ÏAXI? I5U22 Bami SVV: inzet zonder rendement ©TIPS Gelijkspel voor NSW niet genoeg Schiedammers weer op de laatste plaats W FC Vlaardingen aanvallend maeiiieloos Kostbare winst voor ODO Pollux kampioen Afgelast Excelsior M alleen met counter gevaarlijk Eddy van der Most weer terug MAAjM-DaG 29 MAART 19vti :3 Strafworp Piet van Staalduinen beslist Maasland Het korf balteam van ODO heeft erg veel moeite gehad om het laag ge klasseerde DES 2 voor te blijven. De Delftenaren lieten in ieder geval zien, dat zij daar niet thuis ho ren. Pas kort voor tijd kwam ODO langszij, om tenslotte, niet he lemaal verdiend, in de slotfase toch nog de volle winst te grij pen: 7-6. Een moeizame, doch niette min kostbare overwin ning. want de twee pun ten betekenden handha ving van de gedeelde eer ste plaats met Warmond. ODO startte wel met een voorsprong, toen Arie v.d. Lingen zich al na vijf minuten goed vrij speel de en kon scoren: 1-0. De gasten hadden echter me teen een antwoord klaar: 1-1. ODO, dat op het vrij zware veld maar moeilijk op dreef kon komen, kwam na twintig minuten op achterstand: 1-2. Vijf mi nuten later benutte Jaap Lock nog wel een door loopbal (2-2), maar nog voor de rust liepen de Delftenaren uit naar een 2-4 voorsprong. Een voor sprong die volkomen ver diend. was, want de ODO- aanval deed er weinig aan om een verrassende aanval op te zetten, ter wijl het defensief ook niet erg klopte. Al hoewel Arie v.d. Lingen a! kort na de rust scoorde (3-4), kwam er van de goede voornemens nog niet veel terecht. Integendeel, want DES bracht de mar ge weer op twee doelpun ten: 3-5. In de twintigste minuut kwam ODO weer wat dichterbij en kregen de Maaslanders zelfs gele genheid langszij te ko men. Janneke van Buu- ren zette haar veriovings- dag met Kees van der Vaart luister bij door 4-5 te laten aantekenen, maar juist haar verloofde liet kort daarop een straf worp onbenut DES profiteerde daarvan door weer uit te lopen tot 4-6, maar liet daarop een wellicht beslissende straf worp liggen. De lauw spelende Maaslanders putten hier toch moed uit, wat via een doorloop bal van Cees van der Kooy werd uitgedrukt: o-6. Acht minuten voor tijd was het Martin Boschma die ODO naast DES bracht: 6-6. Vijf mi nuten voor tijd greep Piet van Staalduinen een strafworp aan om de punten toch nog thuis te houden: 7-6. Morgenavond „SHOHDVS op „De Vaan" Schiedam Morgenavond ont moet Hennes DVS het Oud- beyerlandse SHO voor de halve finale om het open Rotterdams kampioenschap. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het complex van zaterdagclub Zwart Wit '28 .De Vaan" in Rotterdam-Zuid (20 uur). Vlaardingen Dankzij een doel puntloos gelijkspel is het heren- team van de vmhc Pollux kam pioen geworden van de derde klas. in de promotiestrijd gaan dne van de twee clubs over naar de tweede klas. Schiedam In verband met ziek te van Dries van Leeuwen van scheidsrechterscommissi e, gaat de bijeenkomst op 1 april van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging niet door. Beleen heerirïtverkeer ["ekorrekte'Rit'-meesters Wim Mulder en Danny Molendijk zien het al: dit kopduel wint Jan den Tuin der niet. Schiedam SVV's enige maar ook schrale troost uit de mond van Leo Halkes: „Jongens, bedankt voor de inzet", deed wat ongeloof waardig aan. Vanzelfspre kend huldigt SVV het standpunt alleen met „veel arbeid" een gevaarlijke outsider te kunnen zijn, maar de wijze waarop de Schiedammers zich tegen Willem II (0—1) in de kaart lieten kijken, mengde zich met de nodige vraagtekens. door Bas van der Berg Juist de eerste aflevering van de vierde en laatste periode had SVV na For- tuna SC en Heerenveen wederom moeten toeslaan. Hoe geforceerd de Schie dammers ook moesten acte ren, omdat Cees van der Berg al in de eerste minuut subliem een vrije trap mocht verzilveren, ondanks de soms chaotische toestan den voor het Tilburgse doel, „winst op Harga" was mogelijk. Leo Halkes onderstreepte dat „Na rust waren het in hoofd zaak de lange makkers Rinus Steenbergen en Fred Meerhof die rond de kooi van Bas van Noordwljk zwermden om met noodzakelijke kopballen snel de gelijkmaker aan te brengen. Wanneer dit was gelukt, zouden wij rust krijgen". Maar ook: „Konden wij met een J gelijkspel afstand nemen van de laatste plaats". Maar voor SW begon echter na het laat ste fluitsignaal van arbiter Tho mas, de Amsterdamse straat- maker die Damsma een boe king gaf en Neefs geel, het ui thuilen en opnieuw beginnen. Want SW werd voor de zoveel ste maal als laatste eerste divi sieclub neergezet, terwijl het verre van zeker is of er nu wél of niet wordt gedegradeerd uit de eerste divisie. Overijverige Jos Zoetmul der kogelt op het Tilburgse doel. SWWillem II was er één van het zeer matige soort. Ook al verdedigde trainer Jan Brou wer van de Tilburgse dub ach met: „Töch hebben wij niet ver dedigend gespeeld, maar alleen omdat we geen spelbepaler be zitten, zakken we snel naar ach teren", een feit was, dat SW steeds tegen een muur van Til- burgers moest opboksen. Al zeer vroeg overigens, omdat Ri nus Steenbergen zo goed was om in de eerste de beste minuut al schade te berokkenen, wat SW een vrije trap kostte. Loepzuiver was er voor doel man Boumeester geen verweer mogelijk. Anders gezegd: naar de kromme bal van Cees van der Berg stak hij geen hand uit: 0—1. Het leek Willem lï te inspireren tot meer daden, getuige de uit gespeelde kans voor Schutter, maar hij behaalde er alleen het predikaat mee, „misser van de maand" te zijn. In de zevende minuut leek SVV al rijp voor de gelijkmaker, maar de kop bal van Wim Mulder op collega Danny Molendijk werd op het laatste ogenblik nog beheerst gekeerd door doelman Bas van Noord wijk, de Schiedammer die een uitstekende wedstrijd keepte. Trouwens, ook laatste man Arie Damsma moest bij herhaling de aanvalsgolven van de twee zij- spitsen Come Huigen en Dan ny Molendijk afbreken, maar omdat SW in feite zonder ech te centrumspits speelde, waren alle hoge ballen een prooi voor de Tilburgse defensie. Willem II was voor rust bij tijd en wijle gevaarlijk via spelbepaler Cees van der Berg, de sluwe vos, die wel schromelijk veel conditie miste, maar een gouden pass in zijn benen had. Evenals collega Henk van Rooy (ex Roda JC). Niettemin had trainer Jan Brouwer over die twee zijn be denkingen: „Ook al zijn ze door hun lengte sterk in de lucht, hun acties beginnen pas in het zestienmetergebied van de te genpartij". Het gevolg daarvan was, dat Willem II genoemd duo slechts zelden kon bereiken en daardoor gedwongen was, bewust of niet, de verdedigende rol te blijven spelen. Brouwer weer: „Een echte harde werker op het middenveld en. we vallen massaal in uitduels aan". In tweede instantie was SW niet van de Tilburgse helft af te branden. Doelman Basvan Noordwijk moest al in de derde minuut reageren op een prie mende kopstoot van Rinus Steenbergen uit een hoekschop van Cortie Huigen. De wissel Kreft/Huigen, „omdat hij een kuitbeenblessure had en daar na kramp kreeg", verduidelijke Leo Halkes, gaf SW in zijn aanval nog meer lengte. Maar daar bleef het dan ook bij. Slechts zelden was er een sim pele één-twee combinatie, of het zou de actie van Wim Mul der geweest moeten zijn na misser van Arie Damsma (sn handen van Noordwijk). Bierflessen op het veld waren in die fase uitingen van ongenoe gen voor arbiter Thomas, die ook steeds meer irriterende Schiedammers tegenover zich kreeg. Toen laatste man Arie Damsma de bal voor het ne men va» een vrije trap weg schopte, gaf hij als voorbeeld een boeking en toen even later Bart Kreft zijn solo zag gestuit door Neefs, betekende dat voor de Tilburger zelfs een gele kaart Los van al die randver- schijnslelen bleef SVV uitzienj naar de begeerde gelijkmaker- via de hoge ballen. En het ontging niemand dat Henk van Rooy en Wim Hofkens ie der voor zich de SW-defensie uitspeelden, maar te moe waren Om de bal achter Boumeester te plaatsen. Jan Brouwen „Dan is het 03 en het zou nog ver diend zijn geweest ook". Halkes tot slot: „Gezien de inzet was een gelijkspel op zijn plaats". 9 De jeugd van voetbalclub WF neemt op Koninginne dag deel aan het bloemende- filé ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Ju liana 9 Verder op die oran jedag kunnen de Schiedam se kinderen genieten van een show in bet Dolfina- - rium in Harderwijk 9 S- portwethouder Rien Boven berg van Vlaardingen heeft zich bet ongenoegen op de hals gehaald om te pleiten voor open sportcomplexen Waarvoor dat van vv Vlaardingen in de Broek polder als experiment dient 9 Onbegrijpelijk dat het Dagelijks Bestuur, van men sen uit het georganiseerde sportleven, zich tot die „daad" heeft laten verleiden O In navolging van Ursus meent ook de voetbalvereni ging DHS volgend seizoen aan zaalvoetbal te moeten gaan doen 9 De pupillen van SVV brengen in april een week lang door in het vakantiecentnim Heidebad in Epe 9 Er gaan geruchten dat Wolter Bos weer een Vlaardlngsc club gaat trai nen 9 Voetbalclub WK wil nog altijd graag terug naar Bijdorp 9 „Afspraak was", zegt voorzitter Kooij- Tïian, „dat wij terug zouden keren indien de velden in Bijdorp waren gerenoveerd 9 Dat Is nu gebeurd 9 Er zijn vier prachtige velden gereed gekomen 9 Maar naast het bespelen ervan wenst WK ook een club huis" 9 Clara Visbeen is 1 april voor het laatst sport wethouder van Schiedam O Het damesteam van Ju- ven tus gaat, in tegenstelling tot berichten in andere kranten, beslist promoveren wanneer de Schiedammers de reis halen 9 Heerenveen net iets minder slecht Heerenveen Tot ruim halverwege de tweede helft zag FC Vlaardin gen kans overeind te blijven tegen het sterk aanvallend spelende Kterenveen. Toen bracht de Joegoslaaf Golyanin de Friese formatie op een 2I voorsprong. De Vlaardingers waren niet bij machte nog iets te veranderen aan deze stand. In het Friese Haaje bleven FC Vlaardingen en Heerenveen ver beneden de maat Beide ploegen deden echt wel hun best, maar er ging zoveel fout dat de wedstrijd heel snel verzande in een zoutelo ze partij voetbal. Heer en- veen was net iets minder slecht dan de tegenstander en verdiende de 2—1 over-' winning ook. Toch deden de Vlaardingers het eerst met succes een greep naar de macht Dat gebeurde na een half urn- spelen, toen Rorije de bal op een knullige wijze verspeel de aan Drapic, die prompt van het buitenkansje ge bruik maakte en de bal loep zuiver voor de voeten van Lochtenbergh schoof. De Vlaardinger stond in een twijfelachtige positie, maar scheidsrechter Van Dijk zag geen aanleiding af te fluiten voor buitenspel. Daardoor kon Lochtenbergh ongehin derd doorgaan. Hij omspeel de doelman Reijs heel koel bloedig en zette de Vlaardin gers op een 1—6 voorsprong. Precies zeven minuten ver keerden de Vlaardingers in de veronderstelling dat er toch wel iets te verdienen zou zijn in Heerenveen. Ste gen, die al een handvol kan sen had laten liggen, teken de toen voor de gelijkmaker. Hij had daarbij wel het ge luk aan zijn kant. Een schot van Dolstra ketste af op een Vlaardïngse verdediger en daarna plofte de bal voor de voeten van Stegen, die met de beste wil van de wereld niet meer kón missen: I1. Vanaf dat moment legde FC Vlaardingen het accent op de verdediging. Voor de ruim 2000 toeschouwers be tekende die strategie dat er nog veel minder te genieten vieL Heerenveen kon name lijk wel naar hartelust in de aanval gaan, maar kwam in de frontlinie 20veel kwaliteit tekort, dat Robbemond en de zijnen het nauwelijks echt moeilijk hadden. BESLISSING Eerst 27 minuten na de rost forceerde Heerenveen zich een doeltreffende weg door het Vlaardingse bastion. Uit een voorzet van Rorije mis te Karacic de bal, maar het leer belandde precies voor de rechtervoet van Golya- nin, die uit een vrij onover zichtelijke situatie Heeren- vee els winnende treffer voor zijn rekening nam. Omdat FC Vlaardingen het ac cent wat meer verlegde naar de aanval kreeg Heerenveen in de slotfase nog een groot aantal kansen. Vooral Ste gen was een ware meester in bet missen ervan. Voor het heiligdom van de Friese poortwachter Reijs gebeur de vrijwel niets. De Vlaar dingers kregen eenvoudig geen schijn van kans op een. succesvoile manoeuvre. Maassluis "We hebben ge woon te weinig geluk ge had," verzuchtte trainer Wijngaard van NSW na afloop en vervolgde met: "Dit had zonder meer een overwinning moeten zijn. Tot drie keer toe hebben we de kans gehad om de wedstrijd te beslissen. Vooral die kans direkt nh rust van Adri Hoogvliet had ons in rustiger vaarwa ter kunnen brengen. Dit ge lijke spel is voor ons na tuurlijk niet genoeg." NSW heeft inderdaad alle gele genheid gehad om tegen een tegenvallend Excelsior van de laatste plaats in de eerste klas se B af te komen. Lange tijd heeft het er naar uit gezien dat die opzet zou lukken omdat de Numansdorpers vooral in de eerste helft Excelsior volledig in de tang hadden. Excelsior had rich afgelopen zaterdag bij winst definitief tussen de mid denmoters kunnen nestelen en gezien de stijgende lijn in de prestaties van de afgelopen we ken leken twee punten geen al te voorbarig optimisme. De verrichtingen van de Maas- siuizers waren vooral in de eer ste helft bijzonder matig. Het liep gewoon stroef bij Excel sior. Vele persoonlijke duels gingen verloren, verrassing ont brak, kortom geen overtuiging 1 Middenveldduel bij Excelsior M-NSW. in de ploeg. Excelsiors oefen- meester Teun Groeneveld had er geen verklaring voor: In plaats van het spel te. maken lieten we het initiatief aan NSW, dat duidelijk voor haar laatste kansen yocht Excelsior speelde mat en er zat geen ver band in de linies." Vooral door de betere aanspeel baarheid bij de Numansdorpers was NSW veel aan de bal, maar kwam in de frontlinie vooralsniet tot grote daden. Pas na een kwartier kwam het eer ste moeilijke werk voor Gerrit Geurtsen. De Excelsior-goalie redde echter bij schoten van Adrie Hoogvliet en bij een actie van de doorgebroken Hans Reedijk. De mogelijkheden voor de Maas-' Sluise aanvallers waren mi- - mem. Da oorzaak daarvan lag voornamelijk bij het centrum- duo Jaap van Holten-Jan Ge- buis, dat de Maassluise storm ram Peter van der Burg "in de boeien sloeg". Trouwens, de vleugelaanvallers Frans de Munnik en Aad van der Dande als storingselement door Teun Groeneveld teruggehaald in de ploeg) braken ook al zelden door het massieve NSW-verde- digingsblok. Een krater i n de Maassluise ver dediging (41e minuut) gaf vlak vódr rust Nb W de gelegenheid om de score te openen. Bij een lange bal vanuit het midden sprongen verdedigers Hans Plaatzer en Bob Meinster naar de bal, maar hinderden elkaar zodanig, dat beiden de ba! mis ten. Peter Knoop ving de bal op en schoof het leer voor de voe ten van de vrijstaande Hans Reedijk die vervolgens zijn ploeg een verdiende 01 voor sprong gaf. KRITIEK "In de rust heb ik de jongens heel duidelijk gezegd dat dit geen vertoning was. We konden het niet maken om deze partij te verliezen. Er moest domweg béter gevoetbald worden, We kwamen het eerste kwartier gelukkig goed door en daarna ging het ook beter," verduide lijkte Teun Groeneveld- Bijna was Excelsior direct na rust definitief door de knieen gegaan toen Adrie Hoogvliet doorbrak en alleen voor Gerrit Geurtsen verscheen. Hij schoot echter tegen de Maassluise kee per op en verprutste de kans om NSW op 0—2 te brengen. Excelsior begreep dat het sein op rood stond en vocht verbe ten om aan de valbijl te ontko men. De wedstrijd die tot dan niet bijster interessant was, werd veel boeiender. GELUK Excelsior begon steeds beter te counteren terwijl de Maasslui se defensie het ritme hervond. Erie Scheffers, de enige mid denvelder die zijn normale ni veau haalde, stormde na. een kwartier met de bal aan rijn voet op rechts naar voren. Er volgde een voorzet, waarbij de NSW-verdediger miskopte. Frans de Munnik (in buiten spelpositie?) dook naar de bal en werkte het leer langs keeper Ad Heemskerk met een knappe kopstoot: 1-1. De gelijkmaker gaf Excelsior nog meer inspiratie. Er kwamen dan ook meer kansen. Eric Scheffers passeerde op links maar liefst vier man, maar had op het beslissende moment geen kracht meer om te scoren. Ook Aad van der Sande brak door maar werd gevloerd door Jaap van Holten. Beide ploegen slaagden er niet meer in om openingen te vin den ondanks vele pogingen. Het bleef 1—1, waarmee Excelsor zeker niet ontevreden was. NSW vond één punt te weinig, zeker toen men hoorde dat de naaste concurrentie ook punten had vergaard. Trainer Wijn gaard "Het wordt moeilijk maar ik heb nog hoop. Er zijn tenslotte nog 8 wedstrijden te gaan en als het een beetje mee zit redden we het misschien." Almelo De jeugd van SW heeft afgelopen zaterdag duide lijk revanche genomen voor het verlies, eerder, tegen FC Vlaar dingen '74. De Schiedammers wonnen met 20 van Heracles in een zwaar duel, waarin de weer herstelde doelman Eddy van der Most bij herhaling zijn talenten moest tonen. In de eer ste helft was het Aad van der Vlist die SW naar 01 tilde via een kopbal en in de tweede helft was SW veel sterker, maar toch duurde het toch nog een halfuur, eer Peter Jeup de voorsprong tot 0—2 verhoogde. Programma Vlaardingen Voetbalprogram- ma zaterdag 3 april: Excelsior Maassluis—Quick Boys, Volen- dam—PPSC, Rijsoord—Zwalu wen, HVO—Groot Ammers, HBSS—Maasdijk, Vïaardinge- n—Croote Lindt, Naaldwijk- TSB, Hoekse Boys—TOGR, Semper Altius—MW '27, Groen Wit R-CION. Nelso- n—GTB, WHR-WK, Veen- dam C—FC Vlaardingen '74 C, SW C-AZ '67 C. Zondag 4 april: FC Vlaardingen '74SC Amersfoort PEC Zwol- le—SW, Hennes DVS-CVy. DHS—Gouda.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3