Actie rond het Van 't Hoff plein Bewoners staan niet te juichen f Herbestrating in Schiedam-Zuid: Expositie kindertekeningen na heropening Mgr. Nolenslaan Film in De Tempel Drive-in- show Buurtbewoners ongeduldig: Inbraak in Monsterse boutique Bingo en dans Ziekenomroep rechtstreeks uit hal Nolet Antiekdieven gepakt Naakt zwemmen in Dolfijn Partij vitrage uit loods gestolen McDop Verrassing (1) Verrassing (2) Pronk Konijn Miniatuur Doe-het-zelver VRIJDAG 5 MAART 1976 Schiedam De Ziekenom roep Schiedam (ZOS) presenteerd morgen het bekende programma „ZOS OP ZATERDAG" niet vanuit de studio, maar wijkt uit naar het Noletziekenhuis voor een rechtstreekse repor tage- De apparatuur wordt opgesteld in de hal bij de Rietveld Boe tiek. In dit speciale programma kun nen patiënten van het Nolet meedoen aan een gratis loterij. Daarvoor hebben zij vandaag een stencil met informatie ont vangen en Joop Daalmeijer, tv- presentator van VARA Achter het Nieuws, trekt morgen de loten. Er zijn diversen prijzen, waaronder een radio, een kof fiemolen en speelgoedberen winnen. Ieder kwartier maakt Joop Daalmeijer tussen het an dere nieuws door een winnend lot bekend. Nog niet alle onderdelen van het live-programma zijn bekend. Wel wordt aandacht besteed aan het plaatselijke nieuws (wethoudersverkiezing) en komt Bennie van «Buren (jawel, de Sehiedamse Heintje) een num mertje zingen. Ook operazanger en Schiedammer Aad Jans komt voor de microfoon. De uitzending begint zaterdag om tien uur en duurt tot half twee 's middags. Schiedam In de jongerensócïe- teit De Tempel aan de Over- sehïesestraat wordt zaterdag avond om negen uur de film „De inbreker" getoond. Mede- spelenden zijn onder anderen Rijk de Gooijer, H'illeke van Ammelrooy, John Bluming en Jennifer Willems. Toegang sprijs/ 2,50. Schiedam In sociëteit OT komt zaterdag 6 maart de Re- ma Bearcat drive-in-show. 1 Deze .mobiele, discotheek, een voortzetting van de Radio Vero- nlca drive-in-show, gaat in de sociëteit aan de Nieuwstraat een presentatieltry-cut geven. De aanvang is 23.00 uur. In de sociëteit komt vrijdagavond een filmprogramma. De voor stelling begint om half tien, Schiedam Twee Hagenaars hebben tegenover de Haagse recherche bekend dat zij heb ben geprobeerd om in een wo ning in Schiedam in te breken. De aangehouden 17-jarige G. van der B. en de een jaar oudere J. J. T. K. waren volgens hun zeggen van plan geweest om uit een huis aan de Lange Singel straat een paar antieke klokken te stelen. Het bleef echter bij een poging. Het duo bekende verder nog en kele geslaagde inbraken in hun woonplaats. De Haagse recher che heeft het onderzoek nog in handen. Schiedam Verbolgen bewoners van Schiedam-Oost dreigen met een straat-actie. Honderdveertig buurt bewoners zijn volgens coördinator Frans te Riet bereid om een protestmars naar het Stadskantoor te houden en daar wethouder Hans van der Wilk van wijkaangeiegenheden te vragen hoe het staat met de komende reconstructie van het Van 't Hoff- plein. In Centrum-Oost aan de Dr. Za- niet gebeurd en daarom gaan menhofstraat wit men maan- we nu tot aktie over. dagavond de aktie gaan voprbe- De actie komt voor de bewoners- Buurtbewoners vragen zich af wanneer er iets aan het Van 't Hoffplein in Schiedam- Oost gebeurt. reiden. "Van de gemeente horen we maar niets", aldus Te Riet, „vorig jaar zouden de plannen een beetje veranderd worden. Sindsdien hebben we niets meer van ze gehoord. Het werk blijft gewoon in de eerste fase steken. Dan te bedenken, dat we de maquette voor de recon structie al in 1974 aan de ge meente hebben aangeboden en het voorstel begin vorig jaar door de gemeenteraad werd goedgekeurd. De wethouder hebben we tot dinsdagavond een ultimatum gesteld om iets van zich te laten horen. Dat is vereniging Oost te vroeg. Voor atter Aad van den Heuvel wil eerst het antwoord van de wet houder afwachten op een brief die begin februari is verstuurd: "We moeten de gemeente kans geven om te antwoorden. Drie vier weken is een redelijke termijn. Dat de bewoners onge duldig zijn kan ik billijken. Ik keur de actie dan ook niet af. Voor de vereniging sluit ik ac ties in de toekomst ook niet uit, want we zijn gegriefd. Toch moeten we ons realiseren dat de pleinen in Zuid waarschijn lijk eerder aan de beurt zijn en dat wel aan Stationsstraat wordt gewerkt", Schiedam Op verzoek van de winkeliersver eniging zal een boeren- kapel morgen de gere construeerde Mgr. No lenslaan feestelijk hero penen. Na dit festijn, 's middags om half twee, zal er een speciale winkelweek worden ge- iiiininiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiniiümiiiiniiJiiiniiiiiiiiiuiiuiiiüiinnuiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiniNüniiiimiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiie I Schiedam Ook het ko- mende weekeinde zal I de Belgische cabare- i tier en zanger- Luk Bral optreden -in het i Zoldertheaier, dat is gevestigd in gebouw I De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Bral 1 wordt begeleid door I de groep Album, die I bestaat uit Jan Vos, Willem Feddema, Nico I de Gooyer en Jan Dekker. s De voorstellingen, die de 1 Belgen vanavond en i morgenavond geven, beginnen allebei om negen uur. Bral trad ook vorige zaterdag op in de Teerstoof. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniuiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiii houden die op 20 maart zal worden afgesloten met een disco-middag van Martin Green Pro- duktions. Tijdens deze week zal in een aan tal etalages van de winkelstraat een expositie worden gehouden van ontwerpsehetsen voor het toekomstig speelterrein bij Blij- dorp. Deze tekeningen zijn ge-i maakt door kinderen uit de buurt Voor de beste tekenin-' gen zal een jury na afloop een, paar prijzen verloten, zoals een kinderfiets, kinderbureau ep een Ieren schooltas. Verder worden twee waardebon nen van vijftien gulden verloot door middel van foto's van het winkelend publiek. Ook zijn er prijzen te winnen met een letterpuzzelwedstrijd die in de etalages van de winkels wordt gehouden. Monster In een boutique aan de Herenstraat te Monster is In de nacht van 1 op 2 maart ingebroken. De daders, waar van de identiteit niet bekend is, verschaften zich toegang tot de winkel door eerst de glaslat ten en daarna de ruit van de voordeur eruit te halen. Er wordt een onbekend aantal le ren jasjes vermist, de schade is nog niet vastgesteld. Een ander onderzoek wordt ingesteld. Schiedam De dienst ge meentewerken en een werkgroep van bewo ners hebben gisteravond een informatie-avond voor de bewoners van de Strijensestraat en de Puttershoeksestraat in Zuid gehouden. Aan de hand van enquêteresulta ten zijn schetsplannen opge steld om de beide straten te verbeteren. Er is gelegenheid om hierover te praten. Opvallend bij de uitwerking van de enquête is dat vele bewoners weigeren mee te denken en een aantal zelfs geen verbetering wil. Zo heeft slechts gemiddeld 84 procent van de bewoners het formulier ingevuld. Een groot gedeelte van de onder vraagden wil niet eens dat er bijvoorbeeld bomen of bloem bakken worden geplaatst. In de Strijensestraat willen 21 wel en 22 personen géén bo men; 15 wel en 23 géén grotere plantvakken en 24 wel en 17 bewoners géén bloembakken. Van de 41 personen willen slechts 17 een plantstrookje voor de deur onderhouden. On geveer dezelfde resultaten heeft men geconstateerd bij de enquête in de Puttershoekse straat. In de schetsplannen heeft men rekening gehouden met de enigszins negatieve reacties. De verzoeken om wel of geen bo men voor de deur te plaatsen worden zoveel mogelijk geho noreerd. Op sommige plekken zullen speelwerktuigen, plant vakken en fietsklemmen wor den neergezet Wat men in ieder geval gaat aan brengen zijn de bekende ver keersdrempels: flauwe drem pels aan het begin van de stra ten en twee duidelijk waar neembare drempels ieder op ongeveer vijftig meter van de straathoeken en gecombineerd met een verspringing in de we- gas. Verder wordt de verlich ting verbeterd. Maassluis In zwembad Dolfijn kan binnenkort waarschijnlijk naakt gezwommen worden. Het college van B, en W. heeft toe gezegd in samenwerking met de Zuid-Hollandse Lichtbond (ver eniging van naturisten) te bekij ken of op een bepaald tijdstip het instructiebad van het zwem bad kan worden verhuurd aan een naturistenvereniging. Dit zal dan wel zijn in de periode dat het buitenbad gesloten is. Raadslid Anton Wustrow (Pv dA) had hier onlangs om ge vraagd Schiedam De Sociëteit Schie dam, voorheen de groep 23-40, houdt vanavond een bingo- en dansavond. Op deze bijeen komst aan de Nieuwe Maas straat 70 C zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. De aanvang is 20.00 uur. Toe gangsprijs is een rijksdaalder. Schiedam Uit de opslag plaats van V en D aan de Buitenhavenweg is een partij vitrage ter waarde van 1368 gulden gestolen. Inbrekers kwa men het gebouw via een daklicht binnen. Zij gin gen aan de haal met ne gen dozen vitrages. Uit een winkel voor parketvloe ren aan de 's-Gravelandseweg stalen inbrekers een enveloppe met 255 gulden. Men kwam de winkel binnen door het deurslot te forceren. Bij een inbraak in een moffel- en spuitinrichting aan de Nieuw. Mathenessestraat richten onbe kenden voor honderd gulden schade aan. Een draadglasruit werd vernield. Uit het kantoor wordt niets vermist Ook de Scholengemeenschap 's- Gravertland aan de Hugo de Grootstraat werd door inbre-, kers bezocht Het gehele ge bouw werd doorzocht Uit de: portiersloge werd een lamp ter waarde van zeventig gulden meegenomen, Tevens verdween er wat snoep en een paar fles jes frisdrank uit de keuken. In het gebouw werd verder nog een gedeelte van een houten wand vernield, pe schade be draagt 125 gulden. Tijdens de filmopnamen met de Franse filmster Jean- Paui Belmondo zou een Vlaardingse rayonagent en kele kinderen hebben 'ver klapt' dat ook de Ameri kaanse televisiebeld Sam McCloud, vermomd, op het Vlaardingse 'Platje* aanwe zig. Dit meldt de 'roddelrubriek' van het laatste nummer van het Korpsblad van de Vlaar- Sam McCloud Dick McDop dingse politie. In deze ru briek 'Er wordt getokt dat..' staat verder dat de bedoelde politieman zich onmiddellijk thuis voelde in deze en dat hij zelfs handtekeningen ging uitdelen. Tenslotte wordt onthuld dat de betrokken hoofdinspec teur (met snor, maar zonder coyboyhoed) Van Dop is. En wat cynisch wordt eraan toegevoegd dat ook de naam Die McDop hem niet zou misstaan. De redactie van Waterlanders heeft inmid dels contact opgenomen met Ted de Braak die in zijn show 'Toi, toi, toi, met Ted...' zo'n prachtige rubriek 'Als twee druppels water' heeft. Afgelopen maandagavond werd een vergadering vol verrassin gen gehouden in de kantine van het stadskantoor. De proble matiek rond de uitbouw van Schiedam-noord zou zo dachten velen tot ellenlange discussies gaan leiden.Wethou- der Chris Zijdeveld (bij zijn tegenstanders bekend als de 'autohater') vlak voor het begin van de vergadering: "Wat wordt 't? Half negen of half één?". Een feit is dat om negen uur iedereen weer buiten stond. WD'er Cor van Tüborg die aankondigde iets later te zullen komen was nog niet eens verschenen. Zou Zijdeveld het hebben geweten? De verklaring voor de uiterst snelle behandeling van Schiedam- noord was uiterst simpel. In de bekende wandelgangen werd er driftig over gefluisterd. Want wat was er aan de hand? Joop de Jong had panne met zijn auto, die het tot aan de brandweerkazerne had gedaan en daarna niet meer. En hoewel Chris de 'autohater' wordt genoemd, heeft hij uit zijn nog niet eens zó verre verleden een schat van kennis wat betreft sleutelen. Wie gingen er om negen uur lopend richting kazerne? Juist Chris en Joop. Weet u het nog? Vorig jaar kwam minister Jan Pronk van ontwikkelingssamen werking plotseling in het nieuws toen hij nabij Apel doorn midden in de nacht met zijn auto over de kop sloeg. Oververmoeidheid en een paar borrels hadden hem de das omgedaan, zo was de verklaring toen en daarmee leek de kous af. Toch niet, want ais je zoiets als minister overkomt dan blijft dat wat langer hangen. Al is het alleen maar voor een goedkope grap. Afgelopen maandagavond haalde conferencier Frans Vrolijk het gebeuren weer eens op in het TROS-amuse* mentsprogramma Concor dia. "Wet u dat Schiedam binnenkort een nieuwe bur gemeester krijgt? Ja, minis ter Jan Pronk..." Fijne grap, meneer Vrolijk. We zullen u voordragen voor het burgemeesterschap van de Domstad. Het spreekhalfuur in de Maassluise raad dinsdagavond was gevarieerd. Wellicht uniek was het feit, dat een burger de loftrompet kwam steken over een raadsvoorstel dat nog moest worden aangenomen. Een zekre meneer Knot vertelde erg blij te zijn met de voorgestelde groenvoorzieningswijziging in het Lepelaarsplantsoen- De spreker had eerder gepleit voor een dierenhoek of kinderboerderij daar. Hij geloofde dat zijn wensen nu gedeeltelijk zouden worden gerealiseerd. Om zijn woorden kracht bij te zetten overhandigde hij wethou der Koos Smit een muisgrijs konijn. Hierbij sprak de heer Knot de historische woorden: "Wij hebben het konijntje een aantal dagen in huis gehad en we kunnen u zeggen, het is een zeer progressief konijn. Het houdt zich niet aan regels, daarom hebben we het diertje maar Koos genoemd" De wethouder maakte later tijdens de raadsvergadering duide lijk, dat de heer Knot niets te veel gezegd had. De burgemees ter moest hem een aantal malen het zwijgen opleggen, omdat hij buiten de orde sprak. Met het konijn was Smit erg in zijn sas. Onder het aanroepen van de voornamen van de vrouwelijke raadsleden vertroetelde hij het beestje enige tijd. Het konijn zal zolang de konijnenheuvel nog niet klaar is onderdak krijgen bij de plantsoenendienst. Maassluis gaat twee miniatu ren van nog te plaatsen kunstwerken kopen van de Haagse beeldhouwster Sy- billa Krosch. De werken en hun mini-copie hebben de veelzeggende namen Liggen de Beweging en Schepen in de Haven. De 4100 gulden die voor de aanschaf van de miniaturen nodig zijn, lever de de raad niet veel proble men op. Wel de plaats waar ze komen te staan. Eerder aangeschafte miniatu ren van andere werken kwa men in wethouderskamers terecht Dat zou met deze ook weer gebeuren. Daar hadden PPR/PvdA/PSP be zwaren tegen. De miniaturen moeten in openbare gebou wen geplaatst worden. Ze worden nu wel aangeschaft, maar over de plaats die ze krijgen, wordt nog uitge breid gepraat. Wethouders hebben een hard leven. Veel vrije tijd blijft er niet over. Bas Goudriaan heeft dat de laatste weken weer moeten ervaren Vroeger deed hij als enthousiast doe-het-zelver nog wel eens wat in zijn eigen huis, maar daar komt niets meer van. Voor elk karweitje of verbouwinkje moet nou gewoon de timmerman of loodgieter voor huize Goudriaan worden gebeld. Toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Afgelopen week bijvoorbeeld moest Bas tussen-de-middag even langs bij Pv. dA-fractieleider Hans Versluijs. Om het een en ander te bespreken, Maar Hans was juist bezig met het metselen van een open haard. En dus bleef Bas niet achter: de jas ging uit en de mouwen werden opgestroopt In Vlaardingen gaan er nu al geruchten dat meer raadsleden een open haard willen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3