MSV krijgt nog een herkansing Ger Ruseïer grote man wj Hermes-DVS Veel waardering gouden voor Nerveus Excelsior '20 niet gebaat bij 1—1 For tuna profiteert niet Offensief YDL komt te laat DE HOEK HAALT UIT Trainer Kap: „Voor wedstrijd stonden ze al bol van de zenuwen" Interimcoach Jan Rijke: „Geslaagd in opeet' Ifc Sportwereld neemt afscheid van Clara Visbeen Huldiging Martin de Yette V?ïdiDEeQ Met P11111 uitgestuurd MAANDAG 29 MAART 1976 i Tumultueuze taferelen na de afgekeurde MSV-treffer. Dtrecht Hermes-DVS heeft in de uitwedstrijd te Ut recht in een goede wedstrijd titelkandidaat Elïnkwijk een punt afhandig gemaakt. Vooral de verdediging, met als uitblinker Ger Ruseier, heeft in dit gelijke spel een groot aandeel gehad. Door gevaarlijke man Herman Schreurs goed af te stoppen, Wat het Ruseier die Elïn kwijk ontkrachtte. Hermes moest naar Utrecht zonder trainer Pim Visser, die deze hele week met een aanval van ischias het bed had moeten houden. Als in- terimcoach trad nu elftallei der Rijke op. Jan Rijke: „Wij hebben natuurlijk be houdend gespeeld. Onze op zet was vooral de gevaarlij ke aanval van. de Utrechters aan banden te leggen en hie rin zijn wij goed geslaagd. Een cadeautje van de jon gens aan de zieke Pim Vis ser". Elïnkwijk startte overweldi gend en zette de Hermes- verdedigers al meteen onder zware druk. De Sehiedamse verdediging, met aan het hoofd good-old Piet van der Burg. gaf echter geen krimp en wist de snelle Utrechtse aanvallen keer op keer te ontregelen. Omdat vooral Ger Ruseier de gevaarlijkste man Schreurs aan "randen legde, ging er van EMmiwijk weinig pressie uit Halverwege de eerste helft toch een goede kans voor Schreurs. Met een handige beweging zette hij een tegen stander opzij en schoot ineens In. Harry Spermon v^as geslagen, maar ook nu was het Ger Ruse Ier die op de doellijn redding bracht. Hermes wist zich geleidelijk aan onder druk uit te wer ken en er kwamen enkele kleine kansjes voor de Schiedammers. Teun Kor- naat, als altijd lastig voor Piet van der Burg regelaar iedere tegenstander, wist zich enkele malen aan zijn bewaking te onttrekken, maar ook Hermes kon on danks het harde werken niet scoren zodat de rust dubbel- blank aanbrak. In de tweede helft kwam Her mes wat meer in de aanval. Vooral toen de licht gebles seerde Ties van Duppen werd vervangen door Frans Schaap. De nog frisse Schaap bracht wat meer snelheid in de Hermes-aan- vaïlen. Door zijn bekeken voorzetten stichtte hij enkele malen gevaar in de Ut rechtse defensie. Bij één zo'n voorzet kwam de snel opkomende Paul Nijs in kansrijke positie. De Elin- kwijk-doehnan wist niets be ters te doen dan de Lal te laten lopen en Paul Nijs te gen het gras te werken. De scheidsrechter zag hier geen strafbaar feit in, waardoor een goede Sehiedamse kans verloren ging. Hoewel het duel tot het einde bleef boeien, wisten beide teams niet tot scoren te ko men. Met deze uitslag is kop loper CW het meest gebaat, dat door zelf te winnen op nieuw één punt op Elinkwijk uitliep. Maassluis MSV'71 heeft de champagne voor niets koud gezet. De Maassluise brigade, die al zo lang tegen promo tie aankikte, verstikte de promotiekansen in nervositeit. Een gelijk spel met Sagu Boys was al voldoende geweest om de vlag in top te kunnen hijsen, maar het werd een 1-0 nederlaag. Dit houdt in dat er nog een nacompetitie komt tussen MSV, Pantser Boys en waarschijnlijk ook Sagu Boys als het ten minste de achter stallige wedstrijd in winst weet om te zetten. Maassluise oefenmeester Arie Kap had na afloop moeite om z'n emoties de baas te blijven. De trainer was er „kapot" van. „We konden de boot niet meer missen, zo gunstig was onze uitgangspositie. We waren ïn de ideale vorm, dat hadden we vorige week tegen Pantser Boys toch wel bewezen", stamelde hij. „Nervositeit", daar is de nederlaag voor honderd pro cent aan te wijten- Voor de wedstrijden stonden 2e al bol van de zenuwen. De opdracht werd daardoor, zeker voor rust, niet uitgevoerd- Er zat geen en kele lijn in ons spel, het was allemaal veel te ongecontro leerd. Ze hadden het hoofd er gewoon niet bij". MSV71, met Herman Patijn voor geblesseerde Peter van Es, drong wel aan. Sagu Boys bleef echter uiterst koel. De Capeïse Molukkers gingen zich nimmer te buiten aan grove middelen, en bleven hun betere techniek als hoofdwapen gebruiken. Echt gevaarlijk werd het echter niet al te veel voor doelman Heiko Groenendaal. Een goalie die wel verantwoordelijk was voor de domper. Na acht minu ten liet hij zich verleiden tot te snel uittrappen- Z'n uittrap werd geblokkeerd waarna Wil lem Wattinema met een listige lob scoorde. Arthur Mans, Peter de Jong en Hans Dries dreigden daarna wel, maar de gelijkmaker bleef uit, ook na een poging van Bert de Jager en opnieuw Peter de Jong. ARBITER In het tweede bedrijf waren Art hur Mans en Piet den Butter dichtbij 1-1 maar slaagden niet. Ook invaller Joep van der Borg had geen succes. Het bleef bij een afgekeurde tref- fer, die bij MSV felle reacties contra de scheidsrechter op riep. Een arbiter die nog wat extra tijd bijtrok, waarin Art hur Mans alleen op de keeper afging. De anders zo trefzekere spits kon z'n zenuwen echter niet de baas. Het neemt allemaal niet weg dat MSV de kans Op de titel nog steeds volledig in eigen hand heeft via de „nacompetitie". De weg is nu alleen langer en voor al ook moeilijker geworden... RVB-vartegenwoordiger Roelfsema spreekt het jubilerende HBSS-bestuurtoe. Schiedam Aan de voor avond van de eigenlijke datum van oprichting, nu een halve eeuw gele den, recipieerde het be stuur van het jubileren- Dit gaf een bijzonder tintje aan de Sehiedamse HESS in restaurant Europoort. de sector voetbal, nu zij op 1 april haar departe ment aan een ander gaat overdragen. Temidden van een weel de aan bloemwerken ga£ vrijwel de complete Sehiedamse voetbalge meenschap acte de pre sence. Met aan het hoofd de wethouder van sport en recreatie, mevrouw C. Visbeen-Stroman, die vergezeld was van func tionarissen van het bu reau Sportzaken. Haar verdere secondanten waren de leden van het L2SïLïf_2S3SS: dagelijkse bestuur van deze receptie die uitmondde in een genoeglijk voetbal-onder onsje. De voorzitter van HBSS, Rien Klink, bracht mevrouw Visbeen een bloemenhulde ter afscheid. Zelf kwam ze ook niet met lege handen toen rij Rien Klink de documenten overhan digde, inhoudende de gemeen telijke vergunning die door HBSS was aangevraagd voor de bouw van een overdekte rit- tribune op het hoofdveld. De wethouder had tevens een brief bij zich van het VKB Kunststof- fenbedrijf B.V. dat zich aan biedt als sponsor voor het A-ju niorenteam. de Sportraad, de heren Verlinde en Van Baai ten. Voor haar was het tevens gelegenheid om afscheid te nemen van hiervoor maar even. mede wilde ondertekenen, iets waartoe hij maar al te graag bereid bleek te zijn. Als bestuurslid van de afdeling Rotterdam, KNVB Za terdagvoetbal, complimenteer de de heer Roelfsema het be stuur en overhandigde het groenwitte dundoek als afde- lings-jubileumsymbool. De gro te KNVB-jubdeumvaan, uitge voerd in de clubkleur van. HBSS, was de voorzitter van het hoofdbestuur reeds vooruit gesneld en hing in de zaal. Zelf miste de heer F. Remmers de boot door te laat in Euro poort te arriveren zodat de af delingsvoorzitter ook namens het hoofdbestuur zijn gelu- v kwensen had aangeboden. Toch uitte hij nog persoonlijk zijn waardering voor wat HBSS gedurende 50 jaar in het bijzonder voor de jeugd heeft weten te presteren. Dit deed ook Arie Verlinde namens de Sportraad- In HBSS ziet hij het prototype van een vereniging zoals de raad die steeds voor ogen heeft gestaan. Een voet balvereniging waarin hele fa milies zich thuis kunnen voe len. „Met steun van de overhe den, maar ook van de KNVB is", aldus de heer Verlinde, „dat te realiseren, als de aange kondigde functionele Spor traad in Schiedam met de hie rop gerichte werkzaamheden kan beginnen". Schiedam De voetbalver eniging HBSS heeft za terdagavond op een bij eenkomst in het clubge bouw, naar aanleiding van het vijftig jarig be staan, verschillende leden gehuldigd. Dat waren Kees Schop, Gerrit Boe ren en Gerrit van Kat wijk. Het bestuur van HBSS kreeg de nodige couverts met inhoud in ontvangst te nemen en beschikt nu ook over een groot arsenaal aan geschonken nieuwe speel ballen. Voorzitter Klink had voor de sprekers een toepasse lijk dankwoordje. Bovendien kon hij bondsvoorzitter Rem mers gerust stellen. Het van een sponsor te ontvangen geld, wordt geheel gespendeerd aan de jeugd. In zijn, overigens wat gefrustreerd aandoende toe spraak, had Fokke Remmers een vraagteken geplaatst bij het sponsoren in het amateurvoet bal. iotterdam Een bijzonder ner veus spelend Excelsior HO heeft misschien juist wel door het meespelen van de zenuwen in Rotterdam bij GDI een punt moeten laten door een 1—1 ge-' lijkspei. Jammer was dat deze ontmoeting ontsierd werd door keihard voetbal, vooral van de kant van de thuisclub. Irrite rend ook voor de Sehiedamse spelers en daar werd Martin de Vette het slachtoffer van. Hij was het een paar maal niet eens met de beslissingen van scheidsrechter Groeneweg. Het gevolg daarvan was dat De Vette tien minuten voor tijd het veld moest verlaten. Hoek van Holland De mannen in de veteranenleeftijd. die Hoek van Hollands zaterdagteam vormen, hebben in de thuiswedstrijd tegen Quick Steps weer fors uitgehaald. Met maar liefst 7—2 werden de bezoekers kansloos naar huis gestuurd. Doordat Blauw Zwart van Gona verloor staat Hoek van Holland nu op de tweede plaats. Binnen vijf minuten al opende Clé Verkerk de score. Diezelfde speler voltooide binnen een kwartier een puntgave hattrick en Hoek van Holland leidde met 30. Nog voor de rust vergrootte Hans Jonas de score en na de thee profiteerde Quick Step van een verslapping vij de Hoekenaren en kwam op 4—2, Twee doelpunten van Hans Jonas zetten de thuisclub op 6—2, waarna Wil Meier de eindstand op 7—2 bepaalde. voorsprong op Ursus voert For- Da het duel op eigen veld IDC nog steeds de ran- -f 1 eeQ zwakke aflever- kwam de formatie van trai- er Arie Verburgh niet verder «n een 0-0 gelijkspel. Een die voor de tegenpartij ^en'maar „winst" betekende, .7^ moest zich nog veilig stel- lea en gooide vooral na rust het stroeve optreden van Arie Verburgh was echter geen ver- «wi44 nu. wsi. klaring. De gelukkige omstan der 1 SOepe' draaiende roo- dïgheid was dat concurrent Ur- hSf6 het verdedigingsge- sus ook één punt liet liggen, vw hÜ* met mensen' z°dat er Startte Fortuna aanvallend. IDC Jto* bet aandringende Fortuna loerde op een tegenstoot via de 1 n doorkomen aan was. Voor twee in de voorste linie gepos teerde spitsen. Sjaak Weker {nog voor de geblesseerde Jan Baksteen) c.s. grendelde op tijd de poort af em trachtte via het middenveld lucht te krijgen. Juist dat middenveld kon maar gordel heen te stoten. Er kwa men voor de thuisclub geen uit gespeelde kansen. Bij betere posities zorgde de spelers in het volgepropte strafschop er voor dat er op tijd werd opgeruimd. moeilijk de juiste passes geven Het „knokwerk" van de gasten om door de ÏDC verdedigings- kreeg zijn beloning en de tech nische arbeid van Fortuna bleef veelal steken of de acties liepen stuk. Ondanks het feit dat de bezoekers Fortuna niet konden inspireren, gaf deze keer het zwakke ritme weinig verband en zekerheid in de for matie om doeltreffend te zijn. Reeds in de eerste minuten van de wedstrijd toonde de thuis- flgt VCIq club aan dat het tegen' Excel sior voor elke meter grond zou „knokken". Ondanks dat was het toch Excelsior dat in die eerste helft de kansen kreeg, maar Janse en De Vette hadden geen geluk met htm schoten. Het doelpunt kwam aan de an dere kant. Doelman Van der Ook na rust was het Excelsior dat Pas, al een paar keer lelijk gepakt door een tegenstander, stak een been uit om een aan val te onderbreken. De bal ging op de stip en dat betekende 1-0. het betere voetbal het rien en toen ook loon naar werken kreeg. Uit een schot van Wou- terse ketste de bal via de lat het veld weer in en voor Kloppers was het toen geen moeite de stand op 11 te brengen. Kort daarop stopte doelman Over- eem schitterend een schot van Wouterse, waardoor een zo ver diende voorsprong voor Excel sior te niet werd gedaan- Tien minuten voor tijd moest De Vette er uit, maar kort daarop moest doelman Overeem van de thuisclub hem geblesseerd volgen. Daar ODI beide wissel speters al had verbruikt, moest dus ook de thuisclub met tien man verder. Wat Excelsior ook nog trachtte om tot de overwin ning te komen, het mocht niet baten en het moest genoegen nemen met de puntenverdeling en dat zou de volgelingen van trainer Bierhuizen wel eens de promotie kunnen kosten. Maassluis De veldmeerderbeid van VDL ten spijt, had de Maassluise ploeg in het tweede deel geen antwoord op het falen van ESDO. Na vijfentwintig minuten was een frommelgoal van de gasten voldoende om ook de eindstand aan te geven: 01. In de laatste twintig minu ten kreeg VDL geen kans meer van de ESDO- verdedigingslinie ora door te breken of met zekerheid uit te halen. De hlauwwitten hadden in de eerste speSperiode verzuimd om via goed lopende acties het bereikte gat te benutten.. Zelfs de teruggekeerde topscorer (van schor sing) Jan Altena kon daar niets aan veranderen. Ook Theo Rieken was er bij VDL wéér bij. De cadans was na een half uur in de eerste editie bij de thuisclub weg en een gebrekkige opbouw gaf eveneens onvoldoende afwerking. Doelman Kees van Eijk, die na afloop precies kon aange ven met rijn beide handen hoeveel ballen hij onschadelijk heeft moeten maken, stond minu ten niets te doen in dat eerste bedrijf. In het tweede hoofdstuk werd. dat beeld iets anders, maar buiten de „frommeltreffer" was er van ESDO rijde geen gevaar bij. Jan Altena liep er omwennig bij in zijn eerste wedstrijd na de schorsing. Eerste man Rinus Clarjjs, die de laatste weken aan het uitproberen is, mag dan wellicht niet té veel waarde hechten aan een uitslag, het zo hoog mogelijk eindigen moet hem toch ook wat doen. De slordigheid die in de strijd met ESDO werden ontdekt zullen spoedig verbannen dienen te worden. In het eerste kwartier na de aftrap waren het Jan Altena, Arie Boer en Charl Ebeling die nog tot ver in het ESDO gebied konden doordringen. Na de thee deden de betere kansen rich maar enkele keren voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7