Sc I iiedam-Oost Forse stijging woningzoekenden Nieuwe voor T|1 H ï*t en Bomen ook verhuisd Erasinus Ensemble in Visserijmuseum Veilig oversteken voor de bejaarden DINSDAG 2 MAART 1976 Maaslander moet schuurtje afbreken - Muzikale lunch André Stolp maakt scriptie over overlegorgaan Kind (5) aangereden Politie betrapt bromfietsdief zonder helm Werk gezocht van welzijnswerkers Schiedam Na het vertrek van Jouke de Vries is André Stolp buurtwerker van Schiedam- Oost geworden. Voor deze wijk wil hij een welzijnswer- kersoverleg op poten zetten zoals dat al een paar maanden in Nieuwland draait. De erva ringen die hij bij deze organi satie opdoet zal de nieuwe buurtwerker in een scriptie verwerken voor zijn parttime opleiding aan de sociale aca demie in Rotterdam. 3 Vlaardingen Aad Zoutendijk verzorgt donderdag weer het lunchconcert in de Grote Kerk in Vlaardingen. Dat gebeurt zoals gebruikelijk tussen kwart voor en kwart over één. Op het programma staan werken van Pachelbel, Boutmy, Dandrieu en Oxinagas. Zoutendijk besluit met een improvisatie. Schiedam/VI aardingen Het aantal woningzoe kenden in Schiedam is in januari aanzienlijk gestegen. De toch al lan ge lijst groeide met 129 personen tot een toaal van 4.012. Eind januari waren er in Vlaar dingen 3344 woningzoekenden. Uit de statistieken blijkt dat er 688 personen van buiten Schie dam naar deze stad willen ver huizen. Verder staan 225 aan staande echtparen ingeschre ven voor een huis, 93 inwonen de echtparen, 14* alleenstaan den en 622 bejaarden. Een deel van die laatste groep heeft een urgentierapport De grootste groep Schiedamse woningzoekenden - in totaal 1502 personen - is wel voldoen de gehuisvest, maar wil om ver schillende redenen gewoon een ander huis hebben. Toch kon bijvoorbeeld het Schie damse bureau huisvesting m ja nuari maar 69 keer een vergun ning verstrekken aan iemand die in Schiedam wilde komen wonen. In Vlaardingen is het aantal per sonen dat een (andere) woning 2oekt en in het beat is van een sociale of medische verklaring aanzienlijk groter. Van die 225 personen heeft een groot deel een te kleine woning of een huis dat totaal ongeschikt is.' Bijvoorbeeld, een invalide die in een huis woont met vele drempels. Daarnaast zijn er ook nog zoe kers naar een kleinere woning (255). Een aantal van hen is met alleen bereid met een kleiner huis genoegen te nemen, maar wil ook wel meer huur gaan betalen. Bovendien geldt sinds 1 januari een regeling dat een inschrij ving bij het bureau huisvesting slechts gedurende twee jaar geldig is. Wie zich begin 1974 of eerder heeft laten inschrij ven, moet dus nu naar het bu reau om cle termijn te laten verlangen. Bij niet verlengen wordt menals woningzoekende van de lijst afgevoerd. In Vlaardingen waren op 1 fe bruari overigens 784 in aanbouw (613 voor particu lieren en 171 voor verenigingen). Vorige maand kwamen 80 woningen allemaal in Holy-Noord. I; eerste maand van dit jaar den in Vlaardingen geen wonin gen gesloopt of aan het gen bes tand onttrokken. Maasland De heer W.P. vans der Spek moet zijn schuurtje," achter zijn woning aan de Prin-1 ses Beatrixlaan 22 afbreken. Het bouwsel is in strijd met het geldende bestemmingsplan. Dat plan, Dorp West, bestemt de grond waarop de schuur nu staat, voor tuin. Slechts bouwsels van onderge schikt belang mogen er op die bestemming gerealiseerd wor den, waaronder het schuurtje niet valt De vergunning werd destijds dan ook geweigerd. Wel mocht de heer Van der Spek zijn schuurtje op een an dere plaats bij zijn woning bou wen, dat de bestemming erf heeft Bouw- en woningtoezicht consta teerde echter vorig jaar dat de heer Van der Spek toch zijn schuur op het deel met de bestemming tuin had neergezet. Bovendien had de schuur ook geen plat dak, zoals lijk op de bouwtekening was aangegeven. Eind december kreeg de heer Van der Spek van de gemeente opdracht de schuur af te bre ken. Hieraan voorafgaand had hij overigens diverse telefoni sche uitnodigingen voor een ge sprek om de zaak te bespreken, afgedaan. De heer Van der Spek brak 2ijn schuurtje echter niet af, maar verzocht het gemeentebestuur alsnog om toestemming om de gebouwde schuur op de huidige plhats te mogen laten staan. Burgemeester en wethouders, gegteund door de gemeente raad, hebben dat verzoek ech ter afgewezen. Hetgeen bete kent dat de heer Van der Spek toch zijn schuur zal moeten af breken, of die moet verplaatsen naar dat deel van zijn tuin waar het wel mag. Vlaardingen De vijf jarige Mar co van D. is zaterdag door een bromfiets aangereden. Het knulletje stak plotseling de Pot gieterstraat in Vlaardmgen over. De bestuurder van de bromfiets, de 63-jarige J.P.C. v, D. even eens uit Vlaardingen, kon de kleuter niet meer ontwijken. Deze moest in het Holyzieken- huis behandeld worden aan en kele schaafwonden. Na de be handeling mocht hij weer naar huis. Schiedam De 19-jarige Schie dammer JM.C., bijrijder van beroep, is ingesloten in het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat in Schie dam. Hij wordt ervan verdacht op de Parkweg, nabij de [Burge meester Van Haarenlaan, een bromfiets te hebben willen ste len. Agenten betrapten hem, toen hij de brommer aan de praat pro beerde te krijgen, ver na mid dernacht Zij vertrouwden het zaakje niet, omdat de jongen geen helm op had. Ook bleek hij geen papieren bij zich te hebben. Vlaardingen In het afgelopen weekeinde is ingebroken in het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Van Slingerlandstraat in Vlaardingen. Het gehele ge bouw is doorzocht. Tot op he den kon nog niet vastgesteld worden of er iets werd ont vreemd. Vlaardingen Het secretariaat van de actie „Vlaardingen 2et ook een boom op" is verhuisd. Oorzaak hiervan is de verhui zing van de secretarie. Inlich tingen en aanmeldingen wor den nu telefonisch verwerkt on-', der nummer 355888 toestel 159. Het aantal aanmeldingen is in- j middels de veertig gepasseerd. Mensen die nu nog een booml bestellen, kunnen deze nog dit i voorjaar laten plaatsen. De ac- j tie gaat gewoon door. Te late j aanmeldingen worden wel ge-1 honoreerd, maar de boom j wordt dan pas in het najaar geplaatst, „Sommige mensen vinden het maar niks dat een cultureel werker zich ook bezig houdt met het buurtwerk", zo vertelt André die in het vierde en laatste jaar van zijn opleiding is en daarvoor nog twaalf uur per week naar de sociale academie gaat, „zij vinden dat heel ander werk. Die mensen die dat zeggen weten echter vaak niet dat wij in het buurtwerk ook een opleiding krijgen. Erva ringen in Rotterdam heb ben geleerd dat het wel degelijk samen moet gaan. Voor de kwaliteit van het werk moet die bundeling er gewoon zijn. Bovendien krijg je anders een sterke hokjes geest en dat veroorzaakt wrijvingen waar de wijk bewoners tussen fijnge malen worden". De buurtwerker wil de mensen in Schiedam- ,Oost helpen om zich zelf te kunnen helpen, door onder meer te informe ren, te analyseren en door te vragen naar de oorspronkelijke verban den die de bewoners ten slotte moeten worden ge toond. Volgens de taa komschrijving van de KSCA kan dat onder meer door het steunen van initiatieven in de wijk en het begeleiden van wijkgroepen. André, zelf afkomstig uit Rotterdam, omschrijft de wijk Schiedam-Oost met ongeveer 13.000 bewo ners als: „Een wat oude re wijk met een bijzon der slecht voorzieningen- peil, vooral op het gebied van et onderwijs. Er zijn alleen wat kleuter- en la gere scholen en een LA- VO. Dat soort dingen sti muleert als het ware de sociale achterstand. Het voorzieningenpeil hier in Schiedam loopt ge woon zo'n vijftien tot twintig jaar achter. Neem. nou het buurtcen trum; een houten ge bouw dat bij wijze van spreken voor honderd Door Willem van der Post Foto: Ben Blumers procent4 brandgevaarlijk is. Daar komt nog bij dat het aan de rand en niet in het centrum van de wijk staat". Toekomstdroom Al sinds zijn komst naar het centrum aan de Dr. Zamenho fstraat houdt - André Stolp zich ook be zig met de bouwcommis sie voor een nieuw cen trum. Deze commissie werd ingesteld toen de raad het voorstel aan hield om aan de Dr. Za- menhofstraat een sport hal te bouwen. Sindsdien is de toekomst van het buurtcentrum onzeker en kijkt men uit naar een mogelijke andere plaats, als het enigszins kan in het centrum van de wijk, „We willen ook een cen- trumraad van buurtbe woners opbouwen. Met een duur woord heet dat dan demokratisering. Wat mij betreft wordt het hele centrum gerund door buurtbewoners, ter wijl de sociaal-eultureei- werkers er tussen lopen voor wat aanwijzingen". Over een andere toekomst droom, het welzijnswer- kersaverleg, of eerste- lijnsoverleg zoals dat in de sociaal-cultureel ar beid heet, zegt André: „Een model heb ik wel mijn hoofd. Dat is maar een van de mogelijkheden. Daar wil ik nog niet teveel over zeggen, want zoiets moet afhangen van wat de be trokkenen zelf voor ogen krijgen. Dat zijn bijvoor beeld de huisartsen, wijkverpleegsters, maat schappelijk werkers en sociaal-cultureel wer kers. Die moeten'tot een funktionele samenwerk ing komen. Gezamenlijk kunnen we dan allerlei problemen in de wijk aanpakken". Op de vraag wanneer hij dit overleg gerealiseerd wil zien kan André geen antwoord geven. Dat hangt volgens hem af van de bereidheid van de betrokkenen. De scriptie moet in ieder geval in september klaar zijn. Vlaardingen Het Rotterdamse Erasmus Ensemble geeft mor genavond een concert in het Vlaardingse Visserijmuseum, Dit concert, dat aanvangt om 8 uur, wordt zoals gebruikelijk gegeven in de muziekkamer van het museum. Het Erasmus Ensemble bestaat uit drie musici:-Het zijn Peter Goedhart, Gijs de Graaf en Wim Spruijt. Met zijn drieén vormen zij een kamermuziekge- zeischap. De banton Peter Goedhart heeft zijn muzikale opleiding in Rotterdam, en Lon- den genoten. Hij is werkzaam als oralonumzanger en is te- vens de formateur van het ge zelschap, Gijs de Graaf zat op 1 het Koninklijk Conservatorium l in Den Haag. Hij is als hoboïst verbonden geweest aan het Rot terdams Philharmorusch Or kest en het Nationaal Orkest van Mexico. Wim Spruijt speelt gitaar. Hij ont ving lessen aan het Rotterdams Conservatorium, Daarna heeft hij zich verder ontwikkeld in Spanje. Samen met de andere ensembleleden gaat hij binnen kort op tournee door de Ver enigde Staten en Latijns-Ameri ka Het programma van dinsdag avond is zeer gevarieerd. Voor de pauze zes werken uit de zestiende en zeventiende eeuw en twee nummers van eigentijd se componisten. Na de pauze een serie samenhangende ge dichten van de Spaanse poëet Garcia Loroa, waarvan, er ze ven door de Griek Mikis Theo- dorakis op muziek gezet zijn. Toegangskaarten voor dit concert zijn voor 4,50 gulden per stuk aan de balie van het museum te krijgen. Houders van een cultureel jongeren paspoort, een 65-pluskaart en kinderen tot vijftien jaar onder geleide betalen een rijksdaalder. Maassluis De toekomstige bewoners van het complex bejaarden woningen met dienstencentrum aan de Westlandseweg kunnen straks zonder gevaar deze gevaarlijke weg oversteken. Als de raadsleden tenminste het voorstel van B en W goedkeuren en een krediet van 46.250 gulden kan worden gebruikt voor de aanleg van een met voetgangerslichten beveiligde oversteekplaats. De bewoners van de bejaardenwoningen kunnen, als de oversteek plaats er komt, veilig van hun woning naar het winkelcentrum Koningshoek gaan. Het Is waarschijnlijk dat de raadsleden wel zullen instemmen met het voorstel. De leden van de commissies stadsontwikkeling cn financiën en economische aangelegenheden hadden er althans geen moeite mee. Op deze plaats komt. als de gemeenteraad van Maassluis dat goedkeurt, een oversteekplaats voor bejaarden. André(34) werkt vanuit het centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat, waarAnnemiek Reits teaznleidster en zich be- «ig houdt met peuter-, jeugd- en jongerenwerk. In het centrum van de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA) is nog een vakature voor Ie mand die zich wil wer pen op het jongeren en voiwassenenwerk. Nu doet de buurtwerker [S dat nog. Zolang de derde AT /f\~WQ "W© man er niet is_staat dit Vw H 0 ÜHSK. 1T^ H gedeelte nog op een laag v -m.»- pitje. Zogenaamde open avonden voor volwasse nen zijn er bijvoorbeeld nog niet. Buurtwerker André Stoip te midden van teamfeidster Annemïek Reits (links), vrijwil- 1|l ligster Mary JBkJr JL w buurtjeugd klaar voor het carnavalsfeest in het wijkcen trum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3