SCHIEDAMSCHE COURANT Bevolking kiest zelf uit drie mogelij kheden Knap huizen op! f „Werkloze* technici mogen blijven Ik neem de proef V J Ophoging kan wijk verbeteren SG vecht voor programmering Passage Theater Ook Vlaardingen viert boomfeest VAKANTIETOCHT VOOR ZIEKEN Botsing en aanrijding Eigen zebra Gemeente eist van huisbaas: s Dinsdag 16 maart 1976- - onafhankelijk dagblad -101ste jaargang no. 25533- i PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL aen in de Babberspoider J/jkt niet overbodig. Het gaat ongeveer vier miljoen kosten. Kiest men voor woonerf dan wordt het bijna zeventien procent duurder. Vlaardingen De bewoners van het op te hogen deel van de Babberspoider kunnen kiezen of zij hun wijk tegelijk een ander aanzien willen geven. Gemeentewerken VIaardingen heeft daartoe drie plannen gemaakt De door de raad geëiste In spraak moet deze week op gang komen. Om de bevolking goed te informeren zal donderdag een voorlichtingsavond wor den gehouden, waarna een enquette in de wijk plaats vindt. Het gedeelte van de Babberspoider dat moet worden opgehoogd, wordt begrensd door de Schiedamsedijk, Van Limburg Stirumstraat, Van Hogendorplaan, Van der Duyn van Maasdamlaan. en de Van Bleiswijk straat. Straten, tuinen en openbare groenvoorzienin gen zullen ongeveer een halve meter moeten, worden opgehoogd. De ophoging is nodig, omdat rioolbuizen door de verzakking kunnen breken en omdat het grondwaterpeil te hoog is. Hierdoor komt het water soms aan de oppervlakte. Vorig jaar werd B. en W. van de noodzaak van de ophoging op de hoogte gesteld. Een krediet is nog niet beschikbaar, want de raad wilde inspraak van de bevolking. Gemeentewerken wil dit jaar al met het ophogen beginnen en moet daarom voor het zomerreces van de raad een besluit van de raad hebben. De inspraak moet dus snel verlopen. De bevolking kan kiezen uit drie plannen. De alterna tieven zijn mogelijk doordat de straten allemaal moeten worden opgebroken. Het eenvoudigst is het plan om alles weer in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Alleen het groen van de openbare voor zieningen en de tuinen zou dan schade oplopen, maar dat is niet te vermijden. Met name struiken en heesters zullen verloren gaan. Gemeentewerken hoopt de meeste bomen te kunnen behouden. Het tweede plan is het extreemst Alle verkeer wordt uit de wijk gebannen. Er komen dan aan de rand van de wijk, met name bij de koppen van huizenblok ken, parkeerplaatsen. De straten worden dan aan merkelijk smaller gemaakt, zodat er nog wel door heen gereden kan worden, maar parkeren onmoge lijk is. De Paulus Buysstraat zal m dat plan helemaal autovrij worden. Die wordt ingericht als verhard speelterrein voor de jeugd. Het derde plan is het duurst. Gemeentewerken is bij dit plan uitgegaan van de woonerf gedachte. Hei gebied voor de bewoners waaraan de auto zich moet aanpassen. Door allerlei voorzieningen kan de auto dan niet harder dan stapvoets rijden. Er worden parkeervakken bij de woningen aangebracht Mensen die niet in een gemeentewomng wonen zijn met best af. Zij moeten hun eigen tum ophogen. Opmerkelijk detail; kiest men voor woonerf, dan gaat misschien de onroerendgoedbelasting omhoog. Schiedam Op de valreep heeft wethouder voor cul tuur Clara Visbeen-Stro man, die per 1 april af treedt, de gemeente nog op gezadeld met een conflict met de stïchtingsraad van de Schïedamse Gemeen schap. Deze raad, die het bestuur vormt van de cul turele instelling, vindt een brief van het college van B en W, waarin duidelijk wordt dat programmering van het Passage Theater niet zomaar door de SG kan gebeuren, allerbelab berdst. Het college slaat daarmee een advies van de commissie voor vorming en recreatie, voorgeze ten door Visbeen, volledig in de wind. De SG wil nu B en W daar nog even nadrukkelijk op wijzen door doodeenvoudig geen genoegen te nemen met de brief van het college. De SG althans met uitzondering van wethouder Visbeen, die vanwe ge haar functie in de SG is vertegenwoordigd, die het ge zien haar uitspraken in de com missie vorming/recreatie ook met de SG eens moet zijn, maar die kennelijk is omgezwaaid nu ze het eens is met de inhoud van de brief van het college. Maanden geleden was zij er vurig voor, dat de SG zich met het Passage Theater zou be moeien, nu staat ze achter een brief waarin duidelijk wordt, dat de SG zijn neus niet moet steken in gemeentelijke zaken. Met name Joop Daalmeijer merk te gisteravond tijdens de SG- vergadering in gebouw Irene op, dat de brief een onding is waarin het waarom van het dwars liggen van de gemeente wordt verzwegen. Secretaris van de stichting Charl Hen driks antwoordde daarop, dat inmiddels eengesprek heeft plaatsgevonden met financien- wethouder Reinier Scheeres. Dat moet ertoe leiden, dat de verstandhouding tussen ge meente en SG weer beter wordt. Eis is, dat de gemeente er in de toekomst wèl onvoor waardelijk mee akkoord gaat dat de Passage een SG-aangele- genheid wordt. Vlaardingen Op de krui sing Ket helweg, Verkades- ingel. Knottenbeltsingel in Vlaardingen heeft het afge lopen weekeinde een bot sing plaats gevonden. De 23-jarige automobilist J. 3. v,d. K. uit Alphen aan de Rijn verleende geen voor rang aan de Vlaardinger B. F. T. (29), die met zijn auto op de Kethelweg reed. Bei de auto's werden bescha digd en een passagier van de eerste wagen. G. A. H. M. v.d. K. (23), moest met verwondingen naar het Ho- lyziekenhuis worden ver voerd. De zeven-jarige H. M, R. is op de hoofdnjbaan van de Burgemeester Pruissingel aangereden. Hij was aan het oversteken, maar keer de halverwege op zijn schreden terug. De Vlaar dinger L. H. (44) kwam net met zijn auto aanrijden en had op deze gang van zaken niet gerekend. Hij reed het kind aan, dat met een ge broken rechterbeen in het Holyziekenhuïs moest wor den opgenomen. Vlaardingen Gegriefde buurt bewoners hebben zaterdag nacht zelf een zebrapad op de Tweede van Ley den Gaelstraat geschilderd. De buurtbewoners zouden bet wachten op het aanbrengen van een zebrapad door de gemeente moe zijn. Er waren enkele tientallen men sen bij het gebeuren aanwezig. BEROEPEN - Dominee C. K, van Kooten is door de Neder- lands Hervormde kerk beroe pen te Oldebroek. Schiedam De Utrechtse huiseigenaar K. Biharie is door de gemeente Schiedam gesommeerd om enkele van rijn panden aan de Buitenhavenweg op te knappen. Naar aanleiding van een artikel dat enkele maanden geleden in onze krant stond en waarin de uiterst onhygiënische en onleefbare toestand aldaar aan het licht kwam, stelde de gemeente ter plaatse een onderzoek in. Daarna is een aangetekende brief aan Biharie, die het betref fende rijtje huizen schromelijk heeft verwaarloosd, de deur uitgegaan. Biharie zal ondermeer voorge vels vochtwerend moeten ma- ken, maar bovendien voorzie ningen aantreffen in inte rieurs van de woningen. De' woningdienst heeft de brief opgesteld, nadat eerder al de reinigingsdienst de ontstellen de troep aan de achterzijde van de woningen opruimde, in een poging de situatie leef baarder te maken. Als Biharie niets onderneemt, zal de ge meente ingrijpen. De Utrech tenaar kreeg al eens een pro ces tegen zich aangespannen, omdat hij pandjes van hem elders in het land liet verkrot ten. Directeur J. VerzijJ van de wo ningdienst kon ons niet vertei- Huizen aan de Buitenba- venweg, die de eigenaar be wust laat verkrotten. len of Biharie inderdaad van plan is, zoals wij in genoemd artikel vermoedden, om ook de huizen aan de Buitenha venweg te laten aftakelen, „Ik heb geen idee wat die man eigenlijk wil", aldus Verzijl. Volgens de directeur zijn de huizen nog best bewoonbaar te maken. Hij heeft er echter een hard hoofd in, dat dat ook zal gebeuren. Enkele van de woningen zijn nog bewoond, waarvan som mige illegaal. Vooral familie leden van een 81-jange bewo ner hebben er lange tijd bij, Biharie vergeefs op aange- drongen, dat hij iets aan de woningen zou doen. Nu het volgens hen te laat is om de woningen nog een opknap beurt te geven, zijn zij van mening: „SPijker de panden dan maar dicht, maar geef de huidige bewoners een nieuwe woning". Tegen Schiedammers, die enige tijd geleden interesse toonden in de panden, zou Biharie hebben toegegeven dat hij het rijtje huizen bewust laat ver krotten. Over onbepaalde tijd wü hij de woningen dan laten slopen om er ondermeer een nieuw Chinees restaurant te vestigen. Vlaardingen/Hoek van Hol land De nationale boom feestdag zal morgen in het Waterweggebied-noord niet onopgemerkt voorbij gaan. In Vlaardingen zullen on geveer 250 schoolkinderen zeventig straatbomen In het industriegebied De Ver gulde Hand planten. Iu Hoek van Holland gaan maar liefst 360 bomen de grond in. De boomfeestdag zal dit jaar cir ca vijfhonderd deelnemende ge meentes tellen. Ruim honderd duizend kinderen zijn actief-bij de nationale planterij betrok ken. In 1957 toen de eerste boomfeestdag gevierd werd, waren dat er slechts 1200. De centrale viering vindt dit jaar in Dordrecht plaats. Minister Westerterp van verkeer en wa terstaat zal daar een speciale feestboom planten. Het officiële gedeelte komt in de Hoek voor rekening van de he ren De Jong, wethouder van sport en recreatie. Van der Houwen, voorzitter van de deel raad. en De Haas, hd van het dagelijks bestuur van de deel raad. Zij zullen ieder een boom planten. Daarna nemen de kin deren de rest voor hun reke ning. Zij krijgen allemaal een speciale boomplantdaglmeaal en een potplant voor thuis. In Vlaardingen zullen de vijfde klassers van de vier scholen uit de Zuid buurt zich om tien uur op het plantterrem aan de Ja mes Wattweg verzamelen. De gemeentelijk inspecteur van het onderwijs zal ze daar toespre ken. Naar keuze kunnen de leerlingen een instructieles met dia-serie volgen of een bezoek brengen aan de gemeentelijke kwekerij aan de Hofsingel. Alie deelnemende leerlingen zullen een fruittractatie ontvangen. De scholen krijgen een herinne ringsvaantje. Familie en be- kennden zwaaien de zieken uit bij hun vertrek. Vlaardingen Vijf en zeventig chronische zieken zijn eis teren- morgen uitgezwaaid bij huxt vertrek voor een vakantiereis. Zij vertrokken met het schip "Henry Dunant" van het Ne derlandse Rode Kruis vanaf de 'f Dit nieuwsblad, waann u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, icm^ Schiedam De drie tijdelijke krachten die sinds 1975 bij de woningdienst werken ten be hoeve van de stadsvernieuwing mogen nog tot eind dit jaar blijven. Hoewel het ministerie van sociale zaken geen geld meer uittrekt voor de tewerk stelling van de drie anders werkloze technici wil de ge meente proberen van een ander ministerie subsidie biervoor te krijgen. Samen met nog drie andere per sonen houden de technici zich bezig met voorbereidende wer ken voor de stadsvernieuwing in Schiedam, zoals het inventa riseren van worungen en kwali- teitsbeoordeling. In het kader van de door de regering geno men maatregelen met betrek king tot de werkgelegenheid be hoefde de gemeente slechts 21 procent van de lasten van de drie voor haar rekening te ne men. De gemeente vindt echter dat nu de regeling eind deze maand afloopt de technici toch moeten blijven doorwerken, in ieder ge val tot aan het eind van dit jaar. Om de kosten voor de- gemeente te drukken zijn de salarissen nu meegenomen in een subsidieaanvraag voor voorbereidmgskosten 1975 bij het ministerie van volkshuisves ting eri ruimtelijke ordening Dit ministerie wil m bijzondere situaties geld geven voor perso neel De bijdrage komt neer op 70 procent subsidie van de tota le kosten. Volgens de gemeente heeft men al toestemming ge kregen. Na aftrek van de subsi die zal Schiedam 28 800,- uit eigen zak moeten betalen, Wilhelminahaven £n Vlaardin gen. Dit jaarlijkse ufistapje: voor zieleen duurt tot zaterdag.\ De route gaat via Vlaardingen naar Wottdrichem, Gennep, Maastricht en Cuijck. De deelnemers zijn afkomstig uit het district WestJand en de af delingen Delft, Vlaardingen, Maassluis, Maasland en Boek van Holland. Buiten de vaste 12-koppige scheepsbemanning is er een medische bemanning aan boord. Deze staat onder leiding van de scheepsarts G. A. Ver- stege. Bovendien zijn zo'n veer tig vrijwilligers paraat om de ze vakantiereis tot een onver getelijke gebeurtenis voor de zieken te maken. Stuur mij riit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe »n combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonp!,: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. sturen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1