SCHIEDAMSCHE COURANT Woonbuurt moet wijken voor waterkering EH Ik heb niets gezien en niets gehoord" yê Verheugd maar voorzichtig" Iin Binnen drie jaar sloop Maasdijk e.o. Vlaardingse taxi-ondernemer 1 biedt excuus aan Duysenberg in Schiedam Platanen verdwijnen eerder Heldenfonds onderscheidt V mevrouw Drop Malusdreef verkeersvrij Feest stemming in Maasland Jongen gedood onder trein Schiedammer ontkent aandeel overval «ïf/ SigSj 5':H «VI f'Mïil iiüiü Woensdag 3 maart 1976 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -1018 te jaargang no. 25524- 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendiensl I44I44 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Nog vóór de be woners aan de Maasdijk en omgeving hun woning moe- ten verlaten zullen de grote platanen door de plantsoe nendienst worden wegge haald, In de zomer van 1977 moeten de bomen namelijk verdwijnen omdat dan met het omleggen van kabels en leidingen moet worden be gonnen. Dat betekent vol gens gemeentewerken dat alle bomen in het eerste kwartaal van volgend jaar moeten worden verplaatst. Voor een bedrag van 52.700 gulden worden de platanen elders in de stad geplaatst. Voor de geschikte plaatsen wordt op het ogenblik een onderzoek ingesteld. Wel zul len de voorbereidingen voor deze „operatie" binnenkort al van start gaan. Om een redelijke overlevingskans te garanderen is het nodig de te verplaatsen bomen ten minste één jaar voor de ver plaatsing te prepareren. Het betreft de bomen vanaf de ingang van de werf IHC Gusto tot aan de sluis en de bomen aan het kruispunt bij de sluis. Het merendeel ver keert in uitstekende staat, zodat men verwacht dat er een fors aantal de verplaat sing zullen overleven. Het zuidelijk woon- buurtje rand de Maas dijk dat moet wijken voor de nieuwe water kering. Al over een jaar worden de grote plata nen weggehaald, zodat vele bewoners tegen de kaie muur van IHC Gus to zullen moeten kijken in plaats van tegen het groen. Schiedam Binnen drie jaar zal in Schiedam-zuid het buurtje rond de Maasdijk met de grond gelijk worden gemaakt. In verband met de aanleg van een nieuwe waterkering moet het grootste gedeelte van de woningen aan de Maasdijk, Eendrachtstraat en Nieuw Mathenesserstraat worden gesloopt. Volgens de gemeente ligt het aan de rijksoverheid wanneer de huizen moeten worden ontruimd. Het rijk finan ciert namelijk voor honderd procent de nieuwe waterkering. Ven links naar rechts: heldin Drop, de geredde Pim Feelders en burgemeester Lems. Schiedam Het Carnegie Heldenfonds heeft de Schie- damse mevrouw A. Drop-Lupker, woonachtig aan de Diepenbrockstraat 48 in Schiedam, gistermiddag onderscheiden voor haar optreden op 10 februari vorig jaar. Mevrouw Drop redde toen de driejarige Pim Feelders uit het water van de Schie, nabij de Delflandseweg. Pim, die op de Delflandseweg woont, was na een knokpartij- tje in het water beland. Toeval lig keek op dat moment me vrouw Drop, die in de buurt bij haar moeder op visite was, uit het raam en zag wat er was gebeurd. Ze snelde naar buiten en, hoewel zij niet kon zwem men, dook ze de Schie in om Km te hulp te snellen. Burgemeester drs. Arie Lems overhandigde gisteren de on derscheiding, in het bijzijn van Pimmetje en diens broertje, moeder en oma en de heer Drop, die overigens werkzaam is bij de Schiedamse politie en ervoor zorgde dat van het ge beuren door de politie proces verbaal werd opgemaakt Het Heldenfonds deelt zonder dat geen onderscheidingen uit Burgemeester Lems: „Mij is ver teld, dat je makkelijker een ko ninklijke onderscheiding krijgt dan een onderscheiding van het Camegie Heldenfonds". Hij be doelde daarmee, dat in het tweede geval sprake moet zijn geweest van gevaar voor eigen leven. „En dat, terwijl er altijd weer zoveel mensen zijn die te beroerd zijn cm een. hand uit te steken, als iemand in het water is gevallen", aldus Lems. Slechts een klein aantal huizen aan de Eendrachtstraat zouden kunnen blijven staan. De rest moet weg, omdat alles moet worden opgehoogd en taluds moeten worden aangelegd. Ver wacht wordt dat'alle huizen worden gesloopt. Niet alleen omdat de woningen erg c zaam zouden komen te staan, maar meer nog omdat deze in slechte staat verkeren. Er tre den veel verzakkingen op, om dat de huizen niet zijn onder heid. De bouwvereniging De Een dracht, die de huizen beheert, heeft inmiddels de bewoners la ten weten dat men rekening houdt met een termijn van dne jaar,I&,ï,uitgevoerd, alvorens tot ontruiming moet worden overgegaan. Er worden nog slechts dringende reparaties voor dit blok uitgevoerd, mede doordat het tekort voor dit blok 70.000 gulden bedraagt. On langs zijn nog rioleringen, elek trische bedrading en lekkages hersteld. De Eendracht heeft de minister van volkshuisvesting gevraagd de huurverhoging per 1 april van acht procent niet te laten gelden voor dit buurtje. Voor de aanleg van de buitenwa terkering tussen de nieuwe Bui- tensluis en de Maasboulevard en tussen de sluis en de Rotter- damsesdijk heeft gemeentewer ken inmiddels een rediet van 3,3 miljoen gulden gevraagd. Hiervoor worden een aantal noodzakelijke werken uitge- voer, zoals verwerving van gronden, het in stand houden van de waterkerende gevel- wand langs de Hoofdstraat, en de sloop van panden. Vlaardingen L* zulSen op de Malusdreef geen parkeerplaat sen worden aangelegd. In eer ste instantie zou dit volgens het bestemmingsplan Holy-Noord wel het geval zijn. De omwo nenden zijn hier echter tegen in verzet gegaan. Zij verzochten het college van B en W de geplande vier parkeerplaatsen niet aars te leggen, maar het gebiedje verkeersvrij te hou den. Hun verzoek wordt inge willigd. Niet alleen zal de straatverharding worden door getrokken, maar bovendien zal in overleg met de omwonenden worden nagegaan in hoeverre het mogelijk is op het gebiedje enkeJe bomen te planten. HAVENSTRAAT 45 tel. 01740 - 25100 presenteert In de "spektakel"-reek3 op: VRIJDAG 5 MAART 1976 FILM/KARATE EEN "LIVE" - KARATE-SHOW met HANS HOLTMAN en ARTHUR KUNZ van de "Budosport'-school West land ('s-Gravenzande) na de vertoning van de karate-frlm "ENTER THE DRAGON" MET IN DE HOOFDROL: 8RUCE LEE. Aanvang totaalprogramma: 20 00 uur VRIJDAG 12 MAART 1976 SOULKON5ERT Optreden van het Amerikaanse SOUL-ORKEST; "UDELLA'S PEOPLE" Het "neusje van de zalm" voor soul-liefhebbers' 'n Surprise' belangstellenden voor de jaarlijkse DEEJAY,- WEDSTRIJD waarvan de finale plaatsvindt op vrijdag 9 april as. in het Naaldwijkse "Teejater" kunnen zich nog opgeven bij "Tecjaier". Produkties, Handelfaan 176, Naaldwijk Haést je' WEETJE Maasland „Gaarne spreek k?,/,n den een ge lukwens uit aan de raad en de bevolking, nu de indeling: van Maasland bij Rijnmond is afgewe zen." Burgemeester 3. vanden Brink opende met deze woorden de gisteravond gehouden raadsvergadering, nadat een dag eerder bericht van het ministerie van binnenlandse zaken was gekomen dat Maasland niet hij Rijnmond, maar bij de provincie nieuwe stijl Haaglanden is inge deeld. „Dat is voorwaar het succes van nw be sluit en de uitspraak van de bevolking", al dus een opgetogen bur gemeester. Maasland/Naaldwijk „Ik ben uiteraard blij met de beslissing om Maasland niet bij Rijn mond in te delen, maar ik zou het onverstandig vinden nu al te juichen. Tenslotte moet het wets ontwerp nog in de Ka mer worden behandeld". Directeur mr. jr. H. Mulder vindt daarom niet dat zijn dreige ment om de fabriek naar het buitenland te verplaatsen defin- tief kan worden ingetrokken. Het Overlegorgaan Westland stel de zich van meet af aan op achter het bedreigde Maasland, - Directeur Lely Industries: Rotterdam De Vlaardingse taxi-on dernemer J. van Do dewaard hiedt aan de Rotterdamse taxi chauffeurs zijn ver ontschuldigingen aan voor het feit, dat hij hen gangsters heeft genoemd. In deze krant heeft hij van daag een advertentie met zijn excuses la ten plaatsen. De Rot terdamse chauffeurs hadden een dergelij ke advertentie in alle in Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen verschijnende kran ten geëist, maar zijn bereid de zaak nu verder te laten rus ten. De affaire begon te rollen, 'nadat circa drie weken geleden een Rotterdamse ta xichauffeur in Vlaar dingen werd overval len en gehruik maak te van zijn alarm knop. Een groot aan tal collega's reed met hoge snelheid naar Vlaardingen. Onder weg gebeurden twee ongelukken, waarbij materiële schade ont stond. Door de Schiedamse en Vlaardingse taxi- ondernemers werd het veelvuldige ge bruik van de alarm knop afgekeurd. De heer Van Dodewaard zei daarbij onder meer, dat hij „het ta- xidom in Rotterdam en Amsterdam en misschien zelfs in Den Haag voor een groot gedeelte gang- sterdom vindt" en dat volgens hem „veel chauffeurs in de drughandel zit ten". De Rotterdamse chauffeurs waren woedend over die uitspraken en scha kelden een advokaai in. Zij dreigden met een kort geding, maar gaven de heer Van Dodewaard eerst de kans open lijk zijn verontschul digingen aan te bie den. Minister Duysenberg spreekt in Schiedam. Naast hem voorzitter Huksloot van het PvdA- district Delf!. Schiedam Minister van financiën dr. Wijn Duysen- berg heeft gisteravond in zijn spreekbeurt voor bet district Delft, waaronder ook Schiedam valt, nog eens de oorzaken en mogelijke gevolgen van de huidige economische situatie op een rijtje gezet. Hij deed dat in het zalencomplex Irene in Schiedam. In een betoog, dat was doorspekt en rekentechnische voorbeelden, probeerde hij uit te leggen, hoe hij denkt te komen tot bestrijding van de werkloosheid. Naaldwijks burgemeester J. de Bruin, tevens vooratter van het Overlegorgaan: „Natuurlijk zijn alle leden blij met de beslissing om Maasland bij het Westland te houden. We hadden het voor deel dat de plannen voor de wet „reorganisatie binnenlands be stuur" in een voorontwerp wa ren samengevoegd. Alle ge meenten hadden daarom de mogelijkheid om op de plannen van de minister te reageren, van die inspraak hebben we ruimschoots gebruik gemaakt. Ik vind het een goede zaak dat de betrokkenheid van alle West- Iandse gemeentes met Maas land op dit resultaat is uitgelo pen". Bij een ongewijzigd beleid zullen er in 1980 meer dan 260 900 mensen zonder werk zijn, schatte hij. Via de eenprocents- regeling (waarbij op de nationa le begroting binnen vijf jaar tien miljard gulden moet wor den bezuinigd) denkt hij te ko men tot een beperking tot min der dan 200,000, Daarna moet dan weer worden bezien hoe dat aantal kan worden ver kleind. 1 Hoe kon je van winst naar werk is de vraag, aldus Duysenberg. Hij zette uiteen, dat door te bezuinigen geld vrijkomt voor scholing en ander vormings werk, terwijl op verschillende fronten werkgelegenheid zal ontstaan. „Sommigen zeggen: meer winst, dan ook meer werk. Anderen zeggen: meer. winst, minder werk. In onze; partij bestaat over die contr overse een levendige discussie. andere partijen hoor je daar met over. Mijn mening is, dat minder winst minder werk be tekent. Het gaat er dan ook niet om, waar die noodzakelijke winst wordt gemaakt, maar wat er met die winst gedaan wordt", aldus de minister. Maassluis Op een particuliere spoorwegovergang bij Maas sluis is gistermiddag de I5-jari- ge C. van der Sar door een trein aangreden. De jongeman overleed Ier plaatse. Rotterdam Een niet alle daags standpunt huldig de gisteren een duo over vallers voor de Rotter damse rechtbank: „Sa men uit, niet samen thuis". Cees H. (30) wilde dan wel toegeven, dat hij een gewapende roofover val had gepleegd maar metgezel Henk de W. (33) uit Schiedam verzekerde de rechtbank, dat hij wel bij de overval aanwezig was geweest, maar „al leen maar om in die win kel naar de prijs van een kacheltje te vragen. Ver der heb ik niets gezien en géhoord". Wat was er gebeurd? Gedreven door naderende geldnood had H. op zaterdag 20 december het plan opgevat winkelier A. ten Wolde te beroven. De \V. zag een dergelijke operatie wel zit- ten, maar wilde zoals hij de rechtbank herhaaldelijk vertel de eerst wel eens poolshoog te nemen aan de Crooswijkse- weg. Toen het tweetal de vol gende dag inderdaad bij Ten Wolde binnenstapte had H een pistool bij /ich, dat hij onder het uitspreken van „ik zou wel wat van je willen hebben" te voorschijn haalde. ,Heb ik niet gezien", reageerde De W. weer, Hij was de winkel slechts binnen gegaan, omdat hij een aardig kacheltje had zien staan en .dal soort dingen verzamelde". Ook de snelle reactie van de winkelier had hij gemist Ten Wolde smeet in een onbewaakt ogenblik een gasstel doör de winkelruit, waarop het duo ijlings de hielen lichtte .Een ernstige aantasting van de rechtsorde", oordeelde officier van justitie mr. J. C. F, A. Hage, die tegen H acht maan den waarvan drie voorwaarde lijk eiste. Hij voegde daaraan een voorwaardelijk terbeschik kingstelling van de regering toe, op basis van de psychiatn- erhe pepeven* waaruit bliikt dat H. sterk verminderd toere keningsvatbaar was tijdens het voorval. Tegen De W„ wiens aandeel de officier ondanks de aanhouden de ontkenningen ten volle be wezen achtte, eiste mr. Hage éen jaar en drie maanden. „De rol van mijn dient blijft heel onduidelijk", vond de raads man van De W., mr. M. H. Hoogstraten, die ervan ui- gaande dat onvoldoende bewijs voor handen is vrijspraak de enge juiste gerechtelijke beslis-, cmP vond „Deze H. is eigenlijk een tobberd op crimineel gebied. Dat blijkt ook wel uit hel feit, dat hij geen strafblad heeft We moeten deze zaak, hoe moeilijk dat ook lijkt, eigenlijk als een klucht behan delen", meende mr. J. Huisman raadsman van H. Na een gede tailleerd betoog vroeg hij de rechtbank „de toch al milde eis van de officier nog korter te maken, om zo te bewerkstelli gen dat H. weer snel bij zijn gezinnetje is en de hete geschie denis kan vergeten". Uitspraak 16 maart ijl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1