Rijnpoorthaven: agrarisch èn recreatief Straataktie van de baan Woudhoekers hebben 9t koud Waar Tosca? Spreekuur van sociaal werkster geen succes Nog niet gepubliceerd Rijmond-rapport: Rolstoel- 1 woningen Kleuters onder politie begeleiding naar nieuw schoolgebouw ir IfeS Ts7, i '0$ Gemeente belooft: in augustus verbetering Van 't Hoffplein Ylaardingen en Schiedam: samen trimmen Ontwerp van Maassluis' stadskantoor fi PLASSENGEBIED nu klaar Ylaardingen verdubbelt subsidie voor Gew, Orkest Situatie gewonden ontploffing redelijk SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag9 maart 19i<5ONAFHANKELIJK DAGBLAD101ste jaargang no. 25528- 1 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL i van den Heuvel ledenvergadering de helem zich en dekte de pas ontluikte natuur toe met een wit donzen vacht. De laatste stuip trekkingen van het koude jaarge tijde? Toen iedereen dacht dat de winter was bedwongen en de lente opper machtig leek in de natuur, de jonge lammetjes zich koesterden in de vroege zonnewarmte opende. schiedam De plannen voor een straat-actie in Oost voor het Van 't Hoffplein zijn van de baan. Initiatiefnemer Frans te Riet heeft besloten om van dit plan af te zien nu de gemeente heeft toegezegd dat de plannen voor de aanleg van een speel plaats op dit plein in augustus of september worden uitge-, voerd. Dit werd bekend tijdens de leden vergadering van de Bewoners vereniging Oost, die gister avond in het wijkcentrum aa de Dr. Zamenhofstraat werd ge houden. De belangstelling voor deze bijeenkomst was gering, slechts een twintigtal buurtbe woners en verenigingsleden Slechts een twintigtal buurtbewoners bezocht gister avond de ledenvergadering van de bewonersvereniging SfLn'VH" Vt" H°"P'ein BbTSSShX*t dat Te Riet liet men met een „sisser aflopen. zoa]s ^j r^g afgeiDpen vrijdag meldden eind vorige week de buurtbewoners er toe aanzette ook te komen om 20 de grieven over de werkwijze van de gemeente kracht bij te zetten. Ook op stencils die giste ren onder meer op de Theo Thijssenschool werden ver spreid werd aan de ouders van de leerlingen gevraagd naar het wijkcentrum te komen. Over deze gang van zaken was voorzitter Aad van den Heuvel van de bewonersvereniging gis teravond weinig enthousiast: „Wanneer elk lid van de vereni ging apart een aktie gaat onder nemen dan is elke coördinatie helemaal zoek Wij willen liever niet dat ieder maar op z'n eigen houtje akties gaat voeren." Het dreigement van een straatak- tie heeft de procedure voor de aanpak van het plein volgens de gemeente in het geheel niet versneld. „In januari, bij de begrotingsbehandelingen is al gezegd wanneer aan dit plein zou worden begonnen", zo ver telde ons gisteravond een. amb tenaar van de afdeling algeme ne zaken. Gisteravond werd ook bekend ge maakt dat in oktober aan de Rotterdamsedijk, nabij het kruispunt met de Nieuw Mathe- nesserstraat, verkeerslichten worden geplaatst. Een ambte naar van de afdeling stedebouw kondigde op de vergadering verder aan dat begin mei wordt gestart met de verbetering van de Galileistraat en dat in sep tember de Van Leeuwenhoek- straat en de Oosterstraat aan de beurt komen. Ylaardingen De toestand van de getroffenen bij de gasont ploffing die in de nacht van woensdag op donderdag plaats vond is redelijk. Er is momen teel van geen enkele kritische situatie sprake. Deze medede ling deed burgemeester Wim Kieboom gisteravond aan de gemeenteraad- Men hoopt vandaag Waar te ko men met het glasdicht maken van de getroffen woningen. Van het gemeente-aanbod om advies te verlenen hebben 45 mensen gebruik gemaakt De burgemeester deelde voorts mee dat er een goed contact plaatsvindt met de 18 eigenaren van de betrokken woningen in de Johaïmes van Bijnenstraat. Hun woningen zijn door bouw en woningtoezicht gecontro leerd en een afschrift van dit rapport wordt aan elk van hen verstrekt Eventueel zal het gas- en waterleidingbedrijf alles lei dingen controleren. Bovendien zullen de aansluitin gen van de getroffen gemeente woningen extra worden gecon troleerd. Vlaardingen/Schiedam Binnen afzienbare tijd kunnen Vlaar- dïngers en Schiedammers trim men op een gezamenlijk trim pure ours dat zal worden aange legd aan beide zijden van de (nog aan te leggen) rijksweg 19. De Vlaardingse gemeenteraad is- gisteravond akkoord gegaan met een dergelijk voorstel. Hun aandeel in de kosten is 6.000 gulden. Het Vlaardingse trim- deel komt in het park Hoylede, dat is gesitueerd achter de sportvelden aan de Zwaluwen laan en de Korhoenlaan. Het Schiedamse deel komt op een groengordel ten oosten van de rijksweg. Volgens het Vlaardingse collece van B en W is het aantrekkelijk, om het gezamenlijk gebruik van de beide groengordels te stimuleren. VI a ar dingen zal er dan ook bij Schiedam op aan dringen dat men „aan de ande re kant" zo snel mogelijk begint met de aanleg van een. brug over de in het Schiedamse deel gelegen vijver. Verder zal op korte termijn ook de middelste tunnelverbindïng onder rijks weg 19 moeten worden gereali seerd. Vfaassluis/Rotterdam gen ambtelijke werk groep van het openbaar lichaam Rijnmond voor ziet in een sterk agra risch en in mindere ma te in een recreatieve functie van het gebied dat voor kort was aan gewezen voor de aanleg van de Rijnpoorthaven. Het dagelijks bestuur heelt de aanbevelingen, die zijn gegaan in een nog niet openbaar gemaakt rapport, overgenomen. De Rijnmondgecommit teerde voor ruimtelijke ordening, de heer C. H. Rozemond, heeft dit in middels bevestigd. Zolang nog niet vaststaat dat de geplande activiteiten voor de Rijnpoorthaven elders kunnen worden ondergebracht, wil mi nister Gruyters van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening geen kassenbouw in het gebied toestaan. De gemeente Naaldwijk heeft de tachtig hectaren in de Oranje polder, waar een deel van de haven oorspronkelijk zou ko men, hard nodig om uitbreidig te geven aan en verplaatsing van het kassenareaal en pok Rijnmond wil in beperkte niate kassenbouw plegen op het Rot- terdams/Maassluise gebied van de voormalige Rijnpoorthaven. Het planologisch bureau van Rijnmond vindt het onbillijk dat er geen sprake van mag zijn, dat de huidige situatie wordt bevroren ten behoeve van nog onbekende bestemmin gen in de toekomst Gecommit teerde Rozemond daarvoer; ,De minister heeft de aanwijzing weliswaar ingetrokken, maar Rijnpoort staat nog steeds op de kaart. Daar moeten we 20 snel mogelijk van af. Ik vind de situatie te gevaarlijk", aldus Rozemond, van wie bekend is dat hij altijd een fervent tegen stander van de Rijnpoorthaven is geweest. In het studierapport wordt aan een recreatief plassengebied ge dacht onmiddellijk ten westen van de nieuwe Maassluise woonwijk Steendijkpolder. Dat gebied is vooral bedoeld voor de inwoners van Maassluis. Tot aan de Oranjesluis moet, ten zuiden van de spoorlijn, langs de Waterweg, een lange reerea- tiestrook met fietspad komen. Het recreatiegebied zet zich dan ten noorden van de spoorlijn aan de andere kant van het Oranjekanaal voort, waarbij via een verbindingszone aan sluiting wordt gevonden bij het staelduinse Bos. Het rapport vindt dat het de hoogste tijd wordt, dat voor het opengestel de deel van het Staelduinse Bos in deze strook meer recreatiege bied beschikbaar komt, omdat het aantal recreanten hier de laatste vier jaar is verdubbeld. Bovendien is dit aantal zesmaal zo hoog als voor een natuui bied als het onderhavige ver antwoord wordt geacht In het studierapport dat in de tweede helft van dit jaar inzet moet zijn voor een gedeeltelijke wij ziging van het fingerende streekplan, wordt gesproken over recreatie met een rustig karakter: geen pretparken en geen overnachtingen. Maassluis Het definitieve ont werp van het nieuwe Maassluï se stadskantoor is gereed. Het is een ontwerp van het Rotter damse architectenbureau Kraayvanger Architecten BV in Rotterdam. De werkgroep voorbereiding bouw stadskantoor belegt nu op maandag 15 maart om 8 uur een openbare informatie-avond waarop de bevolking over deze nieuwe plannen kan discussië ren. De maquette van het nieu we stadskantoorplan is daar ook te zien. Maassluis Voor lichamelijk ge handicapten zullen in de Steen dijkpolder acht aangepaste wo ningen worden gebouwd. Drie daarvan komen in het in aan bouw zijnde complex woning wetwoningen van de Algemene Woningstichting Maassluis. In totaal vallen onder dit com plex 232 woningen. De overige vijf zogenaamde rolstoelwonin gen vallen onder het bouwplan van Eurowoningerf bv. Maassluise gehandicapten die voor deze woningen belangstel ling hebben kunnen dit schrif telijk opgeven bij de hoofdafde ling stadsontwikkeling aan de Govert van Wijnkade 30. Vlaardingen Het Gewestelijk steentje wil bijdragen aan de Orkest voor Zuid-Holland, dat instandhouding van bet orkest, in Delft zetelt, krijgt over dit gezien de belangrijke taak, jaar ruim f 31.009 subsidie van het de laatste jaren vervult van de huidige subsidie. de KVF wüden om deze raent dat Vtaaidmgen eén werd met aangenomen. Schiedam De Christelijke Zodra de stoet kinderen met het kleuterschool Koningin Julia- muriekkorps is gearriveerd zal na verhuist donderdag 12 Schmidt, ere-lid van het maart van de Schiedamse weg schoolbestuur, het semi-perma- 65 naar het nieuwe schoolge- nente gebouw met twee lokalen bouw Het Windekind aan de openen. Vlaardingseweg 23A. De ver huizing van de veertig kleuters r krijgt 's middags om kwart °ude schoolgebouw aan de over twee een feestelijk tintje Schiedamseweg zullen waar door de begeleiding van het scmjruijk ae leerlingen van de muziekkorps van dé Schiedam- openbare kleuterschool Konin- se politie. gm Juliana trekken. Schiedam De sociaal werkster van Schiedam-Oost stopt waar schijnlijk zeer binnenkort met het spreekuur in het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat. De reden zou het gebrek aan buurtbe woners zijn die met problemen bij mejuffrouw Hense willen aankloppen. Voor het spreekuur heeft de so ciaal werkster nu een proefpe riode van zes maanden achter de rug. Volgens het gisteravond gepresenteerde jaarverslag van de bewonersvereniging Oost zal deze periode echter niet worden verlengd, omdat het aantal reacties op dit spreekuur „ver bazend laag" is. -De belangstelling voor het huur- spreekuur is volgens het vereni gingsbestuur gewoonlijk ook zeer beneden peil. Alleen nu de kwestie rond de huursubsidie en de huurverhoging aktueel is, komt er een redelijk aantal buurtbewoners dat de vereni ging om advies Vraagt. „Ik heb de indruk dat er als wat te halen valt de mensen wel komen", zo zei voorzitter Aad van tijdens de van Oost De dwerg poedel Tosca van de familie Den Breems. ,,Het dier is voor mij als een kind", aldus mevrouw Den Breems. Vlaardingen De 3-jarige dwergpoedel Tosca van de Vlaardingse familie Den Breems is nog steeds zoek. De kleine witte houd nam vorige week in de nacht van woensdag op donderdag de benen na de ontploffing in de Johannes van BijnenstraaL Het gezin Den Breems woonde namelijk naast het huis van de heer Dijkstra en zijn vrouw, waar de enorme ontploffing plaatsvond. Ook hun huis werd volledig verwoest. Het staat in ieder geval vast d£t Tosca de ontploffing heeft overleefd. Omwonenden hebben het dier kort na het ongeluk nog zien lopen. Ook andere Westwijkbewoners hebben het beest nog de dag daarna gezien. Als enige bijzonderheid is te melden dat het linkervoorpootje van Tosca (als gevolg van een vroegere breuk) scheef staat. Inlichtingen kunnen worden doorgegeven bij de familie Smaibroek, Prof. Rutgersstraat 244 in Vlaardingen, tel 34.12.93, waar op dit moment de 13-jarige zoon Bert van het gezin Den Breems is ondergebracht. Schiedam „Als het maar een beetje waait, dan tocht het verschrik- keli jk in m'n huiskamer. Dan gaan de gordijnen heen en weer en in de keuken trekt het ook", aldus een boze bewoner van één van de 182 ge meentewoningen in Woudhoek-zuid. Samen met een aantal andere bewoners is hij van me ning dat de portiekwo ningen door gebreken in de bouw niet warm zijn te stoken. In een brief aan B en W hebben zij hun klachten opgesomd. In grote trekken komt deze Ujst overeen met de grieven die de bewoners van de nabijgelegen woningen van de Vereniging Volkshuisvesting al naar voren brachten in onze krant van. vrij dag 6 februari. Volgens het wijkverenigingsblad „Groenoord Akkoorden" is er inmiddels een actiecomité opge richt. Deze hebben al een kleine enquête gehouden die aldus het' blad, merkwaardige feiten aan het licht bracht: „Er zijn geval len bekend van invaliden die in dekens gehuld of in slaapzak ken geritst naast de verwar ming zitten om zodoende het nog een beetje warm te heb ben". In de winter kunnen de bewoners van de portiekwoningen hun kamers over het algemeen niet warmer krijgen dan tussen de dertien en achttien graden Cel sius. Volgens de bewoners draait de {eigen centrale ver warmingsketel dan op volle toe ren. Daardoor komen de stook kosten ook op een zeer hoog niveau te liggen. Het actiecomité heeft de brief met klachten persoonlijk aan burgemeester Arie Lems over handigd. Volgens „Groenoord Akkoorden" is er nog steeds geen antwoord op gegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1