Jeugdjudo in Z-H neemt sterk toe Meeste judo prijzen voor Mahorokan RSS#* I ÜI0 HARGA OVER ALLE LINIES STERKER Ml A S VION-HEREN LOPEN UIT «Sill Ludo van Mil ,uit vorm' Hollandiaan verliest GROENOORD VALT AF KjbflÉtiÉfiiMÉÉlJ SPIRIT MOET AFHAKEN DWS-jeugd in landelijke finale ïnterimtrainer Jan Verduyn ziet Hollandiaan oefenen DINSDAG 9 MAART 1976 Het Zuidhollands bestuur dat het monstertoernooi in goede banen leidde. Vlaardingen Sporthal Westwijk diende als „do- jo" om de Zuidhollandse jeugdjudokampioen- schappen te verwerken. Aspiranten en junioren j streden in vijf gewichts klassen om de titel en tevens om zich via deze voorwedstrijden te plaat sen (de nummers 1 en 2 gaan over) voor de natio nale titelstrijd, aanstaan de zondag in Harder wijk. Het distrietsbe- stuur kan niet alleen te rugzien op een vlotte af werking van het kam pioenschap, het aantal inschrijvingen gaf veel vertrouwen voor de toe komst om meer door stroming te krijgen naar -de senioren. Juist het jeugdjudo levert talenten op, die hard en hard no dig zijn om bij de senio ren nieuwe impulsen te geven. Er waren niet minder dan twee honderdachtenveertig deelne mers, waarvan honderdnege nentwintig bij de aspiranten en honderdnegentien bij de ju- - - v V nioren. Niet minder dan veer- l" v v tig sportscholen waren daarbij - betrokken. De vijf gewichts klassen bestonden uit: licht, halfmidden, midden, halfzwaar en zwaargewicht Bij de aspi ranten beliepen die gewichten van 58 kilogram respectieve lijk €5,75,85 kilogram en daar- boven het' zwaargewicht; Bij de vole partijen m „dojo Westwijkhal. de junioren was dat* 63 kg, 70, 80, 93 kg en daarboven. Budo Bond Nederland beseft steeds meer, dat een bewustere groei noodzakelijk is. Juist in het district ZuidHolland zullen wij meer autonoom gaan wor den en zullen de zaken beter zijn te overzien" „-7 VS Penningmeester van het districts- bestuur Zuid-Holland, Arie de Bruijne uit Maassluis (Vlaar-' dinger Arij Hoogendijk, vader van o.a. Tino, is secretaris) ven tileerde na afloop uiterst tevre- De Bruijn verder: „Deze „thuis- den: „Het jeugdjudo (95% van het totaaljudo) neemt sterk toe en de overgang naar de senio- „judo" leeft. In de toekomst zullen dan ook meer geschikte accommodaties beschikbaar moeten komen om aantrekkelij ke wedstrijden te gaan organi seren. De judoka's willen er gens naar toewerken" de sportschoolhouders en lera ren er op dat zij in het kader - van de opvoeding een taak standaard en derde en vierde een medaille) te verdienen, tot aan het zwaargewicht. Bij deze hebben en dat de discipline de categorie waren maar drie prij» basis is om vanuit te werken. ren in de toekomst zal kwalita tief aantrekkelijk zijn. In de toekomst zal vooral Budokai Rijnmond veel aandacht beste den aan deze evolutie. Ook de wedstrijd" heeft bewezen dat OPVOEDING ook de ouders van de jeugdju- - doka's bewuster zijn met de Bij de prijsuitreiking noemde opvoeding. Ook de belangstel- burgemeester Wim Kiehoom ling (60 betalende toeschou- met nadruk de discipline die in wers) was uitstekend. Ook daar de wedstrijden werd getoond, wordt een duidelijke groei in alvorens hij tot de prijsuitrei- gezien. Dat betekent dat het king overging. Hij wees vooral De aspiranten (leeftijdsgroep 15 en 16-jarigen) en aspiranten (17 Xjm 19 jaar) onderstreepten in dit kampioenschap een gezonde mentaliteit en er werd dan ook op faire wijze „geknokt" voor een eervol resultaat. In iedere gewichtsklasse vielen vier prij zen (eerste en tweede prijs een zen te verdelen. Sportschool Mahorokan uit Maas sluis (Koos Henneveld) vergaar de de meeste prijzen bij dit kampioenschap. Dat was niet zo vreemd omdat de jeugdploeg van Koos Henneveld al twee maal kampioen van Nederland is geworden. Bij dit individuele kampioenschap kwamen de persoonlijke resultaten nog eens duidelijk tot uiting. Bij deze wedstrijden kwamen de zoons van secretaris Hoogen dijk uitstekend voor de dag. Twee zoons bereikten de eerste plaats en daarmee deelneming aan het kampioenschap van Nederland (R. A. Hoogendijk bij de aspiranten (lichtgewicht) en J. A. W. Hoogendijk bij de junioren (lichtgewicht). Zoon Arie was door een blessure ver hinderd, maar zal mogelijk ook van de partij zijn aanstaande zondag. UITSLAGEN Uitslagen: Aspiranten Lichtge wicht: 1. R. A. Hoogendijk (Sportschool Westwijk), 2. F. de Geus (Budosport Hoogvliet), 3. H. BacKelandt (Mahorokan Maassluis), 4. N. Schut CHeeck - Krimpen a.d, IJssel). Halfmiddengewicht: 1. C. W. N. Backelandt (Mahorokan), 2. T. Witjes (Hoogvliet), 3. E. de Goe de (Samurai - Leiden), 4. J. J. Akelijen (Samurai) Midden ge wicht: l. P. C. Neder- stigt (Dobbelsteen HiUegom), 2. R. J. Abbas (Mahorokan), 3, L. v. Oosten (Westwijk), 4. P. Hu- vers. Halfzwaargewicht: 1. D. Leen heer (Muilwijk Dordrecht), 2. J. L. Rapmund (Kapmund Den Haag), 3. J. Kamps (Rapmund) 4, Buurman (Centraal Rotter dam). Zwaargewicht: 1. J. Kars (Maho rokan), 2. U. Joppe (Mulder Den Haag), 3. J. de Jong (Hoog vliet). Junioren - lichtgewicht: 1. J. A. W. Hoogendijk (Hoogvliet), 2. W. Poot (Hoogvliet), 3. B. Noote- boom (Middelhamis), 4. v.d. En- de Guanlin Den Haag). Halfmidden: l. C. Akkerxnans (Guanlin), 2. R. STolk Heeck), 3. H. Denkers (Mulder), 4. R. Vos. Middengewicht: 1. R. Bakker (Guanlin), 2. J. T. Muilwijk (Muilwijk), 3. F. W. Haket (Gou- weieeuw Delft), 4. C. J. Moer man (Heeck). Halfzwaargewicht: 1. D. v. Driel (Mahorokan), 2. K. Aalders (Westwijk), 3. Piopdek (Mahoro kan), 4. J. Pander (Mahorokan). Zwaargewicht: 1. J. Warnawa (V.d. Schee (Qverschie), 2. H. Pleizier (Luiten, Leiden), 3. B olm an. Vlaardingen Ook nu weer heeft het herenteam van hockeyclub Asvion kans ge zien uit te lopen op koplo per Rotterdam. De Schie dammers wonnen met 0-2 van Zwart Wit terwijl Rot terdam 0-0 speelde tegen Were DL Pollux blijft de beste papieren houden voor het kampioenschap omdat Spirit het ook nu weer af liet weten. Zowel de dames van Pollux als die van Spi rit deden het minder en verloren met grote cijfers. Voor Evergreen was het ook al geen succesvol weekeinde. De dames van Asvion zagen hun wed strijd tegen Hudito niet doorgaan. In de uitwedstrijd tegen Zwart Wit heeft Asvion andermaal aangetoond wel degelijk op het kampioenschap voorbereid te zijn. In een hard deul, waarin vooral Zivart Wit zich schuldig maakte aan grove overtrefpn- gen, werd het 2-0 voor de geel zwarte formatie. Voor rust was het Edward de Wit die een schitterende actie van Ruud Mulder doeltreffend afrondde. Na de pauze wist Ton Kremer Havinga de marge te vergroten. Bij Asvion werd Rick Verpoor- te voor vijf minuten langs de kant gezet en moest ook een Zwart Wït-speler dit lot onder gaan. Een doelpunt van Peter Egge werd afgekeurd. Dat de Pollux-dames moeite met Te Werve zouden krijgen is uit gekomen. Immers, na een 4-0 achterstand bij de rust werd het uiteindelijk een grote 6-0 nederlaag voor Pollux dat wel de twee beste speelsters niet op kon stellen. Het herenteam won met 3-1 van Leonidas dankzij doelpunten van Frits Hardon, Nico Petri en Jan Imhoff. Voor de heren van Spirit is de kans op een kampioenschap nu definitief verkeken. Dit omdat Pollux won terwijl Spirit niet verder kwam dan 0-0 bij hekke- sluiter AMHC. Het werd een wedstrijd waarin vooral de be tere vechtlust van AMHC de doorslag gaf. Ook de dames waren niet erg succesvol. Zij verloren op eigen veld met 3-0 van Groen Geel Drie strafcor- ners warden daar schuldig aan. Een duidelijk gehandicapt Ever green (dames) heeft het tegen hekkesluiter Weidevogels ook niet kunnen bolwerken. Het met vier invalsters spelende Evergreen moest genoegen ne men met een 2-0 nederlaag na een 0-0 stand bij de rust. De heren van dezelfde club deden het beter, zij speelden met 1-1 gelijk tegen Goes. Halverwege de eerste helft nam Evergreen een voorsprong toen Derk RomKolthoff een strafcorner inschoot. Goes kwam na rust langszij maar de beste kansen waren toch voor Evergreen. Zij misten echter twee strafpushes waardoor de zege net niet werd behaald- Schiedam De dames van de handbalvereniging Wilton hebben hun kans op de titel tegen DES niet kunnen grijpen. Tegen alle verwachtingen in was het DES dat de score opende, maar na korte tijd Wilton weer langszij zag komen. In een zeer spannend verlopende strijd, was het Wilton dat het succes boekte en de ruststand op 2-1 bepaalde. Na rust had DES direct het antwoord en bracht 2-2 op het scorebord. Wilton haalde opgelucht adem toen Bea Teeuw tot tweemaal toe met voortreffelijke schoten het net trof, wat 4-2 opleverde. Pech bleef Wilton niet bespaard, want diverse malen werd het hout getroffen, terwijl zeker tot tweemaal toe een strafworp werd onthouden. Meer geluk had DES, dat de achterstand volledig wegwerkte en een 4-5 overwin ning behaalde. Volgende week mag: Wilton beslist geen fouten maken tegen Vires II, want in dat geval zal Olympia alsnog de titel kunnen pakken door een overwinning op UVVII. In de Energiehal heeft de dames- jeugdselectie van DWS op dui delijke wijze haar kandidatuur voor de landelijke titel getoond. Na een 6-5 overwinning op EMM uit Middelburg en een krappe 4-3 zege op Blauw Wit uit Den Bosch, volgde de apo theose in de ontmoeting met het Haagse Hellas, dat als favoriet Schiedam SSC Harga heeft verbluffend goed uitgehaald tegen het boven aanstaande Top. Met een nederlaag van maar liefst 9-3 werden de korf ballers teruggestuurd naar Sas- senheim. Het is overigens een matige partij korfbal geweest, waarin de beide ploegen duide lijk moesten wennen aan het veld. Vooral Top was geen schijn meer van de ploeg uit de microcom petitie. Het was in bijna alles de mindere van de Schiedam mers. Het schot van SSC Harga was ook beter verzorgd. De ploeg heeft heel hard gewerkt om de „vieze" smaak van de degradatie in de microcompeti tie weg te spoelen. SSC Harga kwam op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Bert Kar stel, die eerst van ver schoot en later een straf worp benutte. Top scoorde hierna tegen (2-1) en SSC Har ga had hierna geluk dat Top een strafworp miste. Het werd 34 door £d Pak, na een doorlo per, die hij op prachtige wijze afrondde. Deze jeugdspeler kan overigens terugzien op een re delijk gespeelde wedstrijd, waarmee hij zijn debuut maak te in het eerste team. Via 3-2 liep SSC Harga weg naar een 0-2 ruststand door doelpunten van achtereenvolgens Cock v.d. Poel, Bert Karstel en Jan Erke- lens. Vlak voor rust miste Top overigens nog een strafworp. Na de theé werd het zelfs 7-2 door Karei v.d. Linden. Hierna werd de geblesseerde Jan Erkelens vervangen door Freek Veer. Top scoorde nog éénmaal te gen. Door Ton Sahli, met een doorloper, en Cock v.d. Poel, die een strafworp benutte, werd een eindstand bereikt van S-3, Door deze overwinning heeft SSC Harga zijn kans om bij de twee promotieplaatsen te ko men, in eigen hand gehouden. ODI Ook bij ODI legen Het Water schip moesten beide ploegen aan het gras wennen: 5-5. Het Waterschip had dit het eerste in bedwang. Doordat de gasten de kansen wél benutten en SUCCES ODI niet, kwamen zij op een voorsprong bij de rust van maar liefst 0-4. In deze eerste helft miste ODI twee straf wor pen. het goed met ODI. Het kwam op gelijke hoogte door doelpun ten van Dick v.d. Hoeven en. Hans Berman (2x). In deze pe- m riode werd er nogmaals een strafworp gemist door ODI. Wat de Schiedammers ook pro beerden, in de stand .kwam geen verandering meer: 5-5. Na de rust ging het allemaal be ter en kwam ODI in zijn spel. Uit een strafworp werd het 1-4 door Elly v.d. Lely. Hierna werd door ODI alweer een strafworp gemist. Toch werd het 2-4 doordat Cees Passchier van afstand raak schoot Het Waterschip stribbelde nog even tegen (2-5), maar hiema ging Schiedam In de strijd om schaakpromotie in de derde klasse C zal Groenoord 2 moeten afhaken. Vrijdagavond ging het achttal uit Groe noord bij Overschie op bezoek. Na de eerste drie en een half uur spelen werd afgebroken bij een 3—3 stand. De twee partijen die nog moeten worden uitgespeeld, schijnen Overschie nog an derhalve punt te garanderen. De einduitslag zal dan 4 1/2—3 1/2 worden. Groenoords kansen op promotie naar de tweede klasse rijn hiermee van de baan. Overschie 4 behoudt die kansen wel, maar zal dan in de laatste ronde van SheE 1 moeten winnen. Het derde team van Groenoord ontvangt het vijfde van Overschie vanavond. Groenoord staat in 4f fier aan kop door de overwinning op RSR, Op Ivoren Toren 4, die op de tweede plaats stond, heeft Groenoord 3 nu de comfortabele voor sprong van twee matchpunten. Tegen Overschie zal wel gewonnen worden. Donderdagavond speelt HVO 1 tegen staartploeg Charlois 4. De VJaardingers moeten daarvoor naar Rotterdam-Zuid. HVO heeft in de eerste klasse A inmiddels drie overwinningen en twee nederlagen geboekt Met zes punten is HVO een goede middenmoter. Een overwinning op Char lois. dat nog zonder punten is, lijkt zeer waar schijnlijk Ook voor Succes viel deze eerste veldwedstrijd falijkbaar niet t' mee. Ondanks een groot veld- overwicht werd het toch maar 6-3 in het voordeel van de Schiedammers. Deze uitslag had veel hoger kunnen zijn als t rij de kansen die zij kregen, heter benut hadden. Ook Char-v lois bakte er niet veel van en herhaaldelijk was Succes dan ook in de aanval. In de zesde minuut nam Succes al een voorsprong door Koen v.d. Schalk, die de bal in de korf tikte. Ineke Kramers ver- grootte de voorsprong door een doorloopbal op de juiste manier af te ronden en 3-0 werd het door Chris Al bias, die van af stand raak schoot. Via 3-1 kon Peter v.d. Zouwen met een af standsschot 4-1 laten aanteke nen. De ruststand brak aan met 4-2. Na de thee wederom een veel sterker Succes, maar doelpun ten waren schaars. Dick Be- deaux schoot van afstand raak en bracht hiermee de stand op 5-2. Dit doelpunt werd gevolgd door een tegendoelpunt: 5-3. Pe ter v.d. Zouwen tenslotte kon voor Succes de eindstand bren gen op 6-3. Ook in de persoonlijke duels blonken de Schiedammers uit In de eerste helft nam Kwiek tegen Spirit een gemakkelijke 3-0 voorsprong, alvorens Frans van der Krans uit een straf worp kon tegen scoren! 3-1. Kort voor het rustsignaal werd het echter nog 4-1. Deze marge was in de tweede helft vol doende om te overwinnen. Na de hervatting vocht Spirit fel terug, weliswaar niet met al te fraai korfbal, maar het leverde wel doelpunten op. Man van der Krans zorgde voor 4-2, ter wijl invaller Martin Lokker, een goede partij spelend, het derde Vlaardingse doelpunt aanteken de. Daarna overheerste liet meer geroutineerde Kwiek, maar kon niet verhinderen dat Frans van der Krans 6-4 scoor de. Spirit kon echter niet dich terbij komen. De eindstand werd 7-4, maar het vertoonde spel van Spirit was in ieder geval hoopgevend genoeg voor de komende wedstrijden. Vlaardingen Onder toe ziend oog van tijdelijke trai- ner Jan Verduyn Jan Kramer is voor een rust kuur in het Holy Ziekenhuis opgenomen oefende De Hollandiaan in Rotterdam tegen SMV. Jan Verduyn wilde van de rust gebruik maken om de spelers aan zijn leiding te laten wennen en wat mogelijkheden te testen in de vorm van om zettingen. Het werd een nut tige wedstrijd waaruit een 1—1 eindstand tevoorschijn kwam.',- SMV kon zich in de eerste helft het meeste onderscheiden en werd verschillende keren vaariijk voor doelman Groen van De Hollandiaan. Op het moeilijk bespeelbare veld kwa men de roodwitten vooralsnog niet uit de voeten maar in de tweede periode ging dat na enkele plaatswisselingen veel beter. Na tien minuten lag de bal achter Bert Groen en SMV leek de 1—0 voorsprong te gaan uitbouwen. De verdedigingsli nie van de roodwitten wist het gevaar te bezweren en het was Henk Boomsma die bij een uit- braakpoging van De Holland iaan de lat trof. Na de thee liepen de aanvallen veel gesmeerder en het was Rob Maat die na een kwartier 1—1 aantekende. Er kwamen nog meer mogelijkheden voorj de bezoekers, naar gescoord I werd er niet meer. gestart was. DWS keek al spoe dig tegen een 2-0 achterstand aan, dat het echter voor rust tot 4-3 kon verkleinen. In de twee de helft heeft dus echter met een gevarieerde aanval en een geweldig hoog tempo Hellas volledig aan banden gelegd en een 4-7 overwinning behaald. DWS neemt nu volgende week in Amsterdam deel aan de lan delijke strijd, waarbij het een goede kans maakt SPAWNING De dames van UVG speelden in Rotterdam een beslissende wedstrijd tegen het Delftse EDH, wie de regionale derde klasse gaat verlaten. Het werd een uitermate spannende zaak, waarin beide teams diverse ma len op winst hebben gestaan. In de slotfase, bij een 10-10 stand, bleek TJVG de zenuwen beter in bedwang te hebben en behield haar plaats in de regio door een 11-10 overwinning. In Den Haag speelden de heren van Hollandiaan een beslis singswedstrijd tegen Kwiek Sport voor promotie naar de regionale derde klasse. Het werd een boeiende strijd, waar in met wisselend succes werd gescoord. Jammer voor Hol landiaan dat Ludo van Mil niet die glans in rijn spel kon bren gen die er in de competitie van af straalt Dat Hollandiaan hierdoor een 13-12 nederlaag kreeg te incasseren zou niet juist zijn, maar men miste rijn attente optreden ditmaal duide lijk. Nu kwiek de promotie- strijd heeft gewonnen, is de kans groot dat Hollandiaan als nog kan promoveren, daar een versterkte promotie nodig is ge worden. ONGESLAGEN De dames van HVK rijn ongesla gen de competitie doorgeko men. Het Rotterdamse Ato- mium II bleek vele malen ster ker op te treden dan aan het begin van de competitie, maar was toch niet opgewassen tegen HVK, dat via een 4-1 ruststand een 8-2 overwinning behaalde. Een incompleet herenteam van HVK was geen partij voor HVHW, dat aanvankelijk toch enige moeite had met de 4-2 verdediging van HVK. HVHW kon hierdoor voor rust niet ver der weglopen dan 5-9. In de tweede helft was het echter ge daan met het verweer var HVK, dat een 6-19 nedc' kreeg te verwerken. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4