SCHIEDAMSCHE COURANT Vlaardingen schrikt wakker Acties tegen verhoging Politie wil plaats in centrum niet kwijt Ontevreden klant bedreigt personeel stomerij met wapen Tientallen gewonden Ogb. tot '77 onaan tastbaar AUTOBEDRIJF ERTAN Vlaardingen Honderden gezinnen in de Westwijk van Vlaardingen zijn vannacht om tien voor twee wild opgeschrikt door een ontplof fing in de Johannes van Bijnen- straat. Twee mensen, het echtpaar Dijkstra, liepen bij de explosie ern stige brandwonden op. Zij zijn opge nomen in het Zuiderziekenhuis in Rotterdam, Schade loopt in de miljoenen ZEER UNIEKE VEILING Aanleg weg na bouwvakvakantie Vlaardingen Een groot aantal buurt- en actie groepen en enkele kleine politieke partijen heb ben zich uitgesproken tegen de huurverhoging per 1 april. „Wij menen dat dit met het huidige loonstopbe- leid neer komt op een reële loonsverlaging zonder dat daar een werkelijke verbetering van het woon- en leefmi lieu in Vlaardingen te genover staat", zo staat in een verklaring. Hierin wordt ook het beleid van de gemeente wat betreft de overleggroep van huurders en verhuurders afgewezen, omdat dat er mede voor gezorgd heeft dat er voor de meeste woningen, in Vlaardingen een huurverho ging van acht tot twaalf pro cent is vastgesteld In het pamflet worden alle huur ders van Vlaardingen opgeroe pen om deze huurverhoging te weigeren. Verder zal op 16 maart orrf 8 uur 's avonds een protestvergaderingt worden ge houden in het centrum De Ha ven aan het Weeshuisplein. De verklaring is ondertekend door de wijkcentra 't Nieuwe- lant (Ambacht/Bahberspolder) 't Badhuis (Vettenoordsepol- der), Oost (Oostwijk), De Hei paal (Holy), de Haven (Cen trum) en de buurtcommissie In dische Buurt (Westwijk). Ver der wordt deze onderschreven door de plaatselijke afdelingen van de PSP, de PPR, de Socia listische Partij en de Bond van Huurders en Woningzoekenden, de Lastige Vlaardïnger en het JAC. Inmiddels heeft de PPR-Vlaardin- gen een eigen verklaring uitge geven waarin zij de verhoging niet afwijst, maar alleen een uitstel tot 1 juli wil. Verder wijst zij het gemeentebeleid in zake de overleggroep niet af: nWel zetten wij enige vraagte kens achter de samenstelling en werkwijze (i van kwijze (weinig openheid) deze groep", aldus de PPR. - voor ÈHitrauwbsr* occmalóni X"* v. Deventerstraat 17; Schiedam -r; Tetjze.5355 - Koopavond geopend Burgemeester Kie- boom wint informatie in bij de brandweer, iiiiimiiiiiiimiiniiinniiiiiiiiiiiriiiitiiiiiriiniiiiiiiMiiiiiiimiiiüiiiiiumiiiiiijimiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiirmiiiifiiitiiiiiiiiiiiiiiNiiirfiiiiiiiiniiiuisiiitiiuiiii Verbazing over advies aan college: Schiedam Het Schïe- damse politiekorps is ui terst verbaasd over het advies dat de commissie Linderihof aan het colle ge van b en w heeft gegeven. Op het hoord- hureau aan de Lange Nicmvstraat piekert men er niet over om zoals in het advies werd voorgesteld het poli tiepost je aan de Buiten havenweg voor een nieuw kantoor van de VVV te bestemmen. „Wij voelen daar niets voor en als het aan ons ligt zal het ook met gebeuren," aldus hoofdinspec teur D. P„ van der Veen, die het advies van de commissie met verbazing in onze krant van dinsdag 24 februari heeft gele zen. De post aan de Buitenha- venweg is volgens de politie een belangrijk kteunpunt in het drukke centrum, dat niet ge mist kan worden. „Het ligt ook uitstekend voor de parkeerwachters, die daar nu een ruimte hebben. Waar zou den we deze mensen moeten laten als de VW er in komt? Op het hoofdbureau is geen plaats, En het is onzin om deze mensen naar het bureau in Kc- thel te verhuizen, want do me- tors staan m het centrum,/ al dus Van der Veen. ifififiiiiifiiiiij!iinirffiitiijiiiiriiMiiiiuiimii!ii(iiitiiriiiiniii!itiiriiiiiinfi>iiriiiifitiirfiiiiifiiiftiiifiiiiriifiijiiiiifiiiiiiriiiHiiiififfMiifinf!i(iimiiittiiiii l Meer dan tien anderen moes ten in het Vlaardingse Holy Ziekenhuis worden verbonden. In de omgeving van het ongeluk zijn enkele tientallen lichtgewonden verbonden door broeders van de GG en GD. De schade is nog lang niet te schatten, men denkt aan miljoenen guldens. Een groot deel van het interieur van de woning van Dijkstra, waar een gasleiding was geëxplo deerd, werd door de klap naar buiten gesla gen. Twee naastliggende woningen brandden bij na geheel uit. In de Van Bijnenstraat (recht tegenover het NS- station Vïaardingen- west) en omgeving zijn vele honderden ruiten gesneuvelde Tientallen buurtbewoners ston den doodsangsten uit, nadat zij door de klap uit hun slaap wer den gerukt Gedacht werd al aan een enorme ramp op de andere Maasoever. „Ik dacht: dat is de Shell, nu komt voor ons het einde," vertelde een nog overstuur zijnde buurvrouw- van de familie Dijkstra. Bij de centrale meld- en regelkamer van het Openbaar Lichaam Rijnmond stond de telefoon niet stil. Wat de oorzaak van de ontplof- fing is geweest, wist de politie nog niet te vertellen. Tot ver in de nacht heerste overal in de omtrek een koortsachtige be drijvigheid. iedereen was bezig met het ruimen van glasscher ven en het op orde brengen van de woningen, nadat eerst velen hun kinderen bij familie elders in Vlaardingen hadden onder- gebracht De ravage was ontstellend Tot aan de overkant van de straat lag meubilair, dat door de klap naar buiten was geslingerd. Buurtbewoners, die over hun toeren waren geraakt, werden bijgestaan door politiemannen, broeders van de GG en GD en omwonenden, terwijl brand weerlieden tot vanochtend vroeg aan het blussen waren. T.ov. gerechlsrieurwaarder Fontyne te Vlaardingen zal het Vaifincbetfrijf „Mrrma", Geddrngmoor 34, Nieuw-Vennep d d. zaterdag 6 maart Ï976 in geb Triangel, Fransenstraat te Vlaardingen publiek contant ter veiling brengen1 m opdracht van grote import-mrj. een enorme partij Perzische tapfiten in div. maten w o 5x4 meter, totaal ong 150 200 stufes O a Iraniafshar. ardebil, ahar. abedeh, afghan.belonch.txdiar. bahtiar, bahmani, chzvin, doshagan, dargazin. daula, gholtogh, gabeh, gnom, hamadan, henz, hussemabad. Isfahan, jozan, kaptrahan kirman, koum, kuruistan, karadja, karabagh. kashan, kotay, kelardascht. kashgai, liiiham, luri. iambran. mahal, mobarakeh, meched, mossul, mir, mokabad, meshkin, nam, nanja, shiraz, sarouck, sabzwar, sennah, saveh, tabnz, toseran, veramin, viz, voilameh, yezd, zandjan. TURKIJE: anatol, kaysereh, yastik, yachjafi, vaccïbedir. INDIA: hertz PAKISTAN: mori. ROEMENIË: arad Verder: tin. bronskoper. meubelen, (dokken, aardewerk, porselein, hang- wand- en tafel olielampen. Delftsblauw, polychroom en rose, apothekers- en tabakpotten, dekenkisten, rankenkasten, secretaire, wandkastjes, dago- berts. ladenkastjes, tafels, stoelen, in eiken, noten en wortelnoten, specu laasplanken, weegschalen, koetsfantaams, schaakspelen, ketels, vijzels, haardstellen, bouten, doofpotten, blokkenbakkgn, verzilverde serviezen. En wat verder ter tafel zal worden gebracht Bij dB Perzisch© tapijten zal een kwalrtsits- en garantie certificaat worden afgegeven, Eventueel zal een taxatie rapport worden verstrekt Gelegenheid tof het inbrengen van goederen op de dag van de veiling tussen 70 uur en f2 uur Veilingskostön alleen na resultaat. Gelegenheid tot het geven van koopopdrachten, welke gratis worden uitgevoerd Bank/girobetaüngen worden als contante betaling geaccepteerd ue goederen zijn te Bezichtigen op de dag van de veiling tussen 13 uur en 14 uur. Aanvang van de veiling 14 uur. VEILING DIRECTIE MIRMA Tel. 02526 (4324) Vlaardingen De politie heeft een 50-jarige Vlaardin- ger aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht op het Veerplein het personeel van een stomerij met een gaspistool te hebben bedreigd. ma" was naar stomerij in pen trok, dat later oen gaspis- het Vlaardmgse centrum ge- tooi bleek te zijn. Daarna dreef gaan om ach te beklagen. Naar bij de vier hevig geschreven zijn mening waren enkele kle- personeelsleden van de stome- dingstukken onvoldoende gerei- rij m een hoek. Zij bleven eeh- mgd bij de behandeling door de ter weigeren om op de eisen stomerij. Hij eiste dat de jassen van de man in te gaan. Daarna opnieuw gereinigd zouden wor- vluchtte hij de stomerij uit. La den. Hierover ontstond een ter kon de Vlaardïnger worden woordenwisseling waarbij de aangehouden. Vlaardinger plotseling een wa- Schiedam Met de aanleg van Het wordt een tweebaansweg'tus- een noodweg in Schiedam- sen de zogenaamde metroböog noord om zodoende het oude in Woudhoek en de Harreweg. centrum van Kethel te on Has- ten wordt begonnen na de worden op het ogenblik nog bouwvakvakantie in juli. Wet- ro^r voorstellen bekeken hoe houder Chris Zijdeveld zegde et doorgaande verkeer kan dit deze week toe tijdens een worden geweerd, uit het oude commissievergadering. KetheL .Donderdag 4 maart 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25525-s PAGINA'S - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendiensl H4Ï44 SCHIEDAM EN KETHEL De totaal vernielde wo ning Gasleiding ontploft Vlaardingen Het ligt niet bin nen de mogelijkheden van het gemeentebestuur van Vlaar dingen om voor 1977 verande ring aan te brengen in de on- roerendgoedbelasting. Dat be tekent dat de Vlaardlngers die deze belasting moeten voldoen dit jaar zelfs nog tien procent meer moeten gaan beta ton. En dat terwijl vele Vlaardingers de aanslag voor 1975 nog niet eens in huis hebben. Bij de behandeling van. de begroting voor het jaar 1977, in novem ber van dit jaar, zal de raad pas voor een herziene verorde ning kunnen kiezen. Of deze verordening ook al voor 1977 van kracht is, staat nog niet vast Mocht dat niet het geval zijn, dan zit Vlaardingen tot 1978 vast aan de verordening waar de raad nu zo ongelukkig mee is. Dat de raadsleden niet gelukkig zijn met de huidige manier van samenstellen van de onroerend- goed belasting bleek gister- avond in de raadsvergadering. Bij de ingekomen stukken was een brief van de bewoners van de Babberspolder, Het ant woord van B en W daarop moest door de raad worden goedgekeurd. Deze gelegenheid grepen Hans Versluys, de Pv- dA-fractievoorzitter, Jan Ma- dero, de WD-fractievoorzitter, Willem Kwakkelstein (PPR) en Cees Bot, namens PGG en KVP, aan om vragen en sugge sties aan de wethouder van fi nanciën, IJsbrand van der Vel den, voor te leggen. Versluys wilde graag zien dat het draagkrachtpnncipe ook bij de ze belasting zou worden inge voerd, Hij wilde daarbij weten wat de consequenties zijn van het niet betalen van de belas ting. Dc commplete verorde ning wilde hij herbezien, nadat alle aanslagen voor 1975 de deur uit zijn. Madern voorspel de dat de hel zou losbreken als er met snel iets aan gedaan zou worden. Hem waren aanslagen van meer dan 1400 gulden be kend. Ook Kwakkelstein drong op aanpassing van de tarieven aan. Bot constateerde dat er iets heel goed was fout gegaan. Wethouder Van der Velden wees er op dat alle gemeenten voor 1979 overgeschakeld moesten zijn op het systeem van de on- roerendgoedbelasting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1