Radio Molenaar kampioen MVC niet meer in te wmËÊMïi n khM ASVION BEKERT VERDER Harrie Hartog redt De Hollandiaan NOAD bijna veilig Vergoeding voor ODO Lente- prestatie- loop in De Woudhoek Passage/VJC schakelt Volley '68 uit Groenoord centraal Internationaal ieusdtoernooi NOAD Gaanderse wacht af 'MAANDAG 29 MAART 1976 Schiedam Het is voor de meeste hockeyclubs uit de regio een betrek kelijk rustig weekend geweest Evergreen speelde helemaal niet terwijl de overige teams uitkwamen voor de beker. Alleen de da mes van Asvion hadden het zwaar. Zij speelden naast een bekerwed strijd ook voor de com petitie. In die wedstrijd verloren de Schiedamse dames met 0-2 ■van kampioen. Hudito. In een wedstrijd waarin Asvion vooral verdedigend wat ner veus speelde. Ondanks dat werd het een aantrekkelijke wedstrijd waarin Asvion ver diend verloor. Trainer/coach Guus StÖver over het verloop van de competitie: „Het is al-, lemaal leuk gegaan. Zeker ook gezien het feit dat er een behoorlijke toevloed is vanuit de jeugd. Dat belooft wat voor de toekomst". De As- vion-dames wonnen de dag daarvoor wel de bekerwed strijd. Tegen "Warande werd het 2-1. De doelpunten voor Asvion kwamen op naam van' Sandra Mansoer en Ineke Ma- grijn. De heren van Asvion speelden in Amsterdam tegen het der-, de team van die club gelijk. De bekerwedstrijd moest door de Schiedammers gespeeld worden zonder Peter Egge en Mare Jacobs. Uit een strafbal kwam Amsterdam met 1-0 voor te staan maar het was Alex van Hoogenhuyze die de gelijkmaker na rust realiseer de. De heren van Spirit rijn in de beker doorgedrongen naar de volgende ronde. Zij speelden gelijk (0-0) tegen HDM 3 hetgeen vol doende was voor deelna me aan de volgende ron de. De dames van de Oranje Witten wonnen overtuigend met 8-0 van het zwakke Bloemendaal. Asvion aanvallend tegen kampioen Hudito. De Schiedamse dames kunnen terugzien op een redelijk seizoen. Vlaardingen De greep naar de macht van Radio Molenaar is geslaagd. De Vlaardingers veroverden zaterdagmiddag in de promotie-overgangsklasse ta feltennis het kampioenschap en promoveren voor het eerst in het eenentwintigjarige bestaan naar de over gangsklasse. Een knappe prestatie, maar in Water weg-Noord leverde ook NOAD goed werk. De Schie dammers behaalden bij St. Aloysius een knap gelijk spel, waardoor het behoud in de hoofdklasse meer gestalte kreeg. Radio Molenaar pakte op de 1 voorlaatste competitiedag de titel door een kleine 6—4 overwinning op ZTTV. De Vlaardingers bekroonden met dit doorstoten naar de overgngsklasse vooral de al enkele jaren terug ingezette grondige aanpak van de be geleiding van de jeugd. Het kampioensdrietal is daar een voorbeeld van, maar de kracht is ook in de breedte gegroeid getuige de twee landelijke jeugdteams. Erg gemakkelijk kwam de over winning van Radio Molenaar niet tot stand, al was er wel steeds een voorsprong. ZTTV verdedigde zich hardnekkig, want het team verkeert in grote öegradatiezorgen. Voorname lijk ontstonden de problemen bij de Vlaardingers door de fa lende Hieike Brugts. Zijn zenu wen speelden een te grote rol om een partij te kunnen win nen, zodat Hans Jaap Oppen helm en René van Djjk het moesten waarmaken. Waarin zij voortreffelijk slaag den, want Hans Jaap Oppen- heim scoorde een fraaie hat trick, René van Dijk scoorde twee maal en samen wonnen zij ook het dubbel. René van Dijk opende met winst op Schoehert (21—12, 14—21 en 21—15), ge volgd door Hans Jaap Oppen heim op Jongen eel (21—13, 1421 en 21—15). Dat Hieike Brugts het moeilijk zou krijgen werd al meteen dui delijk, want Bos wees hem dui delijk terug: 1321 en 15—21. Toch namen de Vlaardingers een 3—1 voorsprong, want Op- penheim en Van Dijk hadden in twee games geen problemen in het dubbel: 2113 en 21—18. Zelfs werd het nog 41, toen Oppenheim ook Schoebert aan de zegekar bond. De Vtaardin- ger speelde in deze partij nogal overmoedig, maar in de derde game besefte hij het belang van de partij terdege: 22—20, 22—24 en 21—15. René van Dijk moest één partij uit handen geven te gen de sterkste Zeistenaar Bos (15—21, 21—11 en 16-2!) en toen Brugts verloor van Jonge- neel (13—21, 21—13 en 10—21) kwam ZTTV weer erg dichtbij: 4—3. Volledig geconcentreerd legde Oppenheim vervolgens Bos aan banden (2117 en 21—16), zodat de halve winst al binnen was: 54- Hieike Brugts had in rijn laatste partij rijn verjaardag luister bij kunnen zetten door het beslis sende punt te scoren. Hij kwam tegen Schoebert in de eerste game drie keer op matchpoint, maar verloor toch met 24—25 en de tweede game met 1921. Met die 54 stand was het aan Van Dijk oxn de talrijke toe schouwers te geven waarvoor V Begeleider Ton Stolk, ge flankeerd door Hans jaap Oppenheim, René van Dijk en Hieike Brugts mei de JV0AD kampioensbioemen. volgende seizoen al weer van zijn diensten verzekerd. rij gekomen waren: het kam pioenschap. De uiterst koele Van Dijk faalde tegen Jonge- neel niet: 2118 en 21—19. Voorzitter Mar van der Knaap overhandigde de kampioenen en begeleider Ton Stolk de bloemen en het feest in de „Lijndraaier" kon beginnen. Niet aanwezig was trainer Tre vor Taylor, die al weer in Enge land verblijft. De Vlaardingers hebben zich inmiddels voor het NOAD heeit een knap maar ook uiterst nuttig punt weggehaald bij het sterke St. Aloysius in Graauw. Nuttig vooral omdat het op de fatale voorlaatste plaats staande Swift verloor van HIA Panels 2. Met nog één wedstrijd te spelen hebben de Schiedammers nu twee punten voorsprong, zodat zij bijna vei lig zijn. De 5—5 stand tegen St. Aloysius werd bereikt door tweemaal winst van Dick de Vaal en Pe ter van Wijk en één gewonnen partij van de ook nu weer te leurstellende Fred Clarijs. Cla- rijs won alleen zijn eerste partij tegen R. van Dijk (16—21, 21—17 en 11—21). Hij bracht de stand daarmee op 02, want in de opening had Dick de Vaal W. Dumez al geklopt (1921 en 18—21). pE-ter van Wijk verloor echter van de sterke Matthijsen, die voor de Zeeuwen ook een hattrick zou scoren (2118 en 2116). De Vlaai en Van Wijk verloren vervolgens het dubbel (21—19, 17—2! en 24—22) en de stand was wee" gelijk: 2—2. De Vaal zorgde opnieuw voor een voor sprong door winst op Van Dijk (12—21 en 18—21) een voor sprong die door Peter van Wijk tot 24 werd uitgebouwd door een zege op Dumez: 21—14, 20—22 en 17—21. Fred Clarijs kreeg bij Matthijsen geen kans (2113 en 21—12), maar Peter van Wijk bracht al vast een punt binnen (35) door winst op Van Dijk: 11—21 en 18—21. Bij die gedeeltelijke revanche voor de destijds gelee den nederlaag van 7—3 bleef jet het NOAD, want De Vaal ver loor ook van Matthijssen (21—11 en 2119) en Clarijs overduidelijk van Dumez (21- en 21—8). BM TOG In de overgangsklasse leed Bow ling Maassluis een kleine, maar toch beschamende 64 neder laag bij VVV in Leïdschen- dam. Beschamend vooral om dat invaller Hans Pols met twee winstpartijen nog het best voor de dag kwam, en Frans Capellen en Wim van dej Poort ieder slechts één keer wonnen, Capellen cn Van der Poort waren misschien dan wel ongemotiveerd omdat er niets meer op het spel stond, veel eerder maakte het duide lijk dat er problemen zijn nu captain Nico Capellen door werkzaamheden andermaal schitterde door afwezigheid. In dat verband kondigde secreta ris Sjaak Heïjmans reeds aan, dat de kans groot is dat het team voor het nieuwe seizoen gewijzigd zal dienen te worden, Phoenix-speler Roel Spema Wijland zou reeds te kermen hebben gegeven om bij BM TOG te willen gaan spelen. Het scoreverloop tegen VW was overigens zo, dat Hans Pols en Wim van der Poort aanvanke lijk een 10 achterstand nog omzetten in een 1—2 voor sprong. Toen echter liep de thuisclub weg naar 42, toen Hans Pols andermaal scoorde: 4—3, Na 53 haalde Frans Ca pellen nog op tot 5—4, maar de wel met volle inzet spelende Pols kon in de slotpartij toch - niet voor de sensatie zorgen om drie keer te winnen en zodoen de zelfs nog een gelijkspel te bewerkstelligen. Vlaardingen Geen stootkracht was er de directe oorzaak van dat De Hollandiaan in zijn thuiswed strijd tegen RCD niet tot de volledige winst kon komen. Nu strandden de roodwitten van (interim) trainer Jan Veróuijn op 1-1, terwijl de mogelijkheden tot scoren legio waren. De Hollandiaan werd bij een overwicht, dat de gehele wedstrijd aanhield, in de eerste etappe, bij onvoldoende werken van een cor ner, gestraft door een RCD doelpunt: 0-1. Weliswaar stond voor de thee het houtwerk nog in de weg, maar uit de opgelegde kansen kon geen afdoende afron ding worden bewerkstelligd. Het was Harrie Hartog die in de tweede periode zijn ploeg op gelijke hoogte bracht: 1-1. Schiedam Op Initiatief van oudercommissie en onderwij zend personeel van de openba re lagere school „De Woud- hoek" is er zaterdag 3 april een lente prestatieloop in )VDe Woudboek". De jeugd van 6 en 7 jaar loopt één kilometer, die van 8, 9 en 10 jaar twee kilome ter en die tussen I! en IS jaar en ouder drie kilometer. De senioren lopen vijf kilometer. De start bij de 6- en 7-jarigen is 14 uur. Men kan inschrijven vanaf 13.30 uur bij de start en het inschrijfgeld bedraagt voor kinderen tot en met 15 jaar 1,50 en de oudere deelnemers betalen een rijksdaalder. Dege nen die de prestatieloop vol brengen, ontvangen een vaan tje. Vlaardingen Met het einde van de volleybalcompe titie in zicht gaan de beslissingen zich aftekenen. Vooral dit weekeinde heeft enige zekerheid gebracht omtrent de eindstanden. Koploper MVC won op nieuw, ditmaal van Spirit met 13 en heeft met nog drie wedstrijden te spelen genoeg aan vijf punten om zich kampioen te kunnen noemen. Volley '68 won in een spannende wedstrijd weliswaar opnieuw, ditmaal van Passage/VCJ, maar heeft met vijf punten achter MVC geen titelkansen meer. Shell verspeelde door de 31 nederlaag hij Schippers/B de laatste kans zich in de titelstrijd te mengen. Bij de heren won Volley '68 met gemak van een gehandicapt Schippers® en veroverde daarmee definitief de derde plaats. Het tweede team van Volley was tot zater dag nog volop in de strijd om het kampioen schap gewikkeld, maar sneuvelde tegen een zeer sterk spelend Passa ge/VCJ met 3—1, waar door ook voor dit team de titelkansen bijzonder klein zijn geworden. Schiedam Vanavond is het vrijwel zeker dat het eerste zaal voetbalteam van Groenoord gaat pro moveren naar de eer ste klas. Dat zal dan gebeuren na een ener verende nek-aan-nek- race met clubs als Hel lev oets luis, De Ro zet- en WCR. In de Margriethal staat van avond vanaf 20 uur Groenoord.centraaL Vrijdagavond ontving Volley '68 Schïppers/BerRel. Wat een spannende strijd had moeten worden met als in zet de derde plaats op de ranglijst, werd binnen drie kwartier een overtuigende Vlaardingse zege. Schip pérs, dat in oud-eredivisie speler Hans van Maaren zijn stuwende kracht heeft, moest zonder deze vedette aantreden. Van Maaren heeft een blessure aan het middenvoetsbeentje en is daardoor voorlopig uitge schakeld. Volley liet er geen twijfel over bestaan dat Schippers, zonder haar sterspeler een middelmati ge ploeg is. In drie sets, 157, 15—2 en 15—8 werden de gas ten weggespeeld. Vooral Cees Zevenbergen speelde een prana wedstrijd. Zijn bekeken set ups gaven de Vlaardingse aanval volop gelegenheid een demon stratie volleyballen weg te ge ven, waarvan het publiek volop genoot Jammer dat het maar 20 kort duurde. Zaterdagavond ontving Passa ge/VCJ de Vlaardingse reser ves, die tot dan toe nog steeds titelkandidaat waren, De eerste wedstrijd in Vlaardingen was een kansloze 3—0 nederlaag voor Schiedammers gewor den, die in de return graag wilden bewijzen dat rij beter konden. Verbeten vechtend voor iedere bal kwam Passage in de eerste set al terug van een 1—6 achterstand en besliste met isliiSifl Vlaardingse smash over het Schiedamse blok. PROFITEREN 1715 deze eerste set in haar voordeel. In de tweede set een zelfde spelverloop. Volley kwam met 47 voor maar op nieuw vocht Passage verbeten terug tot 16—10, Volley drukte door en bracht met 11—15 de stand op 1—1. Het onverwacht felle spel van de Schiedammers en het goede stoppen had Volley in de eerste twee sets zoveel kracht gekost, dat het de derde set volkomen van slag was. De thuisclub pro fiteerde en via 70 en 12—1 werd het 15—3 voor Passage. Ook in de vierde set demon streerde Passage homogeniteit en zelfvertrouwen en deklas seerde een ontredderd Volley met 15—2 kansloos. Ook de dames van Volley '63 waren te gast in Schiedam. Een uiterst gespannen Passage startte overweldigend en liep al snel naar een 12—3 voorsprong. Even stokte de Schiedamse aanval en Volley kwam tot 12—8 terug maar de laatste fase van de eerste set was opnieuw voor de thuisclub die met 15—8 op 1—0 kwam. De tweede set bracht spel van mindere kwaliteit. Nervositeit aan beide kanten zorgde voor onnodige foutjes. Volley had rich het beste in bedwang en won deze set met 815. De derde set was ongetwijfeld de spannendste. Passage kwam op voorsprong en bleef tot 13—9 in gunstige positie. Enkele stop- fouten op de serve van Clary van de Tuyn trokken de stand weer gelijk. Volley pakte ten slotte in een spannende slotfase met 15—17 ook deze setwinsti Ook in de vierde set bleven de Vlaardingers met 11—15 op winst, maar anders dan in de eerste ontmoeting zijn de Schie dammers nu niet weggespeeld, maar hebben op gelijk niveau tegenstand geboden. CONDITIE MVC heeft in Barendrecht voor al in de beginfase enige moeite gehad met een goed spelend Spirit. In een gel ijk opgaande eerste set lukte het MVC in de slotfase iets zekerder te scoren, waardoor zij met 16—15 op 1—0 kwamen. In de tweede set liepen de Maassluise dames vlot naar 1—7, maar Spirit vocht geweldig terug en be reikte met 15—13 een 1—1 stand. De conditie en bet spe linzicht van de lijstaanvoer ders gaven toch de doorslag. De volgende twee sets bad MVC geen moeite meer. De set standen 5—15 en 3—15 zorgden tenslotte voor een overtuigen de 13 MVC-zege. Shell heeft in de strijd om de titel in de eerste klas se A moeten afhaken. Zaterdag verspeelde het in de uitwedstrijd tegen Schippers/B, dat even eens in de titelstrijd is gewikkeld, de laatste kans door met 3—1 te verliezen. De setstanden waren hier 15—12,15—7,; 9—15 en 15-6. Kees Spruijt had voor Harrie Hartog plaats moeten ma ken in het elftal van de roodwitten. De terugge keerde Hartog was een vooral na rust doorlo pend gevaar voor de gas ten. Na zijn gelijkmaker was een knal op de lat van het RCD-doel het bewijs dat hij in de goede richting zat. In de eerste editie was het Kees Stam die het hout werk uitprobeerde. De Hollandiaan speelde rijn par tij tegen RCD onrustig. Toch waren het Rob Maat en Gerard Huis in 't Veld die in staat werden gesteld doeltreffenc te halen. De Hollandiaan kon het spel veel al naar zich toetrekken en RCD kreeg weinig gelegenheid om op een eventuele doeltreffende toer te gaan. De Hollandiaan was echter niet attent bij de hoekschop en toen was doel man Bert Groen verslagen: 0-1. In het tweede bedrijf was het Rob Maat die voor open goal het net nog niet kon vinden. Toch bracht Harrie Hartog uitkomst door wél te scoren: 1-1. Hij was daarna de meest kansrijke fi guur in De Hollandiaan-eqtüpe, maar zijn harde werken en in- zetrijke acties hadden geen suc ces. Maasland De christelij ke korfbalvereniging ODO kan rekenen op een vergoeding van vier duizend gulden wanneer de korfballers kun club gebouw aan de Molen- weide veriaten om hun intrek te nemen in het sport- en recreatiepark. ODO heeft de bouw van het onderkomen aan de Molenweide destijds zeif bekostigd. Nu het ruimtegebrek steeds nij pender begint te worden zijn b. en w. van Maasland op het verzoek ingegaan om de korf ballers aan een nieuwe accom modatie te heipen. Schiedam Op Goede Vrijdag (16/4) houdt de tafeltennisver eniging NOAD een groot jeuga- toemoai met een internationaal karakter. NOAD zélf doet niet rijn eerste team mee en de overige deelnemers rijn De Ko renbeurs (Schiedam), ScyUa (Leiden), PSV (Dusseldorf), Maccabt (Antwerpen), Meehe- len (Mechelen), UBTK (Udae Valla) en Challaux uit Luxem burg, Het toernooi vindt plaats in De Korenbeurs. Vlaardingen Gerard Gaan derse, trainer van zaterdagexup Vlaardingen, Iaat een nieuw sei zoen bij de groenwitten afhan gen van het oehalen van rijn C-diploma. De oud-speler van Vlaardingen heeft voor dit sei zoen nog dispensatie, maar kreeg nu al de toezegging vol gend seizoen over het C-certifi- caat te moeten beschikken om een derdeklasser te mogen trai nen. De situatie op de- ranglijst geeft op het ogenblik aan dat de Vlaardingse club op rand van degradatie staat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8