Gewestelijk Orkest niet roosMeurig 6 x Sellers in clowneske thriller Rariteitenconcert in Vlaardingen Cyril Haverman® in de Toverbal Feest rond Mgr. Nolens-' laan Orgelconcert Bidstond Openingstijden Info- Inspraakbureau verhuisd luidsapparatuur weggenomen Kunst Na Arbeid in De Veen bureau GSD Surinamers over: ziek in Nederland Heempark open DONDERDAG 11 MAART 1976 3 Schiedam De gerecon-; strueerde Mgr. Nolen-' slaan zal zaterdag fees-- telijk worden heropend.- Het is een initatief van- de winkeliersvereniging' die 's-middags om half; twee met een speciale; winkelweek start. Vol-; gende week zaterdag; wordt de week afgeslo-"" ten met een disco-mid-- dag van Martin Green. Per abuis vermeldde onze krant verleden week dat het feest rond de Mgr. Nolenslaan 2ater-i. dag jj. zou starten. Dat is ech- - ter niet het geval. Pas met in gang van zaterdag aanstaande t wordt de straat „heropend". In de etalages van de winkels zal een soort expositie worden ge- houoen van kindertekeningen.' Deze stellen ontwerpschetsen voor voor het toekomstig speel terrein bij Bijdorp. Een aantal zal worden bekroond. Voor de- winkelende bezoekers zijn er 1 ook enkele wedstrijden georga- niseerd. - Vlaardingen Vrijdagavond be-"' speelt de organist Johan varr Dommele het orgel van de Gro- - te Kerk op de Markt. Dit orgel-_ concert wordt georganiseerd door de Culturele Raad Vlaar-".. dingen in samenwerking met de; Kerkvoogdij der Hervormde* Gemeente. Johan van Dommele* verzorgt regelmatig concerten- in binnen- en buitenland ent treedt op voor radio en TV. Hij is als organist verbonden aan de Grote Kerk van Arnhem. Daarnaast is hij adjunct-direc teur van het Arnhemse conser vatorium. Op het programma staan werken uit de Franse orgelcultuur naast die van Mozart, Brahms, Schumann en Bach. Het con cert begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt 2,50. Kinderen tot 15 jaar en houders van een CJP of Pas 65 betalen 1,25. Viaardingen In het kerkcen trum Holy aan de Reigerlaan wordt vanavond een bidstond gehouden. Deze dienst is belegd door de hervormde wïjkge- meente Holy Noord. Voorgan ger is ds. P Vermaal Het the ma voor deze dienst is „werke loos bidden en biddeloos wer ken". De bidstond begint om. acht uur. Vlaai-dingen Het Vlaardingse Inspraakbureau is verhuisd naar hetroude stadhuis. Het bureau was voordien tijdelijk gehuisvest hrhet pand van „sport en recreatie" aan de Schiedamseweg. Voor vragen over de inspraakprocedure kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.00—12,30 uur en van 13.30—17,00 uur. Het nieuwe telefoonnummer is 355888 (toestel 331). - Uit een magazijn aan de Oosthavenkade In Vlaar- is waarschijnlijk tijdens bet afgelopen weekeinde een. f grote hoeveelheid geluidsapparatuur gestolen. De waarde van de ontvreemde apparatuur kon nog niet worden vastgesteld, maar - is voorlopig op enkele tienduizenden guldens geschat. Schiedam In het wijkcentrum vereniging gehouden. Nieuwland aan het Dr. Wibaut- De aanvang van het spel, waarbij plein wordt morgen de maande- verschillende prijzen te winnen ■lijkse bingo-avond van de wijk- zijn, is 20.00 uur. Het Info-bureau is sinds maart 1975 gevestigd in het buurtcen trum De Haven. Het is later ook uitgebreid tot ïnfo-koffiehuis op maandag- en woensdagmor gen.-De combinatie tussen in formatie en gezelligheid bleek weinig belangstelling te genie ten. Met de veranderde ope ningstijd blijft de inzet van de mensen van het bureau onver anderd. Zij bieden hulp en in formatie. Verder functioneert het bureau als controle op de behandeling van mensen door de Sociale Dienst. De Belange- norganisatie kan aan de hand daarvan kijken of veranderin gen in ,de behandeling nodig zijn en of deze kunnen worden bewerkstelligd. De GSD doet dan ook een beroep op mensen die ervaringen hebben met de GSD om deze ervaringen aan het Info-bureau door te spelen. Mensen die in de WW moeten, kunnen ook contact opnemen met het bureau. Mensen die lid willen worden zijn van harte welkom. Dit geldt voor cliënten van de GSD als wel voor medewerkers en be langstellenden. Informatie wordt ook telefonisch verstrekt, maar dan bij voorkeur op de vrijdagmorgen tijdens de ope ningsuren. Maassluis Vrijdag wordt een antiekbeurs en rommelmarkt gehouden in Maassluis. Dit vindt plaats in gebouw „De Kern" aan de P. C. Hooftlaan 12. De beurs annex markt is geopend vanaf tien uur 's mor gens tot tien uur 's avonds. De antiekbeurs brengt naast het gebruikelijke ondermeer antie ke meubelen en handtekenin gen van bekende staatshoofden en regeringsleiders. De op brengst is bestemd voor de rau- ziekvereniging „Kunst na ar-1 beid". De toegang Is vrij. Maassluis Vanaf 12 maart tot en met 4 april zullen gouaches van Henri Plaat geexposeerd worden in het Maassluise gemeente museum. De expositie zal door de schrijver J. M. A. Biesheuvel worden ingeleid tijdens de officiële opening op vrijdag 12 maart 's avonds om acht uur. Vlaardingen Het Info- i bureau van de belange- norganisatie GSD heeft andere openingstijden. Van morgen af is het bureau elke vrijdagmor- j gen van half tien tot half één geopend. Dit was tot op heden steeds op maandagmorgen. Vlaardingen De werkgroep Nederland-1 Suriname houdt op ini tiatief van Vlaardingse Surinamers een avond waar gesproken zal worden over het thema Ziek zijn in Nederland. De avond, vrijdag 12 maart, begint om acht uur en zal plaats heb ben in buurtcentrum De Haven, Weeshuisplein 18 links. Het is de tweede avond die de WNS organiseert. De eerste was een suc ces. Er werden dia's en een film vertoond. Ook waren er Surinaamse specialiteiten. Deze avond zal, hoewel het gezelligheidsaspect niet uit het oog verloren zal worden, informatief zijn. Aan de hand van erva ringen die Nederlanders en Surinamers hebben opgedaan, zal informa tie worden verstrekt over ziek zijn en beter worden in Nederland. Deze ziek is ook voor Nederlanders van be lang. Er zal namelijk verteld worden wat je moet doen als je ziek wordt, wanneer je werkloos wordt, hoe het zit met ziekenfondsen, verzekeringen en derge lijke zaken. Vlaardingen Het Heempark aan de Marnixlaan is weer voor het publiek open. Voorlopig kan men alleen op werkdagen terecht van. 's morgens negen tot 's middags vier uur. Het park blijft tot eind april in 'de weekends gesloten. Dit in verband met de houw van een blokhut voor de voorlichting. Het Gewestelijk Orkest ver zorgt vrijdag in Vlaardingen Teddy van Rijn een „rariteitenconcert". Maassluis Op de elpee Moving Waves van de wereldbekende groep Focus, waarin Thijs van Leer en Jan, Akkerman de boventoon voerden, worden de baspartijen gespeeld door Cyril Ha vermans. Nadat Haver- mans Focus verlaten had, begon hij aan een solocarrière. Dat was In 1972. In maart 1973 kwam Havermans' eerste elpee, Cyril, uit. Hij werd op die plaat muzikaal terzijde gestaan door zijn voormalige Focus vrienden Thijs van Leer, Jan Akkerman en Pierre van der Linden. De plaat haalde redelijke verkoopcijfers over de gehele wereld. Een jaar later zag een tweede elpee. Mind Wave, het licht. Op deze plaat werd Havermans geassisteerd door Brainboxgita- rist Rudy de Queljoe en de Blizzards van Cuby Hans La- faille en Herman Deinum. De plaat kreeg veel lovende kri tiek. Zaterdagavond om negen uur treedt Havermans in de Tover bal in Maassluis voor het voet- - licht De entreeprijs is 3,50 gul- den. Morgenavond wordt in de Tover- I bal een film. gedraaid. Het is een komisch-erotisch product met de veelzeggende titel Mijn Tante is een Sexbom. De film'; begint om negen uur en kijken - kost een rijksdaalder. Schiedam Peter Sellers, onlangs op TV in de keu ken van Berend B oude wijn, nu in PASSAGE/BI0 in de film „Soft beds, hard battles" oftewel „Zachte bedden, harde gevechten". En dat onder de speelse, om niet te zeggen brood dronken regie van kluehte- nexpert Roy Boulting, die van gekheid niet wist in' hoeveel vermommingen hij de veelzijdige mannetje smaker over het doek moest jagen.. Het bizarre verhaal over een liefderij ke bezetting van Fransen. Engelsen en Duitsers in een Parijs bordeel gedu rende de oorlogsdagen geeft daar dan ook alle aanleiding toe. Madame Grenier, fraai vertolkt door Lid a Kedrova, die ruim tien jaar geleden een Oscar kreeg voor haar spel in „Zorba de Griek", komt met haar welwillende meis jes in een situatie terecht, waarbij ze tegen wil en dank tot kolonel-honorair van de vrije strijdkrachten .wordt bevorderd. Hierna binden de minnaresjes uit haar publiek villa op een hoogst ongebruikelijke ma nier de strijd aanbinden te gen het Duitse leger en de Gestapo. Vriend en vijand zien we te voorschijn ko men in de gestalte van Pe ter Sellers: als Franse ge neraal, Britse majoor, Ge- stapo-chef, Japanse prins, Frankrijks president en Adolf Hitler, met de Japan se prins als mooiste presta tie. In al deze rollen weet hij prachtig het midden te houden tussen bittere ernst en clownerie, maar ook een plezierige spanning. In PASSAGE wordt Serge Leone's Western-epos „On ce upon a time in the West" geprolongeerd. In de jeugdmatinees draait hier „Pippi langkous gaat van boord", in PASSAGE/BIO „Robin Hood en de pira ten". Peter Sellers als Frankrijks president bij het verlenen van onderscheidingen aan het slot van de film „Zachte bedden, harde gevechten" in PAS SAGE/BI O. Cyril Havermans Vlaardingen Het Ge westelijk Orkest Zuid- Holland krijgt als subsi- diebijdrage per jaar van Vlaardingen veertig- cent per inwoner. Dit komt neer op een bedrag van 31.325 gulden. Van af 1972 kon het orkest rekenen op een bijdrage van 14.550 gulden, dus het komt er op neer dat de subsidie met een be drag van 16.775 gulden is verhoogd. De SGP-GPV-fractie liet het als enige afweten toen het om stemming over deze verhoging ging. Alle andere gemeente raadsleden konden rich hier mee verenigen. De gezamenlij ke fracties PCG en KVP (CDA) hadden graag nog meer subsi die gegeven. Zij dienden een voorstel in om een bedrag van 46.560,— te verstrekken op basis, van een bepaalde verdeel sleutel, waarbij Vlaardingen als middelgrote gemeente 1,6 pro cent van het ongedekte tekort voor het orkest zou moeten op brengen. Ondanks de lyrische woorden waarmee het raadslid Dries Weed a (PCG) dit voorstel ver dedigde kreeg het geen instem ming van de gemeenteraad. Dit was door de fractie niet voor zien. „De snaren waren gespan nen en men had een gloedvol financieel slotakkoord ver wacht, helaas viel men van de toonladder af", zoals Dries Weeda het uitdrukte. Men had dit anders gewild van een muzi kaal georiënteerd college met een lichtvoetig program. Zeker een college dat een BAS (Goud- riaan) onder zijn leden telt en soms verschillende contrabas sen. Niet dat men vond dat het college geen fluit voor het or kest zou overhebben en dat vanuit een boom des over-, vloeds betaald moet worden, maar men had niet verwacht dat men een dwarsfluit zou la ten horen met de conclusie dat de gevraagde verhoging te groot is. Wel werd toegezegd de minister trachten te bewegen een juiste harmonie te vinden. Het ziet er al met al niet zo rooskleurig uit voor het Gewes telijk Orkest De orkestleden moeten het zonder een aantal sociale voorzieningen doen, daarnaast kunnen zij geen aan spraak maken op de gebruike lijke vergoedingen voor snaren, rieten en kleding. Zij werken op de nullijn van de CAO-basis voor orkestmusici. Dit ondanks het feit dat het aantal aanvra gen voor optredens een grote vlucht genomen heeft. Het or kest maakt momenteel de mees te podiumbeurten van alle Ne derlandse provinciale orkesten. Dit vereist van het ensemble een maximale inzet en een gro te concentraüe; Duizenden mensen uit moderne woonwijken zijn trouwe bezoe kers van de loop-in-concerten geworden. Er heeft zich buiten het „normale" concertpubliek een nieuw publiek gevormd. Vlaardingen mocht daar ook getuige van zijn. Voor dit jaar staan er vijf „loop-ins" op het programma. Vrijdag start men in Vlaardingen met een serie „rariteitenconcer ten". Iedereen is vanaf half ne gen 's avonds welkom in De Oude Lijnbaan. De toegang is gratis. De muzikale curiosa viert dan hoogtij, zonder dat de artistieke maatstaven uit het oog verloren worden. Op dit concert zullen alle registers worden opengetrokken waarbij de zelden of nooit op Neder landse podia ten gehore ge brachte rariteiten worden ge presenteerd. Om een tipje van de sluier op te lichten: Het programma vermeldt: de Ita liaanse Liefdesdrank van Wag ner, de twee katten van Rossini, de bril van Satie, de tuinslang van Mozart, de vogeltjes van Respighi en de bla as-piano van Albeniz. Solisten bij dit concert zijn de Amerikaanse sopraan Marilyn Tyler en de Argentijn se mezzo-sopraan Mabelle Ro mero Sangaili. Zij worden „ter- rijde" gestaan door de mïme- spelers Lyda Engelsman en Koos Elfering. De leiding is in handen van dirigent Frits Kox.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3