wanneer
Erelijst
SI
dames
a m *j
ers
Hand esUa s si eker
DONDERDAG 18 MAART 1978
WSÊm s :'f
Den Haag
Rijswijk
Delft
Den Hoorn
Schipluiden
Maasland
Maassluis
Heenweg
's-Gravenzande
Monster
Poeldijk
Wateringen
Den Haag
'- vV^1-^ S S"'*'" *5" i
PIEj" HOEKSTRA r, FRITS SCHÜR PEER MAAS HANS LANGERIJS GERRIE VAN GERWEN
7wr\i['o 'n van jarenlang topama- vorig jaar 2uidhok .winnaar Olympia's nog buiten Olympische
teur. lands winnaar. ronde van Nederland. selectie.
PETER GÖDDE
...nu in Jan van Erp-
shirt....
1954: Krijn Post (Nieuw-Venrep)
1955: Pieter de Jongb (Wade)
1956: Wim Rusman (Haarlem)
195?: Ab Geldennans (Beverwijk)
1953: Ab van Eg mond (Den Haag)
1959: Jan Janssen (Nootdorp)
1960; Marinug Paul (Den Haag)
1961; André van Aert (Achtmaal)
1962; Jan Janssen (Nootdorp)
1963: Jan Boog (Laren)
1964: Ad van Kemenade (Eindhoven)
1965; Harry Steevens (Elsloo)
1966: Andrè van Middelkoop (Rotterdam)
1967: Harry Jansen (Westzaan)
1968: Bart Solaro (Den Bosch)
1969: Peter van der Kruys (Helmond)
1970: Jans Vlot (Wanneperveen)
1971: Cees Swmkels (Goirle)
1972: Ton Oamen (UIvenhout)
1973: Wil van Helvoirt (Tilburg)
1974; Leo Duyndam (Poeldijk) profs
1975: Piet van Katwijk (Mill) profs
Peer Maas (Roosendaal) amateurs
Afgelegde passage bij:
km's 40 km/u 44 km/u
Den HaaQ Start Leyweg bij Steenwijklaan - i.a. Erasmusweg - r.a, Troelstrakade
/npnfiiifralicfaprrfl (oversteek tramrails) - r.a. viaduct (rechtse doorgang) - La. Hilde-
^ciicuLidii^t^ciU) brandstraat - La. Goevemeurlaan - Lorentzple'm - r.a. Jan van der
Heydenstraat - ra. Rijswijkseweg en direct I.a. (oversteek tramrails).
.0
11.00
11.00
RfjSWijk Caen van Necklaan - r.a. Penninglaan (oversteek tramrails) - I.a.
(geneutraliseerd) Gees&ru^ - Geestbrug.
5.0
11.10
11,10
VoOfburO Prinses Mariannelaan - r.a Fonteynenburghlaan - Tolbrug over i.a
(geneutraliseerd) Westv,ietweg 101 sportpark van de v.v. „wiitiaimus-.
7.0
11.14
11.14
OFFICIËLE START: SPORTPARK V.V. ..WILHELMUS"
10.0
11.20
11.20
Leidschendam
Westvlietweg - Vlietweg - r.a. Nieuwstraat - Venestraat - onder viaduct
door - ra. Kostverlorenweg - La richting Wilsveen langs vaart.
11.0
11.22
11.22
Wilsveen
r.a Voorweg richting Zoetermeer - r.a. onder viaduct door - La.
Buiten-weg.
16.0
11.30
11.29
Zoetermeer
Buitenweg - r.a. Meerzichtlaan volgen - La. Boerhavenlaan - r.a. Van
Leeuwenhoeklaan - r.d. Willem de Zwijgerlaan - r.d. Oranjelaan -
r.d. Karei Doormanlaan - La. Rokkeveenseweg - r.a. Binnenweg -
r.a. Bleiswijkseweg.
17.0
11.31
11.30
Benthuizen
La. Nieuwe Hoofdweg - Hoogeveenseweg.
23.0
11.40
11.37
Hazerswoude
Y 2409-3 - I.a. Gemeneweg Y 4236 r.d. (AH03).
31.5
11.53
11.48
Rijksweg 11
Y 1104-2 r.a. Hoge Rijndijk over 700 meter. Y 2272-1 - La. Brugstraat.
37,7
12.03
11.57
Koudekerk
a.d. Rijn
Y 3026 - r.a. Dorpsstraat - Hoogwaar - r.d. Lage Rijndijk.
38.4
12.04
11.58
Alphen a.d. Rijn *-age R'ind'lh - Y sa5 '-a- Churchilltaan - Koperweg - Kalkhovenweg
Woubrugseweg.
43.0
12.11
12.04
Woubrugge
500 meter smalle weg - Y 3818 - r,e, Vierambachtsweg - r.a.
secundaire weg nr. 6.
47.5
12.17
12.10
Ter Aar
Provirtoialeweg nr. 6 - Y 687 - r.cf. Y 3687 - r.d. Kerkweg - Y 2412
- r.d. Y 1817/14 (voorrangsweg) - r.a. over parallelweg van Provinciale-
weg nr. 10,
49.4
12.20
12.13
Nieuwkoop
Parallelweg van Provinciaieweg nr. 10- Y 4263/10 - r.a Provinciale-
weg nr. 10 (voorrangsweg) - Y 5378 - r.d. Provinciaieweg nr. 10.
56.5
12.31
12.24
Aarlanderveen
Provinciaieweg nr. 10 (Nieuwkoopseweg) - Y 27233 - r.d. ProvinciaJe-
weg nr. 10 - Y 4411-3 - I.a. Provinciaieweg nr. 9.
64.8
12.43
12.35
Gouwsluis
Verkeersplein richting Boskoop volgen - Provinciaieweg nr. 25
(Boskoopseweg) - stoplichten
69.6
12.50
12.42
Boskoop
Na Shell-station r.a. - Brugstraat - Gouwebrug - La Koninginneweg
- Zuidkade
72,0
12.54
12.45
Waddinxveen
Noordkade - r.a. Willem de Zwijgerlaan (kruispunt) - Kon. Wilhelmina-
pi e in - Prins Willem Alexandertunnei - Beethovenlaan - I.a. Noord-
einde - Y1551 - r.d, Dorpsstraat - Y 3165 - r.d, PJasweg
77.1
13.02
12.53
Zevenhuizen
Y 30 - r.a. Breedeweg (kruispunt) - kom Moerkapelle - Y 3599 -
r.d. Y 39 - r.d. De Zijde - Holievoeterorug
S3.5
13.11
13.01
Kruisweg
Voorlaan - Hoeflaan - Provinciaieweg nr. 22
90.0
1321
13,10
Bleiswijk
(AHOB) Provinciaieweg nr. 22 (Hoefweg) - Provinciaieweg (Overbuurt-
seweg) - Provinciaieweg nr. 22 (Hoekeindseweg)
92.2
13.25
13.13
Bergschenhoek
r.d. Provinciaieweg nr. 22 blijven volgen
96,5
13.31
13.18
Rotterdam
Provinciaieweg nr. 22 - Doenkade (Zestienhoven) - Y 5230 - r.a.
Schieveensedijk (rechter parallelweg van Rijksweg 13) - bij klok
richting Delft
100.0
13.36
13.22
Delft
Rechter parallelweg van Rijksweg 13 - onder viaduct van Rijksweg
13 door Pauwbrug - Detfgauwseplein - Y 3091-4 - r.d, Mijnbouwstraat
- Michiel de Ruyterweg - i.a. Zuiderstraat - Aschvest - ZuidwaJ -
Irenetunnel - Westlandseweg - r.d. r.a. Buitenhofdreef - La, richting
Schipluiden
108.0
13.48
13.34
Den Hoorn
La. Buitenwatersioat - over brug - La. bij ANWB-bord 704 richting
van Schipluiden
1Ï5.0
13.57
13.42
Schipluiden
Dorpsstraat - Gaagweg - Oostgaag - La. ANWB-bord 2819 richting j-j&q
van Maasland - Molenweg
14.01
13.46
Maasland
r.a. Pr. Beatmlaan - Kon, Juüanaweg - r.a. bij ANWB-bord 10057
richting Maassluis - Maassiuisseweg
124.0
14.09
13.54
Maassluis
Maassluisseweg - r.a. Rozenlaan - r.a. Westlandseweg - La. naar
Maasdijk
127.0
14.13
13.58
Heenweg
r.a. Monsterseweg
136.0
1425
14.09
's-Gravenzande
Monsterscweg richting Monster
140.0
14.31
14.15
Monster
Emmastraat - r.d. richting Poeldijk
143.0
14.35
14.19
Poeldijk
Veiling (stoplichten) - over brug Voorstraat - Jan Barenaseiaan
richting Wateringen
147.0
14.41
14,25
Wateringen
r.d. richting Den Haag - Erasmusweg
150.0
14.43
14.27
Den Haag
Erasmusweg - La. Leyweg finish op de Leyweg 152.0
14.46
14.29
WOUBHUGGe. 1? 17-1220
56.5k
^NIEUWKOOP
tZJMMA
AAR1 ANDEfiV£EN 1? «J-12 35
LEIDEN
AlPHEN
a.dR'JW\^
LEJpSOCNÜAM
O"
DEN HAA6 VTORBURiïMt
hazesswoude
II53-11«
BENTHUIZEN'!! 4J-1137
MOORDZEE
AANKOM STwngf U^9uJ
ZOETERMEER
L
(OQrnes Varaf «3 21uur)
STaF1 Uuur(d3meR«%
OFFICIËLE START
H^Ouur.Sportpark-
V.V. "Wilhelmus*
HRU1SWE6 M0£RKAP£!XE
V
f?JSWJK
"WAODINXVEEN
02-12
MONSTER
WELC'Jit V*>Jf
l,4M<25 mi delft
GOUDA
DEN HCOR
1357-13
LSTRAFWTEN
eerde roule [ironnen]
Route voer
Route voor vrcuweo
MAAStm
AanrQl verreden km na de
start (mannen)
ROTTERDAM
vip Aanrol verreden km no de
srarr (vrouwen)
i3 <e-tj35 Tijdstip ven passage
tokm bil'
Mjtt km
MAASSLUIS
-U 56
t'g'o^l Tijdstip van passoae vrouwen
bij snelneid von 3"5 km p u
VL AARDING
1 Greet Bosch (Apeldoorn)
2 Genie v.d. Berg-Tijssen
(Ochten)
3 Marion Sax (Rotterdam)
4 Ingrid Breg (Wormerveer)
5 Marian Bik (Bergambacht)
6 Jose van Bruggen (Am
sterdam)
7 Paic Gedo (Joegoslavië)
8 Ineke van Drie! (Barend-
recht)
9 Riet van den Dool (Biitho-
ven)
10 Corry Fridsma (Uithoorn)
11 Tineke Fopma (Huins)
12 Jose van Gestel (Arnhem)
13 Riet van Herwerden (Voor
burg)
14 Ria Houkes (Zeist)
15 Henny Jongenelen (Sprun-
del)
16 Hennte de Jongh (Apel
doorn)
17 Tiny Kuiper (Voorburg)
18 Gusta Kerremans (Ouden
bosch)
19 Agnes Koeman (Axel)
20 Annet Kole (Goes)
21 Willy Kwantes (Zaandam)
22 Gré Knetemann (Huyber-
gen)
23 Corry Lazeroms (Zegge)
24 Marijke LagerJöf (Klaas
waal)
25 Bea Meyn (Bergen)
26 Keetie van Oosten-Hage
(Kloetrnge)
27 Gerarda Abbing (Waalre)
28 Truus van der Plaat (Gel-
dermalsen)
29 Anne Riemersma (Amster
dam)
30 Sjaan Romme (Geffen)
31 Ineke de Rijke (Maasdam)
32 José Sij brands (Wöudrr-
chem)
33 Nel Streef (Nw.-Lekker-
land)
34 Martha Toersen (Staphor
st)
35 Irene Trompert-Paul (Den
Haag)
36 Janny Vos (Oss)
37 Lide de Vnes-v.d. Oord
(Beverwijk)
38 Anja VerSluis-v, Aart (Gou
da)
39 Art van Weegberg-Poiters
(Loon op Zand)
40 Betty van Wijhe (Ooster-
wolde)
41 Dimpby Wesdorp (Schie
dam)
42 Betsy van IJken (Baarn)
43 Paula Callebout (België)
44 Sonja Callebout (Belgté)
45 Marja Leenders (België)
46 Sonja Jansens (België)
47 Thea van Gessei (Drunen)
48 Bella van der Spiegel-Ha-
ge (St. Maartensdijk)
49 Betsy v.d. Akker (Schijn-
dei)
50 Mieke Gijzen (Breda)
51 Heleen Hage (St. Maar
tensdijk)
52 Nita van Vliet (Maasland)
Den Haag De deelnemers aan de
amateurklassieker van Zuid-Holland
zijn:
A.S.C OLYMPIA
1 G. P. Hermans (Amsterdam)
2 B. Huveneers (Amsterdam)
3 D. J. Nijhuis (Amsterdam)
4 P. Ruiter (Amsterdam)
5 R. de Vries (Amsterdam)
6 J. v.d. Weide (Amsterdam)
BOSSCHE STAALBOUW
ploegleider: A. van Elten
7 Th. Hogervorst (Pijnacker)
8 G. Brokelman (Hardenberg)
9 G. Muilwijk (Hardinxveid)
10 G. Mak (Schiedam)
11 C. Morttz (Badhoevedorp)
12 C. Spaans ('s-Gravenpoider)
HOORNSE REN- EN TOURCLUB
ploegleider: J. Kuiper
13 Sj, Schuitemaker (Andijk)
14 D. de Haas
15 J. Kieftenburg (Wervershoof)
16 S. Met
17 J Spigt
18 N. Steur (Blokker)
JAN VAN ERP-SA1CIS
ploegleider: J. Gisbers
19 G. van Gerwen (Olfand)
20 H. Mutsaars (Schijndel)
21 P, v.d. Kruys (Helmond)
22 H, Koot (Eindhoven)
23 P. van Leeuwen (Zoeterwoude)
24 P. Gödde (Koewacht)
MICHELIN
ploegleider; J. Stoop
25 M. Jacobs (Bingelrade)
26 W. Lugtenburg (Zutdland)
27 W. Pater (Bameveld)
23 E, Visschers (Sweikhuizen)
29 R. Groen (Giethoorn)
30 T. de Lange (Mariënberg)
DE WAARDRENNER-KEUKENCEN-
TRUM
31
32 W. J. Kroone (Gouda)
33 J. Rietveld (Gouda)
34 F, van Heider (Gouda)
35
36
BIK SLOOPWERKEN
ploegleider; H. v.d. Horst
37 B. v.d. Broek (Soest)
38 A. Deusmg (Halsteren)
39 A. de Groot (Gouda)
40 P. Nederlöf (Maarssen)
41 J. Zuydweg (Rotterdam)
42 A. Versluis (Ameide)
DE SPARTAAN/TACX TRAINER
ploegleider: N. Hoogduin
43 G. Pronk (Scheveningen)
44 M. Rehorst (Den Haag)
45 J. Kettenis (Den Haag)
46 H- v.d. Berg (Den Haag)
47 M. v.d. Toorn (Scheveningen)
48 W. Hus (Scheveningen)
WWV/J.W. VAN HAGEN B.V.
49 F. v,d. Enden (Monster)
50 M. van Leeuwen ('s-Gravenzande)
51 N. Toussamt (Naaldwijk)
52 J. van Vliet (Konselersdijk)
53 ft. trwin (Engeland)
54
SO KA-SNACKS
ploegleider: 8. van Erp
55 J. Vooys (Scheveningen)
56 A. Kramer (Scheveningen)
57 H. Langerijs (Blokker)
58 P. Maas (Huybergen)
59 C. Schuurman (Breukelen)
60 A. v.d. Steen (Etten-Leur)
BATAVUS
ploegleider: C. Kou wenh oven
61 P. Hoekstra (Winschoten)
62 T. Huyzen (K(oetinge)
63 E. Koersen (Emmeloord)
64 P, Franken (Oosterhout)
65 B. übregts (Vlijmen)
66 H. Stamsnijder (Enter)
UnTHOORNSEW.T.C.
67 C. Zeijerveld (De Kwakel)
63 Th. Noy (Alphen a.d. Rijn)
69 P. Zetjerveld (Oe Kwakel)
70 G. de Weille (Uithoorn)
71 P. Koeleman (Mijdrecht)
72 Th. Oudshoom (Waverveen)
KETTtNG-SHIMANO
ploegleider: W. Lambrichts
73 F, Schtjr (Didam)
74 H. Rijks (Dinxperlo)
75 J. Bakker (Eenrum)
76 M, Havik (Strijen)
77 K. v.d. Wereld (Nieuwkoop)
78 H. Donkers (Veldhoven)
DRIESSEN/OPTILON
ploegleider: H. Steevens
79 W. van Helvoirt (Tilburg)
80 A. v.d. Spiegel (St. Maartensdijk)
81 N. van Hest (Alphen)
82 A. Oprins (Gilze)
83 H. Neven (Hulsberg)
84 J. Vrancken (Elsloo)
BLEU DE NIL/CORNELO
ploegleider: H. J. Oldekamp
85 R. Smit (Haarlem)
86 R. Kroep (Rotterdam)
87 J. Hordijk (Westmaas)
88 G. van 't Geloof (Oudenbosch)
89 J. Damen (Ulvenhout)
90 L. Ruiter (Amsterdam)
MILITAIRE PLOEG
ploegleider: Driessen
91 J. Damen (Ulvenhout)
92 A. van Tnjen (Ointelaord)
93 T. Zijfstra (Oldenhove)
94 W. Schuurhuizen (Rotterdam)
95 W. de Bruin (Bussum)
96 H. van Kuik (Geertruïdenberg)
AMSTEL BIER
ploegleider: H. Krott
97 L, van Vliet (Honselersdijk)
98 M. Visser (Amsterdam)
99 F. Pirard (Breda)
100 P. v.d- Ley (Rotterdam)
101 T. ter Harmsel (Lage Zwafuwe)
102 J. Ruckert (Purmerend)
Afgelegde
km's Ml 35 km/».
Start Leyweg bij Steenwijklaan - Erasmusweg (oversteken)
0-0
12.00'
Leyweg - I.a. Noordweg - Sammersweg - r.a. Schaapweg - La. Sir
Winston ChurchilIIaan - r.a. Prinses Beatrixlaan - r.d. Provinciaieweg
richting Delft
1.5
12.02
Provinciaieweg - r.a Westlandseweg - La. Buiten watersloot
5.0
12.09
Hoornseweg (over brug) La. bij ANWB-bord 704 richting Schipluiden
10.0
12.17
Dorpsstraat - Gaagweg - Oostgaag - La. ANWB-bord 2819 richting
van Maasland - Molenweg y
13.0
12.22
r.a. Prinses Beatrixlaan - Kon. Julianaweg - r.a. bij ANWB-bord 10057
richting Maassluis - Maassluiseweg
19.0
1233
Maassluiseweg - r.a, Rozenlaan - r.a. Westlandseweg - La. n. Maasdijk
22.0
1238.
r.a. Mcnsterseweg
32.0
12-54
Monsterseweg richting Monster
36.0
13.01
Emmastraat - r.d. richting Poeldijk
39.0
13.(Jb
Veiling (stoplichten) over de brug - Voorstraat Jan Barendselaan
richting Wateringen
43.0
13.13
r.d. richting van Den Haag - Erasmusweg
46,0
13-18
Erasmusweg - La. Leyweg - finish
48.0
13.21