Maassluis knapt bruggen in de binnenstad Oefenpop voor verpleegkundigen Posthoorn wil open beleid Onfatsoenlijke praktijken van huiseigenaars Derde muziekdag groot succes CADEAU VAN HARTSTICHTING Eerste kievitsei in Maasland Goud en antiek gestolen Wethouder: In strijd met goede zeden" Achteruit Drankdieven Alcoholcontrole rustig verlopen Hoekse vuurtoren naar Kijkduin Slopen tegen sloopgevaren POLITIE ARRESTEERT „TOONDER" SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 22 maart 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD lOlate jaargang no. 25537- 8 pagina's Brwrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL hoogte van de Nieuwekerk- straat Beide bruggen zullen on geveer tegelijkertijd klaar zijn. Aan de vernieuwing van het Veerstraatbruggetje is vandaag al begonnen. De Wagenbrug komt na Pasen aan de beurt Het verkeer over de Goudsteen blijft gewoon mogelijk. Het vernieuwen en herstellen van de bruggen gaat 278.000 gulden kosten. Dat kan geheel betaald worden van het door de raad in 1974 beschikbaar bestelde krediet Het werk wordt uitge voerd door de Schiedamse fir ma J. K. Simon BV. Nadat de bruggen voltooid zijn, zal de beschoeiing van de noordkant van de Noordvliet onder handen worden geno men. Met name het gedeelte tussen de Wagenbrug en de Nieuwekerkstraat is niet meer in goede staat Gedurende die periode zal er geen verkeer mo gelijk zijn langs de Noordvliet Maasland Zaterdagmid dag is ook in Maasland het eerste kievitsei gevon den. 's Middags om half zes het Ane van Dijk in de Commandeurspolder de intrede van de lente met zijn vondst gepaard gaan. Meteen heeft hij het ei aan burgemeester- J. van den Brink aange boden. De vinder deed dat overigens niet voor de eerste maal, want twee jaar terug had hij ook al het eerste ei ge raapt. De vondst van af gelopen zaterdag kwam enkele weken na de vroe ge landelijke primeur in Friesland. In de wijde omgeving van Maasland hadden zich zaterdag overigens nog geen eerste vmders gemeld. Maassluis Vandaag is begonnen met het op knappen en vernieuwen van twee bruggen in het oude centrum van Maas sluis. Het gaat om de Wagenbrug, die ook wel Marktbrug genoemd wordt en het Veerstraat bruggetje. De werkzaam heden zullen tot juni du ren. Be Wagenbrug zal niet worden vervangen. Daartoe werd wel besloten in de raad van 1974, maar de veranderde verkeerssi tuatie maakt een nieuwe brug overbodig. De brug zal daarom gerestaureerd worden. Dat wil evenwel zeggen, dat toch veel nieuwe onderdelen zullen moe ten worden aangebracht De Marktbrug, zoals zij in de volksmond genoemd wordt, is in 1972 voor het zware verkeer gesloten. De brug over de Noordvliet was te gevaarlijk ge worden. Het Veerstraatbruggetje zal ge heel worden gesloopt Daarvoor in de plaats komt een brug, die identiek is aan de brug die daar was van voor 1961. Dat was een houten ophaalbrug en dat zal de nieuwe Veerstraatbrug dus ook worden. De oorspronkelij ke brug is in 1961 bij een onge luk zwaar'beschadigd. De hui dige brug is destijds als noo doplossing gekozen. De nieuwe 'oude' brug zal qua vorm en constructie niet afwijken van de oorspronkelijke. Tijdens de werkzaamheden aan de bruggen zuilen twee voet bruggen voor de verbindingen van de oevers zorgen. Tot één juni zal er naast het Veerstraat bruggetje een houten voetbrug aanwezig zijn. Over de Noordvliet komt ook een houten voetbrug. Deze komt ter Schiedam Bij een inbraak in een woonhuis aan de Louise de Colignystraat in Schiedam voor ruim tienduizend gulden aan buit meegenomen. Dit ge beurde vrijdagavond. De die ven kwamen door de voordeur na het verbreken van het slot Zij hebben gouden sieraden, antiek en geluidsapparatuur ontvreemd. Schiedam Tientallen Schiedammers zijn de afgelopen weken het; slachtoffer geworden van misleidende aktiviteiten van huiseige naars. Huurders van vooroorlogse woningen zijn vaak voor hon derden guldens het schip in gegaan toen bleek dat zij na onderteke ning van een huurcontract waarin zij zich verplichtten tot onder houdskosten ook moesten opdraaien voor de aamlegkosten van een nieuw electridteitsnet Onfatsoenlijke praktijken die de laatste tijd op verontrustend grote schaal plaatsvinden en waar ik me vreselijk nijdig over maak", zo betitelt wethouder Chris Zijdeveld de activiteiten vdn de betreffende verhuur ders. Namen noemt de wethouder niet °P het Stadskantoor wil men alleen kwijt dat het voorname lijk makelaars en kleine eige naars betreft van woningen van voor de oorlog. He mensen die een huurcontract tekenen waarin staat dat de onderhoudskosten voor hun re kening zijn, weten vaak niet "at ze doen. Zij hebben geen Vbardingen - Vijf gepar- teerde auto's zijn op het Veerpiein besehadigd. Verantwoordelijk hier voor was de Vlaardingse mevrouw V. Bij het ach teruitrijden op het grote Viaardingse parkeerter rein trapte zij op het gas pedaal. Zij wilde echter remmen. Vol gas achter uit rijdend, beschadigde de vijf auto's. SC|5|Ctlam Dorstige dieven heb ben zaterdagnacht bij de wijn handel-slijterij Oranje in de Oranjestraat te Schiedam de deur van de opslagruimte ge- orceerd. Zij hebben daarna grote hoeveelheid drank meegenomen. Tevens hebben de kassa gelicht. inzicht in de kosten die er kun nen komen. Bijvoorbeeld de vernieuwing van de afgekeurde elektriciteitsleidingen", zo ver telde ons wethouder Chris Zij develd. "Formeel kunnen de huurders daar dan inderdaad aansprakelijk voor worden ge steld. De praktijken van de ver huurders overschrijden echter de fatsoensgrens, indien er voor ondertekening van dat contract niet is gezegd wat de huurder staat te wachten. Dat is in strijd met de goede zeden. Ik geloof zelfs dat de huurder in dat geval zeer goede kans maakt om met hulp van een goede advokaat een proces te win nen". De gemeente heeft alleen met de huiseigenaar te maken. Indien nodig geeft de dienst van bouw en woningtoezicht de eigenaar de opdracht de electric! teitslei- dingen te vernieuwen. Als dat niet gebeurt laat men het op zijn kosten doen. De huiseige naar verhaalt de rekening dan weer op zijn beurt bij de huur der die het contract voor de onderhoudskosten heeft onder tekend. "Natuurlijk doet niet iedere huis eigenaar dat, maar ik heb nu de afgelopen tijd toch al heel wat keren dergelijke klachten gehad. Als je nu bedenkt dat ik als wethouder slechts het topje van de ijsberg zie, dan moet er toch heel wat gaande zijn", aldus Zijdeveld. Plaatsvervangend gemeente-voor lichter Van der Vliet raadt ten slotte aan om met het onderte kenen van huurcontracten voorzichtig te zijn en desnoods eerst kontakt op te nemen met de afdeling algemene zaken op het Stadskantoor. Vlaardingen/Schiedam In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie wederom een alcoholcontrole-actie gehouden. Zowel de politie van Schiedam als de politie in Vlaardingen noemden het verloop van de actie 'bijzonder rustig'. In Vlaardingen werden 385 perso nen met motorvoertuigen en 28 bromfietsers en fietsers gecon troleerd. Slechts in één geval werd een proces-verbaal opge maakt wegens het rijden onder invloed. De betrokkene was de 45-jarige A. KL uit Vlaardingen. Hij reed dronken op de fiets. Op het politiebureau is hem de bloedproef afgenomen. Zes per sonen kregen na in het pijpje geblazen te hebben een rijver bod opgelegd. De drie voor naamste controle-punten waren op de Marathonweg, op de Van Hogendorplaan en op het Lies veldviaduct In Schiedam was de actie gecon centreerd op de Churchillweg. Hier werden 130 voertuigen aangehouden. Tien personen kregen een rijverbod opgelegd, maar er zijn geen processen- verbaal opgemaakt De eigenlijk voor de sloop bestemde, honderd jaar oude vuurtoren van Hoek van Holland wordt een nostalgische attrae- tie in Kijkduin. Zater dagmorgen werd het 12 meter hoge gevaarte, dat een doorsnee heeft van vijf meter, naar Kijk duin vervoerd. Het komt te staan op het Delta plein. Aan de zeezijde zal echter een scherm ge plaatst worden. Het is namelijk niet de bedoe ling dat de schepen zïeh op deze vuurtoren oriën teren. Men wil uitslui tend het plein ver fraaien. Hoek van Hol land heeft nu nog drie oude vuurtorens over. In Scheveningen wil men die graag hebben, maar Hoek van Holland wil ze nog niet kwijt. De winnaar van de super trofee, Sjaak Moordam, bleek zoek bij de prijsuitrei king van de derde Hoekse muziekdag. Maar dat was dan ook het enige dat niet helemaal klopte. Sjaak was voortijdig naar huis gegaan in de overtuiging toch niet bij de prijswinnaars te ho ren. Met een deelnemersaantal van 45 en een bezoekers aantal dat rond de vijfhon derd lag, werd de derde muziekdag een ongekend succes. De hele dag door moest de jury solisten en groepen beoordelen en ook het onderdeel ballet vormde dit jaar terecht een onder deel van de muziekdag. In de zes verschillende cate gorieën werden tenslotte prijzen toegekend door de jury, drie in elke categorie. Daarnaast kregen alle deel nemers een herinnering aan deze geweldige dag, die eens temeer aantoonde dat het dorpshuis „De Hoek stee" in een behoefte voor ziet De heer D.H. de Haas, voorzitter van de commissie culturele zaken en ontspan ning van de deelgemeente- raad, kon na afloop terecht lof toezwaaien aan een he leboel mensen die de mu ziekdag tot een succes heb- l ben gemaakt Maassluis In de commissiever gadering over financiën en eco nomische aangelegenheden in Maassluis zal worden gespro ken over sloop van woningen in het Lijnstraatgebied. De com missie moet zich uitspreken over een krediet van 770.000 gulden voor het slopen van leegstaande panden in het Lijn straatgebied. De leegstaande panden leveren namelijk ge vaar op door slooppogmgen van de jeugd en ook het risico van brand is aanwezig. Zo heeft in de afgelopen dagen in de Damstraat al een vermoedelijk aangestoken brand gewoed. Veel van de door de gemeente aangekochte panden m het ge bied staan leeg. Zoals bekend is het gebied een sanerings- en renovatiegebied. Het slopen van. de leegstaande panden is eigen lijk vooruitlopen op het bou wrijp maken van het gebied. Het van de sloop afkomstige puin zal gebruikt kunnen wor den voor het aanleggen van puinheuvels in de recreatie- strook langs de Nieuwe Water weg. Schiedam De Centrale School voor Opleiding van Verpleeg- kudigen aan de Juliana van Stol bergstraat heeft eind vori ge week een levensechte oefen pop aangeboden gekregen van de Nederlandse Hartstichting. De buigbare vrouwenpop, de „Resusci Anne" zullen de leer lingen van de school in oprich ting gebruiken voor het beoefe nen van mond-op-mond beade ming en voor het oefenen van uitwendige hartmassage. De rubberen pop simuleert de werkelijke patiënt. De opzet daarvan is de leerlingen het gevoel te geven op een werke-| lijk slachtoffer in levensgevaar de mond-op-mond methode toe te passen. Voorzitter P. J. Lansbergen van de Schiedamse E.H.B.O.-vereni- ging Sint Liduina, die ook van Anne gebruik zal mogen ma ken, demonstreerde de spiks plinternieuwe aanwinst Tij dens deze uitleg werd onder meer duidelijk gemaakt dat de aankomende verpleegsters de pop niet met lipstick mogen aanraken. Het zou blijvende vlekken geven. Om deze en om hygiënische redenen wordt er bij elke oefening over de neus en mond van Anne telkens een nieuwe plastic plaatje gelegd. De centrale school die het meest van de oefenpop gebruik zal maken bestaat uit verpleegkun digen van het Nolet-, Gemeente en Holy ziekenhuis. Het doel van deze bundeling is concen tratie van deskundigheid en leermideelen. maar vooral ook een betere vorm van opleiding. Twee jaar geleden heeft men hiertoe de eerste stappen on demo men. Directrice mevrouw Doove-Smulders vertelde ons dat de school waarschijnlijk over een paar maanden wordt geopend. Rubberen Anne, de nieuwe oefen pop in trainingspak van de Centrale School voor Opleiding in de Gezondheidszorg, werd onmiddellijk getest. Verpleeg kundigen van het gemeente- Nolet- en Holy Ziekenhuis ke kentoe. Vlaardingen Een 25-jarige Vlaardinger is door de politie van 's-Gravenzande gearres teerd. De man heeft in de afge lopen weken in het Westland, Hoek van Holland en waar schijnlijk ook in Maassluis en Vlaardingen verschillende ke ren vrouwen en meisjes lastig gevallen. Bij de politie staat de Vlaardinger bekend als een zogenaamde „toonder", dat wil zeggen dati hij zich in het bijzijn van vrou wen gedeeltelijk ontkleed om aandacht te trekken. Volgens de politie was hij niet direct gevaarlijk, maar wel hin derlijk en bovendien erg slim. Het heeft geruime tijd geduurd voordat de politie de man kon aanhouden. Woensdagavond kreeg de politie in 's-Graven zande een melding dat de Vlaardinger zich daar ophield en weer zijn geslachtsdelen aan vrouwen toonde. Schiedam Herman Posthoorn, die vanavond door de gemeente raad wordt benoemd tot wethouder voor vorming en recreatie, wil via een open beleid precies duidelijk maken in hoeverre de gemeente bezig is met slapende zaken op het gebied van onder wijs, sport en cultuur, samengevat tot vorming en recreatie. Hij zei dat zaterdagmiddag in de wekelijkse uitzending van de Ziekenomroep Schiedam, die hem had uitgenodigd. Posthoorn wil niet de fout maken, die volgens hem zo vaak wordt gemaakt, dat de gemeente zich intern bezighoudt met proble men zonder betrokkenen daar over op de hoogte te houden. „Men krijgt door die werkwijze namelijk de indruk, dat de ge meente niets doet of heel wei nig", meent de PvdA-er. „Ik heb dat vooral de laatste maan den gemerkt, sinds ik in de gemeenteraad zit Je ziet het college draaien en je denkt dam waarom doen ze dat in gods naam zo en niet anders? Waar om blijft dat probleem, dat meer haast heeft, liggen?" Posthoorn kon nog niet zeggen, of hij op I april al kan plaatsne men achter het bureau waar aan Clara Visbeen-Stroman twee jaar heeft gezeten. Hij is nu nog in dienst van het MOR in Rotterdam. Visbeen zal wet- houderswerk blijven verrich ten, tot Posthoorn voor Schie dam beschikbaar is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1