Bonter: veel vertellen in tekening en aquarel m VEEL BELANGSTELLING VOOR PREMIE-WONINGEN Blokje rond^ :5>ü Ï5f! Wereld gebedsdag Schiedamse Ateliers in Stedelijk Museum bestolen Belasting- avonden Gratis inenten In gemeentemuseum Maassluis: And ré van Duin naar Vlaardingen ij WOENSDAG 3 MAART 1976 De Fakkel met „De Dwaasheid heeft haar eigen recht" Bromfietser breekt arm Gemeente straks kleurig en fleurig «si ï'i' SU-* té ïWs I '3 van zijn vader en grootvader, die bekende kunstschilders wa ren. Alvorens zich uit te geven gebouw Schiedam De wereldgebedsdag gaat in Schiedam niet onge merkt voorbij. Vrijdag wordt Op vijf plaatsen een samen komst gehouden. Het thema van de liturgie is samengesteld door Mexicaanse vrouwen en luidt Bewustmaking tol Leven. De plaatsen van samenkomst zijn de volgenden: Lutherse kerk, Oranjestraat/- hoek Westvest, om 20.00 uur; j Gereformeerde kerk De Ark, Zwaluwlaan, Schledam/Kelhel, om 19.30 uur. O Dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplem, Schie- dam/Kethel om 19.30 uur; Bejaardencentrum De Harg, Hargplein, Schiedam/Kethel, om 15.00 uur en 6 Bejaardentehuis De Mathenes- ser Bogerd, Franselaan 110, Rotter da m/Oud-Ma thenesse, om 19.00 uur. Schiedam Het Stedelijk Museum start met een nieuwe serie tentoonstellingen onder de titel Schiedamse Ateliers. Kunste naars uit deze stad krijgen daardoor de kans om hnn werk aan hun plaatsgenoten te laten zien. De bedoeling is dan ook om mei regelmatige tussenpozen aan hel publiek te tonen, wal in Schiedam gebeurt op hel gebied van de beeldende kunst. Nu het onzeker ts of de Kon- frontatiereeks, waarin kunstenaars uit binnen- en buitenland exposeerden, zal worden voortgezet, krijgen plaatselijke artiesten het plaatsje in het museum, waarop ze lang hebben aan gedrongen, Een jaar geleden, tijdens een bijeenkomst van museumdi recteur Hans Paalman, de aftredende wethouder voor cultuur Clara Visbeon-Stro- man en zo'n twintig kunste naars, kwam de wens al sterk naar voren om het mu sea te „verschiedamsen" door meer plaatsgebonden aangelegenheden te laten zien. Ook de museumcom- missse is herhaaldelijk ge pleit voor een apart vertrek je in het museum voor Schiedamse kunstenaars. Vrijdagavond om kwart over acht wordt de eerste ten toonstelling in de nieuwe reeks geopend. Tot 25 april zijn schilderijen te zien van Marjan Veenman, Marjo van Soest-Verzijden. en Tom van Gelder, die ook grafieken toont. Tekeningen en daar mee samenhangende objec ten van Sjef Hendrickx en „gebogen" manners van Frans Ram completeren de tentoonstelling. De opening wordt vrijdag opgeluisterd door een optreden van leden van de jazzband Roaring Se ven. Maasland De voorbereidingen voor een nieuwbouw-project van 82 woningen in de Com mandeurspolder le Maasland zijn gestart. Het bouwplan om vat 41 huizen in de premie-ver koop, 18 huizen in de vrije sec tor en 25 woningwetwoningen. Het project komt op het oude hoofdveld van MW'27 en een gebied ten oosten daarvan. De voorbereidingen betreffen het bouwrijp maken van de voor de woningbouw benodigde grond, alsmede het aanleggen van een ontsluitingsweg. Wat de werke lijke bouw betreft, wordt er naar gestreefd nog dit voorjaar te beginnen. De premie- en vrije sector wonin gen worden gebouwd door het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. De 25 woningenwet- wonmgen zijn voor rekening van de Algemene Woningstich-. ting Maasland. Inwoners van Maasland en economisch ge bonden personen krijgen het eerst de gelegenheid een pre miewoning te kopen. Hoewel er nog geen prijzen, liggmg en in deling bekend zijn, is er volgens burgemeester J. van den Brink een enorme belangstelling voor deze huizen. Tijdens een voorlichtingsbijeen komst van het Bouwfonds zul- len die gegevens worden ver strekt Aanvankelijk zou die bijeenkomst afgelopen maan dag hebben plaatsgevonden. Het Bouwfonds heeft echter nog niet voldoende informatie voor de adspirant kopers. De bijeenkomst is daarom verscho ven naar donderdag 1 april, en begint 's avonds om acht uur in het Trefpunt De Dalmatïsche hond die ver leden week in blokje rond stond heeft een aardig gezin gevonden. Schiedam Aan de Noordvest is een portefeuille met 1400 gul den gestolen. De eigenaar is de 30-jarige antiquair J. B. uit Hoorn. De man had de portefeuille m zijn jas onbeheerd op de auto laten liggen terwijl hij een an tiekwinkel aan de Noordvest binnen ging. De portefeuille is later leeg teruggevonden in een brievenbus van een nabijgele gen woning. Met de inentingen voor honds dolheid gaat het uitstekend. Er zijn tot nu toe 450 inen tingen uitgedeeld, niet veel eigenlijk, want er zijn onge veer 3000 geregistreerde honden in Schiedam (m feite lopen er natuurlijk veel meer rond). Toch vindt men bij de dierenbescherming de aktie tot nu toe een succes. Er zijn nog twee mogelijkhe den de hondeprik uit te de- SIGNALEMENT Naam: Asta Ras: bast-schnauzer Geslacht: reu Kleur: grijs/wit Leeftijd: 3 1/2 jr. Schofthoogte: 50 cm. Vlaardingen De toneelgroep De Fakkel brengt op zaterdag 6 maart in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal een voorstel ling van het spel „Dwaasheid heeft haar eigen recht" van John Patrick. De uitvoering be gint om kwart over acht Na afloop van de toneelavond volgt nog een bal. Muzikale mede werking wordt dan verleend doer het Apollo Trio. Vlaardingen Speciaal opgelei de leden van het NW zulten de bel astingaangifteformulieren van de leden invullen. Dit is een reeds gebruikelijke service van de NW afdeling Vlaardingen. De aangesloten NVV-Ieden die nen wel even een afspraakje te maken. De afspraken kunnen gemaakt worden op vrijdag 5 maart tus sen zeven uur en half acht en op zaterdag 6 maart van tien tot half elf. De afspraakmakers moeten zich daarvoor naar het Volksgebouw aan de Schieda- meseweg 31 in Vlaardingen be geven. Het invullen van de for mulieren zal meerdere avonden Vlaardingen De huisartsen in Vlaardingen zullen donderdag gratis zuigelingen en kleuters inenten. Dat gebeurt tussen half twee en twee ten huize van de artsen. De kinderen worden dan tegen difterie, kinkhoest, tetanus en kinderverlamming ingeënt Kinderen die een half jaar gelden de derde injectie kregen, moe ten nu de vierde ontvangen. De immuniteit wordt hierdoor voor een aantal jaren bestendigd. Kinderen, die in het eerste half jaar van 1972 volledig zijn in geënt, komen nu voor herinen- trng in aanmerking. De immu niteit wordt hierdoor verlengd. De kinderen, die in de eerste twee maanden van dit jaar geboren zijn, kunnen tevens tegen maze len worden ingeënt. De ouders van deze kinderen moeten dat van te voren wel even opgeven. Het Rijk stelt het mazelenvac- cin namelijk alleen maar in grote verpakkingen te beschik king. Dit melden moet gebeu ren voor woensdag 3 maart bij de inentingsadministratie, Mo- zartlaan 9 te Vlaardingen. Tel: 353500. Maassluis - Beisimpressies en boekillustraties van de Dordtse kunstenaar Victor Bouter, tekenle raar aan het Johan de Wittgymnasium aldaar, trekken veel bezoek naar het gemeentemu seum Maassluis, waar tot en met 7 maart een grote gevarieerde collec tie van het werk van Bouter is te zien. Het tekenen zit Victor Bouter in hart en vingers. Dat heeft hij van ziïn vader en grootvader. wa als kunstenaar heeft Victor Bouter twee jaar in Delft aan de TH bouwkunde gestudeerd, tegen zijn zin weliswaar, maar daar heeft hij toch zijn bewon derende kijk: op kathedralen, tempels en andere architectoni sche kunstwerken sterk gevoed. Het is aan zijn reisimpressies, inkttekeningen en aquarellen duidelijk te zien hoe visueel Victor Bouter is ingesteld, met hoeveel vreugde hij zich wijdt aan het op papier zetten van poortjes, torens, trappen, kozij nen en lantaarns. Van al die onderdelen van en bij gebouwen geniet hij, ziet hij hoe ze helemaal bij het grote behoren. Bouter moet Capriccio II. Fantasietekening geïnspireerd op de werke lijkheid. Kunstwerk van Victor Bouter in het gemeentemu seum Maassluis. Gemeentemuseum Maas sluis, Zuiddijk 16- Vic tor Bouter; reisinpres- sies en boekillustraties. Dinsdag tm zondag 14 —17 uur. Dinsdagavond 19—21 uur. Tot en met 7 maart. zijn plekjes, waar hij gaat teke nen bijzonder secuur uitzoeken, want de kijk die hij op zijn steden heelt, op de bijeen ge pakte huizen en daken en op de dominerende kathedralen en kerken is steeds apart Niet al leen aan zijn tekening.^ zijn spel en lijnen, ook aan zijn kleur DOOR JAN ZWART geeft Bouter alle zorg.. Uitgela ten zonnig zijn de aquarellen van Florence en Toscane, ter wijl andere bladen als zijn Ca priccio's zacht van tint zijn ge houden. Die Capriccio's rijn fantasierijke variaties op bouw kundige thema's. Zo muzikaal hun naam is, zo tonen die bla den ook duidelijk de meerstem migheid in hun lijnen. Niet al leen Italië, ook in R*"Jgge en dichterbij huis in >nen en Maassluis gaf Victor Bouter zijn ogen goede kost. De sugge stieve aquarel van de Grote Kerk van Maassluis met op de voorgrond een stoer schip, is zonder meer een fijne aanwinst voor het Maassluise museum. Interessant rijn ook de boeke- nomslagen en illustraties, die Bouter ontwierp voor boeken van Louis, Couperus. De illus traties voor een boek als "stijl- tuinen" waren beslist een kolfje naar rijn hand. Vlaardingen De bromfietser J.H. uit Vlaardingen is met een gebroken arm naar het Holyrie- kenhuïs vervoerd. Hij reed op de Professor Rutgersstraat richting Ary Koplaan, waar hij aangereden werd door de Vlaardingse automobiliste G.J.J. (31) uit Maassluis. Zij had niet op het verkeer gelet bij het wegrijden, waardoor zij de bromfietser raakte. Deze kwam hierdoor ten val en brak zijn arm. Een slimme vogel dit keer in blokje rond. Hoewel, vogel. Asta gaat nog steeds door het leven als een bastaard hond. Hij lijkt in de verte wel wat op een schnauzer („de hond van de kleine man"). Een onopvallend ty pe dat z'n werk goed pleegt te doen. In het grijze verle den was de schnauzer eigen lijk een boerenhond die fel ging blaffen bij onraad en het huis en de stal vrijhield van ratten, muizen en ander ongedierte. Nu, Asta zal on getwijfeld ook zo'n waakza me hond zijn als hij eenmaal is ingeburgerd. Maar slim is hij dus: hij smeert 'm snel als er toevallig een deur openstaat en rent naar bui ten. Kruipt vlug het hek on derdoor en is vrij. Niet voor lang echter, want Asta weet heus wel wat mag en wat niet mag. Als je hem roept komt hij ook weer op vallend snel terug. Luisteren naar de stem van de baas is voor hem kennelijk geen probleem. Wroeten door de aarde en glippen onder het hek door ook niet Een uit stekende kandidaat voor Theo Tomenloos als-te dat spelletje met die bekende naam presenteert (kruip door, sluip door of iets der gelijks). Ondanks zijn tem perament is Asta niet lastig aan de lijn. Het ïs beter dat hij de eerste tijd niet losgela ten wordt (in de stad mag dat trouwens niet). Kortom: Asta is een serieuze, dolent housiaste maar vooral lieve hond. Tr Het koor Chanterelle en het trio Punt zullen de Kunststichting: feestavond van de Maassluise Kunststichting luister bij zetten. De O MKS bestaat op 5 maart tien jaar. Ter gelegenheid daarvan is fopet er e(:Tl feestavond in De Ark. De zaaldeuren gaan om kwart voor iixaaSSi U15 X CCB l acht open en om kwart over acht begint het feestprogramma. Vlaardingen Als de Koninklij ke maatschappij Tuinbouw en Plantkunde afdeling Vlaardin gen haar zin krijgt rijn straks huis en tuin kleuriger, de stad fleuriger, Dat is althans het motto, waaronder de Vlaar- Vorig jaar vond verspreiding van dingse burger straks een huis- aan-huis oproep in zijn bus krijgt. De maatschappij heeft hiertoe de gemeente om mate riële medewerking gevraagd,^ drukwerk slechts in een aantal wijken plaats Dit jaar krijgt, als het goed gaat, de gehele gemeente een folder in de bus met getekende voorbeelden uit eigen stad en met praktische aanwijzingen. Vlaardingen Andre" van Duin komt met zijn Lach-caroussel naar Vlaardingen. Op zaterdag 13 en zondag 14 maart geeft hij drie voorstellingen in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 's avonds om 8 15 uur en zondagmiddag om 2 uur. De voorstel ling van zaterdagavond is nu al in abonnement bijna uitver kocht. De gewone kaartverkoop begint maandag 8 maart, dagelijks van 10 tot 13 uur en van 19 tot 21 uur. Aan de show doen behalve Van Duin ook nog mee zijn vaste partner Frans van Dusschoten, de zangeres WiHeke Alberti, Donald Jones, het trio Los Ategres en de Robert Kaesen Dancers. André van Duin en Frans van Dusschoten: op 13 en 14 maart in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Ien: vanavond van 19.15 tot 21 uur en zaterdagmorgen van 9 tot II uur. Er wordt gevraagd of de automobilist zijn wagen niet op het ter rein van het asiel wil zetten. De wagen kan men kwijt aan de Sportlaan. Een prik wordt trouwens drin gend aanbevolen, want giste ren zijn er bijvoorbeeld in Maastricht weer enkele ge vallen van hondsdolheid ge constateerd. Enkele koeien werden door dolle honden gebeten. Een prik bij het asiel kost slechts 20,- ter wijl u bij de dierenarts 26,- kwijt bent. Uw hond ïs twee jaar lang beschermd tegen hondsdolheid. In het asiel zitten verder nog diverse honden en katten (waaronder een moederpoes met jong). Voor het eerst kunnen de honden vandaag van hun buitenverblijven ge bruik maken. Gisteren is de kunststofvloer aangebracht. Dat kon niet eerder, omdat men rekening moest houden met de vochtigheidsgraad. Voor een huisdier kan men bij het tehuis aan de Sportlaan in Schiedam terecht van 9 tol 16 uur: zaterdags alleen van 9 tot 12 uur en zondags gesloten, Telefoonnr.: 71.4L51. Ook voor pension. Mi li f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3