Ar ie viert ■van der Hoek eeuwfeest Jubilerend Utile Diilci in boeiende thriller Celia LENTELIEFDE? EHBO-wedstrijd in De Hoekstee Zeg er wat van! EXPOSITIE VAN JOHN DE JONGH Klusjes in huis Inbrekers op pad Geveltoerist met buit gepakt Fietser rijdt in sloot Club middagen in De Kreek Oudheid kundige vondsten Nieuwe spuit voor brandweer Politie maakt de balans op Extra belasting- avonden Prik tegen hondeziekte Vergadering vrouwenbond 3 DINSDAG 16 MAART 1976 bromfietsers en voetgan gers. woners van de van Ho- gendorplaan. Bovendien Typerend voor de gevoelens van mens en dier in dit jaargetijde poseerden deze pinken voor de fotograaf. Ondanks de nieuwe koudegolf is het voorjaar voor deze dieren toch al aangebroken. Bij deze voorjaarstemperaturen denkt iedereen nog aan kalver- in plaats van aan lehteliefde. Schiedam Aan de Buitenha venweg is de 17-jarige geveltoe. rist F. H. uit Schiedam aange houden. De jongen bekende dat hij uit de opslagplaats van Vroom en Dreesmann. een pla tenspeler, versterker, grammo foonplaten en een koptelefoon had gwstolen. Via een touw aan de gevel en een ingeslagen ruit was hij de loods binnengekomen. De geveltoerist werd aangehouden op het mo ment dat hij na zijn inbraak 's morgens om vijf uur met een paar dozen op zijn fiets Over de Buitenhavenweg reed en zo argwaan wekte bij enkele sur- veülance-agenten. Schiedam De 68-jarige Schie dammer C. W. de B. uit Schie dam is dit weekeinde met een lichte hartaanval in het Ge meente Ziekenhuis opgenomen. De man was op de Harreweg in Kethel met zijn fiets van de weg geraakt en in een sloot terecht gekomen. Met een am bulance van de GG en GD is hij naar het ziekenhuis ge bracht Schiedam In het centrum De Kreek aan de Lange Haven wordt elke woensdag een club middag gehouden voor kinde ren. Er zijn drie leeftijdsgroe pen. Voor kinderen van vier en vijf jaar wordt gewerkt met kur ken, waarvan ze allerlei voor werpen kunnen maken. Verder worden er spelletjes gedaan, 's- Zomers worden uitstapjes ge maakt naar bijvoorbeeld een dierentuin. - Voor de beide andere groepen - zes, zeven en acht jaar en kin deren van negen, tien en elf jaar - worden ook activiteiten georganiseerd. Deze maand kan de laatste groep zich bezig hou den met het maken van een haven met schepen van karton- In het buurtcentrum kunnen alle kinderen terecht elke woens dagmiddag van twee tot vier uur voor drie kwartjes. -Maasland Morgenavond houdt de Maaslandse Oudheidkundige Vereniging een bijeenkomst, waarbij in Maasland gevonden voorwerpen centraal staan. Rein de Graaf, coördinator van de oudheidkundige werkgroep, zal een tipje van het vroegere Maasland belichten. Hij doet dit aan de hand van aardewerk vondsten, ten dele bestaande uit scherfmateriaal, en door de werkgroep zelf gevonden mate riaal. Tevens worden er dia's vertoond. Er is gelegenheid om het mate riaal nader te bekijken en er vragen over te stellen. Boven dien kunnen de aanwezigen, de bijeenkomst staat open voor al le belangstellenden, zelf gevon den of gekregen voorwerpen meebrengen, waarover zo mo gelijk nadere gegevens worden verstrekt De bijeenkomst wordt gehouden in de Magneet en begint om acht uur. Maassluis De vrijwillige brandweer heeft sinds zaterdag een nieuwe automotorspult Burgemeester M. K van Dijke was daartoe zelf naar de brandweerkazerne gekomen om het gigantische apparaat hoogstpersoonlijk aan com mandant D. Kloppenburg te overhandigen. En vrijwillig of niet, daarna moestde spuit worden gedemonstreerd- Schiedam In de Schiedamse straten hebben de vorige maand 131 ongevallen plaats gevonden. Uit de cijfers van de verkeerspolitie blijkt dat daar bij één dode vieL In totaal werden zes personen zwaar gewond. Licht gewond werden twintig personen. In 32 gevallen was er zware mat- teriëlescbade en 95 maal bleef de schade beperkt Geen scha de was er bij vier ongevallen. Zoals gebruikelijk zijn de voor naamste oorzaken; het geen voorrang verlenen, te dicht op elkaar rijden, onoplettendheid en onvoorzichtig achteruitrij den. Vlaardingen „Ik had nooit gedacht dat ik nog eens honderd jaar zou worden". Tevre den aan zijn pijpje trekkend kijkt Arie van der Hoek naar zijn gasten die hem met zijn eeuwfeest feliciteren. Afgelopen zondag vond deze feestelijke gebeurtenis plaats. Onder de vele gasten die hem de hand drukten bevond zich loco-burgemeester Ton Kloots. ziekkorps. In de crisistijd ging hij iedere zaterdagmiddag met het muziekcorps geld ophalen. Dit geld was bestemd voor de 125 kinderen die in die tijd dagelijks kwamen eten in Ju- ruël (het gebouw van de vrije stadsevangelisatie). Arie van der Hoek werd in Geer vliet geboren, maar woont al vanaf zijn zevende jaar in Vlaardingen. De verjaardag werd met de vier kinderen, zes kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen in huiselijke kring gevierd. Giste ren werd nog eens uitgebreid overgefeest in het gemeentelij ke verpleegtehuis aan de Billi- tonlaan, waar Arie van der Hoek nu zo'n vier jaar woont. Met twee medailles op de borst gespeld, vergaart voor krijgs verrichtingen tijdens zijn kolo niale tijd in Indonesië, zit hij breedlachend rond te kijken. „Zo lang ik mijn pijpje nog kan roken, gaat het goed met me.. Wel ben in niet meer zo goed ter been en hoor slecht, maar mentaal voel ik me best", 2egt de 100-jarige, Zijn kinderen bevestigen dit. „Va der was al aan de pijp toen hij nauwelijks vijf jaar oud was. Natuurlijk stiekem, maar hij had de smaak al te pakken, Wandelen deed hij graag en tot zijn 98ste toe zag hij niet tegen een fikse wandeling op. Wat Arie ook graag deed was muziek maken. Jarenlang sloeg hij de grote trom in zijn rau- De verjaardag van de 100- jarige Arie van der Hoek is uitgebreid gevierd. Vlaardingen Voor leden in de continudienst houdt het NW nog een aantal extra belasting- avonden. Veel leden konden volgens het NW niet van de geboden gelegenheid gebruik maken. Zij kunnen zich wenden tot het Volksgebcuw aan de Schiedamseweg 31. Dat kan el ke avond van acht tot negen en de gehele zaterdag. Zij worden dan alsnog geholpen met het invullen van hun formulieren. Schiedam In het dierenasiel De Hargahof aan de Sportlaan be staat zaterdag 20 maart nog de gelegenheid om honden tegen hondsdolheid te laten inenten. Dat kan van 's morgens tiejj tot elf uur. De eigenaars van de honden worden door de dieren bescherming Schiedam ver» zocht om het inentingsbewijs tegen hondeziekte mee te ne men. De kosten van de inentin gen bedragen twintig gulden. Vlaardingen De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, af deling Vlaardingen-Zuid. verga dert vanavond in de Maranat- hakerk. De vergadering begint om acht uur. De heer M. Cape!- Ie uit Nieuwendijk zal spreken over het onderwerp: „De Tur ken, wie 2ijn zij eigenlijk". Dit onderwerp is gekozen omdat er steeds meer buitenlanders in Vlaardingen komen wonen. Vlaardingen Voor donder dag kan men zich opgeven voor de cursus „klusjes in^ huis". Deze cursus die be staat uit drie lessen wordt gehouden, in de open-werk- plaats van het wijkcentrum „De Heipaal". Aan de orde komen eenvoudige repara ties in huis, het hanteren van de zaag en ander ge reedschap en het boren van gaten in muren. Geïnteres seerden kunnen tevens ad vies krijgen bij het maken van licht meubilair. De kosten voor de cursus be dragen vijf gulden. De les- avonden zijn gepland op 23 maart, 30 maart en 6 aprii Men kan zich telefonisch opgeven via nummer 34.20.69. De Schiedamse Toneelvereniging „Utiïi Dulci" bestaat in novem ber vijfenzestig jaar en vierde dit met een jubileumuitvoering in gebouw Irene. De keuze viel ditmaal op de thriller „Celia" door George Batson, uit het Engels bewerkt door Alfred Pleiter. Het stuk bevat alle componenten van. een thriller met als vraagstelling aan de toeschouwer; Wie vermoordde het lieftallige kamermeisje Ce lia Granger en waarom? Om welke reden werd ook haar chauffeur overhoop gestoken die amoureuze betrekkingen onderhield met het meisje? In de opbouw van zijn intrige laöt Batson de kijker mee deduce ren over beide vragen waarvan het antwoord achteraf als een complete verrassing komt Utile Dulci wist op het toneel de gewenste spannende en zelfs nu en dan een onheilspellende sfeer te scheppen. Door middel van het stemmige decor, ge- luids-, en lichteffecten, aange-, vuld met een suggestieve muzi kale omlijsting. Met kleine aan wijzingen kondigde regisseur Ad Hoeymans in het begin al aan dat er in huize Grainger verschrikkelijke dingen ston den te gebeuren. Deze voltrok ken zich dan ook in een. uitste kend ensemblespel met veelal goed getroffen karaktertypen. De veelzijdige actrice, Tilly van Traa domineerde on het stuk als Celia Grainger- Een wat ge frustreerde vrouw door schuld gevoelens geplaagd nu door haar toedoen haar echtgenoot een ongeluk is overkomen. Het „moederdier" dat haar zoon adoreert als zijnde een copie van zijn vader, ze is bereid voor hem te liegen als hij betrokken dreigt te geraken in deze moordzaak. Imponerend toneel spel bracht deze Tilly van Traa, goed doorleefd en boeiend om naar te kijken. Naast zich zag zij ook goede typeringen Piet Waals als haar zoon David, een wat slappe figuur die zijn voor liefde voor jeugdig vrouwelijk schoon niet onder stoelen of banken steekt. Goed getroffen ook waren de uitbeelden van Liesje Cats en Liesbeth Wilton als haar wat excentrieke vrien dinnen. Riejet van Klaveren te-v kende de wat tragische huis houdster. Zij was een van de slachtoffers van de louche chauffeur -Moreno, een aards versierder van vrouwen en bo vendien een chanteur bij uit stek. Hij kreeg een levensechte gestalte van Dirk Cramer. Lief tallig waren ook Christine Ar- cari het kamermeisje dat ver moord werd en haar opvolgster Nora, gespeeld door Marjolein Cats. Als gastspcler vertolkte Herman Hoeymans de gecom pliceerde rol van de politionele moordenaar Carlin die tenslotte door Celia werd ontmaskerd wat ook haar bijna het leven kostte. Een boeiende toneel avond die het verdiende ap plaus kreeg van een publiek dat vrijwel de gehele zaal vulde. Willem de Bruijn Hoek van Holland Een EHBO-er is ook maar een mens. Voor diegenen die gedacht mochten hebben dat EHBO-ers mensen .zijn met stalen zenu wen, leverden de ere- wedstrijden zaterdag in De Hoekstee in Hoek van Holland wel een ander beeld. De erewed strijden vormen de afsluiting van een wedstrijdsei zoen waarin de aller beste ploegen worden afgevaardigd. Die af vaardiging is dus op zich al een verdienste, maar het winnen van zo'n wedstrijd is na tuurlijk het hoogst be reikbare voor een EH BO-er. Vandaar dat zaterdag de zenuwen toch wel hoogtij vierden tij dens de wedstrijden voor junioren en se nioren. Die junioren zijn overigens geen jeugdigen, maar men sen die minder dan drie jaar een EHBO- diploma bezitten. Zowel bij de junioren als bij de senioren waren de opgaven be hoorlijk pittig. De eer sten mochten de res tanten van een buren ruzie opruimen. Dat waren dan een steek wond en een gezwol len oog bij de ene en een gebroken sleutel been en een wond in het gezicht bij de an dere patiënt. De senioren kregen het nog wat moeilij ker. Zij moesten een geval behandelen van een vrouw, die te veel slaaptabletten heeft ingenomen en haar man die van de schrik gestruikeld is en daardoor een gecom pliceerde enkelbreuk heeft opgelopen. Bo vendien valt er ook nog een buurvrouw flauw. De constate ring van de zelf moordpoging bleek sommige ploegen te ontgaan. Toch stond het doosje slaapta bletten op tafel. Deze fout werd zwaar aan gerekend. Dokter Hut constateerde nog meer tekortkomingen, maar wedstrijden en oefeningen zijn er juist om die op te spo ren. Bij de senioren eind igden Hoek van Hol land, Maaslanden Maassluis achter Ca- pelle aan den IJssel. Bij de junioren won Maassluis. Tweede en derde werdén Vlaar dingen en Hoek van Holland. Vlaardingen Welke van Hogendorplaan? Dit is "ëen Vraag" die aan de inwoners van Vlaardi- gen gesteld wordt. Het uitgangspunt zijn drie plannen die in opdracht van het college van B en W door gemeentewerken zijn uitgedacht. De kern van elk plan wordt met een korte toelichting uit gereikt op scholen en verspreid onder de be- liggen de plannen in het ontmoetingscentrum Nieuwland bij de ge meentelijke voorlichting en bij de winkeliersver eniging. Het is de bedoeling dat men zelf kiest voor het plan dat het beste lijkt en dit op een bijgevoegd formulier te kennen geeft. Op woensdag 24 maart zal er in de zaal van de Emmauskerk een avond worden gehouden met de plannen als mid delpunt. Men kan zijn voorkeur uitspreken voor woensdag 31 maart. Bij de plannen staat voorop dat er meer ruimte én veiligheid moet zijn voor fietsers, Vlaardingen De van oorsprong Rotterdamse kunstenaar John Jongh exposeert vanaf vandaag in de AMRO bank aan Veerplein te Vlaardingen. De 41-jarige schilder heeft voor expositie gekozen voor romantisch en symbolisch realisme en een aantal portretten van bekende kunstenaars. De tentoonstelling duurt tot en met 30 april. Hij is elke vrijdag tijdens de exposïtiepe- riode aanwezig van zeven uur tot half negen 's avonds. Bovendien' luistert hij de expositie zaterdag 24 april van drie tot half vijf met zijn aanwezigheid op. De in Nunspeet wonende schilder heeft zijn artistieke opleiding gedeeltelijk aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam genoten. Daarna is hij door kunstschilder Jan de Slegte opgeleid. De Jongh maakte onder andere technische bedrijfssehil-, derijen, portretten, landschappen, stillevens en zeegezichten. Schiedam Uit een woning aan de Graaf Florisstraat hebben inbrekers dit weekeinde een pick-up en een leren jas met een gezamelijke waarde van 1450 gulden meegenomen. De daders kwamen het huis van de familie De V. binnen nadat zij een ruitje van een van de deu ren hadden vernield en door handreiking het slot konden openen. Het gehele huis werd doorzocht In de Aleidastraat, eveneens in Schiedam-West, kwamen onbe kenden vermoedelijk met een valse sleutel een huis binnen. Uit de gang verdween een doos met twaalf flessen wijn. De 24- jarige Schiedamse C. A, de B. heeft voor deze diefstal bij het politiebureau aangifte gedaan. Op het bureau aan de Lange Nieuwstraat meldde zich ook de 64-jarige Schiedammer J. V. De man mist uit zijn tuinhuisje op het complex van de Vijf Sluizen een radio, drie pannen en wat serviegoedL De waarde van de verdwenen goederen wordt geschat op een bedrag van 250 gulden. Inbrekers kwa men het huisje binnen nadat zij een ruit hadden ingeslagen. Ook het tuinhuisje van de 76-jari- ge H. v. D. werd bezocht Het klapraampje van dit huisje werd opengewrongen én mee genomen werden een paar hand- en theedoeken en wat zilveren lepeltjes ter waarde van vijftig gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3