DHL in g rotte DE S dm vt -j zorgen Ursus blijft in de race SVD1 zo goed als veilig Voorzitter scoort Wolter Bos terug bij VFC Peter Bommelé mist twee strafschoppen Sunlight bijna KNVB'er Demos: weinig inzet Leen de Korver blijft bij Satelliet Schiedam maakt Musschen (kampioens) illusie armer DHZ valt af na goal van Scheepmaker Keeper Karei Bras blinkt uit MAANDAG 29 MAART 1976 Rotterdam Nado/V en WF hebben de laatste wedstrijd van het sei zoen ontspannen ge speeld. Er stond niets meer op het spel. Wilton zag in de tweede helft zelfs een lang gekoester de wens in vervulling gaan. Voorzitter Van Rijke werd ingezet. Laat die nu nog het derde en laatste doelpunt maken ook 2 Het was al na drie minuten spelen dat Wilton mid dels Cor Speijer de stand op 0-1 kon bren gen. Er kwamen daarna nog legio kansen die ech ter allemaal om zeep werden gebracht Een uitval van de thuisclub bracht meteen de gelijk maker. Er werd goed ge profiteerd van een mis verstand in de Schie- damse verdediging. Vijf minuten voor de rust be sloot Siem van Loenen een lange rush met een goed doelpunt: 1-2. Ook na de rust bleef Wil ton de beste ploeg. Een grap was het om voorzit ter Van Rijke er in te halen. Hij was het die uit een dieptepass van Al fred Speijer de bal over de uitlopende doelman heen in het net plaatste: 1-3. Met deze stand kwam ook het einde van de wedstrijd en de com petitie. Vlaardingen De span ning blijft er tot het laatste moment in. Sun light, afgelopen zater dag uiteraard - na de 2-0 winst op DES'67 nieuwsgierig naar de verrichtingen van con current Oude Maas, zal tot de laatste dag moe ten wachten om kam pioen te zijn. De kansen zijn gestegen, omdat de Vlaardingers aan de Deltaweg ZW ontvan gen, terwijl Oude Maas naar NTVV moet. Verschillende mogelijkheden dus voor Sunlight, dat thans nog één punt voorsprong heeft op Oude Maas. Het duel aan de Deltaweg tegen DES'67 was overigens al bmnen het eerste kwartier beslist. In de tiende minuut nam de hele aanval deel aan actie via Human Brink man, waarna Mar Verburgh de bal subliem mocht inkoppen: 1-0. Vier minuten later was het al 2-0 door Boudewijn Groen, die een slechte uittrap van de doelman van DES'67 opving en de bal doeltreffend retourneer de: 2-0. Maar daarna raakte de thuisclub geheel onnodig zodanig van streek, dat de eilanders nog ge vaarlijk mochten worden ook. Ook na rust wijzigde die situa tie met, zodat de spanning er wel tot de laatste minuut in bleef. Niettemin was de winst verdiend. Rotterdam Demos, reeds vei lig, heeft zich tegen het in de gradatiegevaar verkerende Zuiderster zeker niet voor de volle 100. procent ingezet. Goed, het speelde dan wel zon der Karei van de Berg en Bas de Regt, maar dat doet aan het feit niets af, dat de inzet bij de Schiedammers volkomen ontbrak. Zuiderster, zich als een drenke ling vasthoudend aan de laatste strohalm, wilde wel. Fel joeg het op de bal en vocht verbeten voor elke meter grond en met succes. Na een kwartier spelen kon John Stem alleen maar een doelpunt voorkomen door aan de noodrem te trekken. Het kwam hem en zijn club wél op een strafschop te staan. Van Es nam die correct en dat beteken de een voorsprong voor de de gradanten. Na de rust trachtte Demos de bakens wel te verzetten, maar de overtuiging en de wilskracht ontbraken en bleven ontbreken, riet was heel niet vreemd, dat de thuisclub nog verder uit kon lopen. Het was met een ver schot dat Pfeyffer zijn club op 2-0 bracht en in die stand kwam geen verandering meer. ^ardingen Leen de Korver blijft ook het nieuwe seizoen bij Satelliet aan als elftalbege- leider/trainer. De aanvankelij ke plannen om een bestuurs functie te gaan bekleden zijn daarmee van de baan. Het T™*<lt het tweede seizoen van e Korver bij de afdellngs-eer- steklasser. Rotterdam Een tot de tanden toe gewapend Schiedam heeft het kunststukje uitgehaald om kampioenspreten dent De Musschen (op eigen terrein nog wel), een nederlaag van 1-0 toe te brengen en daar mee DBGC aan de titel te helpen. De overwin ning is de triomf ge weest van de „oude" rot ten in de verdediging, Jan van Namen en Leen van der Ploeg en na tuurlijk doelman Keen Schuurhuizen, die tot grote hoogte kwam en in laatste instantie de thuisclub van een doel punt afhield. H.LAmbacht - Met de we tenschap dat winnen zou betekenen, dat di rect degradatiegevaar was afgewend, stonden gisteren zowel bij IFC als SVDPW de snaren strak gespannen. Beide clubs waren voor de aanvang van de wed strijd nog niet zeker van het behoud van het vier deklasserschap. Na afloop wist SVDPW dat het gevaar op één punt na was afgewend. Die punt moet dan uit de resterende drie wedstrij den gehaald worden. SVDPW won de slag dus, al was dat maar nipt door een overwin ning van 1-0. Toch knap in een. uitwedstrijd. Het is een bijzonder spannende ontmoeting geworden waarbij ook de sensatie niet heeft ont broken. Sensatie omdat heel di kwijls paal en lat redding moes ten brengen. Zonder andere spelers te kort te doen mag toch wel gezegd worden dat doelman Karei Bras van SVDPW de held van de dag werd. Karei weerde zich als een leeuw en zoals hij het ontzet- tend harde schot van Timmer mans uit de bovenhoek grab belde was bewonderenswaar dig. Gezien de belangen, die er op het spel stonden, gingen beide teams nerveus van start en mis schien wel door de nervositeit heten de verdedigingen nog at eens een steekje vallen, maar ook de aanvallers leden daar onder en door dit alles bleven de doelpunten uit. Langzaam maar zeker ging SVDPW beter spelen en na een half uur werd dat dan. toch beloond met een doelpunt Het was uit een voorzet van Chris Verniel, dat Cor Voets de bal in het doel kon werken: 0-1 IFC trachtte wat terug te doen Het kwam dan ook wel tot aan vallen, maar vond een onge naakbare Karei Bras in het doel bij SVDPW. Zo ging de rust m met een voor sprong voor de Schiedammers. Na de thee kreeg SVDPW de wind mee. Dat mocht echter toch ruet verhinderen dat de thuisclub verwoed in de aanval gmg. SVDPW beperkte zich tot het verdedigen van de voor sprong Dat ging de Schiedam mers goed af, al moest Piet Krijnen éénmaal als reddende engel optreden om de bal uit de doeimond te houden. Het tukte allemaal goed en de volle buit ging mee naar Schiedam. Vlaardingen Het VFC-bcstuur heeft een opvolger voor scheidende trainer Chris Brouwer gekozen. De geelzwarten zullen het komende seizoen onder leiding van oud-trainer Wolter Bos (Vlaardingcr en 36 jaar oud) ingaan. De keuze ging tussen oud VFC-er Joop Dekker (Cion) en Wolter Bos (CSVD). Na de "kwekkers" drie jaar lang onder zijn hoede te hebben gehad, vertrok Wolter Bos vier jaar geleden naar Delttse zaterdag eersteklasser CSVD. Met VFC heeft hij nét de promotie gemist. Het lukte Leen Pil het jaar daarop wéL Voor Bos viel de keuze niet slecht uit. Het was de wens om dichterbij te werken en zo mogelijk in Vlaardingen. Delft - Omringd door een hossende DHSrSchare baande Jan van den Ak ker zich een weg naar de kleedlokalen. „Zo is het wel erg triest...", waren de enige woorden die de lippen van de DHL-trai ner passeerden. Luttele ogenblikken eerder had hij collega Adriaan van Huuksloot gefeliciteerd met de 0-1 overwinning. De overwinnaars kon den elkaar wel 2oenen van vreugde. Maar in die vreugderoes verga ten de meeste Schiedam mers ongetwijfeld de erg benauwde momen ten, waarvoor de thuis club wel degelijk had gezorgd. Tot twee keer toe mochten de gasthe- De eerste gemiste strafschop. Peter Bommelé zet Jos Sparla wel op het verkeerde been maar schiet naast ren via een strafschop proberen doelman Jos Sparla te passeren. Tot tweemaal toe plaatste Peter Bommelé zich achter de bal maar eveneens tot twee keer toe belandde de bal te gen de afrastering. .Mogen we ook eens geluk heb ben", opperde overgelukkige Van Huuksloot?, „Eén keer eer der dit seizoen zat het ons een beetje mee. Dat was in de uit wedstrijd tegen Zwijndrecht Maar voor de rest alleen maar pech. Neem verleden week te gen LENS. We hadden alles te vertellen maar verloren toch. Nee, dan vind ik DHL een stuk beter dan die Hagenaars. Onbe grijpelijk dat die zo hoog staan". Voor DHL een schamele troost, de woorden van de DHS-be windvoerder, die ook volgend door Elbert van den Berg jaar de Schiedamse ploeg on der zijn hoede heeft. Immers de achterstand van vijf punten die de Delftenaren nu hebben op de „veilige zone" (er degrade ren twee teams) is hoogstwaar schijnlijk teveel. Maar zoals meerdere wedstrijden, was DHL zeker niet slechter dan de tegenstander. In de eerste helft zeker niet Zenuwen En al na vijf minuten zag het er hoopvol voor de „leeuwen" uit Een handsbal van Jan Kersse- meyer in een duel met Peter Lips werd door scheidsrechter J. J. Mulder bestraft met een penalty. Bommelé hield zijn ze nuwen niet in bedwang en raakte de bal helemaal ver keerd. Nog leek er niets aan de hand voor de thuisclub. Een schot van Eené Zwaard werd maar net gestopt door Sparla en een doelpunt van Peter Lips werd afgekeurd na een overtre ding van Marcel Janson. In de dertiende minuut stond Lips alleen voor de foutloos keepen de Sparla, maar de DHS-doel- man redde uitlopend. Kansen voldoende voor DHL"om een voorsprong te nemen maar omdat het offensief wegebde en de wind voor beide ploegen een te grote spelbreker was, zakte het spelpeil tot een bedenkelijk niveau. De Schiedammers, zon der geschorste aanvoerder Hans Vermeer maar met Frans Vos en Nol Roozen, bakten er aanvallend weinig van. Teveel werd de bal, voor de wind, diep gespeeld en was het voor de DHL-verdedigirig niet al te moeihjk om zich staande te houden. Verder dan een onbe suisd schot van Leen Koeke- bakker kwamen de gasten met Dat van de twee laaggeplaatste teams geen hoogstaand voetbal kon worden verwacht, werd vooral na de pauze duidelijk. Er werd maar wat aangerom meld en DHS bleef in het eigen strafschopgebied hangen. Met hoge ballen trachtte DHL, met Lo van Dijk op het middenveld, paniek te zaaien voor het doel van Sparla. De acties van de thuisclub hadden weinig resul taat Van Huuksloot: „We wa ren misschien toch wel iets te angstig, te bang voor DHL. Maar ja, met wind mee moet je nu eenmaal uitkijken.". Meer leven Na de wissel tussen geblesseerde Henny Pieroen en Gerard van der Pluym kwam er wat meer leven in de trieste vertoning. Een schot van Zwaard werd corner getikt door Sparla en een voorzet van Nol Roozen kon maar net door Nol van der S wal uw worden weggewerkt voor de voeten van Piet Roo zen. Die even later toch succes had. Een vrije trap van Van der Pluijm werd door de DHL- verdedigers gemist en was het voor Piet Roozen niet moeilijk om DHS naar 0-1 te tillen. Direct wisselde Jan van den Ak ker Ene van Dorp voor René Zwaard. Meer kracht in de voorhoede, de opzet was duide lijk. Jan Schil perooris kopbal werd door Sparla onder de lat vandaan gehaald en na een handsbal van Henny Sla zag de DHS-doelman ten. tweede male toe hoe Bommelé, bij wie gis termiddag niets lukte, vanaf elf meter naast schoot Vla een sla toffensief trachtte de thuisclub alsnog de gelijkmaker te force ren maar voor dat karwei was de hekkesluiter teveel aangesla gen. Jan van Namen onder breekt wéér een Rotter damse aanval. Ton de Kok kan alleen maar „vuil" kij ken. Rotterdam DHZ moest de thuiswedstrijd tegen Ursus winnen om kandidaat te blijven voor de titel. Een gelijkspel deed de Rotterdammers al afhaken. Dat is dan ook zo gegaan. Het werd een puntenver deling van 1-1, waardoor Ursus nog tot de kansheb bers blijft horen en DHZ is afgevallen. Logisch was dan ook, dat men in de gelederen van Ursus wel wat tegen deze wedstrijd opkeek. Vanaf het eerste fluitsignaal nam de thuisclub het heft in handen en aanval op aanval golfde op de verdediging van Schiedam af. Daar stonden echter de Schiedammers pal en het moet toen al voor de thuisclub ont moedigend zijn geweest Zo veel in de aanval en terrein winst en toch geen doelpunten. Het enige doelpunt viel aan de andere kant en d.at zal niemand hebben durven denken. By één van de schaarse uitvallen van Schiedam ging André Hol ster mee naar voren. Hij werd echter geblokkeerd en dat kwam De Musschen op een vrije trap te staan. Joop Krom menhoek nam de vnje schop. De bal belandde in de verdedi ging, werd daar te nonchalant weggewerkt en kwam voor de voeten van Rob Beukers. Deze zag een gaatje en schoof de bal daar brutaal en geroutineerd m. Het betekende wél een doel punt: 0-1. Grote vreugde bij Schiedam en een glunderende Rob Beukers, die op de plaats van de geblesseerde Bram Scholte speeide. Toen in de rust bekend werd dat DBGC bij de buurman van De Musschen, Spartaan achter stond, dacht men bij Schiedam het ergste. Het vreesde dat De Musschen alles of niets zouden gaan spelen en dat werd ook bewaarheid. Schiedam is in de tweede helft steeds in de verde diging geweest, maar het waren genoemde verdedigers die hun waarde voor de club bewezen. Toch was het met alleen hun verdienste dat de thuisclub met tot de gelijkmaker kwam. Het spel in de voorhoede van De Musschen was te steriel, te doorzichtig voor zulke doorge winterde verdedigers als Van Namen en Van der Ploeg, Steeds maar weer kwamen de ballen „hoog voor de pot" en dat was een kolfje naar de hand van doelman Schuurhui zen die (zich zelf met ontziend) naar elke bal sprong en ook bijna elke bal ving. Het pleit met voor de kunde van. De Mus schen dat het steeds maar in hetzelfde stramien bleef spelen. Het was mede de oorzaak dat Schiedam won. De Rotterdammers staken al di rect fel van wal. Aanval op aanval golfde af op het heilig dom van doelman Kuiters die zich echter met zijn secondan ten goed van zijn taak kweet. Toch is Ursus heel dikwijls door het oog van de naald ge kropen. Men denkt alleen maar aan het moment dat na een Rotterdamse vrije trap Ver schoor als reddende engel op dook en de bal hoekschop kon koppen. DHZ bleef fel op de bal en haalde Ursus totaal uit zijn. eigen spel en de aanvallen van de Ursianen waren dan ook maar zeer spaarzaam. In de rust was men er in de kleedka mer dan ook wel van overtuigd dat Ursus goed was weg geko men. De hoeksehopverhoudmg 9—2 sprak boekdelen. Na de rust was er tien minuten gespeeld, toen DHZ weer een hoekschop mocht nemen. Het was hieruit Van Doome die de bal langs doelman Kuiters kop te1 1-0. Toen veerde Ursus op. Weerdenburg werd vervangen door Rijkes en Scheepbouwer kwam in de spits te lopen. DHZ speelde het wat dom, want het trachtte de verkregen voor sprong met verdedigen te be houden, dus kon Ursus een veldmeerderheid veroveren. Eerst toen ontstonden er voor het doel van DHZ hachelijke situaties en uit één daarvan kwam dan ook de gelijkmaker. Uit een voorzet van Nieuwstra- ten lukte het de snel opduiken de Scheepbouwer de bal be heerst in de touwen te tikken: 1-1. Defensie DHZ liet na dit doelpunt de ver dedigende houding wat varen en het trachtte hoe dan ook toch tot een winnend doelpunt te komen. Toen bleek dat de verdediging van Ursus toch wel goed in elkaar zit. Het gaf geen krimp en good-old Joop Kuiters kon weer eens bewijzen waar toe hij in staat is. Alle aanval len van DHZ hepen dood op de verdedigers en in laatste instan tie op Kuiters. Mede daardoor blijft Ursus meedoen in de race om het kampioenschap en werd DHZ voorgoed uitgeschakeld, na een enerverend, nerveus duel met minder goed voetbal dan men van Ursus gewend is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5