Biel neemt de JUBILEUl I i PROGRAM iA VAN GOUiDEN HBSS leiding ©ver SIS De Ooievaars nemen revanche op M.engelo Diane Edelijn Sportret Bestuur presenteert zich zelfs in nieuw costuum Groots jubileumfeest van VZC Aanvraag faillissement FC Vlaardingen ongegrond VELDTOP- PER VOOR ODO Ger Robbemond stopt bij FC Vlaardingen '74 Derde ronde Vlaardingse damstrijd PROGRAMMA DONDERDAG 11 MAART 1976 5 Naam: Diane Edelijn Leeftijd: 15 jaar Geboorteplaats: Hoogvliet Woonplaats: Vlaardingen School: Groen van Prïnste- rer Lyceum (HAVO), daarna Academie -voor Lichamelijke Opvoeding Gewicht: 69 kilogram Lengte: 1.76 meter Wat doe je in dc sport Ik ben zwemster, maar doe ook graag andere spor ten Club: Vlaardingse Zwem Club Hobby's: luieren, slapen, lekker eten Hoeveel keer train je per week? tien maal, dat komt overeen met twee maal per dag Wat is je prettigste herin nering op sportief ge bied? Toen ik elf jaar was en voor het eerst Linda Faber (toenmalige Nationaal kampioene bij de meisjes onder de twaalf jaar) op een heel onbelangrijke wedstrijd op de 100 meter rugslag versloeg. Mijn tijd was toen 1.17.1 en daarmee werd ik eerste. En de grootste teleurstel ling? Dit zijn er eigenlijk twge. De eerste is dat ik gediskwalificeerd werd op de 200 meter rugslag tijdens de finale voor meisjes onder de 14 jaar op de Nationale zwem- kampioenschappen. Ik werd daar tweede, maar de medaille ging mijn neus voorbij. De tweede teleurstelling voltrok zich vorig jaar. Op de Natio nale zwemkampioen- schappen zwom ik zo slecht, dat ik de 200 niet op de Europese Jeugd kampioenschappen mocht zwemmen, terwijl als ik die afstand wel had gezwommen, in Ge- nève derde zou zijn ge worden. Wat is je mening over be talingen in de amateur sport? Ik vind ,dat sport eigenlijk niets met geld te maken moet hebben en alleen is ter verrijking van het lichamelijk en geestelijk welzijn van het lichaam. Als men echter sport op topniveau be drijft, kan men er moei lijk buiten. Ben je een voorstander van sportsponsering? Hetzelfde antwoord als bij de vorige vraag, Is de sport erg belangrijk in je leven? Op het ogen blik is alles wat de klok slaat zwemmen. Er is geen dag zonder. Het is niet zo dat ik gedwongen wordt, ik ben helemaal vrij op dat gebied. Wat is voor jon belangrijh ker in de sport: de gezel ligheid of de prestatie? ïk vind ze allebei even belangrijk. Zonder gezel ligheid kan ik geen goede prestatie leveren. Maar als de prestatie niet zo goed is, kan het wel ge zellig zijn. Dus eigenlijk is de gezelligheid num mer één. Hoe bereid je je voor op een wedstrijd? *s Avonds zwem ik de race die ik moet zwemmen wel tien. keer in m'n bed, in m'n gedachten dan. Voor de rest komt het alleen aan op de dag van de wed strijd, dan concentreer ik mij erop. En natuurlijk ga je voor een belangrij ke wedstrijd, zoals de - Winterkampioenschap- pen, een. paar avonden vroeg naar bed, want 's morgens vroeg is het weer trainen geblazen. Heb je kwaliteiten voor andere takken van sport? Ik zou denk ik alles wel kunnen. Als ik ergens anders op zou gaan trainen, zou ik dat ook wel op redelijk ni veau kunnen. Ik zou wel eens aan zo'n Superstar kamp willen meedoen. Dat lijkt me heel erg ge zellig. Welke sportman of sport- vrouw beschouw je als je grote voorbeeld? Hier moet ik diep over naden ken. Op het gebied van zwemmen is dat Enith Brigitha, maar Ard Schenk is voor mij dé sportman, om zijn hou ding tegenover die sport. Heb je wel eens stimule rende middelen gebruikt of zien gebruiken? Zelf heb ik ze nog nooit ge bruikt en zal het ook nooit gaan doen. Op tele visie heb ik het wel eens gezien bij hoogspringers. Wie zou je het liefst willen ontmoeten en waarom? Iedereen op de hele we reld, want ik hou van veel mensen om me heen. Waar heb je een uitgespro ken hekel aan? Aan haasten. Ik ben een ver schrikkelijk lui persoon. Als ik me bijvoorbeeld probeer te haasten met aankleden, trek ik alles binnenstebuiten en ach terstevoren aan en dan duurt het nog langer. Wat is je slechte eigen schap? ïk ben zo eigen wijs dat ik meen geen relatief slechte iegen- sehap te hebben. Ben je links of rechts? Ik ben rechts, maar zo gauw er afgewassen moet orden heb ik twee linkse handen. Wat is je favoriete televi sie-programma? AU in the family en André van Duin's iachcarrousel op zaterdagavond. En radioprogramma? Op donderdagmiddag de top-40 met Ferry Maat. Wat is je lievelingsge recht? Speklapjes en bruine bonen met appel moes en stroop. Wat sprak je qua nieuws het meest aan in de afge lopen dagen? Het weer, of het vriest of niet, want dan kunnen we schaat sen. Je grootste wens? Olympi sche Spelen in Montreal. Vlaardingen De vakor ganisatie NVV heei't het faillissement aange vraagd van de eerste di- vrsicclub FC Vlaardin gen *74 op grond van het feit dat het bij vonnis van een kort geding, vo rig jaar, betalingen van achterstallig salaris aan de oud-voetballers Pas en Van E lies wijk (resp. 1600 en 1400 gulden) nog steeds niet heeft vol daan. FC Vlaardingen 74 won dat kort geding omdat beide voetballers werk hadden geweigerd. FC Vlaardingen 74 werd toen wél belast om het achterstallige salaris te betalen, plus de wettelij ke rente en het vakantie toeslag. „De Vlaardingse Stichting heeft tot 13 maart de gelegenheid te betalen", aldus penning meester Van Hees, „in dit verband begnjp ik niet goed waarom het NVV" zich zo druk maakt". „Een tweede zaak is", aldus Van Hees, „dat wij ook anders premies en rek en verblijfkosten moeten betalen aan beide voet ballers, hetgeen niet in bet vonnis staat vermeld. Van dat meerbedrag wil len wij eerst een specifi- eatie hebben". Schiedam naar België Schiedam r- Voor de honk- en' softbalselectie van Schiedam' staan er zondag oefenwedstrij den op het programma tegen Brasschaat in België. De dames beginnen om 12.30 uur en de heren om 15 uur. Schiedam ont vangt op 25 april voor de beker Radio Modem Botlek en de eer ste competitiewedstrijd gaat te gen Jeka uit Vlaardingen Bij FC Vlaardingen 74 is het zo goed als zeker dat Ger Robbemond (32) er aan het eind van het seizoen mee gaat stoppen. De Vlaardingse aanvoerder, die vijftien jaar lang be taald voetbal speelde, sukkelde de laatste jaren nogal met blessures. Rob bemond studeert thans voor het C-oefenmeester- diploma en wil volgend seizoen een amateurclub gaan trainen. Vorig jaar trainde hij tijdelijk het Vlaardingse Sunlight, dat ,toen een tijdje zonder zat Ger Robbemond ...einde... Schiedam In geen enkel opzicht doet het huidige, thans vijftigjarige HBSS denken aan Houdt Braaf Stand. Uitge zonderd de matige prestaties van de Schiedamse zaterdag derdeklasser, die zelfs aanleiding geven tot degradatïege- vaar, wordt' dit overschaduwd door een professionele organisatie, waarbij inbreng of het zoeken naar sponsors de gewoonste zaak van de wereld is. Het jubileumpro gramma, dat notabene vijf maanden in beslag gaat nemen, is zó progressief, dat het bestuur er zelfs een passend kostuum op na gaat houden. Van een sponsor. Voorzitter Rien Klink, de zevende in de rij van gezagsdragers van Schiedams grootste zaterdagclub: „We vonden het een aardig idee om tijdens de viering van ons jubileum eenheid van tenue te hebben". De presentatie gaat zelfs zo ver, dat de bestuursleden van HBSS er, al naar behoefte, inplaats van een overhemd een zelfde (Oranje) kleur koltrui bij kun nen dragen. Dit verschijnsel is overigens maar een klein deel van de festiviteiten, die de le den (450) staan te wachten. Hoe professioneel het Schiedamse bestuur verder denkt over reno vatie van cantine en kleedcabi nes, een nieuw jeugdbome, ver lichting en zelfs een overdekte tribune, getroffen door de eco nomische recessie, zegt voorzit ter Jubileumcommissie De Wolf: „AUe leden hebben voor hun eigen feestprogramma ge spaard. Via interne acties, zoals glazen en een doelpuntenactie, die al twee jaar bezig is". Hoe bescheiden het jubileumpro gramma ook moge zijn, het telt te allen tijde nog M'n veertien programmapunten. Van toer nooien tot aan wedstrijden van HBSS tegen de Tros en oud- Feyenoord toe. Zelfs schroomt de Schiedamse zaterdagclub niet om zaterdag 1 mei een groots feest te geven in sport» onHBHSHnm hal Margriet, waar onder ande re Conny Vandenbosch, Barba ra en Bas, het Leedy-trio en de Rijiunondband zullen optre den. Maar ook zijn er disco avonden, puzzel tochten, enz. De viering van het 50-jarig be staan wordt 26 maart geopend met een receptie HBSS, dat met zijn plannen be wijst springlevend te zijn, speelt dertien jaar op „Harga". door Bas van den Berg Daarvoor was het bij verschil lende voetbalclubs op .Harga" ondergebracht en daarvoor speelde het aan de Havendijk, Spieringshoek en op een terrein van Kermes DVS. Voorzitter Rien Klink: .Misschien een re den dat wij niet zo wijkgebon- den zijn. Onze leden komen uit ahe^ delen van Schiedam". De Jubileumcommissie, die het programma heeft samenge steld, bestaat uit W. F. de Wolff, voorzitter; G. K. A de Geus, secretaris; J. Adriaanse, pen ningmeester; J. Keizer, B. Hoekstra en G. Fukkink. Het bestuur in de nieuwe costuums Vlaardingen Van de zestien partijen die in de derde ronde van de Vlaardingse damkampioenschappen werden gespeeld, eindigden er slechts twee in remise. Een bewijs temeer, dat wel degelijk op winst wordt gespeeld en dat aanvallend spel daarvoor een eerste vereiste is. Natuurlijk dat hier en daar wel een foutje doorslaggevend is om een partij tot winst te voeren, maar werkelijke blunders zijn met voorgekomen. In de hoofdklasse nam Biel de leiding omdat hij Van Splunter wist te verslaan, maar hierbij zij opgemerkt, dat Van den Kerkhoff niet tegen Verburg speelde omdat die partij moest worden uitgesteld. Erik de Hei de werkte zich op tot de derde plaats na zijn zege op Tam boer, die een damxet over het hoofd zag. Leen Torn bereikte tegen Van Veelen een benauw de remise; maar wel voldoende Schiedam Deze week speelde het rolstoefbasketbalteam van SIS De Ooievaars een thuis wedstrijd, in de sporthal Mar griet, tegen Hengelo. Werd er in de uitwedstrijd nog verloren van dit team, in deze wedstrijd hadden de Schiedammers geen enkele moeite met hun tegen standers. Het werd dan ook een knappe 32—10 overwinning. Maasland Al in de eerste ont moeting van de korfbalveld- competitie, die zaterdag weer van start gaat, wacht ODO een topper. De Maaslanders, als kampioen uit de micro-compe titie gekomen, gaan naar War mond, dat mede-lijstaanvoer der is. Het gedrang is boven aan trouwens erg groot, want die topplaats moet ook nog worden gedeeld met SEV uit Leidschendam. De wedstrijd begon te laat omdat de scheidsrechters niet kwa men. Trainer/coach John Heil- ker en één van de toeschouwers moesten toen de fluit ter hand nemen omdat anders Hengelo de verre reis voor niets had ondernomen. In de eerste minu ten van de wedstrijd leek het er niet op dat De Ooievaars het makkelijk zouden krijgen. Hoe wel Hengelo maar met vijf spe lers was opgekomen nam het toch een 04 voorsprong. Daarna sloot de verdediging van de Schiedammers prima en ook aanvallend ging het gelijk vee! beter. Na tien minuten was al een 8—4 voorsprong verkregen. De coach van Hengelo nam nog een time-out maar ook dat mocht zijn team niet helpen. De Ooievaars grnen gewoon door en met rust was al egn 18—4 voorsprong bereikt. Na de rust ging tréiner/coach John Heilker wat meer wisse len. Hoewel de Schiedamse ploeg nu meer kansen weggaf dan m de eerste helft, kreeg bet vooral door slecht schieten van de tegenstanders alle kans om verder weg te lopen. Aanvallend onderscheidde zich, evenals in de eerste helft, Jan Odijn. In de laatste minuten zakte het spelpeil wat weg, maar dat kon De Ooievaars met meer deren. Bij het laatste fluitsignaal was de stand 32—10. Topscorer: Jan Odijn 10—10. Vlaardingen De Vlaardingse Zwem Club, die 3D augustus een halve eeuw bestaat, heeft voor zijn jubileum een omvangrijk programma sa mengesteld. Het jubileumprogramma wordt 4 april geopend met een spelmiddag voor alle recreatief ingestelde VZC'ers, Er zal onder meer In het Kolpabad daarvoor een circuit worden uitgelegd. Tussen 13 en 20 april is de wedstrijd- ploeg van VZC te gast van SC Delphin in Praag. Op 29 mei komt de nationale zwemtop naar Vlaardingen voor een nationale achtkamp en in overleg met de gemeente krijgt VZC tussen 23 en 28 augustus zijn eerste zwemvierdaagse m het Kolpabad. Voor de Vlaardingse bevolking is dat een uitstekende gelegenheid om via die zwemmarathon een prestatiemedaille te verdie nen. Zaterdag 4 september vervolgt de Vlaar dingse Zwem Club zijn jubileum met een feest middag voor de jeugd. Tevens is er die dag een officiële receptie en in de avonduren een feest avond in de Harmonie en Stadsgehoorzaal. De zgn. „oude hap" komt een dag later aan zijn trekken in een polotoemooi, terwijl er in het najaar nog een internationaal zwemevenement op stapel staat, met zwemploegen uit Duitsland, België en Frankrijk. Tussen de bedrijven door gaat VZC weer vele toernooien tegemoet waarop het wissel bekers moet verdedigen. Ook is er dit seizoen een uitgebreid langebaan {zwemjpro- gramma en daarnaast ontbreken ook de recrea tieve zwemontmoetingen niet om de derde en vierde plaats met De Heide te delen. Heuvel man herstelde zich van zijn eerste nederlaag tegen Torn en dat moest Van Mas tri gt onder vinden, die in een positionele partij verloor. Tenslotte be haalde Niestadt zijn eerste ze ge in dit toernooi en dat ging ten koste van Van Her turn, die thans samen met Van Splunfer de onderste twee plaatsen be zet. In de eerste klasse bleef de kop groep ongewijzigd doordat de bovenste vier spelers alien twee punten incasseerden. Van Oud- heusden won van K Boïderheij en Vermeulen versloeg J. den Breems zodat dit tweetal zon der puntenverlies de leiding heeft R. Boïderheij, die van Dessens won en Mast, die Au- tar versloeg, zijn directe achter volgers met slechts één punt achterstand. Het zag er naar uit dat Van Woerden zou gaan win nen van W. den Breems, maar hier bleek schijfwinst geen par- tijwmst te worden (zoals wel meer voorkomt). Het werd na melijk remise, In de tweede klasse deed zich het zeldzame feit voor, dat de bo venste zes spelers allemaal wormen, zodat ook hier de kop groep ongewijzigd bleef. Hier is Voerman de enige speler, die tot nu toe de volle winst behaal de uit drie partijen. De uitsla gen waren in deze klasse: Kor- ver - Lucassen 9-2, Van der Kuil - Geldof 0-2, Van der Harst - Boudewijns 0-2, Bredius Voerman 0—2, Sluimer - Mos- tert ö»2 en Nentjes - Langeweg 2-0. Standen damkampioenschappen van Vlaardingen na de derde ronde HoofdkUs»: 1. Biel 3-5. 2. vd. Kerkhoff U, 3, De Heide H 4. Tom 3-4,5 v. Veelen 43,6. Heuvel man 2-2, 7. Niestadt 2.2, 8 Verbure 2-2, 9 v. Mastnjrt 3-2, 10. Tamboer 3-2, 11. v, Herüim M, 12. v, Spfunter 3-1. 1. v, Oudheusden 3-6, 2. Vermeulen 3-6, 3 K Boïderheij 3-S, 4, Mast 3-5.5 v. Woerden 2-2, 5, J. den Breems 3-2, 7. W den Breems 3-2, 3. Tedja 1-J, 9. Autap 3-1, 10. KL Boïderheij 3-1,11. Dessens 3-1,12 Lensvelt 2-0. Ze klasse: 1 Voerman 3-6. 2 Boudewjins 3-5, 3 Lucas- rifïA n„ert tentjes 3-5. 6 2-4, 7. Korver 2-2, fl. Peels 2-2, 9, Bredius 3-1. 10. Lanceweg ilï if i Harst 1-0, 12. v.d. Velden 2-0 3-0.14. Sluimer 3^3. n 24, 13, v.d. Kuil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5