MAHOROKAN LAAT 150 JUDOKA'S MEELOPEN f/ Broers Yah;!:' Rasteren overheersen in het Staelduinsebos SPERT ODO maakt zich niet druk Juvenilis ook met je v v '1- 1 Walter van Rossum eerste f-SS HSV bij voorbaat al gedegradeerd Feestavond VAC Waterweg agenda Scheve basketbalring handicap voor heren DINSDAG 2 MAART 1976 4 De start van de 3 kilometerfoop die Johan Krjne (r) op zijn naam zou gaan brengen* 9 Lou Boer beweert dat WF, afdeling handbal, zelfs al 32 jaar bestaat - inplaats van 30 - en daarvan het bewijs in handen heeft 9 Bij Refo- ba is men niet van plan, ondanks de gestegen zaal- huur, de contributie te ver hogen 9 Bij TJrsus over weegt men ter afsluiting van het seizoen een mini- toernooi voor de elftallen 3 tot en met 1 te organiseren 9 Excelsior M. heeft uitge rekend dat het in theorie op de vijfde plaats staat We derom lïrsus, waar trainer Dirk Hoogenboom zijn con tract met twee jaar heeft verlengd 9 De trekking van de loterij ten behoeve van het bouwfonds, Is hij Ursus verschoven van 1 maart naar 1 mei 9 Frans Ver meulen - trainer er KV Vlaardingen - speelt vol gend seizoen met de Trekvo gels in dei hoofdklasse 9 Korfbalvereniging Spirit wil de relatie met de CJV verstevigen 9 Trainer Leo Halkes wil de concentratie in zijn ploeg niet verstoord zien en praat daarom niet graag over het perïodekam- piaenschap 9 Bij PC Vlaar- dingen '74 ziet trainer Lase- roms dat hij „klaar" is voor de vierde en laatste periode 9 De Vlaardingse fluitist in het betaalde voetbal Henk Pijper is aan zijn laatste seizoen bezig 9 Trainer Teun Groeneveld werd bij Kozakken Boys opgeschre ven in het boekje van arbi ter Mulder wegensniet toe gestane betreding van het veld 9 Cees Zwamborn en Rob van der Bol van FC Vlaardingen '74 zagen hun gele kaarten (bij FC Den Bosch) gehonoreerd met ie der twee geschorste wed strijden 9 's-Gravenzande De zevende prestatieloop door het Staelduinsebos is een groot succes geworden. Niet in de laatste plaats door het uitzonderlijk mooie weer IBi verkozen liefst zeshonderdvijftig deelnemers het meedraven boven het kijken naar het schaatsen op de tv. De organisatie van deze bosloQp was in handen van de trimgroep De Staelduinklitters. Hetgeen bete kende dat het min of meer een jubileumtocht was, want de trimgroep bestaat twaalf en een half jaar. De herinneringsmedaille bracht dat ook tot uitdruk king. Vlaardingen De Vlaar dingse atleet Walter van Rossum zorgde voor een verrassing door een mili taire cross in Qverveen op zijn conto bij te schrijven- De lopers kre gen in de duinen de ene na de andere klim voor geschoteld en daarvan slaagde van de tachtig atleten Walter van Ros sum het beste. De Ylaar- dinger begon de eerste kilometers heel voorzich tig, maar toen hij een maal alle angst en schroom van zich had af gegooid, begon hij tevens aan een indrukwekkende solo en zette aan het eind van de race al zijn con currenten op minimaal een minuut. De tijd van de Vlaardisger was 2954 sec. over 7 1/2 kilometer. Walter van Rossum -gro te voorsprong Het deelnemersveld was van jong tot oud, van meisjes en jongens en dames en he ren, rijk geschakeerd. Oud ste deelnemer was Sche- veninger Bertus Essenberg, die met zijn 69 jaar niette min de zes kilometer liep. Het evenement was verdeeld over een. drietal boslopen. De jeugd tot en met twaalf jaar liep het fraaie parcours door het bos van drie kilometer. Voor „iede reen" vervolgens ook een ronde van drie kilometer. Deze groep was de grootste, De laatste loop ging over zes kilo meter, zodat de route tweemaal afgelegd moest worden. Ook hier waren er weer inschrijvin gen vm diverse wedstrijdaüe- ten, die de loop aangrepen in hun voorbereiding voor het sei zoen en ver voor de echte trim mers de beschikbaar gestelde extra prijzen voor zich opeis ten. De meeste waardering gold hier uiteraard toch de trim mers, die jong en oud binnen i Jong en oud dwars door het Staelduinsebos heen. de gestelde tijdslimiet binnen -®en extra prijs was er weer voor kwamen. de vereniging met de meeste deelnemers. Opnieuw was dat budosportvereniging Mahoro- kan uit Maassluis, met een klei- ne honderdvijftig deelnemers, Voetbalvereniging DVO'32 uit Vlaardingen was met zeventig pupiHen die 's morgens nog ge-f voetbald hadden, ook goed ver tegenwoordigd. UITSLAGEN Bij de jeugd tot en met twaalf jaar streden Rob Henneveld uit Maassluis en Peter van Marre- wijk uit Kwintsheul verbeten om de hoogste eer. Min of meer vechtend kwam het tweetal over de streep, waarop beslo ten werd hen dan beiden maar een beker voor de eerste plaats te geven.- Achter hen volgen resp. Arie van Aalst (Maas land), Fred Louter (Maasland) en Erhard Gaal (Rotterdam). Bij de meisjes was het Ingrid Mïchiels uit 's-Gravenzande, die het snelste was. Zij bleef haar plaatsgenoten Anita van der Berg, Marion van Paassen, Ga- zy Michiels en Agela Holt uit Maassluis voor. Op de drie kilometer voor iede reen snelde de Vlaardingse at leet Johan Kijne in 9.50 als eerste door het bos. Hij bleef Hugo Veenker uit Naaldwijk tien seconden voor. Derde was Ed Kortekaas (Honselersdijk); 4. Kees den Hoedt (Vlaardin gen); 5. Ed Olsthoom (Maas dijk). DAMES Bij de ames op deze afstand no teerde mevr. Van der Berg Gravenzande) met 14.59 de snel ste tijd. Tweede was Tineke Groenewegen (Vlaardingen); 3. Irene Smit (Vlaardingen); 4. mevr. Kijne (Vlaardingen); 5. Maria Kester (Honselersdijk). De snelste dame op de zes kilo meter was Ine Valentin ('s-Gra venzande) in 26.35; 2. Marion Romdeur (Naaldwijk); 3. Willy Don (Vlaardingen); 4. Ellen van Rooden (Hiilegom); 5, José van Herwaarde (Hoek van Holland). Bij de heren werd het een dubbele triomf voor de broers Van Kasteren. Ralph (Rotterdam) bleef in 19.45 Hans (Schiedam) met 20.10 royaal voor. Derde was Jacques Va lentin ('s-Gravenzande) 20.28; 4. J. v.d. Sma (Delft) 20.50. Vlaardingen De Vlaardingse Automobielclub De Flardinga: Rijders houdt vrijdag 5 maart een girote feestavond in zaal Irene aan de Lange Haven in Schiedam. Kaarten in de voor verkoop zijn verkrijgbaar bij W. Egberts, Aleidastraat 89 A in Schiedam. Tel. 010-261165. Vlaardingen Het korfbal team van ODO moest op de valreep nog twee verlies- punten Incasseren, maar omdat de Maaslanders zich al zeker wisten van het kampioenschap en de pro motie naar de eerste Was, was dat eigenlijk niet zo belangrijk meer. De uit wedstrijd tegen Noorder kwartier betekende niet meer dan een verplicht nummer. De Leidenaren wensten zich ook niet bij zonder in te spannen. Toch is het wel een aantrek kelijke wedstrijd gewor den, want beide teams speelden zonder enige druk, zodat het publiek toch wel aan zijn trekken kwam. ODO kon het dit keer aanvallend niet maken. Het peehduiveltje speelde daarbij een forse rol, want ontelbare keren rolden schoten juist over de rand van de mand Bij Noorderkwartier lukte het allemaal wat beter. De thuisclub wist een 2-0 voor sprong te nemen, waarna Mar tin Boschma tegen scoorde. Noorderkwartier kon zelfs tot 4-1 uitlopen, voordat Kees van der Kooij een 4-2 ruststand liet aantekenen. Na de pauze kon Kees van der Vaart met twee treffers snel voor een gelijke stand zorgen. Vijf minuten na de pauze scoorde Noorderkwartier 5-4. ODO kreeg nog handenvol kansen op gelijkmaker en op winst, maar de stand bleef zoals ze was en- daarmee kon Noorderkwartier de eer opeisen de kampioen te hebben geklopt HSV De uitslag van De Raven - KVR (44), bepaalde eerder al dat HSV naar de tweede klas ging i degraderen. De spanning van de wedstrijd HSV-KVR, die volgens de verwachting die be slissing had moeten brengen, was daarom al bij voorbaat weggevallen. Beden waarom het een bijzonder lauwe vertoning werd tussen twee ploegen waarvan de ene (KVR) op het nippertje het eer ste klasserschap had behouden en de tweede (HSV) zich al zeker wist van degradatie. Een degradatie die de Hoekse korf ballers al vanaf het begin van de microcompetitie heeft be dreigd. En dat terwijl HSV wat betreft het vertoonde spel zeker niet de mindere is geweest. "Interne strubbelingen zijn wellicht een - grotere oorzaak geweest van de degradatie dan het spel op zich zelf, De beslissing om in eerste instantie met het gehele (veldt- waalftal) in de micro te gaan rouleren werd door enkele spe lers fel aangevochten en het leidde tot onnodige rivaliteit. De prestaties waren ook nave nant en steeds weer miste HSV de boot roet een verschil van slechts één doelpunt Uiteinde lijk leidde het tot degradatie en de Hoekenaren mogen volgend seizoen in de tweede klas pro beren het verloren terrein te herwinnen. Van enige inspiratie was tegen KVR weinig te bespeuren. Spel- technisch wisten beide ploegen de middelmaat nauwelijks te behalen. De gelijk opgaande score zorgde in elk geval nog voor enige spanning en de 65 uitslag gaf een redelijk beeld van de spelverhouding. Voor HSV wisten Theo Nieuwhof en Arie van der Graaf elk twee keer te scoren, terwijl Ineke Taal,en Jan van Nïeuwkerk elk één treffer produceerden. Dinsdag: Derde ronde damkam pioenschap, Emma straat, Vlaardingen Jeugdtoemooi hockeyclub Evergreen, Maas sluis-West Donderdag; Alexandria-Shell (da mes). MSV *71-CW 4 (dames), Haydr.laan, Maassluis, 20 uur, - MVC-Alexandria 2 (h), Oiyro- piahal, 19,45 uur. Vrijdag; volley 'BS-Libanon 2 (h), WestwijkhaJ, 20.15 uur. Winter kamp. zwemmen, "Den Haag, Verg. VLTC, Lijndraayer, 20 uur., Schiedam De dames van basketbalverenfging Juven ilis razen door naar de titel van de eerste divisie. Het volgende slachtoffer heette Wartburgia, waarvan de dames in de Margriethal met duidelijke cijfers (70-40) afstand namen. De heren versloegen Piazza Stars in Gorinchem, maar moesten eerst een handi cap van een scheve basketbalring overwinnen. Pro testen liepen op niets uit. In de tweede helft raakte de ring helemaal verbogen toen Dirk de Jong te lang aan de basket bleef hangen en de hele stellage verbogen werd. Niettemin werd het bij het scheiden van de markt een 85-71 overwinning voor de Schie dammers. Bij de meisjes A junioren zal het kam pioenschap nog een weekje op zich laten wachten omdat concurrent Hoogvliet verstek liet gaan. De Juventusdames kwamen in Amsterdam volledig aan de start. Trainer/coach Frits Spaak begon met een 1-2-2 zo neverdediging en daar bleek voor Wartburgia geen doorko men aan. De Amsterdamse ploeg kon verdedigend ook niet veel doen tegen de Schiedam se ploeg. Met goed opgezette aan vallen werd Wartburgia vanaf de eerste minuut onder druk gezet. Vooral Margreet van Putten zette de Amsterdamse dames voor onoplosbare pro blemen. Na tien minuten spe len had Juventus al een riante 9-28 voorsprong. In de laatste tien minuten van de eerste helft bleef Juventus goed doorgaan. Ook Tineke Aleman en Sylvie Cordemans gingen zich toen met de scores be moeien, zodat Wartburgia zich al in een vroeg stadium uitge schakeld zag voor de overwin ning. De rust brak aan met de stand 19-44. In de tweede helft liet tras nerf- co ach Frits Spaak de jongere speelsters aan bod kamen om meer ervaring op te doen. Het scoren ging nu moeilijker voor al omdat de Juventusploeg té snel wilde gaan spelen. Verde digend zat het echter nog steeds goed, zodat Wartburgia geert stap dichterbij kwam. Sylvie Cordemans had weer veel rebounds en zij blokte ook veel schoten in de verdediging. Syl via Gorter vie) op door de wie intercepties die zij had. In de laatste vijf minuten geloofden de Schiedamse dames het wel en werd er zeer weinig ges coord. De wedstrijd dreigde uit te gaan als een nachtkaars, maar de wedstrijdtafel dacht er anders over Deze belde de wed strijd een minuut te vroeg af» zodat voor die ene minuut weer opnieuw begonnen moest wor den. Door Tineke Aleman en Sylvia Gorter wist Juventus nog te scoren maar toen was het toch echt afgelopen. Eind stand 40-70 voor Juventus. Topscorers: Margreet van Putten 26-6, Sylvie Cordemans 4-10, Ti neke Aleman 64. HEREN Het eerste herenteam van Juven tus speelde in Gorkum tegen Piazza Stars. Wim Cordemans moest thuis blijven met griep, terwijl Carel Venver het coa chen van zijn juniorenteam prefereerde boven spelen in zijn eigen team. In Gorkum bleek één van de rin gen zeer scheef te staan. De scheidsrechters wezen de zaal- dienst daarop, maar deze wei gerde er iets aan te doen zodat na enig geharrewar toch maar werd begonnen, Juventus pro beerde direct in de eerste m rou ten al een gat te slaan. Dit lukte maar gedeeltelijk.,Doordat bei de teams roan-to-man verdedig den, waren er veel één tegen één situaties die door Juventus beter werden uitgebuit dan door de Gorkunse ploeg. Na vijf mmutenwas de stand 5-13 voor Juventus. Daarna kwam Piazza Stars nog terug, aangemoedigd door het publick. Even leek net erop dat het gelijk zou komen met Ju ventus, maar de Schiedammers heten het niet zover komen en Voor de Schiedamse dames {donker shirt) weinig proble men meer in de jacht naar goud. rond de tiende minuut had Ju- Wim Verstoep en Jaap Boon, ventus weer een voorsprong kwamen enkele malen goed van zeven punten. De guards, door, zodat Juventus de voor sprong nog verder uit kan bou wen. Pia2za Stars raakte in paniek en maakte een paar onnodige fou ten waar Juventus van profi teerde. De playing van de Gor- kumse ploeg nam een tïme-out maar toen stond Juventus al op 13 punten: 18-31. Hierna had Juventus nog enkele malen de kans om zijn voorsprong te ver groten, maar dit mislukte door dat men wat te gemakkelijk punten wilde maken. INCIDENT In de rust gebeurde ook nog een klein incidentje. Dirk de Jong bleef bij het inschieten even te lang aan de ring hangen, waar door de hele stellage naar vo ren viel. Het gevolg hiervan was dat de ring nu helemaal verbogen was en Juventus met een extra handicap aan de tweede helft begon. Vreemd blijft het overigens wel dat zo'n stellage al omvalt als er iemand de ring wat te hard raakt. De tweede helft begon Juventus verschrikkelijk slecht. Dit lag niet alleen aan de ring maar zeker ook aan de ploeg zelf. Verdedigend klopte er niets meer van. De man-to-manver- dediging van de eerste helft was nu zo lek als een mandje. Aan alle kanten werden de Ju- ventusspelers voorbij gelopen, terwijl zij zelf bijna geen enkel punt meer scoorden. Langzaam maar zeker kwam Piazza St dichterbij. Alles wat Juven. - was begon weer te denken aan de wedstrijd tegen Achilles, waar het in de tweede helft ook maar acht punten scoorde. WISSEL Na tien minuten in de tweede helft had de Gorkumse ploeg aansluiting: &/-53. Toen nam trainer/coach Jan Start een ti me-out en wisselde hij Nico van Futten in Juventus kwam nog twee punten achter te staan, naar toen begon bet weer wat te draaien. Eerst ging Dirk de Jong nog vrij ernstig door zijn enkel waardoor hij voor deze wedstrijd verder uit geschakeld was. Het gebeurde net op een moment dat hij goed ging draaien, Juventus hield toen nog maar zes s spe lers over. Nico van Putten begon toen var afstand raak te schieten terwijl Jan Kustner, Rob Mark en Pe ter van de Waal onder het bord heersten. Piazza Stars, waarschijnlijk te leurgesteld dat het niet meer lukte, raakte geïrriteerd en ging steeds harder spelen. De scheidsrechters hadden dit goed in de gaten. Juventus liep dan ook weer snel weg van Piazza Stars. De playing van de Gorkumse ploeg kreeg zelfs nog een diskwalificerende fout omdat hij Wim Verstoep, die een lay-up maakte, finaal onder het bord door wilde lopen. Dit is levensgevaarlijk en de man werd er dan ook terecht uitge stuurd. In de laatste minuten liet Juventus er geen twijfel over bestaan wie de beste ploeg was en speelde Piazza Stars voüedig weg. Eindstand 7J-a voor de Schiedammers. Topscorers: Nico van Putter 8-13, Jaap Boon 114, Rob Mark 8-6, Peter van dc Waal 6-7, Wim Verstoep 6-5.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4