Douche grootste wens bewoners Indische Buurt POLITIE EN JONGEN VINDEN SCHIETTUIG Xon gerencentrui m wjÏ meer ruimte in Ericaschool mmmm Overheidsgarantie voor IHC-Gusto Ik neem de proef J üiülü Paniek rond nieuwe tientjes Meer bezoek door hoge werkloosheid Projectgroep geïnstalleerd IllIIlilllllDi Macht over stuur verloren Gevluchte schutters nog steeds zoek: Macaber spel op rijksweg Feest in Dijkpolder WÊail&llii wÊÊËÊËÊÊSËIm -v m-i Boorschip Pelerin te water gelaten Noodkreet aan gemeentebestuur Toeschouwer overleden I *t t. SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 29 maart 1976 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25542J 8 pagina*s Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendtensi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Een douche cel in de duplexwoningen en voorzieningen aan de buitenkant van de huizen. Dat lijn de twee urgenste zaken in de Indische Buurt zo heeft een onderzoek on der de bewoners uitgewe zen. In de Indische Buurt werden 356 formulieren met vragen uitgedeeld, waarvan er 180 zijn ingele verd. Uit het onderzoek blijkt ver der, dat de raamkozijnen van de voorgevel, maar vooral die van de achterge vel, zeer slecht 2ijn. Ten aanzien van het binnenwerk van de woning was men over het algemeen wel te spreken met uitzondering van de douchecel. Er zijn acht algemene klach ten uit het onderzoek naar voren gekomen. De bewo ners van de duplexwonin gen hebben dringend be hoefte aan een douchecel. In woningen die wel met een douchecel zijn uitgerust laat de ontluchting te wen sen over evenals die van het toilet in sommige woningen. Andere wensen zijn een slot op de voordeur, de voortuin in eigen beheer, betegeling van de keuken, toilet en douchecel, het verbeteren van de schuren die in slech te staat verkeren en het op hogen van de paden voor de achteringang. De vraag of men prijs stelde op de aanleg van een cen trale verwarming werd door 66 bewoners met "ja" beantwoord. Een zelfde vraag over de aanleg van licht in het toilet bleek min of meer overbodig. De meeste bewoners hadden dat zelf al aangelegd. Vrijdag is de projectgroep In dische Buurt officieel door wethouder Bas Gcmdriaan geïnstalleerd, waarna de, eerste vergadering plaats vond. Schiedam - Op het hoofdbureau van poli tie zijn zaterdag vele tientallen telefoontjes binnengekomen dat er in Kethel en omgeving valses bankbiljetten in omloop waren. Het bleken echter tel kens de nieuwe brief jes van tien te zijn die deze maand zijn uitge bracht Deze biljetten zijn te herkennen aan het dunnere papier en de dubbele nul bij het serienummer links ach terop. De politie betreurt het dat het rijk niet meer ruchtbaarheid heeft ge geven aan de uitgave van de nieuwe briefjes. De 30-jarige inpakker M. G. uit Maassluis is gisteravond om half acht met zijn auto dwars door de glazen deur van de Quick Lunch zaak aan de Broersvest in Schiedam gere den. De man had de macht over het stuur verloren. De Turkse gastarbeider .had ter wijl hij in de richting van de Lange Kerkstraat reed over zijn schouder gekeken of de ïjssalon. die hij passeerde nog was geopend. Terwijl hij dat deed zwenkte de auto naar het midden van de weg. In plaats van te remmen gaf de bestuur der gas. De wagen reed over de vluchtheugel en ramde aan de Mgfêsss? andere zijde van de weg de geparkeerde wagen van zijn 21- jarige stadsgenoot G. W. de K. Deze auto werd zwaar bescha digd. Daarna reed de automobilist die nu helemaal de macht over het stuur was kwijtgeraakt tegen een schild er sstelling. Rakelings reed hij vervolgens langs de 15-jarige scholiere E, W. uit Vlaardingen. Het flauwgevallen behandeling kon zij naar huis meisje is met een lichte shock terugkeren, naar het Nolet Ziekenhuis ge- De auto kwam in de winkel van bracht Na een korte medische het op dat moment gesloten horecabedrijf tot stilstand, van waar hij total loss werd wegge sleept De bestuurder kwam er met de schrik af. Schiedam De twee onbekende mannen die vrijdag avond in Schïedam-Oost een spoorweg-rechercteur beschoten zijn nog steeds zoek. Alleen bet vuurwa pen is terecht. Een twaalfjarig Sehiedammertje vond dit gistermorgen in de struiken bij een tuinpad aan de Dieselstraat, De schutter heeft het geweer daar waarschijnlijk op zijn vlucht achtergelaten. Schiedam - Met een macaber spelletje hebben drie jongens uit Vlaardingen gistermorgen Op rijksweg 19 bij Schiedam tientallen automobilisten de stuipen op het lijf gejaagd. De 11-jarige R.K., de 13-jarige J. F. en de één jaar oudere A. V. J. gingen op de vluchtstrook van de rijksweg liggen, net als of ze bij een aanrijding dode lijk waren verongelukt. Zodra een hulpvaardige automobilist stopte en uitstapte kwpnen de jongens overeind en gingen er lachend vandoor. Op bet hoofdbureau van poli tie hebben de Vlaardingers voor dit "lijkje - spelen" een reprimande gehad. Daarna mochten zij naar huis terugke ren. De wijkvereniging Dijkpolder heeft zaterdag groot feest gevierd. De vereniging heeft namelijk een wijkgebouw. Wethouder Koos Smit heeft 't geopend. Het gebouw staat aan de Rozenlaan. De Maas- landse Harmonie maakte na de opening een muzikale rondgang door de wijk. De hele week wordt nog gefeest in het wijkgebouw. Vanavond is er een film voor kinderen van acht tot dertien jaar. g is er een open middag. Woensdagavond wordt een demon stratie volksdansen gegeven door de Rotterdamse groep La Popol- dancantoj. Verder onder meer zaterdag een poppenkastvoorstel ling- Tijdens de openingsweek zijn alle activiteiten gratis toeganke lijk. In de wagen die de twee na een korte achtervolging in de Zweedsestraat achterlieten heb ben rechercheurs nog een semi- automatisch geweer en onge veer driehonderd patronen ge vonden. Inmiddels is de wagen naar het hoofdbureau van poli tie aan de Lange NieuwStraat getakeld. De sporen die daar aan het licht kwamen hebben de politie bij het onderzoek nog niet veel verder gebracht ült getuigenverklaringen van twee 17-jarige jongens uit het „Witte Dorp" en de beschrijvin gen van de NS-man heeft men wel reeds kunnen opmaken dat het waarschijnlijk twee buiten landers betreft, mogelijk Ma rokkanen. De beschoten rechercheur was met een collega aan een. routi ne-controle van het spoorwe geemplacement nabij de Paral lelweg bezig toen hij het duo in een geparkeerde wagen zag zit ten. Bij nadering van de recher cheur reed de wagen plotseling met grote snelheid weg. De NS-man liet zijn collega ach ter en zette alleen de achtervol ging in. In het grensgebied van Schiedam en Rotterdam werd van de achtervolgde wagen uit het vuur geopend. Een van de twee mannen die te voet verder gingen, nadat zij de spoorwegrechercheur van zich af hadden weten te schudden, bedreigde met het geweer twee Rotterdamse jongens die de achtervolging hadden gezien en de vluchtenden wilden tegen houden-, Vlaardingen - Er moet meer ruimte beschik baar worden gesteld aan het open jongeren cen trum in de Ericaschool aan de Zomerstraat Het bestuur van de stichting houders. Open Jongeren Centrum Het OJC heeft nu de beschikking Vlaardingen heeft een over één kantoorruimte in het brief hierover geschre- oude schoolgebouw. Die ruimte ven aan het college van 1S I"et toereikend. Een reden burgemeester en wet- daarvoor de toenemende JHJ 3 „V r-atrfAv-'ï X X A 1,,,- V «Mi lü i 'Z - - 1 1 -,>.j o De bijna 150 meier lange Pelerin ging zaterdagmiddag vlekkeloos te water. Schiedam De bank van IHC-Gusto krijgt een overheidsgarantie voor de afbouw van het boor schip de Staubo II. De moeilijkheden over de werkgelegenheid op de werf zijn daarmee voor lopig, weer even opge lost. De raad van be stuur heeft dit bekend gemaakt, kort voordat het boorschip de Pelerin voor de Noorse rederij Hermer Staubo en Co te water werd gelaten. De vlekkeloos verlopen doop, bij gewoond door een paar hon derd nieuwsgierigen, werd za terdagmiddag verricht door mevrouw Pierre Germes, echt genote general manager exploi- ration and production van de Compagnie Francaise des Pe- troles in Parijs. De Pelerin, een zogenaamd dyna misch gepositioneerd boorschip ligt niet aan ankers maar wordt met behulp van twee voortstu- wings-schroeven en een aantal dwarsscheepse schroeven op zijn plaats gehouden. De com mando's aan deze schroeven worden gegeven door een com puter die voortdurend verande ringen in windkracht, windrich ting en stromingen registreert en vergelijkt met de positie die het schip moet blijven innemen om te kunnen blijven boren. Met dit systeem kan in grotere waterdieptes worden gewerkt dan ooit met verankerd mate riaal mogelijk Is. Het bijna 150 meter lange en 23 meter brede gevaarte kan bo ren tot 1000 meter. De boor-' diepte die kan worden bereikt bedraagt 4500 meter. Dat is meer dan de reeds eerder door IHC-Gusto gebouwde schepen van dit type: de Pelican, de Havdrill en de PetreL Voor het volgende schip, op de werf aan de Maasdijk in Schie dam voorlopig nog de Staubo II of de Có 950 genoemd, zoekt men nog steeds een koper. De nu verkregen overheidsgarantie vroeg men aan toen bleek dat opdrachtgever Staubo uit Oslo geen geld meer had om het schip te betalen- De werknemers van de werf, on gerust over de werkgelegen heid, hebben daarvoor onge veer anderhalve week geleden het werk drie uur lang neerge legd. „Met de overheidsgarantie zijn nu alle moeilijkheden opge lost", aldus een woordvoerder van de werf. ff Dit n nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rottsrdamsch Nieuws blad. iom^ Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpf.: Tel.: j Deze bon in open envelop, zondBr postzegel, sluren naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. jeugdwerkloosheid, zo staat ïn de brief. Door die toename ko men steeds meer jongeren naar het OJC. De bezoekers van het centrum hebben behoefte aan een aantal activiteiten met vormende aspecten. Er is daar om een programma gemaakt. Om dat uit te kunnen voeren wil de stichting een extra lo kaal toegewezen, krijgen. Maar dat is niet bet enige pro bleem. De jongeren moeten worden begeleid door beroeps- krachten. In het kader van de tijdelijke arbeids plastsenrege- lïng (TAPJ hebben twee be roepskrachten ongeveer een half jaar bij de stichting kun nen werken. Eén van hen heeft begin deze maand voortijdig ontslag genomen. Van de ande re beroepskracht is het halfjari ge contract verlopen. Er is nu dus geen begeleiding. Het be stuur van de stichting is bezig om een beroepskracht via het arbeidsbureau alweer via de TAP-regeling te krijgen. Zitten Door ht gebrek aan begeleiding en ruimte ziet het bestuur van het OJC het niet zitten om de jeugdige werklozen op te van gen. De OJC'ers vinden dat er wel genoeg gebeurt op andere gebieden: Vlaardingen 700 jaar, restauratie Lijnbaatihallen, en 1 de Moermanweg. "Bij al deze vaak kostbare gebeurtenissen is voor een grote groep jongeren in Vlaardingen weinig tot stand gekomen, zodat voor hen nog steeds vrijwel geen verdere mo gelijkheden tot ontplooiing aan wezig zijn", zo staat in de brief. Het OJC-bestuur dringt ook aan op spoed bij het geven van de definitieve bestemming als OJC aan de Ericaschool. Een voor stel hiervoor komt volgende maand in de gemeenteraad aan de orde. De brief van het OJC wordt ondersteund door de werkeloze jongeren in het kan toor van het Open Jongeren Centrum. Zij hebben twee da gen na de brief van het OJC ook een brief verstuurd aan het gemeentebestuur. Schiedam - Bij de wedstrijd SW- Willem U heeft de 75-jarige toe schouwer K. G. Jongbloed uit Schiedam een hartinfarct ge kregen Met de ambulance van de GG en GD werd de man van het voet bal terrein in het Haxga-park naar het Nolet Ziekenhuis ge bracht Daar werd de dood ge constateerd. B» lTif

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1