsidiebeleid landelijk ge regeld zou worden. Begrijp me goed, dat is geen onte vredenheid maar als er een gelijke tred is weten de clubs waar ze aan kunnen beginnen en waar ze aan toe zijn". Ondanks dat bloeit de club zeker. Want niet alleen hoc key wordt beoefend, 't Hart niet zonder trots: "We heb ben al een aantal jaren een cricket-afdeling maar een groepje dames heeft nu ook een softbalteam opgericht. De eerste twee jaar is een proefperiode maar nu al zijn ze bezig met een tweede team. Het loopt allemaal erg goed en de 'dames zijn enorm enthousiast Het past ook wel in ons idee want we willen het complex maxi maal gebruiken. In de win ter hockeyen we, in de zo mer is er cricket en dus ook softbal". ELITAIR Hockey moet elitair blijven, is al meerdere keren gesteld. Ook ter discussie gesteld. Hoe denkt Spirit daar over? De voorzitter: "Juist in deze tijd moeten alle sporten ge populariseerd worden. Na tuurlijk zijn er verschillen binnen verenigingen. Maar dat is al in de sport op zich. Ik noem bijvoorbeeld Her mes en SVV er bij hockey ook wel Asvion en Spirit. Maar we moeten juist nu proberen die verschillen weg te werken. Tenslotte moet iedere vereniging open staan voor wie dan ook". "Bij ons", zo vervolgt hij, "hebben we ook geen ballo tage en kijken we ook niet naar de achtergrond. Wel hebben we de regel dat een nieuw lid een bepaalde tijd in de vereniging meeloopt en pas daarna beslist of hij wel of niet wil blijven. Ten slotte is geen van beide par tijen ermee gediend dat na een half jaar ontevreden ge zichten verschijnen. En ten slotte is, en dat merken we ieder weekend weer, sport over het algemeen recreatie voor het hele gezin".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6