TEBMTEB Compartimentering moet doorgaan Personeel begint proces tegen Protestantse predikant protesteert Gedeputeerde Staten in nota: Taxichauffeur ontslagen na begrafenis collega Inspraakwerkgroep tikt raadsleden op de vmgei Bekneld in auto W0I*k.2f 0 V'0Ï* NKV: .Sluyter leeft CAO niet na9 Wagendieven gesnapt Ambulance bij botsing beschadigd Meegesleurd aan jas UDELL'S PEOPLE T-T-T DISCOSHOW WESTLANDSE DISCJOCKEY WEDSTRIJD Woensdag 10 maart 1976 101ste jaargang no. 25529- 4 PAGINA'S ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst I44I44 SCHIEDAM EN KETHEL 4 Hans Konings uit Schiedam: „Ik had me moeten afmel den". Maassluis/VIaardingen/- Schiedam/Den Haag Het aanleggen van de zogenaamde comparti- menteringsdijken moet doorgaan. In een nota van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land staat dat de pro vincie overtuigd Is van de noodzaak van deze dijken, zowel met het oog op overstromingsge vaar in vredestijd als re kening houdend met mo gelijke gebeurtenissen in oorlogsomstandighe den. Schiedam Taxichauffeur Ha as Konings uit Schiedam is op staande voet ontslagen nadat hij de begrafenis had bijgewoond van zijn vermoorde collega Gerard Hofstede uit Den Haag. De dirsktie van het Schiedamse taxibe drijf Eurotas accepteert het niet dat de 25-jari- ge chauffeur het werk liet liggen en verdween zonder zich af te melden om zoals later bleek deel te nemen aan de begrafenisstoet van meer dan 500 taxi's. Bij het bedrijf aan de 's-Graven- seerde afvaardiging van acht landseweg is de Schiedammer chauffeurs, in een wagen die gisteravond nog de deur gewe- daarvoor vrij is gegeven. Daar zen toen hij zich ondanks de komt ook nog eens bij dat we ontslagbrief toch nog voor die dag tien zieken hadden, en werk meldde. - het dus misschien moeilijk kon- „Het is dom. Ik had me moeten den krijgen", afmelden. Die begrafenis sprak me echter emotioneel erg aan", NKV-distrietsbestuurder L. J. zo vertelde ons gisteravond de Muller vindt het ontslag een te ontmoedigde Hans Konings die zware straf. Met de dïrektie zestien maanden voor Euro tax gaat hij nog praten om een werkte. „Ik dacht ook dat het andere oplossing te zoeken: „De werk 't wel toeliet. Bovendien chauffeur heeft duidelijk iets had ik al een paar dagen tevo- gedaan, wat niet mag. Volgens ren gevraagd of ik voor die de wet is het ontslag terecht. Er begrafenis vrij mocht nemen en i$ jn feite weinig aan te doen. toon is me dat niet uitdrukke- Maar ik kan begrijpen dat hij lijk geweigerd. Er werd gezegd een stuk solidariteit wilde be- dat 't nog niet kon worden be- tuigen en er emotioneel bij be keken. Dat kon pas op de dag trokken was, daarom zal ik zelf. Nou, ja, toen ik op de gaan kijken wat ik eraan kan mobilofoon hoorde dat er wei- doen", nig werk was dacht ik dat het wel kon. Bij de garage stapte grr ik in de auto met acht collega's, die vrij hadden en ook naar de stoet gingen. In de haast vergat 1 ik de autosleutels in te leveren. Dat was niet zo erg want er zijn want ik had het er best naar mijn zin. En met zo'n ontslag- "V"-- brief kan ik nergens terecht". vO* .5jS*fa<xi Direkteur P. A. M. van der Endt p&S ,o* zegt niet van plan te zijn om fgpwh het entslag in te trekken: „Ko- v?£ nings was op een gegeven mo- ment zo maar zoek. Als iede- reen wegblijft dan is het hier Schiedam Twee surveillerende agenten hebben bij toeval twee autodieven gesnapt. Op de Overschïeseweg zagen de agenten plotseling een auto met grote snelheid wegrijden. Men zette de achtervolging in totdat in de Jan Steenstraat in Botterdam de Fiat met een an dere wagen in hotsing kwam. De auto reed echter verder, maar vloog op de Abtsweg uit de bocht. De twee inzittenden pro beerden nog te vluchten, maar werden uiteindelijk toch ge pakt De auto bleek gestolen te zijn in Rotterdam, De dadérs zijn" de 19-jarige A. van B. en de even- oude G. H. uit de Maasstad. Zij hebben inmiddels bekend in to taal negen auto's van het merk Fiat te hebben gestolen, waar van drie afkomstig uit Schie dam. Ook hebben zij elders een aantal inbraken gepleegd. De collectebus, de kinderwagen eo de spulletjes onder piastic zakken. Kortgeleden stond hier het verboden kotje van dominee Vermaal. Schiedam Bij een botsing op het kruispunt van de Lange Nieuwstraat en de Gerr\ 'Ver- boonstraat is een ami i nee van de GG en de GD g.iter- middag kort na vijf uur zwaar beschadigd. De ziekenwagen die met zwaai licht en sirene aan op weg was maar een ongeval elders kwam in botsing met een wagen, be stuurd door de 22-jarige Schie dammer A. K. Deze auto, die van rechts kwam, werd ook aan de voorzijde flink beschadigd. De inzittenden van beide wagens kwamen er met de schrik af. De ambulance was echter niet in staat om naar het ongeluk te rijden waar de GG en GD voor was gealarmeerd. Vlaardingen De protestantse dominee F. Vermaat is gaan protesteren. De hervormde dominee is gematigd boos op de gemeente Vlaardingen omdat hjj het houten kotje in zijn achter tuin moest weghalen en andere bewoners in dezelfde straat een soortgelijk hutje (voor fietsen, kinderwagens en dergelijke) wel mogen hebben. „Dat hutje was in strijd met het bestemmingsplan en met de bouwverordening", aldus de ge meente. „Wij volgen dan de re gel van: Gelijke monrukken, ge lijke kappen". Bovendien vindt de gemeente het kotje in de predikantentuin brandgevaar lijk. Ds. Vermaat, wiens tuinhokje in- Vlaardingen De 59-jarige me- middels door personeel van de vrouw 3. W. van Z. is in het dienst gemeentewerken is afge- Holyziekenhuis opgenomen na- broken, heeft zich nu bij de dat zij ongeveer tien meter was zaak neergelegd. „Men moet ten meegesleurd, slotte de overheid eren", zo stelt Het ongeluk gebeurde op de Van hij. De spulletjes uit het kotje Beethovensmgel, waar de heeft hij nu slechts bedekt vrouw door een kennis met de met wat plastic vuilniszakken auto was afgezet. Bij het dicht- open en bloot in de tuin slaan van het portier kwam de gezet. Ook de kinderwagen met jas van mevrouw Van Z. vast daarop een collectebus, waar- te zitten. Noch de bestuurder van de inhoud ten goede komt noch zijzelf hadden dit in de aan de hervormde gemeente. gaten. Toen de auto wegreed Wel vreest hij dat ook deze bus werd de Vlaardingse meege- binnenkort als zijnde brandge- sleurd. Met een kolomfractuur vaarlijk zal worden verwijderd. is de vrouw in het ziekenhuis Zie verder pag. 3, opgenomen. Botterdam De 29-jarige C. A. Verhaeren uit Schiedam is gis teren bij een verkeersongeluk op de Botlekweg in zijn totaal vernielde auto bekneld geraakt. De wagen was op het gladde .wegdek geslipt en tegen een Echtmast gebotst. De bestuur der werd door de brandweer bevrijd. Met hoofdletsel en een geeompEceerde dijbeenbreuk is hij in het Schiedamse Gemeen teziekenhuis opgenomen. Als alles goed gaat zal de kruising Burgemeester Heusdenslaan-Westlandse- vveg-Burgemeesier Pfuissin- gel op 1 mei voor het ver- keeer worden opengesteld. Slechts de weergoden kun- nen nog roet in het eten qooien. Tegelijkertijd zullen ook de nieuwe verkeerslichten op dit nieuwe Vlaardingse kruispunt in gebruik wor den gesteld. Verwacht mag worden dat zeker veel weggebruikers van en naar de nieuwe wijk Holy gebruik zullen maken van deze „Moerman"-wsg (zo genoemd omdat dit ver lengde stuk van de Heus- derislaan het landgoed van de omstreden kanker-thera peut Moerman doorkruist). ADVERTENTIE HAVENSTRAAT 45 tel. 01740 - 25100 presonteert In de "opektakaï'-reeka op: SHOW VRIJDAG 12 MAART 1976 vanaf 20.00 uur: het orkest Een ..souf'-show van de eerste orde! Een wère soul-explosie! Dit móet je gezien hebben! ELK WEEKEINDE oók 'n weekeridfllmt DISCO £ike zaterdagavond, zondagmiddag en -avond een klinkende met de nieuwste hits! De beste „ouwe gouwe"' Westlandse Top Tien! beidsinspectie afgewezen. Sluy- ter was namelijk, in tegenstel ling tot hetgeen door het bedrijf beweerd was, al vanaf januari 1975 van de werkzaamheden aan de Harvathweg op de hoog te. Daarop wilde Sluyter twee men sen ontslaan. Hier tegen ging de industriebond in verweer. Een ontslag werd toegewezen. Ver volgens werd ontdekt dat bij een ander benzinestation van Sluyter, dat aan de Lange Nieuwstraat in Schiedam, een man van zeventig jaar werkte. Zo kon een van de overgeble ven zes werknemers van de Horvathweg naar dit station. Het personeel heelt nu besloten om alsnog te trachten Sluyter tot naleving van de CAO te dwingen. Dat had niet behoe ven te gebeuren. De bonden hebben willen praten, maar moesten dat 's avonds om tien uur doen. Overdag wilde Sluy ter niet Een proces bleef als enige moegelijkheid open. rnmumloon. Met een toeslag werd dit aan het oog van de werknemers onttrokken. In november van het afgelopen jaar werd de Horvathweg aan een nieuwe asfaltering onder worpen. Sluyter besloot toen van het benzinestation een self- servicestation te maken. Voor de betrokken werknemers, ze ven in totaal -werd toen werk tijdverkorting in de vorm van een nulurenvergunning* aange vraagd. Dit werd door de ar- Sluyter op de beschuldiging, dat hij de CAO niet naleeft is kort: „Het zou wel kunnen". Verder onthield Sluyter zich van commentaar. Het bezinestation aan de Hor vathweg werd in mei 1974 over genomen door Sluyter. Met de werknemers werd toen een nieuwe arbeidsovereenkomst gesloten. Dat is ongebruikelijk bij de overname van een be drijf, maar in dit geval kwamen de werknemers beneden het mi- Volgens het NKV heeft Sluyter de collectieve arbeidsovereen komst voor de motorvoertui genbedrijven niet nageleefd. Het gaat in dit geval om de ■werknemers die bij het benzi nestation aan de Hervathweg in Schiedam werken. Zij maken wekelijks vier uur overwerk, dat niet betaald wordt, krijgen te weinig vakantiedagen en moeten voor een week vakantie zes werkdagen rekenen. Het commentaar van de heer Voor de grootse Schiedam/Rotterdam Een aan tal werknemers van Abraham Sluyter BV, een maatschappij tot exploitatie van benzine- en servicestations, spannen een proces aan tegen hun werkge ver. Deze heeft vanaf mei 1974 te weinig loon betaald. De werknemers hebben zelfs gedu rende lange tijd minder netto loon ontvangen dan het netto minimumloon. De proceskos ten zuilen door de industrie bond NKV worden betaald. op vrijdag 9 april a 5. in „Teejater" kunnen belangstellenden 2icb Rog opgeven! 'n Briefje naar „Teejater"-produkiies. Handellaan 176. Naaldwijk

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1