Jan Kerssemeijer, de ruggegraat; ran DHS m ijp MVC met één been in landelijke Mas Bowling Maassluis moet zich bewijzen mm Hoekse jeugdtiteïs tafeltennis ASVÏON en POLLUX volop in de running Schaakmat kansloos Twaalf VZG'ers naar winter- kampioenschap doorbraak van 17-jarige Schiedammer iJffl Internationaal jeugdtoernooi NOAD School- en voetbaltoernooi Passage/VCJ kan „misser" goedmaken Meeste volleybalprijzen voor Spieringshoek De Groot nieuwe voorzitter DONDERDAG 4 MAART 1976 Vlaardïngen Het hoe- keyseizoen nadert lang zaam maar zeker de be slissende fase. Nog zes weekeinden, waarvan drie inhaal dagen, staan op het programma. Het geen vooral voor de As- vion-heren erg zwaar zal worden. De Schledamse formatie gaat nu eigen lijk pas echt strijden voor het kampioen schap. De Asvionners gaan dit week einde op bezoek bij Zwart Wit, dat ook nog een kleine candi- daat is voor de titel. Een bij zonder sterke tegenstander die vooral in eigen huis niet een voudig te kloppen zijn zal. Wel licht zou bij een overwinning der-kans bestaan dat Asvien weer verder uitloopt omdat de grote concurrent, Rotterdam, op bezoek gaat bij het op de derde plaats staande Were Di. Pollux speelt een thuiswedstrijd tegen Leonidas. Ook Pollux heeft nog volop kansen op de titel, al zullen de Vlaardingers dan wel alles moeten blijven winnen. Gebeurt dat niet dan ziet het er zelfs voor Spirit nog gunstig uit Maar de oranje wit ten zien de niet zo gemakkelijke uitwedstrijd tegen AMHC '65 op het programma staan. De heren vap Evergreen spelen thuis tegen Goes. Wat de dames betreft speelt al leen Evergreen uit. Zij bestrij den Weidevogels. Spirit ont moet Groen Geel en zal zich zeker kunnen handhaven in de top terwijl de dames van Pollux Te Werve zeer zeker terug kun nen wijzen. Voor Asvion zal dat minder eenvoudig zijn want de équipe van Guus Stöver krijgt Hudïto op bezoek. Een ploeg die altijd moeilijk te bestrijden Schiedam Vorig jaar nog junior, dit jaar niet meer weg te denken uit het eerste elftal van DHS. Jan Kerssemeijer, de nieuwe voorstopper van de Schie dam se zondag eerste klasser, heeft zich in korte tijd ontwikkeld als de ruggegraat van het elftal. Pas 17 jaar, maar zich manifesterend alsof hij al jaren meeloopt Jan Kerssemeijer is, zoals dat heet, defini tief doorgebroken. Jan Kerssemeijer heeft snel middenveld. Hij heeft lef om carrière gemaakt bij het op eruit te komen", sportpark Kethel voetbal- Jan Kerssemeijer is zich dat wel lende DHS, waar hij zich op zijn zevende jaar als lid aanmelde. Nog geen tien jaar later heeft hij zich een - vaste plek in de top ver overd, waarvan elftalleider Bert van Hees zelfs zegt: Cn#k|f~ „We kunnen niet meer bui- O HC11C ten hem. We hebben diver se mensen voor de post van voorstopper, maar Jan weerstaat die concurrentie glansrijk". Tot genoegen ook van trainer Aad van Huuksloot, want on danks de lage klassering van DHS klikt het achter over het algemeen wel, Het schort de Schiedammers m het toch al vrij statisch en tevens trage spel veel meer aan kracht in de voorste lijn. Vorig seizoen had Jan Kersse meijer even aan het eerste elf tal mogen ruiken, toen hij een helftje mee mocht doen. Z'n echte kans greep hij in de eer- ste wedstrijd van de lopende competitie, toen hij voor de ge schorste fienny Sla werd opge- roepen. „Op mijn geliefde plaats van voorstopper, wat lekker ging", herinnert de nog op school zittende Kerssemeijer zich dat debuut. bewust. „Aanvankelijk durf je nog met zo, en hou je je strikt 'VVKC aan je opdracht. Je voelt echter dat het lekker gaat, en dat geeft je steeds meer zelfvertrouwen". Het al na één wedstrijd terug zijn in de basis betekende voor hem een extra kick. Nog meer voldoening beleefde hij pas in de wedstrijd tegen koploper Xerxes. Hij legde de Rotter- Na een wedstrijd of vijf echter, was Kerssemeijer uit het eerste elftal verdwenen. Door schor singen, blessures en tegenval lende prestaties werd er toen veel gewijzigd. „Ik speelde toen op allerlei plaatsen, waarop ik BETAALD VOETBAL op eigen verzoek weer voor stopper werd in het tweede elf- Dc verrichtingen van DHS' jeug- damse spits Guus Stek volledig aan banden, waarop die eruit werd gehaald. „Dat geeft je ver trouwen", aldus Kerssemeijer Dan heb je aan je opdracht voldaan". Schiedam Tafeltennisvereni ging NOAD organiseert op IS april {Goede Vrijdag) een in ternationaal jeugdtoernooi, dat rijn weerga niet kent. De jeugdcommissie is er in ge slaagd om zeven sterke vereni gingen uit binnen- en buiten land aan te trekken. Het toernooi wordt verspeeld in de Korenbeurs. Uit eigen land komen daar achter de tafels stadgenoot De Korenbeurs, Scylia (Leiden) en uiteraard de NOAD-jeugd. Verder is inge schreven door PSV {Dussel- dortf), Maceabi (Antwerpen), Méchelen, ChaUaux (Luxem burg) en UBTK uit het Zweedse UddevaUa, Met deze laatste ver eniging onderhoudt NOAD ai ^geruime tijd vriendschappelijke ',ftbanden. Schiedam Vanaf maandag 12 april staat in Schiedam het schoolvoetbal- en handbaltoer- nooi centraal. Het voetbaltoer nooi neemt vier dagen in beslag en daarvan zijn de finales op vrijdag 30 april. De eerste twee dagen is het toernooi bestemd voor leerlingen van het lager onderwijs en de laatste twee voor leerlingen van het voortge zet onderwijs. De jongens en meisjes voor het handbaltoer- nooi spelen zevenbal. Ook hier zijn de finales op vrijdag 30 april. Naaldwijk Het Naaldwijkse Schaakmat had weinig ver weer tegen het op bezoek rijn- de Deiftse DCSV. De Delftse ploeg toog met zeven winst punten naar huis met zelfs nog een kans op een achtste punt omdat de partij tussen Jan van Paassen en E. Roep werd afge broken. Slechts Cees Flik weert (bord 5) en Vincent Kuyvenho- ven (bord 1) bereikten gedeelte score. De enige „echte" winst werd binnengehaald door Jan van Beek. Routiniers als Leo Duyvesteyn en Dirk van Me- chelen moesten teleurstellend de eer zzrrde tegenstander- la ten. tal". Lang duurde die stap te rug echter niet Na één wed strijd was de in augustus 18 jaar wordende Kerssemeijer weer terug in het eerste elftal: als voorstopper. „Daar voel ik me het prettigste thuis, of eventueel als laatste man", Iaat hij' weten. „Jan wordt in de loop van de compe titie steeds brutaler", aldus elf talleider Van Hees. „Daarom zie je hem nu regelmatig op het dige voorstopper zijn overigens niet ongemerkt gebleven. Bij diverse verenigingen staat hij in de kijker, ondermeer bij FC Vla ar dingen en bij Sparta. Contakten rijn er nog niet ge legd, wel heeft Vlaardingen al geïnformeerd bij Jan's vader. Concreet is er echter nog niets. Kerssemeijer en DHS weten van die belangstelling. Bert van Hees: „We hadden die doorbraak niet zo snel ver- wacht. Als het komt» komt het ineens. We zullen hem zeker niets in de weg leggen". Jan Kerssemeijer: „Ik wil graag hogerop voetballen. Maar dan moet het wel aantrekkelijk zijn, anders blijf ik nog liever bij DHS voor m'n plezier spelen". Hetgeen? hij aan het eind van dit seizoen wel zal zien. Een seizoen dat hij ondanks de lage klassering voor DHS optimis tisch inziet „DHS is geen groots elftal, het karakter en de sfeer moeten het doen. Maar juist daarom ben ik van hand having van het eersteklasser- schap overtuigd". Vlaardingen Na een gedeeltelijke stop vorige week, gaat deze week de vierde periode van de volleybal- competitie van start. In de promo tieklasse dames iijkën de kaarten geschud. Het Maassluise MVC staat eenzaam aan de kop met negen punten voorsprong op Volley'68. Omdat MCV één wedstrijd meer heeft gespeeld dan alle andere mMM WÊËl' teams, komt het ook deze week niet "fËfl? lllllf tussen de lijnen. Volley'63 krijgt l^pf daardoor de gelegenheid de achter- j|p»* stand tot zes punten terug te bren- II gen. De Vlaardingse dames gaan daarvoor zaterdagmiddag naar Ba- rendrecht, waar zij worden ontvan gen door Spirit. Spirit heeft een achterstand van vijftien punten op Volley en zal voor de Vlaardingers een niet al te groot probleem vor men. Ook Passage VCJ zal zich zaterdag kunnen hersteilen van de „misser" van vorige week. Het met zeventien punten vijf plaatsen lager dan de Schiedammers staande Hobby S/K moet met m staat geacht worden het Passage erg moeilijk te maken. Shell-dames gaat één van haar moeilijkste wedstrijden van het laatste eompetitiegedeelte tegemoeL. Vanavond gaat Shell naar sporthal Ommoord om daar Alexandria te bestrijden. De vorige ontmoeting tegen de Rotterdammers werd door Shell met Ö-3 verloren. Boven dien mist het hoofdaanvalster Nel Hoog- endorp, zodat" Shell moeite zal hebben haar goede derde plaats te behouden. 'A' De heren van Volley'58 spelen morgen kwart over acht opnieuw een thuis wed- - strijd. Tegenstander is Libanon 2. De Rotterdammers staan 21 punten achter op Volley, zodat de Vlaardingers, spe lend in de vorm van afgelopen week, aan drie sets wel voldoende zullen hebben om Libanon te verslaan. Passage VCJ speelt zaterdag om negen uur 1 eveneens thuis en wel tegen Alcazar. In 1 de schiedamse sporthal is Passage nog steeds ongeslagen. Sterker nog, afgelo pen zaterdag verloor het pas de eerste set op eigen bodem, zodat ook Alcazar, met acht punten ut veertien wedstrijden 't&l/, derde van .onder, geen probleem voor de Schiedammers mag zijn. Passage/VCJ gaat zich ongetwijfeld herstellen. Schiedam Voor de eerste keer' benutte de schooïsportcommis-j sie Schiedam de crocusvakantiej voor het organiseren van eer»! volleybaltoeroooi voor teams, samengesteld uit leerlingen van het voortgezet onderwijs. De in- vitatie hiervoor sloeg bij de scholen,wel aan, want van de veertien uit deze onderwijssec tor schreven er acht in, die met elkaar zevenendertig teams in het strijdperk brachten. Gok nu weer is er hard geknokt voor het beschikbare eremetaal met de scholengemeenschap „Spieringshoek" als de grote triomfator, die vrijwel alle prij-. zen binnenhaalde. Deze werden na afloop uitgereikt door de voorzitter DB-sportraad A. Ver- linde. Eindstand: Poule A en B jongens 14/15 jaar; le prijs Spieringshoek 1, 2e prijs Spieringshoek 2, 3e prijs Reboboth MAVO, 4e prijs STS. Poule C, D, E en F jongens 16 jaar en ouder: le prijs Spie ringshoek 1, 2e prijs Spierings hoek 2, 3e prijs Sehoboth MA VO, 4e prijs Wm de Zwijber MAVO. Poule G: meisjes 14/15 jaar: le prijs Sted. Gymnasium, 2e prijs Spieringshoek 2. Poule H en I: meisjes 16 jaar en ouder: le prijs Spieringshoek 6, 2e prijs Scbravenlant 1,3e prijs Spieringshoek 3, 4e prijs Spie ringshoek 4. Vlaardingen Tijdens een slecht bezochte vergadering kozen de leden van de afdeling badmin ton van de R0VS in T.M. de Groot een nieuwe voorzitter. Het overige bestuur kwam er als volgt uit te zien. secretaris W. Toutenburg, penningmeester mevrouw T. Deiji en commissa rissen H. Kleinendorst, J. W. Kroon, W. Mastenbroek en F. Bergmans. Schiedam In de tafelten- niscompetitie is er voor de ereklasse opnieuw geen programma, want zaterdag en zondag wordt de finale gespeeld om de NTTB-cup. Van De Korenbeurs hebben Hans Lingen en Hans van den Broek zich daar voor geplaatst. In de overige landelijke afde lingen wordt de competi tie weer hervat, wat voor de Waterwegteams stuk voor stuk belangrijke ontmoetingen betekenen. NOAD is in de hoofd klasse in veiliger oorden, gekomen door de winst op Swift. De voorsprong van de Schiedammers op Swift, dat op een fatale voorlaatste plaats staat, bedraagt nu twee pun ten. Zaterdag wacht NOAD een zware opgave als HIA-Pa- nels op bezoek komt De Apeldoornse formatie zege vierde eerder met 7-3, maar veel partijen gingen daarbij in drie games. Daarom en ook omdat in eigen omge ving wordt gespeeld, moet NOAD nu In staat worden geacht een punt aan deze wedstrijd over te houden. Het hoofdklasserschap is dan zo goed als veilig, want een week later zal het onder aan staande Irene geen pro blemen kunnen geven. In de overgangsklasse wacht Bowling Maassluis TOG het duel van de waarheid. Kop loper Evro Salamanders komt naar Maassluis, met twee punten meer op de ran glijst dan de gastheren. Die twee punten voorsprong be werkstelligden de Hage naars door het Maassluise drietal eerder met 7-3 terug te wijzen. Daarom is BM TOG nu slecht gebaat bij winst, want het verschil Wordt anders vier punten en is dan niet meer in te lopen. Ook aan een gelijkspel heb ben de Maassiuizers niets, want het lijkt onwaarschijn lijk dat Evro Salamanders in de resterende drie wed strijden nog een misstap maakt. Bij winst plaatst BM TOG zich naast de Hagenaars boven aan de ranglijst. In dat geval ligt een beslissingswedstrijd in het verschiet om uit te maken wie promoveert Het belangrijke duel begint za terdag om zes uur in de gymzaal aan het Fenaeolius- plein. Radio Molenaar heeft met nog vier wedstrijden te spelen goede promotiekan sen, want de Vlaardingers staan bovenaan de ranglijst. Die plaats wordt nog ge- deeld met Gispen, maar dat komt in de laatste wedstrijd nog naar Vlaardingen. Om die goede papieren in de promotie overgangsklasse te handhaven, mogen de Vlaar- dingers zaterdag geen fout maken bij Evro Salaman ders 2. Als Hietke Brugts en René van Dijk het constante peil van Hans Jaap Oppen- li eïm weten te benaderen, komen de punten mee naar huis. Vlaardingen - De Vlaardingse Zwem Club heeft op alle es tafettes ingeschreven, die vanaf vrijdag tot en met zondag in bad „De Kwakel" (Ut recht) zullen worden verzwommen. Het be treft hier de jaarlijkse winterkampioen schappen, waarvoor twaalf Vlaardingers zijn geselecteerd. Te weten Diane Edelijn, Yvon ne van Heyst, Irene van der Laan, Karin Nieuwstraten, Ada Pors, Anneke van der Ende en Joke van Vliet en. de jongens Frits Edelijn, Paul Gast, Rob de Gier, Ruud Pijper en Pim van der Werff. VZC moet in staat worden geacht, gezien de grote deelname aan de estaf ettes, om enkele medailles mee naar "Vlaardingen te ne men. Vrijdagavond staat al de 4x200 vrije slag centraal, terwijl kans op'medailles is op de 4x100 wisselslag estaf ette heren en op een aantal persoonlijke nummers. Dia ne Edelijn en Rüud Pijper, die deel uitmaken, van de Nationale zwemploeg, moe ten zeker in staat worden geacht voor een of meerdere medailles. Voorts rijn niet kansloos Ada Pors, Rob de Gier en wel licht ook Frits Jan Edelijn en Paul Gast, terwijl zich als outsider aandient Yvonne van Heyst. De wedstrijden beginnen vrijdagavond om 19.15 uur, terwijl zaterdag en zondag de series al om 9.45 uur beginnen en de fi nales om 16,15 uur. Het nieu we bad „De Kwakel" ligt in Utrecht-Noord. Hoek van Holland Tafeltennïsijistruc- teurs Arie Louw en Henk Sligman hebben de afgelopen winter weer gezorgd dat de Hoekse schoojeugd zijn hart kon ophalen met tafeltennis. On- der auspiciën van de dienst voor Sport en Recreatie werden we kelijks lessen gegeven en het seizoen werd traditiegetrouw afge sloten met een groot toernooi voor de deel nemende leerlingen. Bij de basisscholen gebeurde dat in drie groepen. De jon gens uit de vierde klas moes ten allemaal het hoofd bui gen voor Jan Kleijn die in de finale won van Jan Kie- wit de Jonge met 21—14 en 21—15. Derde werd Re nee Kerst, Dick van den Burg werd kam- pioen bij de 5e en 6e kïas- sers door in de finale John Ophof te kloppen met 21—14 en 21—12. Leon v.d. Nat pakte hier de derde prijs. Bij de meisjes kon Mirjam van der Kaai] haar finaleplaats niet verdedigen door ziekte. Saskia van der Gaag werd eerste na 215 en 21—9 winst op ïngrid van Baaien, Mirjam van der Kaaij bleef nu derde en Jacqueline Ma- lestein kreeg de vierde prijs. Bij de Mavo-leerlingen bleken alleen de jongens voldoende interesse te hebben. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Andre Leerdam en Ron van Houc- ken. Andre won met 21—19 en 22—20 op het nippertje. Marcel Grootenboer werd de onbetwiste kampioen. Hij versloeg in de finale Martin Spaandsen met 21—19 en 21-15. De directeur van de Ir. Ca- land-MAVO, de heer Ooster- loo, reikte de prijzen uit in gezelschap van enkele verte genwoordigers van de dienst voor sport en recreatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6