iSliiÉ Klassiek spektakel 'Gone with the Wind' urenlang in Passage Mediteren in HOT VULTURES er Inenting tegen hondsdolheid Ü!Vli \v. qt xMl&f**, i s.'&s-.»! i; - - Eigenaar ontkent sloop Heiaart pandje ONGETEMDE FEEKS Jaarlijkse CROSS DE ROZENHOF v.y, -u y±// s ■\A 4 4 i -isH* ^hi SV v^-^s I'v^fcrd nog met uitgewerkt Sonnweg v o pe nr-^fe_?J-aan te-Jonbuurt Hoofd yv. -v jf1. 1 f .H' Vlaardingen Voor bet ooste lijk deel van Holy-noord zijn nu officieel straatnamen be kend (zie bijgaandekaartje). Gekozen is voor Nederlandse aardrijkskundige namen. De vier grotere wegen zijn ge noemd naar de vier provincies waaruit de namen van plaat sen zijn gekozen. De kleinere straten lopen voor een groot gedeelte dood en komen uit op voetpaden. Voor de uitgang hoeve is gekomen omdat voor heen meerdere hofsteden of hoeven in liet gebied gelegen Het P.C.G.- raadslid Henk We- strate stelde echter aan de ge meenteraad voor om in de toe komst de bevolking bij 'Cde' straatnaaingeving in te schake len. Een van de suggesties was dat dit zou kunnen gebeuren door middel van een prijsvraag. Hij had ook liever gezien dat de visserij in de straatnamen namen terug te vinden zou zijn. Burgemeester Wim Kieboom heeft toegezegd deze suggestie te zullen overnemen. Nieuwe straatnamen voor het oostelijke deel van Holy-noord; 1. Amsterdamlaan 2. Utrechtlaan, 3. Frieslandlaan, 4. Gelderland- laan, 5 Zeelandlaan 6. Texel- hoeve, 7. Vlielandhoeve, 8. Ter schellinghoeve, 9 Sta verenhoe ve, 10. Amelandhoeve. 11. ;Fra- nekerhoeve, 12. Bolswardhoeve, 13. Gaasterlandhoeve, 14. Lem- sterl andhoeve, 15. Heerdehoeve, 16. Nijkerkhoeve, 17. Nunspeet- hoeve, 18. Bameveldhoeve, 19. Lunterenhoeve, 20. Lochemhoe- ve, 21. Ruurlohoeve, 22. Baam- hoeve, 23. Bunnikhoeve. 24. Zeisthoeve, 25. Leersumhoeve, 26. Renessehoeve,, 27 Rilland hoeve, 28. Domburghoeve, 29, Zoutelandhoeve, 30. Axelhoeve, 31. Sluishoeve, 32. Hulsthoeve. Maassluis - Eigenaars van honden moeten hun dieren laten inenten tegen hondsdolheid. Dit moet voor 1 mei gebeurd zijn, zo beeft de minister van landbouw en visserij, Van der Stee, bepaald. Schiedam Het pandje van de voormalige distilleerderij De Heiaart aan de Boterstraat wordt voorlopig niet gesloopt. Dat zegt tenminste de eige naar, de direktie van het uit- laatcentrumCarex uit Rotter dam. Direkteur Van Varik ontkent hiermee de geruchten die in de wereld kwamen nadat de ge meente de bouwvergunning voor het bedrijf in automateria len had geweigerd. Het plan was volgens de dienst gemeen tewerken in strijd met het be stemmingsplan voor de binnen stad. Voor het monumentale pandje aan de Boterstraat 2, op de hoek van de 's-Gravelandseweg, heeft men bij Carex nog geen toekomstplannen. „Het zal nu voorlopig gewoon leeg blijven staan," aldus de direkteur. „Van sloop weet ik niets." Veel Maassluise honden zijn al ingeënt op het entspreekuur van de Maaslandse dierenarts A. Slikkerveer in het ontmoe tingscentrum Koningshof. De bevolking van Maassluis is na tuurlijk vrij in de keuze van een dierenarts. Daar deze arts echter het dichtste bij is hierbij de tijden voor het spreekuur, elke morgen van half tien tot half elf na een telefonische af spraak; maandag tot en met donderdag van half twee tot half drie en maandag tot en met vrijdag, de woensdag uitge zonderd, van half vijf tot acht uur. Slikkerveer woont aan de Konin gin Julianaweg 144 te Maas land. De injectiekosten bedra gen 20 gulden met binnenlands certificaat en penning en voor een buitenlands certificaat moet 26 gulden worden neerge teld. Dit laatste certificaat heeft men nodig als'de hond meegaat naar het buitenland. Schiedam Zelden zal een film zo in de herinnering gegrift staan als „de Him van het boek", als „Gone with the Wind", Margaret Mitchells om vangrijke roman, waarvan kort vóór de tweede wereldoorlog Hollywood-producent David O'Selznicb voor een simpele twee ton de rechten kocht. De in 1939 gereed gekomen film, die prompt met vijf Oscars werd onderscheiden, geldt nog altijd als één van de meest legendarische prodak ties, met aureolen en superlatieven rij kelijk beladen: de duurste en langste (220 minuten), met de meeste figuranten ooit in één scène tezamengebracht, met'zo veel kilometer timmerhout of celluloid, 1200 paarden en 500 muilezels, 2500 japonnen voor de dames en de gele aarde van Califomië chemisch omget overd tot Georgia's rode heu velgrond^. Regisseur Viktor Fleming met een leerschool bij Griffith en de oude Fairbanks kende het klap pen van de zweep, al moest hij zich voor sommige scènes laten assisteren door George Cukor en Sam Wood. Hij én het spe lersmateriaal waarover hij be schikte, hadden een vaste greep op de gebeurtenissen, zoals zij zich volgens het lijvige manu script van Margaret Mitchell, tot draaiboek bewerkt door door J. A. Frenkel Sudney Howard, afspeelden in de rijke behuizingen van de plantagebezitters O'Hara en Wilkes, op de slagvelden van Gettysburg, in het brandende Atlanta- De ondergang van het aristocratische Zuiden door de Amerikaanse burgeroorlog wordt als het einde van een wereld voel-, hoor- en zichtbaar gemaakt. Een maatschappelijke omwenteling in het eerste deel wordtgevolgd door een reeks gezinstroebelen in het tweede, minder epische, maar juist hie rin kregen de medespelenden volop gelegenheid hun karak ters uit te diepen. Het meeste opzien baarde onder hen indertijd de Scarlett O'Ha ra van Vivien Leigh, in 1939 een nog vrij onbekend Engels film sterretje van 25 jaar, dat deze moeilijke rol perfect vertolkte: een grillig, egoïstisch meisje, een hartenbreekster, die enige malen met de verkeerde man Clark Gable en Vivien Leigh in een feestelijk fragment uit „Gone with the Wind", te bekijken in PASSAGE. v;\v trouwt, maar ook een vrouw met een onwrikbare wilskracht Slechts één man denkt haar te kunnen temmen, Rhet Butler, een cynische vrijbuiter, in we zen even amoreel als zij, waar wanneer het erop aan komt,; niet zo hard: een volmaakt bij Clark Gable passende roL Dan is daar de. aristocratische Ash- ley Wilkes van Leslie Howard, de virtuoze Britse acteur, als de man naar wie Scarlett haar he le leven verlangt, maar die zijn geluk vindt bij de zachte, sensi tieve Melanie (Olivia de Havil- land op haar best). Verder het ouderpaar O'Hara (Thomas Mitchell en Barbara O'Neill) en de negeractrice Hattie McDa- niel als Scarletts verzor ster, stuk voor stuk onvergetelijke vertolkingen, die gevoegd bij het vele spektakel dat „Gone with the Wind" biedt, het volko men verklaarbaar maken, hoe na vijf-en-dertig jaar zo'n film nogaltijd een kassamagneet blijkt te rijm Vermoedelijk ook' in PASSAGE. In de matinees brengt PASSAGE voor de jeugd „Robin Hood en de Piraten". De voorstellingen van „Once upon a tin» in thé West", de mammoet-Western in onver korte versie van Serge Leone, worden overgenomen door PASSAGE/BIO. In de matinees hier „De gelaarsde Kat en de Krachtpatser". Waardingen - Zaterdag organi-, seert de füatelistenvereniging Vlaardingen en omstreken haar jaarlijkse postzegeldag. Deze wordt gehouden in zaal Trian gel in de Franssenstraat te Vlaardingen. Tijdens deze dag zullen 450 kavels met een hoge waarde geveild worden. De ba ten hiervan zijn bestemd voor het jeugdwerk van de vereni ging. De zaal is geopend vanaf tien uur 's morgens. Voor de jeugd staat een kleine veiling op het programma omstreeks die tijd. Vanaf kwart over elf is er gele genheid om de te veilen kavels te bezichtigen. De veiling zelf vindt om kwart voor twee plaats. De toegang voor de postzegeldag en de veiling is gratis. Vlaardingen - Een aantal jongens heeft de eigenaar van een ter rein aan de Maassluisedijk in Vlaardingen een pijnlijke schouder bezorgd. Zij hadden de afrastering van het terrein verplaatst om hun crossterrein tovergroten. De eigenaar van het terrein kon dit niet billijken. Hij sprak de jongelui aan, die hem daarop lastig vielen. Naast de pijnlijke schouder heeft de bezitter ook nog honderd gulden schade aan zijn afrastering. De politie stelt een onderzoek in. Maggie Holland en Ian A. Anderson het foikduo Hot Vultures Vlaardingen Maggie Holland en Ian Anderson vormen sa men Hot Vultures. Dit duo treedt zaterdag op in het folk- centrum Assurancetourix aan de Hoflaan 12 in Vlaardingen. Het zingende, swingende duo brengt moderne folk en blues. Dat betekent nummers van Dy lan, Fred McDowell, Derrol Adams en de Stones. Niet al leen werk van anderen brengen Anderson en Holland. Er staat ook door Anderson zelf ge schreven werk op het repertoi re. Hot Vultures maakten tot op heden een langspeler met de titel Carrion on. Anderson en Holland spelen bei den gitaar, waarvan ae laatste basgitaar. Anderson heeft zijn sporen in muziek reeds ver diend. Hij speelde in verschil lende bands, maakten daarmee enkele elpees en heeft ook zelf al een aantal elpees op zijn naam staan. Eind 1973 vormde hij met Holland Hot Vultures! Voor het grote folkfestiva! op 4 en 5 juni van dit jaar in de Stadsgehoorzaal en de Harmo nie haalt'Tourix onder anderen nog Saffron en Swan Arcade naar Vlaardingen. De eerste op 3 april en de tweede, weer ge heel akoestisch, op 10 april. Vlaardingen - De geïnteresseerde Vlaardingse burger kan van avond kennis maken met Transcendente Meditatie. Om acht uur begint drs. NVT. L. Schulte een introductielezing in gebouw Lijndraayer van de Oude Lijnbaan. Deze lezing is voor iedereen toegankelijk zon der dat daaraan kosten verbon den zijn". De Transcendente Meditatie tech niek is afkomstig van de India se natuurkundige en filosoof Maharishi Mahesh Yogi. Deze TM techniek heet een eenvoudi ge en natuurlijke methode te zijn om tot diepe rust te komen als voorbereiding op.de dage lijkse activiteiten. De techniek maakt geen deei uit van een levensbeschouwing of levens wijze en kan dus onafhankelijk daarvan worden beoefend. Het motto van Maharishi, "doe minder en bereik meer", heeft al vele mensen aangesproken. fjfë Het is niet moeilijk de TM tech- niek te leren, want deze laat de natuur haar werk doen. Twee maal daags gaat men een kwar tier rustig zitten en Past de techniek toe. De uitwerking van W> de meditatie wordt door de beoefenaren frappant genoemd en dat is door iedereen te erva ren die het probeert Ongeveer tienduizend leraren on derwijzen de techniek over.de gehele wereld. Zij zijn speciaal door Maharishi getraind in een systeem van begeleiding van mediterenden. Weliswaar is "de reis naar binnen", zoals medita tie beeldend genoemd wordt, een persoonlijk en hoogst indi vidueel gebeuren, maar deze reis verloopt prettiger èn effec tiever met begeleiding van er varen mediteerders. Maharishi Mahesh Yogi, de meester Wetenschappelijke onderzoekin gen schijnen te hebben uitgewe zen, dat het toepassen van de TM techniek gunstige, uitwerk ingen heeft op alle gèbieden van het menselijk bestaan. De uitwerkingen zouden zelfs de kwaliteit van het leven kunnen verbeteren. Wetenschappers hebben de Transcendente Medi tatie techniek een belangrijke wetenschappelijke ontdekking genoemd. De medidatie heet transcendent; omdat de beoefenaar tijdens de meditatie "de meest verfijnde stadia van gedachten over schrijdt", De beoefenaar, raakt in een toestand van diepe rust en geborgenhe;d, welke ge paard gaat met een heldere wakkere alertheid. Het is geen geheim, dat vele be roemdheden, zowel nationale als internationale, van medita tie gebruik maken. Met. deze beroemdheden beoefenen nog ruim anderhalf miljoen mensen deze meditatietechniek. Alles over TranscendenteMedita- tie vanavond in de Lijndraayer Maasland - Tien dagen lang rijn er in het unieke Maaslandse' cul tuurtempeltj e "De Rozen hof' een aantal wandkleden te bezichtigen, i Zaterdag opent wethouder J. Kwakkelstein de ze expositie, die tot en met maart zal duren. Expo santé is Josje Smit, die de wandkleden in appliqué-techniek vervaar-, digde. De openingstijden van de expositie zijn van half drie tot half vijf, behalve maandag en vrijdag. Daarnaast oik.-op" dinsdag-, woensdag- en donder dagavond van zeven tot negen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5