avurw met opgewassen tegen technisch Fortuna De Hollandiaan verliest slag op middenveld Inzet WC niet voldoende SFC VERSPEELT LAATSTE KANS Trainer Sander Hoek „Derby een complete MAANDAG 15 MAART 1976 Wim Wensink blijft bij DVO'32 Excelsior '20 niet verder da® 1—1 Bloemhof bij DRZ- kampioera Demos gelijk de wedstrij VFC aan s tegenover SVDPW probeert het Fortuna-gevaar af te we ren. t Voorsprong Na rost een nog fellere strijd, met aan beide kanten vele on nodige overtredingen wat het spel niet ten goede kwam. Trainer Sander Hoek van SVDPW. „De jongens werden uit hun spel gehaald door een „getmet" spelend Fortuna en daardoor gingen ze meer op de tegenstander letten dan op de hal". Dit verklaart misschien dan ook dat na een snel geno men vrije trap door Fortuna Piet Krijnen onder z'n doelman Karei Bras door de bal in eigen doel kopte. Na dit ongelukkig moment wissel de de trainer Chris Verwiel voor Albert Smits met de be doeling de aanval te versterken, maar de rustig spelende Jack Weber en in laatste instantie Jan Baksteen wisten van geen wijken. Meestal werd de SVDPW-aanvaUen al op het middenveld door Peter Sonne- veld, Aad de Heer en Martin Rooders een halt toegeroepen. Ook trainer Arle Verburgh pas te twee wissels toe. Zo kwamen Robbie Kalkman en John v.d. Borden in het veld voor Patrick Hilarius en Aad Biesheuvel. krampachtige voetbal, steeds door het centrum, waar de ge routineerde achterhoede van Fortuna geen enkel probleem mee had. Ook Fortuna drong niet meer aan en was duidelijk tevreden met deze stand, zodat met het eindsignaal van scheidsrechter Biljouw de ar men van de Fortuna-spelers en aanhang omhoog gingen. Trainer Arie Verburgh: „Een ver diende overwinning op een stugge tegenstander, jammer dat het ten koste ging van het voetbal". Schiedam In een harde en aanvankelijk nerveuze wed strijd heeft het technisch bete re Fortuna VI. voor een talrijk publiek een goede en nuttige overwinning behaald op het zich fel verdedigende SVDPW en'behield daarmee z'n riante plaats aan öe top van de vierde klasse G. Fortuna, met de routiniers Bak steen, Weber en De Heer in z'n gelederen, maar zonder Jan Bouman (vakantie) en de ge schorste René Comelisse, moest in Schiedam z'n topposi tie verdedigen tegen een SVDPW, dat mindere techniek compenseerde met een tomelo ze inzet wat dan weer de nodige irritatie bij Fortuna opwekte, waardoor het spel veelvuldig ontaardde in te harde acties waartegenscheidsrechter Bil jouw onvoldoende optrad. De eerste gevaarlijke aanvallen waren voor Fortuna. Zo ver scheen de hard werkende Aad de Heer voor SVDPW-doelman Karei Bras, maar door goed uitlopen werd dit gevaar be zworen- Ook schoten van Aad Biesheuvel en Jan Baksteen waren niet nauwkeurig genoeg om deze attente doelman te ver ontrusten. Ook Fortuna kroop door het oog van de naald, toen de opgekomen Koos Nielsen de lat liet trillen boven een wanho pig springende Aad Harm. For tuna kreeg nu steeds meer vat op het spel, mede door het vele werk dat door de immer aan wezige Aad de Heer werd ver richt, moest SVDPW nu terug, maar doelpunten bleven tot het xustsignaal uit. „Ik ben ontevreden1', zei trainer Sander Hoek, „als semi-derby een afgang en beslist geen re clame voor het voetbal". „Met grove tackles werden wij lam gelegd maar toch een pluim op de hoed van onze spelers, die zoveel zelfbeheersing konden opbrengen om zich er niet aan over te geven". De afknapper voor SVDPW kwam ongeveer tien minuten voor tijd, toen Dick Verburg de SVDFW-verdedigtng te snel af was en met een hard schot van doelman Karei Bras een gesla gen man maakte: 0-2, Wat SVDPW hierna ook probeerde, het bleef volharden in het Duel in de fucht Fortuna reikte uiteindelijk het hoog- Vlaardingen DVO'32 en trainer Wim Wensink blij ven ook het nieuwe sei zoen bij elkaar. Afgelo pen zaterdag werden de laat'' 1 wegge- v iï net lo pe met een ja? v rjengd. Het w - net tweede sei zoen van de Rotterdamse oefenmeester bij de Vlaardingse eerste Was ser. Wim. Wensink (36) verwacht aanzienlijk meer van dat tweede sei zoen dan het nu enigszins teleurstellend verlopen eerste jaar. „Dit seizoen zaten we een beetje in de versukkeling", aldus Wensink, „en hebben we wat behoudend gespeeld. Volgend jaar gaan we echter keihard in de aan val", voorspelt hij. „De huidige selectie vormt een goede basis om mee door te gaan. Boven dien", aldus Wensink, „krijgen 'we een leukp aanvulling uit de jeugd. We staan wat men noemt nu op de springplank", Wensink, in het bezit van de C'licentie, trainde na f zijn aktieve voetbalcar- Tiëre bij Go Ahead ach tereenvolgens BVCB en WOR. 5 Leerdam De wedstrijd Leerda- m—-Hollandiaan is een duel ge weest met twee verschillende speelhelften. Voor de rust twee gelijkwaardige tegenstanders die elkaar niets toegaven en waarin beide doelen herhaalde lijk in gevaar kwamen. Het leek er op, dat er voor de rust niet gescoord zou worden, toen een minuut voor tijd Leerdam de leiding nam. Na de rust een doortastender Leerdam dat het doel van Hol landiaan zwaar onder druk zet te en met kunst en vliegwerk wisten de Vlaardingers hun doel tot aan de rijf en twintig ste minuut schoon te houden, maar toen scoorde Leerdam 2—0. Direct daarop bij een aan val van Leerdam, maakte één van de voorwaartsen hands, de scheidsrechter die goed leidde, zag het niet, de verdediging bleef staan en toen kon er ge makkelijk 3—0 gemaakt wor den. De Vlaardingers waren volkomen de kluts kwijt en vooraf op het middenveld werd de strijd ver- gloren. Leerdam was na rust veel doortastender en waren steeds iets eerder bij de bal i waardoor de druk groot was. Tegen het einde van de wed strijd leefde de strijd toch weer op en kreeg Hollandiaan nog kansen op een betere uitslag. Het volhouden werd in de vij fendertigste minuut beloond door een schitterend doelpunt, gescoord door Rob Maat. Ver der kwam het niet ondanks goed volhouden tot aan het eindsignaal. Schiedam Na een bijzonder enerverend.duel heeft SFC de eer moeten laten aan het bezoe kende Eureka. Het werd 0—1 en daarmee verspeelde SFC de laatste kans om tot promotie te komen, Omdat de stand heel lang dubbelbiank bleef en ook al omdat aan beide kanten ver schillende goede kansen om zeep werden gébracht, bleef het spannend. Daarnaast heeft het talrijke pu bliek kunnen genieten van een wedstrijd met goed voetbal. Na dat SFC al vrij snel het initia tief had kunnen nemen, met kansen voor o.a. Hans Klein, Kien Broere en. Andre Kouwen- hoven, moest in de 15e minuut doelman De Winter al zijn ta- lenten tonen bij een fraai schot Tegen het einde van de eerste helft bleek dat Eureka over de zenuwen heen was en eerst moest Rien Broere aan de noo drem trekken en daarna Henk Offenberg. Laatstgenoemde ging in het boekje van de scheidsrechter. Toch kwam Eu reka tot een doelpunt Het werd echter wegens obstructie afge keurd. Na de thee leek het er op, dat Van Gerven tot een doelpunt zou komen. De doelman belette hem dat Het ging wel met on geoorloofde manieren, maar dat ontging de scheidsrechter. Na een half uur spelen kreeg doelman Jan de Winter de han den op elkaar voor een prachti ge save. Hij trapte na die han deling de bal uit. Op het mid denveld werd het leer opgevan gen door Kampyon. Deze on dernam een solo en lepelde de bal over de uitlopende Jan de Winter in het doel: 01. Vlaardingen Het is VFC niet gelukt de punten bij SSW mee naar huis te nemen. Integen deel, de Vlaardingse ploeg moest tegen het lager geklas seerde SSW een 2-0 nederlaag slikken. Het was geen al te beste wedstrijd van wél twee goedwillende ploegen. Alleen in het begin van de wedstrijd speelde VFC vrij mat. Daarvan kon SSW profiteren door snel te scoren, maar daarna ging VFC steeds meer de aanval opzoeken. Behalve een aantal gevaarlijke situaties voor het doel van SSW, leverde dat ver der echter niets op. SSW ging vanaf het eerste fluit signaal met een ongekende in zet er tegenaan, VFC daarente gen startte erg mat en wat laco niek. Zodoende kon de thuis club al na ruim een kwartier spelen in de eerste helft de eerste treffer bejubelen Een af geslagen corner kwam op de rand van het strafschopgebied terecht bij een meegekomen middenvelder, die keihard de bal in de rechterbovenhoek joeg en dat betekende 1-0. VFC schrok wakker en kwam lang zamerhand steeds meer in de aanval. De verdediging van SSW reageerde echter steeds weer attent bij de kansen, die de Vlaardingers zich wisten te scheppen. Bovendien speelde de doelman van de thuisclub een uitstekende wedstrijd. Ook na de hervatting behield VFC het initiatief. Er werd met grote inzet gestreden, maar daar SSW de punten nog hard nodig heeft wilde de thuisclub van geen wijken weten. Twintig minuten voor tijd leek het dan toch gelijk te worden toen aan voerder Pim van de Burg van VFC een strafschop wegens hands mocht nemen. Hij faalde echter, zodat het bij 1-0 bleef. Even leek VFC mentaal aange slagen door deze tegenvaller, maar al snel nam VFC het ini tiatief weer. Wel moesten de Vlaardingse verdedigers voort durend attent blijven op de ra- 2ensneüe tegenstoten van SSW. Uit één zo'n tegenstoot scoorde SSW dan ook 2-0. Deze treffer werd echter ten onrechte door de scheidsrechter afgekeurd om onduidelijke redenen. Even later maakte diezelfde scheids rechter zijn fout tegenover SSW goed door een strafschop toe te kennen, Van dichtbij kreeg Ron van de Wind de bal tegen zijn arm geschoten. Duidelijk een voorbeeld van aangeschoten hands. De scheidsrechter beslis te echter anders en gaf een penalty, die door SSW vakkun dig werd benut: 2-0. Met dit doelpunt was beslist. Het ontbrak tijd om hier nog iets te zetten. Schiedam - „We hebben vm, een winstpunt binnen maat «I zien het spel van Tonerid hadden we zonder meer wedstrijd moeten winnen"^ dus een toch wel wat telend stelde trainer Aad BierhaCn van Excelsior 20. „Maar" 12 hij verder, „niets dan lof ?nS de spelers, die keihard hebbn gewerkt. Het ging alWi echter met. Vrouwe Forto™ was niet op onze hand eaik moet er onmiddelijk bijzeg dat Tonegido een doekS heeft van klasse." Het was dus allemaal wat teleur stellend, zeker voor de Schk' damse aanhang. Vervacht werd dat Tonegido, dat niets meer te winnen of te verliep heeft dan de eer, die eer m fraai mogelijk zou verdedigen Dat hebben de gasten zeker niet gedaan. Het heeft uitsla, tend en alleen verdedigend vL voetbald en dat wel zeer de monstratief gedaan. Dit dan uitgezonderd de eerste minuut Het kwam tot een aanval en foutief ingrijpen van de Schie- damse achterhoede was de ia. leiding tot de openingstreffer Vanaf dat moment is Tonegido vrijwel niet meer op de hdft van Excelsior geweest Be thuisclub ontketende een hevig offensief en ondervond toen wat het betekent een beetje ge. luk te hebben. Eindelijk dan toch kwam de zo dik verdiende gelijkmaker na een half uur Èen schitterende vrije trap vaa Van der Hoeven werd door Tie- man ingeschoten. In eerste di stantie redde de doelman, maar hij sloeg de bal voor de voeten van Tieman die nu geen fout maakte: 1—1. Met nog goede schoten op bd doel van diverse voorhoedespe lers en evenzoveel goede red dingen van de doelman, kwam de rust toch met de stand 1-1. Na de thee van hetzelfde laken een pak. Een steeds maar aan vallend Excelsior, maar geen doelpunten. Zo 2ag Peter van der Hoeven hoe uit rijn schot de bal ria de binnenkant van de paal het veld weer inkwam. Tieman zag tot twee keer toe zijn schot door de paal gekeerd en zo bleef het maar doorgaan. Het winnende en dik verdiende doelpunt bleef uit en kwam ook niet. Geen wonder dat de df Schiedammers wat teleurge steld de douches opzochten Zij hadden echter hun best gedaan en dat was dan ook een plus- punt Schiedam DRZ heeft de laat ste kans om tot een kampioen schap te komen laten liggen. Het ontving concurrent Bloem hof. De Rotterdammers won nen de ontmoeting met 1-6 en zijn daardoor kampioen gewor den, DRZ moest het doen zon der Bast en Snijders. Zij waren vervangen door Hans Jansen en John Slavenburg. Bloemhof, met de gedachte dat de eerste klap een daalder waard is startte met een hevig offensief dat echter bekwaam door de Schiedamse verdedigers werd opgevangen. DRZ kon het initiatief overnemen en de Rotterdamse verdediging moest alles bijzetten om erger te voorkomen. Het had alle ge luk, toen laatste man Valk, na een voorzet van Piet de Nijs, de bal op het hoofd kreeg en al leen de lat nog maar redding kon brengen. Na in de twintig ste minuut een prachtige safe verricht te hebben, moest doel man Collé drie minuten later toch capituleren. Bij een hoge voorzet plukte hij het leer goed. Al vallend liet bij echter de bal los en toen was het voor de attente Konijneburg niet veel moeite de stand op 0—1 te bren gen. Na de rust bleef het een enerve rend duel, waarin beide teams weinig of geen kansen meer weggaven. Veel werd de strijd op het middenveld gestreden en het bleek ook, dat beide verde- digingen goed in vorm waren. Het was en bleef 0—1 en de Rotterdammers konden dan ook na de wedstrijd aan het feest beginnen. Schiedam Nadat verleden week Demos zulk een schitte rende wedstrijd had gespeeld, viel de vertoning gisteren tegen ASB wel lelijk tegen. ASB, nog meer in degradatiegevaar dan Demos, dat na het gelijke spel van 1—-1 gisteren zorgenvrij voetbalde zeer nerveus. Goede combinaties vielen er,.niet te zien. Van beide kanten was het „lange haten snel thuis". Demos had de pech dat al nameen kwartier de snelle Gerard wan Schïjndel geblesseerd raakte. Gerard, bleef wel meespeler maar het betekende weldat Demos vleugellam werd. j Uit een voorzet van Mart Frey;Was het Rien Meeuws die met .een kopstoot Demos op 1—0 bracht Daarna hebben Aad de Ruiter, Mart Frey en Gerard kvaü Schijndel verschillende malen de kans gehad om Demos tot 2—0 te tillen. 2ij faalden echter en zo ging de rust in met de stand 1—0. Die voorsprong zou te klem blijken, want na een kwartier spelen in de tweede helft kwam ESB na een zeer goede combinatie tot de gebJfr maker door Rob Mulder, riet leek er op dat beide clubs tevre den waren met de puntenverde ling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6