SSC '55 .beslissing HESS heeft veel ge99 1 maakt Zwaluwen lang onzeker Victoria bij concurrent DUNO niet Van der Berg: ,Het leek nergens op' Monster slaat in blessuretijd toe 8 MAANDAG 29 MAART 1976 4 MVV'27 stelt resultaat tz. ÏCCV Johan 3 Maat i. Wel de Wim Mau- ieltijd van rechtebui- n goed. be- letere per- Monster Slechts één hoogte punt karakteriseerde de con frontatie Monster - TSB. Eén .moment waarin Monster na tweemaal vijfenveertig minu ten uiterst tam voetbal toch de blessure tijd wist te benutten om de „zekerheid" in huis te halen. Verdiend incasseerde Monster de twee punten (1—0) Want met de treffer waarmee Nico van Embden in de aller laatste minuut een fout bij TSB genadeloos afstrafte, kreeg de ploeg van trainer Ben Borsboom waar hij recht op had. Collega trainer Jan van der Berg onderstreepte dat vol ledig: „Wij verdienden hier geen enkele punt. Monster heeft wel driehonderd procent harder gewerkt dan TSB. Met het voetbal dat wij hier heb ben laten zien, zijn we com pleet afgegaan. Er zijn geen excuses; het was zondermeer hopeloos". Het hele schouwspel op Polanen was overigens voor de "toe schouwers verre van boeiend Ook met van de zijde van Mon ster dat dit min-puntje snel wegcijferde tegen de onver wachte winst Het was begrijpe lijk, maar ondanks de ijver die het op de grasmat legde, had Monster toch het zwakke optre den van een ongemotiveerd TSB beter moeten uitbuiten. Voor de geel-zwarten immers' was er meer te verdienen ge weest, wanneer ze meer vernuft en agressie in het spel hadden gestopt Monster waagde dat echter met Het verkoos een meer behoudende taktiek, die op het middenveld later wel rendement opleverde, maar dte TSB met voor nog grotere pro blemen plaatste. Vanaf het begin liet Monster daardoor het initiatief dig liggen voor de ploeg. In een wisselende ningsfase grepen Tom en Hans van Bommel nog die kans om aanvallende te ontplooien, maar toen al nifesteerde zich de zwakte v het geel-blauwe front om verdediging van Wim Voois nit te spelen of een veldover- wicht te laten noteren. Temeer daar TSB meer dan eens in de buitenspelval trapte, waardoor het halverwege het eerste be drijf steeds meer grond moest prijsgeven aan het Monsterse middenrif, dat zonder moeite het Vlaardingse opslokte. Trai ner Jan van der Berg: „Het klopte daar helemaal niet, om dat we al onze persoonlijke duels verloren". Toch behoefden de TSB-verdedi- ging en goalie Gernt van der Velde nauwelijks in actie te ko- Weer is de TSB-doelman de zaak meester in Monster. men om echt gevaarlijke acties van Monsters-spelers Koos Klop, Nico van Embden en Jo5 han van Antwerpen in het "Vlaardingse doelgebied onscha delijk te maken. Trainer Ben Borsboom daarover: „Onze voorhoede is nog steeds het zwakke punt Op het midden veld lopen ze nu wel aardig te voetballen, maar wij kunnen nog veel te weinig goede kan sen creeren en er in schoppen. In de tweede helft hebben we daarom geprobeerd om nog na drukkelijker op de counter te spelen". Dat baatte evenmin. Na de pauze werd het duel nauwelijks inte ressanter en bleef even zwak en tempoloos als in het eerste be drijf toen ook een zonder inspi ratie spelend TSB en een af wachtend en voorzichtig combi nerend Monster amper gevaar bij één van de goalies kon ont ketenen. Ook de wissels van Antwerpen voor Aad en Piet Dijkhuizen voor de blesseerde Gerrit Verkade Monster-zijde brachten geen verandering in. Wel fout van aanvoerder Wim nts in de extra arbiter Ekering, ten Nico van Embden goed nutte om Monster betere spectieven voor het se voetbal te bieden: 1—0. voorop Den Haag Fraai was het zeker niet, wat Maaslands MVV'27 bij DUNO op de, bijzonder slechte, grasmat legde. Maar via de uiteindelijk hoe dan ook toch razend knappe 23 zege grepen de pupillen van Bert van Veen alsnog de laatste kans om in de race voor een plaatsje in de derde klasse te blijven. Derhalve staan de Maaslanders nu twee punten voor op de Hagenaars, maar de elf van trainer Wim van der' Zwart fooit eens actief bij Monsters RKSVM) heb ben nog een wedstrijd meer voor de boeg. MWs puntenwÏBst was dus min of meer noodzakelijk omdat DÜNO bij een triomf vrijwel zeker van promotie zou zijn. Deze belangrijke aspecten stonden aan de Haagse Mgr. Nolenslaan nu niet direct ga rant voor een boeiende voet- balhappening. Op papier wel, - ja, maar in de praktijk heer sten op beide fronten de zenu wen waardoor de aantrekke lijkheid voor de amper 200 toe schouwers bleef beperkt tot het aanschouwen van vijf tref fers. Voor het overige bleef DüNO—MVV'27 ver beneden de grauwe middenmoot en de objectieve toeschouwer moest zeker de wenkbrauwen fronsen bij de gedachte dat hier twee toppers uit de vierde klasse aan het werk waren. Goed, DÜNO en MW beriepen zich nu beide op het resultaat, MW'er Cees Hoogen- dam houd! opruiming hoe dat tot stand kwam bleek minder belangrijk. En in dat kader had DUNO beslist de pech dat eerste doelman Rob van der Linden op het allerlaat ste moment moest afhaken we gens gnep. Want 2ijn opvolger door Wim de Lange Gerard Rateland deed dan wel zijn uiterste best het kon het feit niet verhinderen, dat juist - hij op belangrijke momenten grove fouten maakte. Zoals bijvoorbeeld in de 28e mi nuut nadat zowel DUNO als MW rich eerder hadden laten verleiden tot nerveus, ongecon troleerd voetbal. Een vrije trap van Jaap AH eb las kwam wat ongelukkig op de kruin van DUNO-captain Ton van der Linden. De door de wind mee gezogen bal kwam daardoor plotseling voor toestormende 1—0. Koos Rodenrijs, die versteend Het leek een leuk moreel voor aan de grond genagelde Rate- deeltje voor MW, maar nog land met een ferme tik klopte: geen vier minuten later kwam de angst alweer. Middenvelder Wils bracht steeds oprukkende verdediger Vlotman in stelling; deze miste tot verbijstering van zowel Cees Hogen dam als goa lie Rinus van der Wetering, die het leer ódk beiden lieten lope- n11, 35 meter I Tóch had MVV'27 en dittekende jj voor het karakter van de ploeg, het antwoord weer snel klaar. Want Jan Korpershoek tekende in de 35e minuut voor dé goal van de wedstrijd toen hij van af 35 meter snoeihard uithaal de en doelman Rateland triest onder de bal doorsloeg: 1—2. Met WH Boer voor te lichte junior Hans van Tricht en bij DUNO André Ba tem burg voor gebles seerde spelverdeler Jack Favre (hij verdraaide zijn knie) leek MVWs start van de tweede epi sode beslissend. Al na drie mi nuten strafte altijd attente Cees van Buuren gretig een foutje van back Pije af: 1—3. Het had MW de zekerheid moeten ge ven, maar de Maaslanders had den nadien de zaak slechts zel den geheel onder controle. En dat was een minpunt omdat DUNO nauwelijks een stevige vuist kon maken en het voort durend zocht in resultaatloze voorzetten. Die, na bijna een half uur, toch 2—3 betekende toen Frits Vlot man via Van der Wetering raak schoot Waardoor MW in het laatste kwartier toch nog in paniek kwam, maar het eindsignaal van Maasdijkse ar biter Mostert als een verlos sing aanhoorde. Resultaatvoet bal, MW had geen andere Hugo Sluimer Sprang/Capelle De twijfels konden de 2—1 winst voor Zwaluwen bij het laag geklasseerde SSC '55 niet camoufleren. Ook al somde snel aan enkel geblesseerde Joop Brussé terecht op; „Alleen de punten tellen, vorig seizoen verloren we uit vrijwel alles", de vraag bleef niettemin overeind, waarom Zwaluwen na een 1—0 voorsprong zó angstig werd. Ia een lange sliert van aanvallen, boordevol Brabantse inzet, leek de gelijkmaker slechte een kwest ie van tijd te zijn. Zwaluwen droeg daar „dapper" zijn steentje toe bij door in zijn defensie af en toe fors paniekerig te handelen. Wilde trappen van John Schoen- Zwaluwen m de greep van de makers en Wemer van der angst. Meer werden snel geretour neerd. Éénmaal sloften de vo- VREUGDE gels cn dankten daarvoor be kwaam leidende arbiter Uiter- En aangezien de aanval vrijwel wijk uit Amsterdam, die een niet bij machte was om mee te overtreding van Wemer van storen (Kuyten en Kegel) bleef der Meer door de vingers zag. de onzekerheid erg groot. Tot- Geen strafschop dus. Wel no- dat Zwaluwen onverwachts op teerde de Amsterdammer twee 0—2 kwam. Nadat eerst Leen boekingen van SSC'ers, maar Pijper de Brabantse doelman dat waren ook de enige rand- met een hard schot op de proef verschijnselen m het kwalitatief had gesteld, was het Hugo Siuï- magere duel. met die de bal uit een voorzet Hoewel Zwaluwen in het eerste ineens op zijn schoen nam: kwartier SSC'55 al op zijn 0—2. Dolle vreugde, maar heel plaats had kunnen zetten. De Spracg/Capelle dacht er anders eerste de beste aanval van de over. Vïaardingers leverde een gehet- de kans op voor Joop Brussé Met heel simpel voetbal, dat Zwa- en toen dezelfde Brussé een luwen kort en bondig had moe- defensiefout trachtte af te straf- ten afstraffen, vond het de weg fen en daarvoor hard op de naar het "Vlaardingse doel. Ty- Brabantse doelman inrende, perend voor de zwakte van de raakte hij zodanig aan zijn en- SSC'ers was het feit dat nie- kel geblesseerd, dat Hennie mand van de elf de kunst ver- Kuyten supersnel mocht opdra- stond om bij een actie de bal ven. in de voeten te plaatsen, maar Brussé laten „Inderdaad waren omdat juist de vogels er niet in dat reele kansen, maar in het slaagden, laat staan er aan derde geval kwam de keeper te dachten, om de bal in de ploeg onbesuisd op mij afstormen. te houden, was het voor het Niettemin hoop ik er komende heiligdom van Aad Boers tel- zaterdag weer bij te zijn". kens weer een opeenhoping van Na een klein halfuur was specia- spelers. Met Brabanders wel te list Leen Pijpers ter plekke om verstaan, maar desondanks wa- uit een vrije trap te scoren: ren de reele kansen op één 0—1. Maar juist die ongetwïj- hand te tellen. Slechts één schot feïd verdiende voorsprong, ge- kwam er uit en daar had Aad legd bij het feit dat de snelheid Boers grote moeite mee. Ter- uit de Vlaardingse aanval was, wijl heel Sprang/Capelle al maakte Zwaluwen erg onzeker, juichte, tikte hij de bal op het De opmerking van trainer laatste moment toch uit doel Frans de Kruis bij de rust was Sprang/Capelle wist eenvoudig daarom op rijn plaats: ,Jk ben niet van wijken. Het kreeg dan benieuwd hoe het in tweede ook wel de beloning, maar dat instantie gaat We missen de doelpunt viel pas in de negen lengte voor en juist een Joop tigste minuut Een onverwachte Brussé heeft body genoeg om trap schakelde Aad Boers uit de Brabanders in de weg te (1—2), maar ondanks het feit lopen". Zwaluwen deed dat na dat arbiter Uiterwijk nog liet rust duidelijk niet Het opereer- aftrappen, was de winst verze de rond het eigen zestien meter- kerd. Zwaluwen won met grote gebied als „makke lammetjes". moeite, maar om de woorden Henk Nentjes, stellig één van van Joop Brussé nog eens cen- de uitblinkers in dat toekomsti- tra al te stellen; „Vorig seizoen ge kamp loens team (wie twijfelt verloren we uit bijna alles- Nu daar nog aan), verkeek zich komt echt voetbal uit op de keer op keer op simpele acties, tweede plaats. Punten tellen", 't evenals John Schoenmakers. Was nog waar ook. Hoek van Holland - Voor Hoekse Boys Is de com petitie zo'n beetje afge lopen. De Hoekse zater dagspelers hebben zich uitstekend geklasseerd vlak achter de leiders en trainer Koos Lao- bester kan in dat op zicht terugzien op een goed seizoen. Het is echter wel moeilijk om in die laatste wedstrij den de spelers nog vol doende te motiveren nu er geen belangen meer op het spel staan. De thuiswedstrijd tegen Semper Altius werd dan ook een erg gezapig partijtje. De bezoekers kwamen uiteindelijk het beste weg, want zij hadden hun zinnen ge zet op een gelijkspel. Semper Altius had die ene punt nog nodig om uit de gevarenzone te bomen en Hoekse Boys heeft de verovering daarvan niet bijzonder moeilijk gemaakt De boys speelden trou- wens in een gelegen- heidsopsteUing. Kees van der Pol had een weekje rust in verband met een blessure en Tom van der Pijl lag met griep in bed. Hun plaatsen werden ver dienstelijk ingenomen door Bert Ouwens en Marlon Groothuizen. Aad Moerman speelde met een enkelblessure en hij wenste rich ook al niet aan stevige duels te wagen. Trainer Lan- kester had verder in de ze wedstrijd Arie Kooi op het middenveld ge posteerd. Hij wordt ze ker een goede aanwinst voor de boys maar deze keer bracht hij het niet verder dan een halve wedstrijd wegens trai ningsachterstand. Desondanks kreeg Hoek se Boys vooral in de beginfase nog wel wat kansen. Maar de voor- waarteen zagen geen kans om doelpunten te produceren. Semper Al tius Speelde bovendien met een zwaar versterk te verdediging die wei nig ruimte liet voer combinaties. Aan de an dere kant kon ook de Hoekse Boys-defensie de zaken goed onder controle houden, In de tweede helft kon Semper Altius wat meer komen, maar wer- kelijk gevaar is er voor de beide doelwachters toch niet geweest Het bleef een gevecht dat rich in hoofdzaak op het middenveld afspeel de. Semper Altius was er vooral op uit Hoekse treffers te voorkomen en met een 0-0 eind stand bereikten de be zoekers hun doel. Dat een en ander het spel niet ten goede kwam is een andere zaak. Hoek se Boys krijgt in de ko mende wedstrijden in elk geval nog gelegen heid om rich tegen bete re tegenstanders te ma nifesteren. Wim Houtman maakt het Sprit lastig Schiedam Op de kop af was het afgelopen zaterdag 50 jaar geleden dat HBSS werd opgericht en wat zou het voor de vereniging nog mooier zijn dan twee punten aan het toch al wet al te hoge totaal toe te voegen. Degradatiezorgen immers waren bij HBSS nog volop aanwezig en om niet al te veel in de problemen te komen moest een overwinning of minstens een gelijkspel behaald worden. Gelukkig voor HBSS dat Spirit uit Ouderkerk a.d. IJssel ken nelijk gevoel had voor de situa tie want behalve een fraai ca deau bleek men nog meer voor HBSS in petto te hebben. Want Ongeveer een kwartier voor het eind bij de stand 0—1 in het voordeel van Spirit was het de aanvoerder van Sprit zelf die met een fraaie kopbal rijn ei gen doelman versloeg en der halve de stand op 1—1 bracht, wat uiteindelijk ook de eind stand zou betekenen. Een verdiend gelijkspel voor HBSS want het was juist de jubilerende vereniging die het meest het initiatief had geno men, waarbij het echter wel opviel dat het niet de voorhoe despelers waren die met scho- v ten keeper Neet in moeilijkhe den trachtten te brengen, maar typisch de achterhoedespelers Gert Pieroen en Thijs Radema ker. ACHTERSTAND 1 tegen de verhouding in echter was bet Spirit dat in de 22e minuut de score opende. Een boge voorzet van Jan de Vrij werd door de potige Bas van Herk In de touwen gekopt, waarbij hij echter in zijn po ging de bal te koppen zowel Cees Verdam als Henk Schar- loo tegelijkertijd met bal en in het doel deponeerde. Een wat twijfelachtig doelpunt dus wat door scheidsrechter Addink echter als volkomen vlekkeloos werd geaccepteerd. HBSS kwam zelfs tien minuten later goed weg toen bet weer Bas van Herk was die met een harde schuiver Cees Verdam verraste, doch nu had de scheidsrechter goed gezien dat voorhoedespeler Cees Trouw borst meters buitenspel stond. Na rust trachtte HBSS de ge lijkmaker te forceren doch de enige reele kans was een indi recte vrije schop in het straf schopgebied van Spirit. De ko gel van Henk Scharloo vloog echter via het lichaam van een Spiritverdediger over de lat Een kwartier voor tijd kwam het „geluksdoelpunt" voor HBSS, Een vrije trap van Leen Dijks hoorn hoog in het strafschopge bied van Spirit werd door aan voerder Arie Lagerwaard ver keerd beoordeeld en via zijn achterhoofd vloog de bal on houdbaar langs de Ouderkerk- se doelman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4