SCHIEDAMSCHE COURANT PvdA-fraetie nu ook voor Posthoorn Schiedam wil ook moeder- MAVO V J Ik neem de proef Fracties gaan college over keuze CAK-systeem adviseren II Hoekse deelraad accepteert geen weigering jubilea-gelden Joop de Jong trekt zich terug Van de wal in de sloot Weinig animo zwembad Onderzoek naar samenwerking met Rotterdam Geen langzaam verkeer door Beneluxtuimel F abr ieksarbeider s Weigering blaastest Peuter - speelzaal vraagt subsidie idafi 19 maart 1976 - Vrijdag ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lOlate jaargang no. 25536- 8 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Gisteravond omstreeks kwart over acht kwam deze brandweerauto in de sloot aan de Zuïdbuurt terecht. De bemanning tien man -~ kwam er zonder kleerscheuren af. De wagen, die op oefening was, week te ver uit voor een tegenlig ger, waarna het ongeluk zich voltrok. Men is uren bezig geweest om de tientonner met twee kranen weer op het droge te krijgen. Hoek van Holland De Rotter damse wethouder voor jeugd zaken verbiedt de Hoekse deel raad een bijdrage te geven voor het jubileum van de ïr. P. Calandraavo te Hoek van Holland. De deelraadvoorzitter L. van der Houwen vindt deze bijdrage noodzakelijk en neemt net Rotterdam daarom kwa lijk. „Wij houden voet bij stuk, rïa" kunnen wij zien hoe ver de deelgemeeoteraad nu wer- kei ijk kan gaan", aldus Van der Houwen. Enkele weken geleden keurde de deelraad een subsidie van onge veer duizend gulden goed, be stemd voor de Calandniavo. De Rotterdamse wethouder liet echter weten dat men voor fees telijkheden zoals jubilea niet op Schiedam De gemeenteraadsfractie van de PvdAi heeft gisteravond besloten om zich te houden aan! het advies van de achterban; maandag zal tijdens I de vergadering van de raad Herman Posthoorn I worden voorgedragen als kandidaat voor de wethou-1 derspost vorming en recreatie. Die post is per l| april vacant, omdat Clara Visbeen-Stroman dan om 1 medische redenen aftreedt. Zoals bekend blijft zij 1 wel lid van de gemeenteraad. 1 Van de 16 fractieleden van de PvdA stemden giste ren, na een discussie van ruim twee uur in de fractiekamer in het oude Schiedamse stadhuis, ui teindelijk 14 op Post hoorn. Eén persoon had zich van stemming ont houden, één was afwe zig. Aan het begin vjsti de verga dering had Joop de Jong al bekend gemaakt, dat hij zich terugtrok als wethou ders kandidaat. Hïj heeft hiermee de partij willen behoeden voor gespleten heid, zowel in de h „ctie als in de achterban. Het woensdagavond tot stand gekomen advies van de le den om Posthoorn te kiezen heeft voor De Jong zwaar gewogen. PvdA-fractieleider Joop de Jong trok zich terug. „Het advies van de achterban heeft voor mij zwaar gewogen", zei hij. Volgens PvdA-persvoorlichter Jaap de Visser is sprake ge weest van een „zinnige, zakelij ke discussie". Het emotionele dreigement van vooraanstaan de leden om het lidmaatschap van de partij op te zeggen, als de fractie toch De Jong zou voordragen, is niet aan de orde geweest In de diverse raadscommissies, waarvan Clara Visbeen en Her man Posthoorn deel uitmaken, zullen enkele verschuivingen plaatsvinden. Visbeen voelt na melijk niets voor het werken in de commissies ruimtelijke orde ning en. algemeen-bestuurlijke zaken, waarin Posthoorn heeft gezeten. Over wisselingen in de commissies zal de fractie zich op 30 maart beraden. De andere partijen in de gemeen teraad, CDA, WD, CPN en! PPR, zullen geen kandidaten voor de wethouderszetel naar voren brengen, zodat vrijwel ze ker de hele raad unaniem op Posthoorn zal stemmen. Schiedam De afdeling onderwijs van de gemeente gaat onderzoeken of het mogelijk is samen te gaan werken met Rotterdam in het project moeder-MAVO. Van deze school kan iedereen gebruik maken die op latere leeftijd er bij wil leren en niet op het niveau van de lagere school wil blijven hangen. Tol blijft tot 1982 Den Haag De tol in de Bene- luxtunnel wordt niet eerder opgeheven dan steeds in de bedoeling heeft gelegen en het is financieel niet verantwoord, zg. opstapwagens door de tun nels te laten rijden voor voet gangers, fietsers en bromfiet sers. Dit heeft het dagelijks bestuur van de provincie laten weten aan de leden van de adviescom missie-voor verkeer, nadat het een onderzoek naar deze zaken had ingesteld. Dat is gebeurd naar aanleiding van vragen uit de commissie, bij de behande ling van het rapport over de verkeerssituatie rond het veer Maassluis-RozenbuxgMevrouw Blaauw (PSP) pleitte toen voor opstapwagens om de Benelux- tunnel bruikbaar te maken voor fietsers en bromfietsers en de heer Cleton (WD) dacht de drukte op het veer te kunnen verminderen door de tunnel tol vrij te maken. Gedeputeerde staten wijzen er nu in hun brief aan de commissie op, dat de Beneluxtunnel niet voor (bromfietsen bereikbaar is omdat hij in een autoweg ligt terwijl in de tunnel geen ruimte is voor fietspaden en de oprit ten daarvoor ook te steil zijn. Omdat voor langzaam verkeer de omweg door de tunnel vrij groot is, valt voor opstapwa gens weinig belangstelling te verwachten, zodat het gebruik daarvan financieel niet verant woord is. Tolvrij maken van de tunnel stuit eveneens op financiële bezwa ren, omdat daarvoor de lenin gen, die voor de tunnelbouw zijn gesloten, vervroegd afge lost moeten worden. De invloed van tolvrij maken zal boven dien maar gering zijn, aange zien nu al het veertarief aan merkelijk hoger ligt dan het toltarief. Over het algemeen zullen vee! huisvrouwen gebruik maken van deze onderwijsmethode, vandaar de gekozen naam moe der-MAVO. Als de kinderen op school zitten kunnen de huis vrouwen ook gaan leren voor het diploma MAVO. In de Maasstad gaat men met Ingang van het komend school jaar (september) van start, waarschijnlijk in scholen in Kralingen en Zuid. Er beslaat erg veel belangstelling. Op de eerste insehrijfavond meldden zich liefst achthonderd „leerlin gen". Per iesochtend wordt onderwijs gegeven in twee vakken. Om het MAVO-dJploma te kunnen halen, moet men tenminste zes vakken volgen. Wie minder vakken neemt krijgt na ge slaagde studie een deelcertifi caat Als men zes van zulke certificaten van verschillende vakken bezit, kan men deze in ruilen voor het officiële diplo ma. In Schiedam ligt de situatie an ders dan in Rotterdam. Het probleem is dat het ministerie van onderwijs eist dat de moe der-MAVO alleen mag worden ondergebracht bij een instelling voor avondonderwijs. Schie dam kent een dergelijke Instel ling echter niet Vandaar dat wethouder Clara Visbeen-Stro man onlangs toezegde dat de gemeente met de Rotterdamse buren zal gaan praten over een mogelijke vorm van samen werking. In Vlaardingen overweegt men inmiddels ook om een moeder- MAVO op te zetten. steun van de gemeente kan re kenen. Ook de feestelijkheden, rond de opening van het wijk- gebouw De Hoeksteen houdt de deelgemeente bezig, Dc tiendui zend gulden die voor de opne ming beschikbaar waren ge steld blijkt de Hoekse post „ontspanningsactiviteiten" der mate aan te tasten dat er de rest van het jaar weinig georga niseerd zou kunnen worden. Dit als de feestelijke openingsweek volgens het opgestelde plan zou verlopen. Nu moet er aan alle kanten worden beknibbeld op de geplande uitgaven. „Ik wil over deze zaak nog wel eens met de wethouder praten, maar veel hoop op een aanvullende subsidie heb ik niet", aldus de deelraadvoorzitter. Hock van Holland - He( leden- oestand van de vereniging zwembad Hoek van Holland" «s binnen een jaar bijna gehal veerd. Gaven verleden jaar tij- wens een wervingsactie 22€0 in- woners van De Hoek zich op th l_ Y?n ..pressiegroep" mans blijven ruim duizend Ie- oen in gebreke bij het betalen van de jaarlijkse contributie. Vele leden hebben hun contri- outie kennelijk beschouwd als- «en eenmalige bijdrage. !L.el?sc ^embadfonds heeft tot taak er bij het Rotterdamse gemeentebestuur op aan te anngen om Hoek van Holland een zwembad te bezorgen. Het geld dat de leden van de vereni ging bijeen kunnen brengen voor de bouw van een zwem bad zal slechts een fractie vor men van de werkelijke kosten. „Maar het is het belangrijkste dat men onze pogingen in Rot terdam serieus neemt", aldus voorzitter Naaborg van de Ver eniging Zwembadfonds. Op 23 april houden de voorstan ders van het Hoekse zwembad een bingo-dansant, voorafge gaan door een discussie ook de Rotterdamse wethouder voor sport en recreatie zal deelne men. Vrolijk dartelend lopen de vijf lammetjes rond die kort geleden het licht zagen. Zij (vijf in getal) en hun ouders behoren toe aan de zeepfabriek aan de Deltaweg rn Vlaardingen. Het bedrijf heeft de schapen in „dienst" genomen om te zorgen dat het grasveldje van de fabriek gekortwiekt blijft. Het gebeurt nogal eens dat de beesten doodgemoedereerd op het fabrieksterrein loslopen. Dit tot groot genoegen van het personeel, dat het best kan vinden met de „collega's". Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Tom-^ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: RottBrdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: -.... Deze bon in open envelop, zonder postzegel sturen tiaar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen Een groot aantal offertes voor de twee in aanmerking komende centrale antenne inrichtings systemen, heeft in de commissie economische aange legenheden en bedrijven van Vlaardingen geen keuze opgeleverd. Alle commissieleden wilden de offertes in hun fractievergaderingen behandelen. Als dit heeft plaats gevonden, zullen de fracties in de raadsverga dering van april schriftelijk hun keuze bekend ma ken. De offertes waren uitgebracht m«n war«n meerdere offertes voor het meegroeinet en het gevraagd. De offertes waren mini-stemet. Voor beide syste- gebaseerd op de woningbouw in Holy-noordoost, waar deze week opnieuw begonnen Is met Vlaardingen De 26-jarige Vlaardinger W. G. werd woens dagnacht door de politie aange houden. Bij het voorhouden van het blaaspijpje weigerde hij deze test Hij ging er van door, maar zonder zijn auto. De politie heeft deze daarna over gebracht naar het bureau. Even later kwam W. G. hier om zijn auto vragen. Men heeft hem op het bureau de bloedproef afge nomen. konden worden ontvangen. Re de ook voor de commissie om te besluiten in eerste instantie niet meer dan zes kanalen aan te bieden", als tot aanleg wordt overgegaan. De grote vraag voor vele commissieleden en voor andere raadsleden is, of iemand die nu drie kanalen goed ontvangt voor 2,50 gulden per maand, straks diezelfde drie kanalen met drie slechte daarbij wil hebben voor zeven tot twaalf gulden per maand. Daarbij is zelfs nog sprake van een entreegeld. heien. De keuze van het sys- Het principe-besluit om niet meer teem voor deze woningen moet gezien worden als een keuze voor heel Vlaardingen. Toch is er nog lang geen zeker heid of er wel een centrale an tenne inrichting voor heel Vlaardingen komt Zowel in Pv- dA-knngen als WD-kringen bestaat over de noodzaak daar van ruime twijfel. Een nieuw dan zes kanalen aan te bieden, heeft financiële redenen. Voor beide systemen moet het grond werk, het leggen van de kabels, toch gebeuren en dat is de dure kant van de zaak. Het aanleg gen van de actieve apparatuur, dte voor beide systemen bij een aanbod van meer dan zes kana len nodig is, leek de commissie voorlopig voorbarig. onderzoek onder de bevolking, De offertes, vielen de commissie- waartoe de raad in haar laatste vergadering besloot, moet dui delijkheid verschaffen. De twijfel aan de noodzaak van een cai is ontstaan, toen duide lijk werd, dat eigenlijk maar drie televisieprogramma's goed leden erg mee. De bedragen waren lager dan verondersteld was. De aanleg van een cai voor heel Vlaardingen zal dan ook geen twaalf miljoen hoeven te kosten. Van het gekozen sys teem zal de laagste offerte wor den aanvaard. Schiedam De Stichting Peuler speelzaal 2 en 3 in Tuindorp zit nog steeds verlegen om subsi die van de gemeente. Aan het ministerie van CRM en het col lege van burgemeester en wet houders heeft het stichtingsbe stuur hierover deze week op nieuw een brief geschreven. Gisteravond is dit verzoek be sproken op een open vergade ring die door de stichting in de zaal aan de Perenlaan 5 werd gehouden. „Dit is de enige peuterspeelzaal in Schiedam die zonder extra gelden dan alleen de ouderbij dragen moet trachten rond te komen", aldus voorzitster Nan- da Rook-Schouten, „de zeker heid van continuering is alleen aanwezig wanneer de gemeente met een subsidie bijspringt. Ai- leen dan kan immers een gesa larieerde kracht worden aange trokken. Wij zijn dan tenminste veel minder afhankelijk van de vrijwillige en volledig belangen loze medewerking van de tien leidsters". Op dit moment staan er bij de stichting 75 peuters ingeschre ven. Zij komen uit Groenoord, Woudhoek, Kethel, Kethel-Oost, Tuindorp en Bijdorp. Daar naast is er ook nog een wacht lijst van ruim vijftien peuters uit de buurt. De peuterspeelzaal bestaat twee en een half jaar. Bijna een jaar is het nu al een stichting. Het moeilijk verkrijgen van een subsidie wijt secretaresse Mar iene van Geffen aan de zelf standigheid van de zaal: „Het initiatief is bij ons uitgegaan van een paar ouders. Mogelijk dat we daardoor minder ge makkelijk de subsidie krijgen. Andere peuterspeelzalen gaan immers meest uit van het buurtwerk. Via die kanalen is het blijkbaar gemakkelijker om geld los te krijgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1