PPSC TE GEHAAST 's-Gravenz andse SY benut vrijlieid Boys moeizaam langs IWC Zwaluwen: nog maar een concurrent W Spirit-HVO: vervelend... Vlaardingen zakt steeds dieper weg Huib Bos breekt Haags verzet Frans de Kruis: Hebben we niet goed gespeeld MAANDAG 22 MAART 1976 4" 's-Gravenzande De 's- Gravenzandse Sportver eniging had er op ge hoopt, maar het had niet verwacht dat het PPSC zo gemakkelijk met 31 aan de kant kon zetten. PPSC-trainer André Corveleijn verbaasde zich er echter niet over: „We hebben de wed strijd hier zelf vergokt", stelde de Schiedamse oe- fenmeester, „PPSC had mogelijkheden om een punt te halen, maar het heeft defensief te veel fouten gemaakt en zich ook niet aan de opdrach ten gehouden. We zijn onnodig gaan jagen, waardoor 's-Gravenzan de te veel ruimte kreeg". Via die vrijheid speelde De Sport zich evenwel naar een verdiende triomf. „Want", opperde een tevreden trainer Theo Cremers: „Na de twee doelpunten van Rob van Drongelen ging het bij ons pas draaien. Er kwam toen rust in de ploeg, waardoor wij met goede en snelle combi naties PPSC konden uit spelen". In de vrij vlakke confron tatie (Cremers: „Toch is er hard gewerkt") bracht dat eindelijk wat leven in de brouwerij. door Gerard van Staalduinen In de eerste helft im mers viel er voor de ruim vijfhonderd „kij kers" op het Juliana Sportpark weinig spec taculair voetbal te zien. Afgezien van de fouten, die zich vooral het eer ste kwartier voordeden toen De Sport zonder Mari Veltman, Bert van der Meer en Frans Mo- ritz en PPSC zonder Piet van Veen en John Rost, beide met aanpas singsproblemen kamp ten en zowel de 's-Gra- venzandse als Schiedam se verdediging nog te veel kieren vertoonde, 's-Gravenzander Kees Koe- dood had daar na zeven minuten al het profijt van kunnen trekken voor de geel-blauwen om de wedstrijd naar hun hand te zetten. De wis pelturige rechtsbuiten was toen centrumverde diger Ab Weber duide lijk te vlug af, maar al leen voor invaller-doel man John Veringmeijer (uit de junioren) handel de hij toch te gehaast (naast). Geen drie minu ten later deed Koen Win kelman het wat dat be treft aan de andere zijde veel doeltreffender. Na de pass van Dick Vos verraste de Schiedamse spits laatste man Huub Goos en strafte de fout van de gastheren bij doelman Frans Leerdam resoluut af: 0—1. AGRESSIEF Voor de ploeg van André Corve leijn was dat een ideale uit gangspositie. Temeer daar Dick Vos ca aanvankelijk de fensief niet voor grote proble men werden geplaatst, omdat de PPSC-aanval met Koen Scheffers tegenover Jaap Koole veel gevaarlijker acteer de dan het 's-Gravenzandse aanvalstrio, dat te individueel speelde en de rechterflank te vaak verwaarloosde. Theo Cre mers: JHet ging toen allemaal veel te gehaast en agressief. Het elftal vergat om rustig te spelen en met meijr overleg combinaties op te zetten over de buitenspelers". Niettemin kreeg de 's-Graven zandse Sport toch nog voor de pauze de gelijkmaker op het scorebord. In de 25ste minuut kon PPSC nog aan dat gevaar ontkomen toen goalie John Ver ingmeijer een schot van Cees Westerhout op zijn vuisten zag afketsen en Reindert van Veen vervolgens op de doellijn red ding bracht toen Kees Koedood de bal in de scrimmage ander maal inzette. Vijf minuten later echter werd de Schiedamse ver dediging wel geklopt, toen mid denvelder Rob van Drongelen een venijnige schuiver via de Rob van Drongelen (hij scoorde twee treffers) belaagt de PPSC-doelman paal bij de bezoekers in de touwen joeg: 1—1. Een stand, die zeven minuten na het tweede startsignaal van ar biter Dammers verrassend werd omgebogen in het voor deel van de 's-Gravenzanders. Opnieuw was het Rob van Drongelen die een voorzet van Cees Westerhout fraai over de uit zijn doel komende Vering meijer knikte (2—1). PPSC-trai ner André Corveleijn: „Op dat moment was het met ons ge beurd. Voor de pauze ging het al'minder, omdat het midden veld te veel liep te rommelen. 2e hadden gewoon de voor sprong moeten verdedigen en geen risico's moeten nemen. Nu we achter stonden, moesten we wel aanvallen, wat helemaal niet lukte omdat zonder Piet van Veen de organisatie zoek is en alles veel te gehaast ging". 's-Gravenzande SV vaarde er In ieder geval wel bij. Want ook al was bij PPSC Jan van Eyck voor Dick Woord ingevallen en verhuisde Koen Scheffers naar de backplaats, de Schiedam mers konden niet voorkomen dat de geel-blauwen steeds be tere en gevaarlijkere aanval- sacties op de grasmat legden. Ook zonder de geblesseerde Rob van Drongelen (vervanger Leo van Staalduinen), aange zien de 's-Gravenzanders in de veertigste minuut definitie! het vonnis over een aangesla gen PPSC velden. Bij een uitval van Kees Koedood greep de Schiedamse verdedi ging niet goed in, waardoor Cees Westerhout na de pass van Koos van Drongelen 3—1 kon laten aantekenen. Hoek van Holland Pas in de slotfase wist Hoekse Boys zich langs DVC te werken, maar de manier waarop dat gebeurde was tekenend voor het hele beeld van de wedstrijd. Tien minuten voor tijd schoot Kees van der Pol van afstand hard in, maar de hal stuitte af op het lichaam van DVC-verdediger Ben Leeflang. Ad Moermans buitenspelpositie werd daardoor opgeheven en hij kon het leer hard langs doelman Kees Koole schieten (1—0) Daarmee was het enige wapenfeit uit deze zeer matige wedstrijd verricht De pogingen van DVC om uit Hoek van Holland met een gelijkspel weg te komen mislukten, al konden de Delfte naren lang de illusie koesteren dat hier een dubbelblanke eind stand bereikt kon worden. Het werd alles bij elkaar ook een wat merkwaardig duel. In de allereerste minuut al kreeg DVC een ideale gelegenheid om de leiding te nemen. Leen van Spronsen kon doorbreken, maar doelman Kees de Voogt kon door snel uitlopen het ge vaar bezweren. Tijdens het ver dere verloop van de eerste helft hield Hoekse Boys het spel vast in handen. Het leek alleen maar een kwestie van tijd voordat het eerste doelpunt zou ont staan. Achtereenvolgens wer den Aad Moerman, Kees van der Pol en Tom van der Pijl in stelling gebracht, maar het bleek voor de Hoekse aanval lers onmogelijk de bal over de doellijn te werken. Doelman Koole sedert oktober door een rugblessure uitge schakeld maakte bij DVC een goede rentree en hij miste daarbij het nodige keepersge- luk ook niet. Bob de Jong kon zelfs twee keer op de doellijn nog redding brengen. Inmid dels leek Hoekse Boys zonder zelfvertrouwen en met weinig interesse te spelen. Vooral in de tweede helft zakte het spel peil naar een bedenkelijk ni veau en dat DVC in die perio de niet kon profiteren is ook alweer geen-compliment voor de Delftenaren. Jan Bijl en Kees Hesseiink kre gen opnieuw goede mogelijkhe den om te doelpunten. Aan de andere kant bleef Hoekse Boys wél drukken, maar het spel werd toch steeds slordiger. Er kwam geen behoorlijke pass meer uit. Dankzij de treffer van Aad Moerman werd het ui teindelijk toch nog 10 voor de thuisclub. Een overwinning die trainer Koos Lankester met weinig plezier begroette: "Als ze er in de beginfase een in- schoppen, dan winnen we met grote cijfers en dat zou voor het publiek wel leuker zijn geweest. Nu schijnen we alleen de uit wedstrijden goed te kunnen spelen." Nu is Aad Moerman te laat. Later zou hij de enige treffer noteren. Maasland MW *27 heeft het zaterdagmiddag tegen het zwakke Die Hagbe erg moeilijk gehad. Een kwartier voor tijd keek' de thuisclub nog altijd tegen een zeer vroeg opgelopen achterstand aan. Tom echter brak Huib Bos het Haagse ver zet door drie doelpunten op rij tptSCO~en: 5—L C f' HBHBS3KH t7 HrtïfHWWWgBB KE5amBaZBggBgBBgB^BBgffi^Si^gafflBHfflSaB VIaardingen „Hebben we niet goed gespeeld Het klonk bij na verontschuldigend uit de mond van Zwaluwen-trainer Frans de Kruis. Hij kreeg ge lijk. Want inderdaad speelde zijn ploeg in de wedstrijd te gen concurrent SSS als een vol wassen eerste kla&ser. Een pre dikaat dat Zwaluwen volgend jaar toch wel hoopt te krijgen. En de kansen daarvoor in ei gen hand heeft. Overigens, SSS verloor het duel met niet min der dan 5*2 na een 1-0 stand bij de rust. Ondanks dat bleef de sfeer in de kleedkamer van de gasten zo danig dat het leek of de Klaas- waalse formatie had gewonnen. En temidden van alle drukte en al het gelach zat daar Hans van der "Weidse. Nuet eens zo teleur gesteld verklaarde hij: „We hebben deze week een gesprek gehad waarin gesteld is dat als we de eerste klasse zouden ha len het gebeuren moest In deze wedstrijd is gebleken dat we er nog niet rijp voor rijn". Toch mocht ook dit keer Van der Wekke, en met hem SSS, niet van geluk spreken. Immers, topschutter Ad Huisman bleef in rijn „burgerkleren". De SSS- spits, die tot nu toe 12 keer raak schoot: „De heb al langere tijd last van een enkel-blessure. Volgens de dokter, en ook onze masseur kan ik het voor dit seizoen wel vergeten". Hij werd duidelijk gemist Want zonder Huisman blijkt SSS een vooral aanvallend weinig ge- vaarlijke ploeg. Hans van der - Wekke weer: „Natuurlijk mis- ten we hem. Vooral omdat Jan Snel dit keer volledig faalde. 1 Ad had vooral aanvallend veel j^meer gevaar kunnen stichten, f Tenslotte is hij de speler^ie „Handige" Piet Vollaard kan ook hier niet verhinderen dat absolute uitblinker Leen Pijpers de situatie beheerst. de lengte in de voorhoede be paalt". Zwaluwen nam na een kwartier spelen de leiding. Nadat eerst Pleun Nootenboom al in de der-' de minuut de bal van de doel lijn moest halen was het Joop Brussé die zijn ploeg op 1-0 zette. Het voorbereidende werk kwam van de andermaal uit blinkende Leen Pijpers. Hij gaf een pass op maat af aan Henk Nentjes die op zijn beurt Brus sé lanceerde: 1-0. TE LIEF Toen al leek SSS rijp voor een flinke afstraffing. Mede dank zij het sterke spel van vooral de beide verdedigers Ko Lok horst en Leo van der Veer bleei het bij de rust echter 1-0. Hans van der Wekke: „Vooral voor rust speelden wij veel te lief. De afspraak was dat we ze aan zouden pakken om zo- doende zelf het spel te bepalen, Ms Dat kwam er niet uit waardoor we met 1-0 achter kwamen te p£§pljkjdfeliaj staan". j- De Klaaswalers kregen echt pech toen het na vijf minuten spelen f|iS al 2-0 werd. Het waren fouten van zowel de niet overtuigende doelman "Wim van der Beek als ||p|i||f| van Pleun Nootenboom. Eerst-, mjsMpmÊÊ genoemde miste een voorzet" 11 van Hugo Sluimer en Nooten- boom verzuimde de door Er- nest Kegel ingekopte bal van de doellijn te rammen: 2-0. Het- verzet van SSS leek gebroken. Hetgeen echter niet het geval was. Want de equipe van Van Ouderkerk a.d. IJssel Diep in de tweede helft werd Spirit—HVO eindelijk het aankijken een beetje waard. Toen scoorde Cees Trouwborst voor Spirit het winnende doelpunt. Daarvoor was de wedstrijd een lijdensweg geweest, voor de spelers, voor de (weinige) toeschouwers, maar ook voor de beide oefenmeesters. "Een wel zeer slechte wedstrijd van beide kanten, een moeilijk veld, een arbiter die irriterend werkte, het was voor niemand leuk", vertelde HVO-trainer Harry Bouquet. Die zelfs nog een stapje verder ging door te 2eggen: "Je kunt nu wel stellen dat het seizoen voor ons is afge lopen. Daar moeten we ons maar op instellen. „Inderdaad, scheidsrechter Stolk was een man die wel een erg bedenke lijk stempel op het duel drukte. Hij stond werkelijk niets toe en riep de spelers al na één mi nuut toe: "Denk erom, ik neem niks." Capellenaar Jan van Loon, trai ner van Spirit, wenste ook niet te verbloemen dat het een zeer matig treffen was geweest. Al was mijn vreugde om de zege er natuurlijk niet minder om. "Dit was voor ons een belang rijke wedstrijd, we moesten wel winnen, tenslotte zijn we nog niet helemaal uit de gevarenzo-1 ne. Vorige week rijn we schle mielig de mist in gegaan, en vandaar dat er nu in de begin fase een'afwachtende houding werd aangenomen. Voor rust werd door Spirit te weinig ge stoord, maar HVO'heeft daar geen gebruik van weten te ma ken," aldus Van Loon. Positief was overigens wel de werklust van beide ploegen. Vooral Spirit bleef tot het laat ste fluitsignaal actief. HVO daarentegen paste niet eerder een hogere versnelling toe, toen de 10 achterstand al een feit door Wim Raucamp. was. Het enige gevaarlijke mo ment in de eerste helft ontstond pas na ruim een half uur voor het Vlaardingse doel. Een voor zet van Jan de Vrij (beste man van het veld) werd door Bas van Herk doorgekopt richting HVO-doel waar echter de fout loos keepende Jan van Eijsden het leer wist te bemachtigen. Spirit ontwikkelde na de pauze een redelijk veldoverwicht. Dat werd halverwege de tweede pe riode bekroond door Cees Trouwborst die rut een kluwen van spelers de bal in het doel frommelde: 10. Kort daarna volgde de enige serieuze kans voor HVO. Spits Jan Alderlies- ten zag rijn inzet echter van de lijn worden gehaald door Wim de Jong. Vervolgens was de thuisclub nog enkele keren dichtbij een tref fer. Eerst via een indrukwek kende solo van Jan de Vrij (wiens schot rakelings naast ging), daarna via een keihard schot van Bas van Herk uit een voorzet van alweer Jan de Vrij. Uitgezonderd deze 'hoogtepun ten* bleef Spirit-HVO een ver velend partijtje voetbal. Daar was iedereen het wel over Vlaardingen Wanneer Vlaardingen slecht contact met rijn tegen stander blijft onderhouden als in de eerste periode tegen het nog als kanshebber genoteerd staande Bolnes, dan worden de groen* witten het kind van de rekening. Te meer daar de concurrentie der Wekke bleet aanvallen. En Dc,eiman Wim van der STSS.'hS Beek wint het luchtduel van echter niet lukte. Hugo Sluimer. voor de laatste twee onderste plaatsen een Inhaalma noeuvre bezig zijn (Piershil en VVGZ). Er werd in die fase totaal geen karakter getoond en al speelde mogelijke kam pioenspretendent Bolnes in dat hoofdstuk net so slecht, Vlaar dingen verloor bet uitduel met 2-0. Bolnes slofte wel toen in blessure tijd in de eerste helft Vlaardin- ge op een 1—0 achterstand werd gezet en de scheidsrechter in het tweede deel een overtre ding van Herman Hoogerboord zwaar strafte door een straf schop uit te delen die werd benut In de eerste speelhelft boeide de ontmoeting geen moment D? vloeiende combinatie tussen de Vlaardingers Dick Jansen <na de thee vervangen door Cor van der Mark) en Ron Bongers was het - enige lichtpunt De laatste schoot echter naast Het was Liedorp die profiteerde van het niet ingrijpen van Her man Hoogerboord en rijn kop-' stoot in vrije positie was raak 1—0. Na de wisseling was Vlaardingen nog de meest gemotiveerde for matie. Bolnes zocht het in te genstoten bij de Vlaardingen drang en was ook gevaarlijk. Bij de groenwitten lukte het net niet De juiste afwerking was er niet en bij het gehaaste spel lieten rij steken vallen. De doorloopbal voor Jan van der Mark was zo'n geval. Opkamen- de Jan Rietveld leverde een naar het leek trefzekere kopbal af, na een voorzet van Ron Bongers, maar de Bolnes-kee per redde uitstekend. Leverstee van Bolnes maakte tenslotte «i" alle illusies een einde: 2—D.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4